srpskinacionalisti.com

нови премијер Србије - Ана Брнабић

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
origin
Војвода
Војвода

Порука: 3574
Приступио: окт 2003
Место: Негде у равници

Re: нови премијер Србије - Ана Брнабић

Порука origin 7.7.2017. 22:53

ЕКОНОМИСТА ::Али, није постојала намера од стране Милошевића и његовог режима да се уништи и опљачка земља.

Него шта него да је постојала управо су за време хиперинфлације будући тајкуни добијали огромне динарске кредите које су одмах замењивали за девизе , које су након неког времена враћали у вишеструко смањеном износу , обрнутом конверзијом.
Не морам да напомињем да ниједан обичан грађанин ове земље није могао да добије ни приближно сличан третман.
Може бити само један.
Срби брзо забораве и оно мало што упамте.
Коста ::- аiде, будало, не сери. Сви прави људи су и интернационалисти и националисти.
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука: 3110
Приступио: мај 2012

Порука Зорад 8.7.2017. 10:46

@Зорад:
Званични курс 1994. године је био 1:1, 1998. године 1:6, међутим девизе нису могле да набаве јер су нам у априлу те исте године увели нове санкције (додуше само ЕУ) због наводног прогона Шиптара. 2001. године тај однос је био 1:59.7, данас 1:105,47 што значи да је динар значајно изгубио на вредности. Робе није било једино у периоду од априла 1993. до јануара 1994. године - непуних 10 месеци због хиперинфлације јер сељаци нису и предузећа нису хтели да продају робу за инфлаторне динаре. Након увођења програма стабилизације могао си нормално све да купиш у слободној продаји.

Званични курс јесте био такав, али само за брачни пар Милошевић-Марковић, њихове потомке и најближе сараднике. Обичан свет и предузетници су девизе могли да набаве само на улици по курсу који је увек био 4-5 пута виши од тог Народне банке.
Мало морген си све могао да купиш по тим званичним контролисаним ценама које узимаш за параметар. Поготову не хлеб, млеко, уље, брашно и шећер, којих је било у продаји, али по 5-6 пута већим ценама.

"Вечерње новости" сам навео само као пример како бих лакше објаснио поенту користећи неекономске термине. Небитно која је роба у питању, цене су биле ниже, куповна моћ је била већа.

Не бих се ја задржавао на томе, већ сам појаснио, ко хоће да укључи мозак разумео је.

Дуг Савезне Републике Југославије је маја 1992. године износио око 5.4 милијарде евра. Маја 2000. године дуг је порастао на око 7.6 милијарди евра и АКО СЕ СРЈ НИЈЕ КРЕДИТНО ЗАДУЖИВАЛА НЕГО ЈЕ НАСТАВЉЕН ОБРАЧУН КАМАТА НА ДУГ ИЗ 1992. ГОДИНЕ УПРКОС ТОМЕ ШТО ЈЕ ОТПЛАТА ДУГА БИЛА ПОД ЕМБАРГОМ - ЗАБРАЊЕНА.
У последњем кварталу 2004. године спољни дуг је износио 14.1 милијарди евра, а 2009. године 21.46 милијарди евра:

Нико нама није бранио да плаћамо те доспеле обавезе. Краљевина Србија је 1914-1918 одвајала средства за исплату ранијих дуговања Немачкој и Аустро-Угарској, иако су је те две државе окупирале.
Што се тих статистика наших дика тиче, имам и ја такве сличице:

Слика

Ти кажеш да је најмање пола запослених 2000-те године било на принудним одморима? То је далеко од истине, поготово узевши у обзир да је 1999. године за време НАТО агресије постојала радна обавеза (морао си да дођеш на посао под претњом отказа). Као и хиперинфлација, плата од 20 марака, проблеми са снабдевањем и друге ствари које си навео, принудни одмори су били једино током 1993. године.

Да, да, и да чуваш фабрике и мостове.... :lol:
Чудо само како и поред радне обавезе није било већих жртава по фабрикама.
Принудних одмора је итекако било све до 2000. После је Ђинђић то пресекао, кренуо у приватизацију, а нове газде су једноставно поотпуштале тај „вишак радне снаге“, па си добио праву и реалну слику запослености у држави.

Ма што нам је Русија помогла 1999-те и уосталом целих 90-сетих убило се.
И не то што је тамо Јелцин тада био на власти није никакво оправдање јер ипак је он био биран вољом већине руског народа тада.

Што би Шешељ тада рекао "Хвала Русији што нас није и она бомбардовала".
Али ко нам је крив када је неко 1991. једини у свету слао "дарагом товаришу Јазову" телеграме подршке у Москву..

Него шта него да је постојала управо су за време хиперинфлације будући тајкуни добијали огромне динарске кредите које су одмах замењивали за девизе , које су након неког времена враћали у вишеструко смањеном износу , обрнутом конверзијом.
Не морам да напомињем да ниједан обичан грађанин ове земље није могао да добије ни приближно сличан третман.

Тачно тако.
Аватар
origin
Војвода
Војвода

Порука origin 9.7.2017. 15:39

Него ја да питам ове што кажу да је Србија окупирана. Зашто се у тој Србији у задњих седамнест година већина народа не бори пшротив те окупације?
Ја не видим неки активни отпор , али зато видим кукњаву.
Може бити само један.
Коста ::- аiде, будало, не сери. Сви прави људи су и интернационалисти и националисти.
Аватар
Kolya
Војвода
Војвода

Порука: 1170
Приступио: сеп 2008
Место: Kenjada/DR

Порука Kolya 9.7.2017. 21:00

Moje pleme snom mrtvijem spava, suza moja nema roditelja, nada mnom je nebo zatvoreno, ne prima mi ni placa ni molitve; u Ad mi se svijet pretvorio"."

I tako jedno 500 godina, a onda su Turci krivi.

Niko se tako lako ne turci kao sto se Srbin turci!

Pazi sada: Brn-a-bich???

Kada vas "digitalizule"necete znati ko je KEC a ko NULA!

SVE MI SE CINI DA STE NULE, i da nece uspeti digitalizacija ( na svu srecu!).
"IDUC UCI, U VEKOVE GLEDAJ"
Аватар
Lurking
Војвода
Војвода

Порука: 1159
Приступио: феб 2008
Место: Страдија

Порука Lurking 10.7.2017. 9:12

Коста ::- не iедите говна вас двоiица. Русиiа iе нешто друго. Русиiа iе у рангу Бога! ("Бог високо, Русиiа далеко" - што рече Владика.)

- руском амбасадору треба да рапортира и председник, и премиiер, и начелник генералштаба.

- а ви коiи то не разумете - иста сте жута говна као и ови декларисани жутаћи...

Види ти овог руског крпигуза, комунисту што по потреби призива бога. :mrgreen: Требало би да те је макар мало срамота што си спустио панталоне на сам помен стране државе, али изгледа ништа од тога. :?
"Zablude ćemo plaćati siromaštvom, trovanjem duha i položajem daleke periferije u Evropi... "

Side? I am on nobody's side. Because nobody is on my side, little orc.
Коста
Војвода
Војвода

Порука: 5974
Приступио: мар 2006

Порука Коста 10.7.2017. 13:11

- сероњо жути? - Русиiа за мене ниiе страна сила. Него наша, домаћа сила.

- разумеш, сероњо жути?
Правда држи земљу и градове...
Кадры решают всё! (Иосиф Виссарионович)
Аватар
Lurking
Војвода
Војвода

Порука: 1159
Приступио: феб 2008
Место: Страдија

Порука Lurking 10.7.2017. 13:20

Потражи онда помоћ психијатра, мада све ми се чини да је већ касно. :mrgreen:
"Zablude ćemo plaćati siromaštvom, trovanjem duha i položajem daleke periferije u Evropi... "

Side? I am on nobody's side. Because nobody is on my side, little orc.
Аватар
imenijevazno
Националиста
Националиста

Порука: 263
Приступио: мај 2011

Порука imenijevazno 10.7.2017. 18:53

origin ::Него ја да питам ове што кажу да је Србија окупирана. Зашто се у тој Србији у задњих седамнест година већина народа не бори пшротив те окупације?
Ја не видим неки активни отпор , али зато видим кукњаву.

=D> =D> =D> =D> =D>

Ја ово питам не само те што помињу окупацију, него цео овај форум - па не добих смислен одговор. (80% ме је игнорисало, 15% напушило, а 5% напало ад хоминем).

Коста ::- руском амбасадору треба да рапортира и председник, и премиiер, и начелник генералштаба.
- а ви коiи то не разумете - иста сте жута говна као и ови декларисани жутаћи...

Поданички, слугерањски, вазални и мазохистички однос према ауторитету имају бића лишена карактера, без свог 'ја', нпр. Химлер, Ајхман. То су они који, пост фестум, причају да су 'само испуњавали наређења.' Бескичмењаци, неретко и безмозговићи.

Узгред, Коста-шиптару, шта мислиш шта би ти руски амбасадор рекао на твоју тезу да су шиптарски терористи заправо наши грађани и да их морамо пустити да купују земљу, куће и станове по Нишу и Лесковцу? Да си рус који то прича по Русији за оне терористе из Беслана, био би стрељан. Додуше, можда би те нахранили и полонијумом као оног . . . то већ не бих знао.

Твој се ментални склоп, изгледа, ништа не разликује од Вучићевића, Митровића и њима сличних, осим у предмету идолатрије. Предлажем ти да постанеш верник (било које религије), тиме ћеш постићи тај психички мир који ти недостаје, трајно и неповратно ћеш делегирати одговорност за свој живот на то 'више биће'.

Тај ментални склоп имају и Наташа Кандић и Чеда Јовановић, само другде рапортирају.
Змија се бије у главу.
Аватар
Раде Дерикоња
Војвода
Војвода

Порука: 1429
Приступио: феб 2013

Порука Раде Дерикоња 10.7.2017. 19:50

Није само Србија под окупацијом већ скоро цела планета, пре свега у духовној и економској окупацији. Једино су од економске окупације делимично ослобођене оне земље где нема пипака Ротшилдових банки.
Духовно је цео свет под окупацијом јер нема ни једне православне државе (све је екуменизам а то је јерес). Једино кад се обнови царска Русија и још неколико земаља онда можемо причати о духовно слободним државама.
Колико је окупација велика потврђује и слепило многих родољуба да "окупације нема" а да не причам о осталом народу, изгубљеним душама у мочвари либералне демо(но)кратије.
"Свак је рођен за по једном мријети, част и брука живе довијека!" - П.П. Његош
Аватар
origin
Војвода
Војвода

Порука origin 10.7.2017. 22:07

Кад нема отпора , већ само кукњаве , нема ни окупације , просто ко пасуљ.
Може бити само један.
Аватар
Раде Дерикоња
Војвода
Војвода

Порука Раде Дерикоња 10.7.2017. 22:24

Има отпора итекако али се и главе губе веома лако. Због тога се многи повлаче мењајући тактику, раде мудрије. Ту мислим на оне који пружају отпор а не на већину народа која је омађијана и уплашена.
Рецимо, у САД је за последњих пар деценија много људи похапшено јер су се побунили против Новог светског поретка и поробљавања човечанства. На десетине интелектуалаца је тамо изгубило главе, под "неразјашњеним околностима" и слично.
У Русији је слична ситуација. Ево скоро је тамо ухапшен један од вођа руских националиста због својих политичких и идеолошких ставова.
У Србији влада страх и диктатура, ево последњи пример је баш ова лезбача када је на Видовдан устоличена свуда око Скупштине било је полиције (у униформи и у цивилу) и ко год се у мањој групи нашао ту био је легитимисан.
Отпор као идеја постоји у глави многих и то је добро, само се чека прави моменат да се звер згази и да у Србији коначно сване слобода.
Дакле, ту је више питање тактике и тренутка него апатије и незаинтересованости да дође до промена.
Аватар
origin
Војвода
Војвода

Порука origin 10.7.2017. 22:39

Раде Дерикоња ::а не на већину народа која је омађијана и уплашена.

Е па ја управо о тој већини говорим , ако је она већ толико кукавичка , да ли онда и вреди било шта ослобађати?
Зар није онда боље да мањина гледа своја посла , а већина нека настави да кука и чека неког новог Карађорђа да се једнога дана појави (преведено никада).
Може бити само један.
Аватар
Раде Дерикоња
Војвода
Војвода

Порука Раде Дерикоња 10.7.2017. 22:49

Та мањина треба да гледа и своја посла али и да се бори против овог система, свако према својим могућностима. Због себе да се бори, због наше деце и њихове будућности, због наших предака и њихове славе, итд. Борба је нужност, на борбу смо натерани хтели ми или не хтели.

А ова већина ће свакако у новој и слободној Србији изгубити право да учествује у политичком животу, односно да им се одузме гласачко право (већини од те кукавичке већине) као у време предратне Краљевине Југославије кад није могао свако да има бирачко право. То је, по мени, минимална казна њима због њиховог садашњег понашања.
Ионако више неће бити партиократије, тако да нам политичко мишљење од ове већине неће бити уопште важно али ће имати сва друга грађанска права (сем оних који су се огрешили o закон по неком тежем кривичном делу, итд.).
Аватар
origin
Војвода
Војвода

Порука origin 10.7.2017. 23:05

Сталешка демократија већ може, али ова либерална никако.
Може бити само један.
Аватар
Đorđo Napolitano
Војвода
Војвода

Порука: 1785
Приступио: мар 2012

Порука Đorđo Napolitano 18.7.2017. 13:54

Јуче је гостовала на РТС и оставља катастрофалан утисак , ова ће пући ко звечка па ће побегне ко Лаза Крстић гарантујем
rođen da me svi iskorišćavaju, ne zato što sam naivan i glup, već zbog toga što sam nekotrolisano human -K.G.
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 9 гостију