srpskinacionalisti.com

Nesto o penzijama

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Đorđo Napolitano
Војвода
Војвода

Порука: 1786
Приступио: мар 2012

Re: Nesto o penzijama

Порука Đorđo Napolitano 10.4.2017. 22:21

а која је логика да неко цели радни век уплаћује у пензиони фонд и онда оде у пензију и умре после месец дана а неко прима пензију 30 година
rođen da me svi iskorišćavaju, ne zato što sam naivan i glup, već zbog toga što sam nekotrolisano human -K.G.
Аватар
Kolya
Војвода
Војвода

Порука: 1170
Приступио: сеп 2008
Место: Kenjada/DR

Порука Kolya 11.4.2017. 14:28

Da razjasnimo neke stvari:
1) Niko ne uplacije u penzioni fond, jer takav ne postoji;
2) Odbijanja od plate su "doprinosi" i prestavljaju samo jedan vid dodatnog oporezivanja;
3) Poslodavci ne uplacuju prema isplacenim zaradama, vec prema "minimalcu" koji knjize;
4) Sindikati o svemu cute, jer su vodje sindikata podkupljene jos iz socijalisticke ere;
5) Svi su u Srbiji tradicionalno neposteni i lazovi, i tako se na kraju i provedu.

U sledecih 5 godina ide u penziju najmnogobrojnija generacija ( 1952-1957) i budzet jednostavno ovo ne moze da istrpi.
Razlog zbog koga se AV sklanja na poziciju predsednika ( mrsenje muda oko spoljne politike, kao satro) je jer novi premijer jednostavno nece moci da sabere sve te brojeve. Vecina danasnjih penzionera, koja, i ako, je glasala za AV nije svesna da im prestoji jos jedno smanjenje penzija.

Sve ovo pisem jer imam info, a u Kenjadi sam vodio penzioni fonda i podigao sam ga sa 2 milijarde na 5.7 milijardi$$$. Kako? E, pa da kazete Vulinu :D

Ova srpska boranija mi nije ni do kolena.
"IDUC UCI, U VEKOVE GLEDAJ"
exberekin
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 513
Приступио: јан 2007
Место: Београд , понекад Книн

Порука exberekin 11.4.2017. 16:45

Kolya ::Stvar je vrlo prosta.
Penzije su postale socijalno davanje iz budzeta i kao takvo mora biti revalizirano ( preradjeno) .
Socijana pomoc ili Starosna penzija. Svako dobija isto.
Zasto bi neki kao satro penzionisani pukovnik neke propale vojske ( JNA) imao vise od neke bake iz Panceva, koja nije radila ni jedan sat?
Ni jedno nije doprinelo ni kinte tom budzetu, pa zato ne sme biti ni razlike.
25.000 kintaca i TACHKA!

To je ono sto MMF trazi i dobi ce.

Како си ти паметаннннннн .. мени да се узима од плате поприлична сума пуно више него на примјер чистачици а да добијем пензију минималац! Ајде.... Е врати се ти у Кењаду па тамо просипај памет..
Сила Бога не моли , али Бог силу не воли.
Аватар
Kolya
Војвода
Војвода

Порука Kolya 12.4.2017. 5:24

Ko ti bilo sta odbija od plate?
Prvo nauci sta je tvoja plata.
Poslodavcu si ti TROSAK!!!
Poslodavac uplacuje doprinose, a tebi daje sta hoce i kada hoce. Nikakav te zakon ne stiti od neisplacene plate.
Javi se kada stignes do penzije.
Koliko treba ljudima da ukapiraju da su sami ukinuli socijalizam i da su sa Titovom ( i JNA) diktaturom i sva radnicka prava bacili na dzubre?
exberekin
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 513
Приступио: јан 2007
Место: Београд , понекад Книн

Порука exberekin 13.4.2017. 10:26

Kolya ::Ko ti bilo sta odbija od plate?
Prvo nauci sta je tvoja plata.
Poslodavcu si ti TROSAK!!!
Poslodavac uplacuje doprinose, a tebi daje sta hoce i kada hoce. Nikakav te zakon ne stiti od neisplacene plate.
Javi se kada stignes do penzije.
Koliko treba ljudima da ukapiraju da su sami ukinuli socijalizam i da su sa Titovom ( i JNA) diktaturom i sva radnicka prava bacili na dzubre?

Социјализма одавно нема. Сад смо у Вучићевом капитализму. Моја плата је у бруто износу па ако држава одлучи да повећа харач (оно што ти зовеш допринос) иде мени по џепу директно. Буде ли Вучко или његови на власти ја пензију очиглено нећу ни имаит.. можда ће да ме ликвидирају јер не могу ко Вучко да радим 25 сати... то ће већ у то вријеме бити норма!
Сила Бога не моли , али Бог силу не воли.
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука: 1314
Приступио: авг 2015
Место: ђе не рађа мајка издајице

Порука Србски ратник 13.4.2017. 14:51

"Ђе је сјеме клицу заметнуло, онде нека и плодом почине."
Аватар
imenijevazno
Националиста
Националиста

Порука: 272
Приступио: мај 2011

Порука imenijevazno 13.4.2017. 22:34

Kolya ::Stvar je vrlo prosta.
Zasto bi neki kao satro penzionisani pukovnik neke propale vojske ( JNA) imao vise od neke bake iz Panceva, koja nije radila ni jedan sat?
Ni jedno nije doprinelo ni kinte tom budzetu, pa zato ne sme biti ni razlike.

Контра.

Нисам стручан на тему државе и уређења, али знам опште познате ствари на теоријском нивоу. Држава је настала тако што је свако од нас део свог суверенитета и слободе инвестирао у њу. Тако су настали државни подсистеми, извршна, судска и законодавна власт. Просвета, здравство . . .
Тај пуковник (као и полицајац, судија и тужилац) кога помињеш је дао једном заклетву, да ће живот дати за државу. Дакле, када шиптарски терористи упадну, он је тај који ће да гура главу, а баба може да сунча пич.ку са удобне раздаљине. У томе је разлика.
Бабу нико није спречио да и она буде војник/судија... па би и она имала иста права, али и обавезе.

Баба је кроз живот пи.чку могла и да продаје, па да од тога живи, а могла је и да проси. Али, пуковник је био обавезан да слуша наређења, да ставља главу у торбу.
Држава Србија је настала на Ћеле-кули, на Јасеновцу и Јадовну . . . а не на бакиним колачима и гибаницама. Чучук Стана није била баба, него жена онога који је главом платио (он је главу дао за тај буџет који помињеш, а не неке пишљиве паре) да би теби омогућио слободу, коју, видимо, ти данас користиш да нас снабедеваш циничним умотворинама.

п.с. Напомињем да овде уопште нисам износио своје приватне ставове о теми.
Змија се бије у главу.
Аватар
Kolya
Војвода
Војвода

Порука Kolya 15.4.2017. 3:53

imenijevazno ::Тај пуковник (као и полицајац, судија и тужилац) кога помињеш је дао једном заклетву, да ће живот дати за државу.

Zakletva nije obavezala one ( JNA) pukovnike da cuvaju drzavni suverenitet, i teritorijalni integritet, pa nece ni ove, kao satro srpske.

Podpukovnik sroka avion na trenaznom letu???A???
Pa, koliko to treba da se trenira pilot?

Moras jos malo da proucis sistem da bi o njemu imao misljenje.
Претходна

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 8 гостију