srpskinacionalisti.com

нови премијер Србије - Ана Брнабић

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука: 1298
Приступио: јан 2008
Место: Београд

Re: нови премијер Србије - Ана Брнабић

Порука Српски родољуб 28.10.2017. 20:23

Зато смо 1993 живели бајно, са пар билиона динара плате месечно је могла да се купи кеса јабука

Побогу Зораде, нико није рекао да је било бајно. Далеко од тога. Али, ја говорим да данас није ништа боље, иако нисмо под санкцијама. Какав је то живот када ти плата оде само на дажбине, храну? А замисли када неко од те беде плаћа и кирију, многи живе као подстанари. То није живот, то је обично животарење...

1993. је била хиперинфлација, а од 1994. је колко-толко нормално стање. Барем се у радњама све могло купити... Био сам дете тада, али се одлично сећам. И памтим да смо макар ишли на море сваке године. Многе фирме су тада имале одмаралишта, па су цене биле повољне, на рате. Ја ево на море планирам већ пет година, и ништа... Мрка капа.

Морамо престати да за све кривимо Милошевића. Он није на власти већ 17 година. Дакле, за све лоше након 2000. године, криве су само постпетооктобарске власти, без обзира да ли се ради о ДС-у, ДСС-у, Г17+, СНС... За данашње катастрофално економско стање крив је Вучићев режим.

Што се Хага тиче и Санда пре и Милош недавно су то навели као највећи грех из прошлости ДСС, али макар Караџић и Младић нису били хапшени док је њихов човек био на челу службе.

Зато су испоручени Лазаревић, Павковић, Ојданић, Лукић, и касније Властимир Ђорђевић. Ти људи исто нису били ко, није се радило о ситним играчима.
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука: 3147
Приступио: мај 2012

Порука Зорад 28.10.2017. 21:02

Побогу Зораде, нико није рекао да је било бајно. Далеко од тога. Али, ја говорим да данас није ништа боље, иако нисмо под санкцијама. Какав је то живот када ти плата оде само на дажбине, храну? А замисли када неко од те беде плаћа и кирију, многи живе као подстанари. То није живот, то је обично животарење...

Са једном платом из деведесетих се по реалним ценама могло купити мање ствари него сада са једном платом и то је факат.

1993. је била хиперинфлација, а од 1994. је колко-толко нормално стање. Барем се у радњама све могло купити... Био сам дете тада, али се одлично сећам. И памтим да смо макар ишли на море сваке године. Многе фирме су тада имале одмаралишта, па су цене биле повољне, на рате. Ја ево на море планирам већ пет година, и ништа... Мрка капа.

Очито су нам сећања врло различита.
Ситуација је мање више суморна и то већ подуже време. Било је пар омената кад је деловало да се ствари лагано померају са мртве тачке, тамо 1996-97 или 2005-07, али то је у принципу ништа.

Морамо престати да за све кривимо Милошевића. Он није на власти већ 17 година. Дакле, за све лоше након 2000. године, криве су само постпетооктобарске власти, без обзира да ли се ради о ДС-у, ДСС-у, Г17+, СНС... За данашње катастрофално економско стање крив је Вучићев режим.

Ко каже да ја за све кривим Милошевића?
Наравно, за данашње стање ствари крив је Вучић. После пет година више нема никаквог права да се позива на жуте лопове, тим пре што је стање сада далеко горе него 2012 и што се тиче Косова и што се тиче економије и социјале.

Зато су испоручени Лазаревић, Павковић, Ојданић, Лукић, и касније Властимир Ђорђевић. Ти људи исто нису били ко, није се радило о ситним играчима.

Ја нигде нисам ДСС амнестирао од одговорности за то. Само сам рекао да они ипак нису изручили поменуту двојицу. А могли су, и Коштуница би онда свакако био бар мало дуже на власти.
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 28.10.2017. 21:21

Са једном платом из деведесетих се по реалним ценама могло купити мање ствари него сада са једном платом и то је факат.

Ја се сећам када смо 1996. и 1997. ишли у куповину. Рафови су били пуни. Нисам приметио да су били празни. Сећам се да су фирме давале бонове за храну, па смо и тако куповали. Замрзивач нам је тих година био пун меса. А данас... Многе ствари су ми мисаона именица. Знаш ли ти да ја не плаћам бус плус. Не зато што мислим да је то ок, него што немам новца. Када бих то плаћао не би ми ништа остало. Шверцујем се као неки пробисвет.

Очито су нам сећања врло различита.
Ситуација је мање више суморна и то већ подуже време. Било је пар омената кад је деловало да се ствари лагано померају са мртве тачке, тамо 1996-97 или 2005-07, али то је у принципу ништа.

Ја се сећам да смо сваке године ишли на море, да смо сваке недеље ишли на роштиљ. Често су нам долазили гости, и ми смо често ишли у госте. Нисам приметио да су људи били нешто суморни. :) Док се може рећи да данас више није тако. Данас су људи поприлично отуђени.

Ја нигде нисам ДСС амнестирао од одговорности за то. Само сам рекао да они ипак нису изручили поменуту двојицу. А могли су, и Коштуница би онда свакако био бар мало дуже на власти.

Могли су претпоставити шта ће се десити ако Лазаревић, Павковић, Лукић, Ојданић, Шаиновић буду осуђени... Свако човек који је био иоле политички писмен је знао да ће те пресуде користити Шиптари и западне земље против нас, као аргумент за сецесију Косова и Метохије од Србије...
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука Зорад 28.10.2017. 21:29

Ја се сећам када смо 1996. и 1997. ишли у куповину. Рафови су били пуни. Нисам приметио да су били празни. Сећам се да су фирме давале бонове за храну, па смо и тако куповали. Замрзивач нам је тих година био пун меса. А данас... Многе ствари су ми мисаона именица. Знаш ли ти да ја не плаћам бус плус. Не зато што мислим да је то ок, него што немам новца. Када бих то плаћао не би ми ништа остало. Шверцујем се као неки пробисвет.

1996-97 јесте било боље него пре, али далеко од тога да је све било пуно.
Коме је колико био пун замрзивач, то је дискутабилна ствар.
Деведесетих тек нико није плаћао превоз, па се зато тамо 1999-2000 био малтене скроз распао.

Нисам приметио да су људи били нешто суморни. Док се може рећи да данас више није тако. Данас су људи поприлично отуђени.

Па сад, тада је постојало више наде да ће сутра бити боље, сада је нема.
Отуђење је природна последица рачунара, мобилних и осталих гаџета који су се у међувремену појавили.
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 28.10.2017. 21:34

1996-97 јесте било боље него пре, али далеко од тога да је све било пуно.
Коме је колико био пун замрзивач, то је дискутабилна ствар.
Деведесетих тек нико није плаћао превоз, па се зато тамо 1999-2000 био малтене скроз распао.

Тамо где смо ми куповали све је било пуно... И што се тиче облачења, није било оскудације. Могу рећи да смо се супер облачили, по последњој моди! :) Имам сачуване слике из тог периода, и заиста се види да је све било маркирано. :) Мајка је радила у Народној банци. Њима су плате увек биле добре, па чак и тих година.

Ни данас многи не плаћају превоз, веруј ми. Неко неће намерно, а неко једноставно нема новца. Ја спадам у ову другу групу. Да напоменем да се шверцујем на фињака. Имам лажну контролорску карту, па кад им покажем мисле да смо колеге! :lol:
Аватар
Раде Дерикоња
Војвода
Војвода

Порука: 1429
Приступио: феб 2013

Порука Раде Дерикоња 28.10.2017. 21:35

Сива економија је тада била спас за многе (који су се тиме бавили): шверц горива, цигарета, девиза итд. Али нису сви били способни и предузимљиви за тако нешто. Изашли смо из релативно удобног социјализма (време до 90-тих, поготово тзв. "Антине године") и онда када је почео рат нагло је процвао криминал, многи су побегли из земље. Замислимо да нико од тих људи није отишао преко, од чега би они овде живели? Била би још већа беда а прича се о цифри око 500 хиљада људи (од 1990 па до 2000.).
Дружења јесте било више али и свађа због припадности различитих партија, није било догађаја (славе, и слични зборови) где се људи нису свађали због партијашења.
На улицама и у кафићима владала је намрштеност, сви се гледају преко, свуда туче и слично.
То је све почело још половином 80-тих. Данас су људи исцрпљени од свега, гледају како сутра да преживе, не верују толико политичарима као некада, а и друштвене мреже и моб. телефони утичу на отуђеност.
Ипак, мени је било лепо тамо негде 1995-1998 вратио бих се у те године да могу, лично сам се тада најбоље осећао. :)
Последњи пут изменио Раде Дерикоња дана 28.10.2017. 21:36, измењено укупно 1 пут.
"Свак је рођен за по једном мријети, част и брука живе довијека!" - П.П. Његош
Аватар
origin
Војвода
Војвода

Порука: 3574
Приступио: окт 2003
Место: Негде у равници

Порука origin 28.10.2017. 21:35

Па то је због тога што је време када је Милошевић владао било тек први део кризе кроз коју пролазимо задњих 25 година. Јој су постојале некакве резерве од пре ње и још смо имали какву такву привреду у пропадању али тек на почетку.
Ратови и санкције су учинили своје што се тиче спољних фактора , а управо је за време Милошевића почела унутрашња пљачка која се наставила и после њега , можда још и у већем обиму , што је важан унутрашњи фактор.
Наравно да је сада горе али ко је народу крив када није хтео да се бори против унутрашњих и спољашњих непријатеља и није се залагао за поштену приватизацију и реституцију имовине као и рехабилитације.
Може бити само један.
Срби брзо забораве и оно мало што упамте.
Коста ::- аiде, будало, не сери. Сви прави људи су и интернационалисти и националисти.
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука Зорад 28.10.2017. 21:40

Тамо где смо ми куповали све је било пуно... И што се тиче облачења, није било оскудације. Могу рећи да смо се супер облачили, по последњој моди! Имам сачуване слике из тог периода, и заиста се види да је све било маркирано. Мајка је радила у Народној банци. Њима су плате увек биле добре, па чак и тих година.

Без увреде, али нису свачији родитељи били ситуирани као твоји и нисмо сви живели у Београду. И природно је да се сви раног детињства сећамо углавном по лепим стварима, али није све било баш тако.

Ни данас многи не плаћају превоз, веруј ми. Неко неће намерно, а неко једноставно нема новца. Ја спадам у ову другу групу. Да напоменем да се шверцујем на фињака. Имам лажну контролорску карту, па кад им покажем мисле да смо колеге!

Благо теби. :)
Али тамо крајем деведесетих превоз је заиста био тежак распад. И шта ти онда вреди што је карта номинално била три динара.
Аватар
Раде Дерикоња
Војвода
Војвода

Порука Раде Дерикоња 28.10.2017. 21:41

Такође поред сиве економије ту су и разни киосци или тезге на бувљаку. Свуда су ницали киосци а погледајте сада колико је све очишћено у комуналном смислу али су људи остали без тог посла.Ту су се дрмале паре ко je на време улетео са правом комбинацијом. Све се тада звало "комбинација" јер није могло другачије да се живи (колико толико нормално). Осим ових који су били на државним јаслама, њих не рачунам јер они су могли да опстану.
Последњи пут изменио Раде Дерикоња дана 28.10.2017. 21:42, измењено укупно 1 пут.
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 28.10.2017. 21:42

Дружења јесте било више али и свађа због припадности различитих партија, није било догађаја (славе, и слични зборови) где се људи нису свађали због партијашења.

хехее, па ако ћемо искрено и данас се људи када оду на славу свађају због политике. Чист пример је мој ујак. Он је окорели напредњак. Не може проћи слава да не буде нека расправа о Вучићу. Чак каже да је у праву што је пензионерима смањио пензије. Каже да је требао 50 %, свима!

Данас су људи исцрпљени од свега, гледају како сутра да преживе, не верују толико политичарима као некада, а и друштвене мреже и моб. телефони утичу на отуђеност.

Ово је 100 % тачно. О том проблему је причао и један свештеник. Каже да је на социјалним мрежама сретао људе који су веома комуникативни, који ватрено бране своје ставове, а када се са истима срео уживо врло мало су говорили, били су поприлично ћутали. Интернет је дакле донео многе позитивне ствари, али и на велику жалост и негативне... Криви су људи што не умеју све то умерено да користе.
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 28.10.2017. 21:44

Без увреде, али нису свачији родитељи били ситуирани као твоји и нисмо сви живели у Београду. И природно је да се сви раног детињства сећамо углавном по лепим стварима, али није све било баш тако.

Рекао сам да је мајка имала добру плату, не и отац. Отац је био просветни радник. Просветни радници су увек лоше живели. Ни дан данас им плате нису најбоље.
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 28.10.2017. 21:45

Раде Дерикоња ::Такође поред сиве економије ту су и разни киосци или тезге на бувљаку. Свуда су ницали киосци а погледајте сада колико је све очишћено у комуналном смислу али су људи остали без тог посла.Ту су се дрмале паре ко je на време улетео са правом комбинацијом. Све се тада звало "комбинација" јер није могло другачије да се живи (колико толико нормално). Осим ових који су били на државним јаслама, њих не рачунам јер они су могли да опстану.

Видео клубови су тада исто згртали лову. Тамо негде крајем осамдесетих, а и током деведесетих година. Нема тога ко није изнајмљивао касете.... Мој рођак је 1994. купио више комада Sega mega drive 2. Да само знаш колико је ту пара згрнуо! УФФ.
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука Зорад 28.10.2017. 21:46

Додао бих само да је народ био много политички активнији и спремнији на жртву него данас, када је тотално разочаран, анестезиран и зомбиран.
Аватар
Раде Дерикоња
Војвода
Војвода

Порука Раде Дерикоња 28.10.2017. 21:47

И сада има свађа на тим зборовима али много мање него 90-тих. Напредњаци немају икакву идеологију, то је странка људи скупљених ради личних интереса. Већина њих не симпатишу СНС али су ту због посла, ћуте и смрде. А некада су људи улазили у странку због идеје и ватрено бранили те идеје, неки су губили животе.
Аватар
Раде Дерикоња
Војвода
Војвода

Порука Раде Дерикоња 28.10.2017. 21:48

Зорад ::Додао бих само да је народ био много политички активнији и спремнији на жртву него данас, када је тотално разочаран, анестезиран и зомбиран.
Е то јесте.
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Google [Bot], Зорад и 5 гостију