srpskinacionalisti.com

нови премијер Србије - Ана Брнабић

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука: 1275
Приступио: јан 2008
Место: Београд

Re: нови премијер Србије - Ана Брнабић

Порука Српски родољуб 28.10.2017. 21:51

Раде Дерикоња ::И сада има свађа на тим зборовима али много мање него 90-тих. Напредњаци немају икакву идеологију, то је странка људи скупљених ради личних интереса. Већина њих не симпатишу СНС али су ту због посла, ћуте и смрде. А некада су људи улазили у странку због идеје и ватрено бранили те идеје, неки су губили животе.

Не бих рекао да је ико у ЈУЛ ушао због иделошких разлога! ЈУЛ је некада био исто што и данас СНС. Ту су улазили разне интерсенџије, каријеристи, лезилебовићи. У СПС се већ улазило из идеолошких разлога. Сад се сетих једног мог рођака. Он је као и ти током деведесетих био против Слободана Милошевића. Радио је тада на војном аеродрому у Батајници. 2000. су му обећали да ће аванзовати уколико се учлани у СПС. Размишљао је, да би на крају преломио, учланио се! Пази учлани се баш тада, када је било јасно да ће пући на изборима. :lol:
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
Раде Дерикоња
Војвода
Војвода

Порука: 1429
Приступио: феб 2013

Порука Раде Дерикоња 28.10.2017. 21:52

Српски родољуб ::Видео клубови су тада исто згртали лову. Тамо негде крајем осамдесетих, а и током деведесетих година. Нема тога ко није изнајмљивао касете.... Мој рођак је 1994. купио више комада Sega mega drive 2. Да само знаш колико је ту пара згрнуо! УФФ.
Тачно тако. Сећам се и ја неких који су то радили, али све те комбинације кратко трају и онда се ови "прешалтају" на нешто друго.
Једноставно, то је било време где си морао брзо да размишљаш у пословном смислу и да се лако прилагођаваш новој ситуацији на тржишту, ако мислиш да напредујеш и уопште да опстанеш.
Јер и други су копирали са стране, меркали шта радиш, и тако се стварала конкуренција.
"Свак је рођен за по једном мријети, част и брука живе довијека!" - П.П. Његош
Аватар
Раде Дерикоња
Војвода
Војвода

Порука Раде Дерикоња 28.10.2017. 21:58

ЈУЛ је био надувени балон, не може да се пореди са СНС-ом сада. Јер ЈУЛ није имао неку страначку инфраструктуру, они су само имали уплив у медије и били повлашћени преко СПС да добију неки посао. Али ЈУЛ је почео тек касније, док је СПС увелико постојао. ЈУЛ је био идеја да окупе омладину (пошто је СПС постао сувише одбојан за младе) и да прикаже комунизам у ружичастом светлу. Нису они много људи привукли, баш напротив били су веома исмејани од већине народа.
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука: 3110
Приступио: мај 2012

Порука Зорад 28.10.2017. 22:02

Па разлика је и у народу. Много смо се искварили у односу на деведесете. Сами кажете да је ЈУЛ тада и поред свих привилегија које је нудио од доброг дела народа био исмејаван и виђен као скуп олоша жељног пара и моћи и да људи тамо нису хтели масовно да иду, поготову не омладина.

Данас добар део народа и маса младих без размишљања иде у СНС да им решава егзистенцијалне проблеме. И зато мислим да ће СНС пући слично као и ЈУЛ чим буде развлашћен.
Аватар
Раде Дерикоња
Војвода
Војвода

Порука Раде Дерикоња 28.10.2017. 22:05

Зорад ::Па разлика је и у народу. Много смо се искварили у односу на деведесете. Сами кажете да је ЈУЛ тада и поред свих привилегија које је нудио од доброг дела народа био исмејаван и виђен као скуп олоша жељног пара и моћи и да људи тамо нису хтели масовно да иду, поготову не омладина.

Данас добар део народа и маса младих без размишљања иде у СНС да им решава егзистенцијалне проблеме. И зато мислим да ће СНС пући слично као и ЈУЛ чим буде развлашћен.
То стоји. Као народ смо много ниско пали, људи се данас продају за два сендвича а некада су одбијали велике привилегије.

Морају пући једног дана, надам се ускоро.
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 28.10.2017. 22:07

Зорад ::Па разлика је и у народу. Много смо се искварили у односу на деведесете. Сами кажете да је ЈУЛ тада и поред свих привилегија које је нудио од доброг дела народа био исмејаван и виђен као скуп олоша жељног пара и моћи и да људи тамо нису хтели масовно да иду, поготову не омладина.

Ко год је имао амбиција да се ухлеби у некој државно предузеће учлањивао се у ЈУЛ. Такво је данас стање Све интерсенџије иду у СНС или евентуално у СПС. Наравно да ће пући. СНС-у прети раскол. Чим пукну на изборима, чека их судбина ЈУЛ-а. Тј. чак и драстичнија, распашће се барем на 3-4 странке.
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 28.10.2017. 22:09

Људи, на фејсбуку је активан неки Александар Зобеница, бивши функционер Српског покрета обнове. Био је једно време и председник општинског одбора Рума. Ја просто нисам могао да верујем како су људи спремни зарад интереса да се преокрену. Данас човек велича Тита и тековине Народноослободилачке борбе. Пљује по Дражи. Скоро је писао о "Ужичкој републици"... Баш ми је било дегутантно да то све читам! :roll:
Аватар
Раде Дерикоња
Војвода
Војвода

Порука Раде Дерикоња 28.10.2017. 22:13

Родољубе, тачно тако али у много мањем проценту него данас. Тада су многи одбијали понуде ЈУЛ-а и осталих партија из власти а сада се људи масовно учлањују у СНС. То је показатељ где смо као нација.

Такође, много поштеног људства је отишло одавде, побегло главом без обзира, зато више нема толико тог револуционарног набоја и жеље за променама. Други разлог је општа резигнација и исцрпљеност, као и недостатак праве националне политичке алтернативе.
Последњи пут изменио Раде Дерикоња дана 28.10.2017. 22:15, измењено укупно 1 пут.
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука Зорад 28.10.2017. 22:14

Родољубе, тачно тако али у много мањем проценту него данас. Тада су многи одбијали понуде ЈУЛ-а и осталих партија из власти а сада се људи масовно учлањују у СНС. То је показатељ где смо као нација.

Такође, много поштеног људства је отишло одавде, побегло главом без обзира, зато више толико тог револуционарног набоја и жеље за променама. Други разлог је општа резигнација и исцрпљеност, као и недостатак праве националне политичке алтернативе.

То је то, браво!

Наравно да ће пући. СНС-у прети раскол.

Бојим се само шта ће бити после, и код кога ће сва та маса да оде?
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 28.10.2017. 22:18

Бојим се само шта ће бити после, и код кога ће сва та маса да оде?

И то се може средити, само ако постоји добра воља. Руководство следеће владајуће странке треба да забрани бившим члановима СНС-а да се учлањују. Знам да ово звучи нереално, и да се вероватно неће догодити, али само тако се може спречити улазак тих прелетача. ДСС некада није примао старе чланове СКЈ. То исто треба да важи и за бивше чланове СНС-а!

Не слажем се идеолошки са Јовом Бакићем, али, изнео је врло занимљив предлог када је Борислав Стефановић решио да оснује странку. Бакић је рекао да ће приступити странци само ако буду били строжи услови за пријем нових чланова. Тражио је да сваки потенцијални члан напише молбу за пријем, и да ту образложи зашто жели у ту странку... Па да на основу молбе руководство странке одлучи. Стефановић то није прихватио.
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука Зорад 28.10.2017. 22:28

И то се може средити, само ако постоји добра воља. Руководство следеће владајуће странке треба да забрани бившим члановима СНС-а да се учлањују. Знам да ово звучи нереално, и да се вероватно неће догодити, али само тако се може спречити улазак тих прелетача. ДСС некада није примао старе чланове СКЈ. То исто треба да важи и за бивше чланове СНС-а!

Тешко ће то ићи, већ смо видели шта је било 2000. године.
То је можда важило у ДСС тамо деведесетих, али зато деведесетих ДСС није одмакао од 5% и проширио се изван круга двојке.
Проблем је што су такви нажалост постали већина у овој земљи.
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука: 4285
Приступио: сеп 2011
Место: Gradac Moravski

Порука SMUK 30.10.2017. 16:42

Kaže:
Šta rade peder i peder?
- Vode ljubav.