srpskinacionalisti.com

Пола милиона евра за обнову куће бана Јелачића

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Vranac
Војвода
Војвода

Порука: 10182
Приступио: мар 2006
Место: Београд, Србија

Пола милиона евра за обнову куће бана Јелачића

Порука Vranac 18.10.2017. 23:25

Док Хрвати руше и српска гробља и то све по закону ми обнављамо кућу некаквом хрватском бану... То им добро дође да обнове своје претензије на Срем.

Управо на рођендан хрватског бана Јосипа Јелачића, саопштено је да ће све радове на обнови његове родне куће у Петроварадину финансирати Република Србија

Нови Сад – Држава Србија ће финансирати обнову куће у Петроварадину у којој је рођен хрватски бан Јосип Јелачић, али то по сазнањима нашег листа ипак неће бити само реновирање овог објекта, већ и откуп од садашњих власника. Пола милиона евра, како је то саопштио председник Србије Александар Вучић, уплаћено је Хрватском националном већу. Своју улогу у овом послу имаће и град Нови Сад, који је по речима градоначелника Милоша Вучевића, већ предузео конкретне кораке.

http://www.politika.rs/scc/clanak/39091 ... a-Jelacica
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука: 1298
Приступио: јан 2008
Место: Београд

Re: Пола милиона евра за обнову куће бана Јелачића

Порука Српски родољуб 19.10.2017. 0:32

Колико ми је познато бан Јелачић није био у сукобу са Србима.
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
Горан
Војвода
Војвода

Порука: 5786
Приступио: мај 2004

Порука Горан 19.11.2017. 17:05

Од Карађорђеве шницле на тргу бана Јелачића дошли смо до обнове куће истом. Какав пораз српске политике.
"нека буде борба непрестана,
нека буде што бити не може.
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 19.11.2017. 20:56

Горан ::Од Карађорђеве шницле на тргу бана Јелачића дошли смо до обнове куће истом. Какав пораз српске политике.

Зашто је пораз? Понављам, бан Јелачић није био против Срба... Изненађују ме некада реакције наших људи. Као да се обновила кућа Јуре Францетића...
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
Обилић
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 831
Приступио: нов 2009
Место: Србско Царство

Порука Обилић 20.11.2017. 13:23

Сваки хрват је од самог рођења против Срба, они се од малих ногу уче да буду против Срба и да мрзе Србе док су живи.
Срамотно је да Србија финансира обнављање куће тамо неког хрвата који нема никаквих додирних тачака са Србијом и Србима, док Срби који су остали на Косову живе у највећој беди, не знам да ли је тако у Хрватској, да ли они обнављају кућу неком Србину, не бих рекао. :roll:
ДЕЛИЈЕ СЕВЕР - ФРАТРИЯ - ΘΥΡΑ 7
Најјаче братство у Европи
Сильнейшее братство в Европе
Η δυνατότερη αδελφότητα στην Ευρώπη
The strongest brotherhood in Europe

Од Крушевца, Призрена, Цетиња, Дубровника, Книна, Невесиња,
са Авале, Ловћена и Шаре кличе србство "устани Лазаре"!

Догодине у Призрену и Книну!!!
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука: 3147
Приступио: мај 2012

Порука Зорад 20.11.2017. 13:39

Није пораз, али не видим зашто би ми титрали Хрватима.
Ако они хоће да дају свој новац да обнове његову кућу, слободно, не треба непотребно правити проблеме тамо где их нема, али не видим зашто би им новцем српских пореских обвезника то обнављали, када има толико пречих културних добара у овој држави да се среде.
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 20.11.2017. 13:47

Обилић ::Сваки хрват је од самог рођења против Срба, они се од малих ногу уче да буду против Срба и да мрзе Србе док су живи.
Срамотно је да Србија финансира обнављање куће тамо неког хрвата који нема никаквих додирних тачака са Србијом и Србима, док Срби који су остали на Косову живе у највећој беди, не знам да ли је тако у Хрватској, да ли они обнављају кућу неком Србину, не бих рекао. :roll:

Није баш тако. Ја нисам југослофил, али, није увек било све тако црно. Хрвоје Магазиновић је био добар са Србима. И када бисмо се вратили у прошлост, видели бисмо да је у Илирском покрету било Хрвата и Срба...

Са Хрватима треба постићи трајни мир. Можемо имати добре комшијске односе, али не треба се заносити да можемо стварати било какву заједничку државу. Та идеја је чиста утопија.

Од хрватских политичара поштујем једино Ивана Пернара и његов покрет "Живи зид". Имају коректне ставове. Двери сарађују са њима.
Аватар
Обилић
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 831
Приступио: нов 2009
Место: Србско Царство

Порука Обилић 20.11.2017. 16:14

Родољубе, ја мислим да је баш тако, и није да мислим него већ сигурно знам да је тако јер имам фамилију из Крајине и мој деда од мајке је рођен у Крајини и одрастао тамо међу хрватима, познајем их у душу, и да дође сутра до нечега они би све исто поновили. Чињеница је да је више од 80% хрвата усташки оријентисано, то су доказали и 1991. године када су са великом већином подржали новог усташког поглавника Фрању Туђмана и нову НДХ. Они мрзе Србе од малих ногу и имају тешке и неизлечиве комплексе од Срба. И Војвода Момчило Ђујић који је и сам ратовао против усташа и био сведок усташких злочина рекао је, "Са хрватима никада не може доћи до било каквог договора, са њима се можемо гледати само преко нишана".

Не можемо никада имати добре комшијске односе са онима који то неће, нити су то икада желели и са онима који су извршили највећи геноцид у историји човечанства над нашим народом, окупирали вековну србску земљу Републику Србску Крајину и протерали преко 250.000 Срба са својих вековних огњишта и забрањују Србима и сада повратак својим кућама одакле су протерани.

Иначе, Ивана Пернара поштујем и ја, свака њему част на свему што ради, али он је изузетак и нажалост веома мало је таквих као што је Пернар, има веома малу подршку у Хрватској и скоро сви га сматрају "издајником" јер је нормалан човек, није усташа и не мрзи Србе.
ДЕЛИЈЕ СЕВЕР - ФРАТРИЯ - ΘΥΡΑ 7
Најјаче братство у Европи
Сильнейшее братство в Европе
Η δυνατότερη αδελφότητα στην Ευρώπη
The strongest brotherhood in Europe

Од Крушевца, Призрена, Цетиња, Дубровника, Книна, Невесиња,
са Авале, Ловћена и Шаре кличе србство "устани Лазаре"!

Догодине у Призрену и Книну!!!
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 20.11.2017. 16:23

Обилић ::Родољубе, ја мислим да је баш тако, и није да мислим него већ сигурно знам да је тако јер имам фамилију из Крајине и мој деда од мајке је рођен у Крајини и одрастао тамо међу хрватима, познајем их у душу, и да дође сутра до нечега они би све исто поновили. Чињеница је да је више од 80% хрвата усташки оријентисано, то су доказали и 1991. године када су са великом већином подржали новог усташког поглавника Фрању Туђмана и нову НДХ. Они мрзе Србе од малих ногу и имају тешке и неизлечиве комплексе од Срба. И Војвода Момчило Ђујић који је и сам ратовао против усташа и био сведок усташких злочина рекао је, "Са хрватима никада не може доћи до било каквог договора, са њима се можемо гледати само преко нишана".

Не можемо никада имати добре комшијске односе са онима који то неће, нити су то икада желели и са онима који су извршили највећи геноцид у историји човечанства над нашим народом, окупирали вековну србску земљу Републику Србску Крајину и протерали преко 250.000 Срба са својих вековних огњишта и забрањују Србима и сада повратак својим кућама одакле су протерани.

Иначе, Ивана Пернара поштујем и ја, свака њему част на свему што ради, али он је изузетак и нажалост веома мало је таквих као што је Пернар, има веома малу подршку у Хрватској и скоро сви га сматрају "издајником" јер је нормалан човек, није усташа и не мрзи Србе.

Ја сам био тамо на летовању, и могу ти рећи да нисам имао било каквих проблема. ;) Понављам, нисам југоносталгичар, и мислим да је идеја о било каквој Југославији чиста утопија. Само кажем да ми можемо бити ок комшије,то није немогуће.

Живи зид уопште нема занемарљиву подршку. Они су једина антиглобалистичка опција у Хрватској. Залажу се за излазак из нато пакта, Европске уније, противе се мешању ММФ-а...

Ми смо се годинама заносили да је идеја Југославије изводљива, иако је било јасно да та творевина неће опстати. Одржавала се захваљујући америчким кредитима. Чак мислим да је и споразум Павелић-Стојадиновић био бољи од било какве Југославије.
Аватар
M-91
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 914
Приступио: јул 2015

Порука M-91 20.11.2017. 16:44

Ништа чудно: багра марионетска антисрпска издајничка се увлачи аварској стоци да добије још него поглавље за улазак на ЕУ-брод који тоне. :wink:

Иначе, Скоро сви (99,9%) хрвата су наши смртни непријатељи . Они су "народ" који нема никакав осећај части и стида и према Србима гаје патолошку исконску мржњу, која ће остати докле год буду постојали. :wink:
Да оно копиле Александар Уништитељ није био марионета енглеске и француске службе, послушао би Живојина Мишића и изградио би Кинески зид према хрватима.

П.С. тај Иван Серн....овај Пернар једно прича док је у опозицији, а чим би дошао на власт почео би да пиша и сере по свему српском. Не верујте Данајцима ни кад поклоне доносе.
Србија нема алтернативу!
Слика

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Google [Bot] и 7 гостију