srpskinacionalisti.com

Воiа Шешељ први фаворит председничких избора?

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Коста
Војвода
Војвода

Порука: 5931
Приступио: мар 2006

Re: Воiа Шешељ први фаворит председничких избора?

Порука Коста 24.3.2017. 23:52

- iедно име, сероњо. Једно име реци. Једног социолога значаiниiег - бољег! - од Маркса.

- не свираi курцу, него реци то iедно име. Просветли нас. запрепасти нас!

- нема, а? - па што сереш онда?
Правда држи земљу и градове...
Кадры решают всё! (Иосиф Виссарионович)
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука: 2169
Приступио: феб 2014

Порука Republikanac 25.3.2017. 0:12

Коста :: Једно име реци. Једног социолога значаiниiег - бољег! - од Маркса.

Марко Петровић, несвршени студент социологије и мој комшија. Пре неколико година, након пар литара вина, дошао је до генијалног закључка да није класна борба „мотор прогреса“ већ је то борба између идиота (попут тебе) и паметних људи и тако у потпуности сјебо Марксову тезу. А није ни дипломирао, мош мислит шта би тек радио да је дипломирао или пак докторирао. Или да је можда мање пио...
"Не постоји срећан просјак ни богата колонија", Слободан Милошевић.
Коста
Војвода
Војвода

Порука: 5931
Приступио: мар 2006

Порука Коста 25.3.2017. 11:48

- значи, немаш име? Али кењаш и даље?

- сероњо суiетни. Типичан си српски интелектуалац: суiета без покрића...
Правда држи земљу и градове...
Кадры решают всё! (Иосиф Виссарионович)
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука Republikanac 25.3.2017. 12:00

Србски ратник ::Лењин није био Јеврејин, он је по оцу био Рус, а по мајци Калмик.

Јеси ли сигуран? Погледај мало ово: http://content.time.com/time/world/arti ... 13,00.html

ПС. Ко што и рекох: немам ништа против тога што су Јевреји измислили комунизам само ми је мало чудно кад видим да га анти-семити дркају на дотичну идеологију...
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука: 1227
Приступио: авг 2015
Место: ђе не рађа мајка издајице

Порука Србски ратник 26.3.2017. 12:44

Republikanac ::Јеси ли сигуран? Погледај мало ово: http://content.time.com/time/world/arti ... 13,00.html

ПС. Ко што и рекох: немам ништа против тога што су Јевреји измислили комунизам само ми је мало чудно кад видим да га анти-семити дркају на дотичну идеологију...

Тужно је што си упоран у томе да ти будеш у праву, па то ти је. Игноришеш све чињенице и аргументе, логичке аргументе, уместо да фино признаш да си лупио и то је то. Није то ништа страшно, сви лупе понекад, и ја наравно умем жешће да лупим. :D
Овога пута лупио си ти.

Лењин је био из руске породице, отац му је био чак руски племић. Сам Лењин се увек изјашњавао као Рус и никако другачије, значи асимиловао се у руску нацију. Те тврдње о његовом наводном јеврејском пореклу су само шпекулације, сличне тврдњама да је Тито био син аустријског цара, а има и оних који кажу да је и Тито био Јеврејин. Па чак и да је он био јеврејског порекла, нека буде да је тако, то ништа значајно не мења. Рекох ти већ, и оснивач хрватског национализма и отац ,,нације" и главни идеолог усташтва, Анте Старчевић, је био пореклом чист Србин. Твојом логиком се долази до закључка да су Срби ,,смислили усташтво". Видиш колико ти је логика погрешна?

И сасвим је логично, колико год ти то игнорисао и правио се луд, да неки антисемита подржава комунизам. Јер, Маркс (иако пореклом Јеврејин) је мрзео Јевреје, крени значи од њега, преко Стаљина и његовог антиционистичког става и прогона јеврејских лекара, уклањање јеврејских чланова партије све под оптужбом да су ,,ционистички шпијуни", затим титоистичка анти-израелска политика. Комунизам и уопште левичарство у Европи, а и у другим деловима света, увек су били на самој граници отвореног антисемитизма. Па данас скоро све левичарске и социјалистичке партије (па и социјал-демократске чак) партије и покрети воде анти-израелску, антиционистичку и антијеврејску политику. На крају крајева, и Хитлер је био неки социјалиста (национал-социјалиста :wink: ), а у његовој партији такође је било асимилованих Јевреја; да није, по теби, и нацизам ,,измишљен" од стране Јевреја?

Дакле, то су чињенице. Ево овде мало о совјетском анти-ционизму:

https://en.wikipedia.org/wiki/Soviet_Anti-Zionism

Ево совјетски плакат:
Слика

Примети сличност плаката са нацистичким антисемитским плакатима. Или један модерни левичарски плакат на коме пише ,,Израел-терористичка држава":

http://mondroit.com.au/wp-content/uploa ... 80x520.jpg

Како рече један рабин, ,,на делу је противприродни блуд антисемита, нациста, комуниста и исламиста-свизаједно против Јевреја и Израела. Е то ти је то.
,,Земан дошо, ваља војевати, за Крст Часни крвљу прољевати, свако своје да покаје старе..."

https://www.youtube.com/watch?v=YRhvD0HLlGE
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука: 4235
Приступио: сеп 2011
Место: Gradac Moravski

Порука SMUK 26.3.2017. 19:50

Јевреји измислили комунизам

Komunizam kao i svaki drugi izam je produkt zapadnoevropske malogradjanstine.
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука Republikanac 26.3.2017. 19:51

Ало Ратниче, јел'умеш ти да читаш? Лењинова баба с мајчине стране је била Јеврејка. И то не кажем ја него „декласификовани“ документи КГБ-а. И шта ти ту сад није јасно? У СССР-у се то због урођеног руског анти-семитизма крило, данас за тим нема потребе.

И шта мешаш бабе и жабе? Какве везе има комунизам као теорија (или ти идеологија) са послератном геополитиком? Након Другог светског рата САД, Британија и Француска (до 1967) су подржавале Израел док комунистичке земље нису. Шта је ту сад чудно? Па сасвим нормално је да „анти-империјалисти“ нису хтели да воде исту политику као и западни империјалисти. Никакве то везе са овим о чему ми причамо нема. Као што нема ни Стаљинов анти-семитизам. Чудна ми чудна, Стаљин био анти-семит, јеси ли ти упознао икад некога из мајчице Русије па да није...

Комунизам је јеврејска измишљотина и нема ту неког великог филозофирања. И не само због тога што је родоначелник те идеологије Карл Маркс. То мање-више. За мене је битније што су рецимо до Другог светског рата барем 80 посто најјачих марксистичких теоретичара (па и политичара) били Јевреји. Или можда треба да те подсећам на Розу Луксембург, Карла Либкнехта, Клару Цеткин, Ернст Толера, Леона Блума , Бела Куна, Троцког, Камењева, Зиновјева... Требало би ми три дана да их све набројим. Па и родоначелник „ревизионистичког марксизма“ (што ће се касније изродити у модерну социјалдемократију) Едвард Бернштајн је био Јевреј.

Сама комунистичка теорија иначе доста вуче из јудаизма с том разликом што у комунизму улогу Месије који „исправља све криве Дрине“ преузимају „пролетери“. Без тог јеврејског месијанизма тешко да би се могла и родити једна тако „месијанска“ идеологија као што је комунизам.

Е сад разлика између мене и анти-семита је та (да не буде забуне) што анти-семити мисле да су Јевреји измислили комунизам са свесном намером да зајебу гоје док ја не мислим да је то било посреди. Јевреје је Марксова идеологија привлачила (по мени) искључиво због свог месијанизма као и интернационализма (у време кад је анти-семитизам бујао „пролетерски интернационализам“ је сигурно био привлачан за многе Јевреје).

Што се лупетања о Србима и усташкој идеологији тиче овако... Ако су 80 посто најјачих усташких идеолога били Срби тј. ако су усташтву Срби допринели теоријски (па и политички) у истој оној мери као и Јевреји комунизму онда да, усташтво је српска измишљотина. Но ја не мислим да је то био случај а сигурно ни ти. Осим ако не верујеш у ону Шешељеву теорију да су сви Хрвати у ствари Срби, онда је то друга прича...
Аватар
Kolya
Војвода
Војвода

Порука: 1166
Приступио: сеп 2008
Место: Kenjada/DR

Порука Kolya 27.3.2017. 11:27

SMUK ::
Komunizam kao i svaki drugi izam je produkt zapadnoevropske malogradjanstine.

samo bih dodao i ....homosexualisma.

Sve bre peder do pedera.....VUCICU PEDERU!
"IDUC UCI, U VEKOVE GLEDAJ"
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука Србски ратник 27.3.2017. 13:58

Republikanac ::Ало Ратниче, јел'умеш ти да читаш? Лењинова баба с мајчине стране је била Јеврејка. И то не кажем ја него „декласификовани“ документи КГБ-а. И шта ти ту сад није јасно? У СССР-у се то због урођеног руског анти-семитизма крило, данас за тим нема потребе.

Да, тако су излазили неки ,,докуменмти ЦИА", где се наводно говори о Розвелу, и ,,информативном разговору" цијаша и ванземаљаца, итд. Свашта се може наћи на интернету.
Али, нека, ок, нека буде да је Лењинова баба стварно била Јеврејка. Међутим, ти машиш оно главно, друже, а то је да су Лењин и његови преци били асимиловани у руску нацију. Лењин се изјашњавао као Рус, а не као Јеврејин и није био припадник Јудеизма. Дакле, он је по националном опредељењу био Рус. Значи, био је асимилован у руску нацију. Тако да је ту само порекло крајње небитно.

И шта мешаш бабе и жабе? Какве везе има комунизам као теорија (или ти идеологија) са послератном геополитиком? Након Другог светског рата САД, Британија и Француска (до 1967) су подржавале Израел док комунистичке земље нису. Шта је ту сад чудно? Па сасвим нормално је да „анти-империјалисти“ нису хтели да воде исту политику као и западни империјалисти. Никакве то везе са овим о чему ми причамо нема. Као што нема ни Стаљинов анти-семитизам. Чудна ми чудна, Стаљин био анти-семит, јеси ли ти упознао икад некога из мајчице Русије па да није...

Није то само противљење западном империјалзму, има ту јаке дозе анти-семитизма. Код Стаљина нарочито. На крају је дошло до споја совјетског анти-ционизма и анти-семитизма. На пример, ширила се пропаганда о ,,светској ционистичкој завери", ,,међународном ционизму", итд, итд. Цртане су карикатуре и плакати, слични онима из времена Хитлера, итд. Совјетски и комунистички анти-ционизам практично је постао анти-семитизам.

Зато ти кажем, сасвим је логично да неко ко је данас анти-семита подржава комунизам. Не знам шта те то сад толико чуди?
Комунизам је јеврејска измишљотина и нема ту неког великог филозофирања.

И даље истрајаваш у свом лупетању? Једина јеврејска идеологија је ционизам. Зашто? Зато што се бори за јеврејску државу и јеврејске интересе. Све остало не може се назвати ,,јеврејском идеологијом", па чак и ако су неки од идеолога били јеврејског порекла.
И не само због тога што је родоначелник те идеологије Карл Маркс. То мање-више. За мене је битније што су рецимо до Другог светског рата барем 80 посто најјачих марксистичких теоретичара (па и политичара) били Јевреји. Или можда треба да те подсећам на Розу Луксембург, Карла Либкнехта, Клару Цеткин, Ернст Толера, Леона Блума , Бела Куна, Троцког, Камењева, Зиновјева... Требало би ми три дана да их све набројим. Па и родоначелник „ревизионистичког марксизма“ (што ће се касније изродити у модерну социјалдемократију) Едвард Бернштајн је био Јевреј.

Маркс је био асимилован. Дакле, без обзира на своје порекло, он се осећао и изјашњавао као Немац, а не као Јеврејин. Што се тиче ових других, не спорим да су пореклом били Јевреји, али сама та чињеница није довољна да би се читава идеологија прогласила јеврејском.
Сама комунистичка теорија иначе доста вуче из јудаизма с том разликом што у комунизму улогу Месије који „исправља све криве Дрине“ преузимају „пролетери“. Без тог јеврејског месијанизма тешко да би се могла и родити једна тако „месијанска“ идеологија као што је комунизам.

Месијанизам није само особина Јудеизма, већ све три ,,аврамовске религије"- Јудеизма, Хришћанства и Ислама. Све три су изразито месијанске.
Е сад разлика између мене и анти-семита је та (да не буде забуне) што анти-семити мисле да су Јевреји измислили комунизам са свесном намером да зајебу гоје док ја не мислим да је то било посреди.

Да, схватио сам то.
Јевреје је Марксова идеологија привлачила (по мени) искључиво због свог месијанизма као и интернационализма (у време кад је анти-семитизам бујао „пролетерски интернационализам“ је сигурно био привлачан за многе Јевреје).

Могуће је да је изразити месијанизам (мада не и интернационализам, јер је Јудеизам ,,религија народа", није универзална, за разлику од Хришћанства и Ислама), али то не значи да је сама идеологије јеврејска. Мада, зависи ко како гледа на то.
Ја сам хришћанин, православац, рецимо, и моја вера има да тако кажемо ,,јеврејске корене", јер су њени први следбеници били Јевреји и настала је у јеврејском народу. Али ја не сматрам своју веру ,,јеврејском вером". И не треба тако да се сматра, по мени.
Што се лупетања о Србима и усташкој идеологији тиче овако...

Није то ,,лупетање", већ логичан закључак на основу твоје логике коју си овде изнео. Ако би смо комунизам проглашавали ,,јеврејском идеологијом", јер су његови оснивачи и идеолози пореклом били Јевреји (асимиловани Јевреји), онда се хрватски национализам и усташтво могу сматрати ,,србском идеологијом", јер су оснивачи његови били Срби пореклом. То је та логика какву си ти знео, ја само на основу ње доносим закључке.
Ако су 80 посто најјачих усташких идеолога били Срби тј. ако су усташтву Срби допринели теоријски (па и политички) у истој оној мери као и Јевреји комунизму онда да, усташтво је српска измишљотина. Но ја не мислим да је то био случај а сигурно ни ти.

Аман јесте човече. Сви главни идеолози и људи који су теоријски и политички уобличили усташтво јесу пореклом Срби. Старчевић, Личанин, Павелић Херцеговац, Лубурић Херцеговац, Љубо Милош, Динко Шакић, фратар Филиповић (звани ,,фра Сотона"), Артуковић, онај фратар Мандић што је писао ,,хрватску историју", Миле Будак, Младен (чисто србско име) Лорковић, Петар Брзица, итд. Сви херцеговачки фратри, који су били ударна песница усташтва, су били пореклом Срби. Најфанатичније усташе су баш биле пореклом из Херцеговине, а Хецеговина је чисти србски етнички простор још од средњег века. Другог народа, сем Срба, није било. А онда је дошло да католичења и Срби постадоше Хрвати. А ти Хрвати постадоше усташе и носиоци тог покрета и идеологије.

Али, све то наравно НЕ ЗНАЧИ да је усташтво ,,србска идеологија".
Осим ако не верујеш у ону Шешељеву теорију да су сви Хрвати у ствари Срби, онда је то друга прича...

Није то никаква ,,Шешељева теорија", него историјска чињеница. Не тврди само Шешељ то, имаш много озбиљнијих историчара и литературе на ту тему, којој се Шешељ само користио, пошто није он тврдио ништа оригинално.

И не каже Шешељ да су сви Хрвати србског порекла. Имаш ти остатке правих, етничких Хрвата у данашњој Хрватској, то ти је околина Загорја и тамо према Словенији. Ово све овамо су србског порекла, њима се и говор разликују. Ови причају србски, а они изворни хрватски. Хрвати су западнословенски народ, који се пред најездом Турака иселио у Аустрију и Немачку, а његови остаци задржали су се у Загорју и тој околини. А све ово остало су покатоличени и похрваћени Срби, који су се асимиловали у новоформирану хрватску нацију. Па погледај им само презимена и све ће ти бити јасно. Рецимо, Милановић. Замисли да се презиваш Милановић и кажеш да ниси србског порекла. Милановиће имаш широм србских крајева и у самој Србији. Старчевић, Новковић, Бандић, Терзић, Вучковић, Перковић, Пејаковић, итд. Све су то србска презимена која носе данас Хрвати. Само додају неко хрватско име, рецимо Анте или Јуре, на србско презиме. Тако су радили.
Да не помињем сад Херцеговце, Херцеговци Хрвати имају све исто ко и Херцеговци Срби- и народну ношњу, и обичаје, и традицију, и гусле и гусларе. Ево рецимо, ово ти је ,,хрватски гуслар" Јуре Милош:
Слика
А ово ти је србски гуслар Ђорђије Копривица:
Слика

Иста народна ношња. Дакле, све је то исто друже, само су једни православци, а други римокатолици. Једни Срби, а други Хрвати.
,,Земан дошо, ваља војевати, за Крст Часни крвљу прољевати, свако своје да покаје старе..."

triatlon
Војвода
Војвода

Порука: 1633
Приступио: сеп 2004

Воiа Шешељ први фаворит председничких избора?

Порука triatlon 27.3.2017. 15:12

Коста ::Једног социолога значаiниiег - бољег! - од Маркса.

Естер Вилар
Аватар
ЈАРОМИР
Војвода
Војвода

Порука: 8844
Приступио: јул 2008

Порука ЈАРОМИР 27.3.2017. 17:06

Путко има другог фаворита.
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука Republikanac 27.3.2017. 18:09

Једини начин Српски ратниче да ти обориш моју тезу је да некако докажеш да све тамо негде до Другог светског рата огромну већину најјачих и најутицајнијих марксистичких идеолога нису чинили Јевреји. Да су то хе, хе, били можда Швеђани. Или Грци. А све друго су приче. И то шупље, укључујући и наклапања о Шешељевим небулозама.

Но чак и да претпоставимо да сте ти и Шешељ у праву и да су велику већину најјачих усташких идеолога (не говорим о простим и необразованим кољачима, ј**** њих, већ о идеолозима) чинили Срби и ту опет постоји једна велика разлика са јеврејским идеолозима марксизма.

Јеврејски теоретичари марксизма, чак и они добро асимиловани, нису негирали своје јеврејске корене. Нису рецимо тврдили „Ја сам чистокрвни Пољак или Француз“ и „Са Јеврејима немам никакве везе“. Једино је Лењин, из крајње прагматичних разлога, крио порекло своје бабе Јеврејке(Стаљин је кажу знао за то али је и он био присталица прикривања тог податка да се у анти-семитској Русији не би нарушио углед „вође револуције“). А нису ни заговарали истребљење свог народа за разлику од оних твојих Срба-усташа.

Е сад, ту се поставља филозофско питање: да ли онај који негира своје корене и приде заговара истребљење народа из кога је потекао још увек припада том народу? Ја би рекао да вероватно не...

Што се Стаљина тиче он је рођен крајем 19 века у царској Русији и сасвим је нормално да је био анти-семит као и сви његови вршњаци. Уосталом, ко то још у Русији није анти-семит (умерени или радикални, није сад битно), нема то везе ни са комунизмом ни са било каквом идеологијом...
Аватар
Мардо
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 69
Место: Србија под окупацијом (тренутно)

Порука Мардо 27.3.2017. 19:41

Путина сматрају пријатељем Јевреји.
УЈЕДИЊЕНО СРБСТВО - ИДЕЈА ЖИВИ!
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука Србски ратник 27.3.2017. 20:09

Ау, Републиканче, упоран си у томе да не признаш да си лупио и даље настављаш да игноришеш и понављаш исте бесмислице... Чему то? Јел ти баш толико стало да само ти будеш у праву?

Republikanac ::Једини начин Српски ратниче да ти обориш моју тезу је да некако докажеш да све тамо негде до Другог светског рата огромну већину најјачих и најутицајнијих марксистичких идеолога нису чинили Јевреји. Да су то хе, хе, били можда Швеђани. Или Грци. А све друго су приче. И то шупље, укључујући и наклапања о Шешељевим небулозама.

Твопја теза је исто толико ,,валидна" као и теза да су Срби ,,смислили усташтво", она је оборена од самог почетка. Сад само треба и ти то да схватиш и то је то. :wink:

И нема никаквих ,,Шешељевих небулоза", џабе се правиш луд, у питању су све саме историјске чињенице. А то што си ти игнорант је већ нешто друго.
Но чак и да претпоставимо да сте ти и Шешељ у праву и да су велику већину најјачих усташких идеолога (не говорим о простим и необразованим кољачима, ј**** њих, већ о идеолозима) чинили Срби и ту опет постоји једна велика разлика са јеврејским идеолозима марксизма.

Нема шта да претпостављамо, то заиста јесте тако.

И какви сад кољачи, навео сам ти све саме идеологе. Старчевић, Србин пореклом и идеолог, Павелић такође је идеолог, фратар Мандић, идеолог, фратар Драгановић, идеолог, фратар Губерина идеолог, Лубурић је такође био један од усташких идеолога. И тако даље, и тако даље. Сви су они били и идеолози усташтва, а не само кољачи. И сви су били пореклом Срби.
Јеврејски теоретичари марксизма, чак и они добро асимиловани, нису негирали своје јеврејске корене. Нису рецимо тврдили „Ја сам чистокрвни Пољак или Француз“ и „Са Јеврејима немам никакве везе“. Једино је Лењин, из крајње прагматичних разлога, крио порекло своје бабе Јеврејке(Стаљин је кажу знао за то али је и он био присталица прикривања тог податка да се у анти-семитској Русији не би нарушио углед „вође револуције“). А нису ни заговарали истребљење свог народа за разлику од оних твојих Срба-усташа.

Пишеш небулозе. Маркс се итекако одрицао свог порекла, изјашњавао се као Немац. Већ сам ти написао да је Маркс писао све најгоре о Јеврејима, тврдио да су они ,,носиоци капитализма", да су ,,највећи материјалисти", итд. Да није имао јеврејске корене Маркс би ладно могао да се назове антисемитом.

Ето, видиш колико не знаш, а упорно истрајаваш у свом незнању.
Е сад, ту се поставља филозофско питање: да ли онај који негира своје корене и приде заговара истребљење народа из кога је потекао још увек припада том народу? Ја би рекао да вероватно не...

Ето, Маркс је мрзео Јевреје, одбацивао јеврејство, дакле он није припадао јеврејском народу. Сложи се, па да завршавамо ову дискусију. :wink:
Што се Стаљина тиче он је рођен крајем 19 века у царској Русији и сасвим је нормално да је био анти-семит као и сви његови вршњаци. Уосталом, ко то још у Русији није анти-семит (умерени или радикални, није сад битно), нема то везе ни са комунизмом ни са било каквом идеологијом...

Е сад га и ти претера, испадоше Руси, по теби, некакви ,,генетски антисемити". А у ствари није тако. До 19. века, Русија је била једино место у Европи где нису прогонили Јевреје, сем неких спорадичних случајева. То се у Русији појављује тек у 19. веку, када почињу револуције и све то и када су Јевреји оптужени као носиоци свега тога.

Republikanac
Војвода
Војвода

Порука Republikanac 28.3.2017. 2:19

Не вреди с тобом причати. Дефинитивно. Ја фино напишем ћириличним словима (да ме цео свет разуме) како су „огромну већину најјачих и најутицајнијих марксистичких идеолога до Другог светског рата чинили Јевреји“ а ти онда по стоти пут поновиш своје мантре. Алоооооо, Ј-Е-В-Р-Е-Ј-И, разумеш? Да су Швеђани комуниизам био био шведска измишљотина, да су Грци био би грчка. И дете предшколског узраста би досад укапирало...

И пази сад аргумента, Маркс се изјашњавао као Немац. Јесте, па шта? Као и хиљаде других Јевреја. Имао си и оне који су се изјашњавали као Французи, Белгијанци, Холанђани итд. И нико од њих није негирао своје јеврејске корене. На Западу је ето и то било могуће да будеш Француз и Јевреј у исто време. Или Енглез и Јевреј. Бенџамин Дизраели је био енглески премијер, један од најчувенијих и најпознатијих у историји те нације. Али није бежао од својих јеврејских корена, од свог јеврејског порекла. Као ни Јевреји марксисти ма колико се изјашњавали као ови или они...

Маркс мало критиковао јеврејску похлепу? Јесте и шта онда? И сигурно није био једини Јевреј који је критиковао своје сународњаке због тога. И како сад то обара ону моју тезу о Јеврејима као најутицајнијим идеолозима комунизма? Jа би рекао да никако, тотално иревелантно за ову дискусију...

А поредити Србе-усташке идеологе (ако су уопште и били пореклом Срби) са јеврејским марксистима је тек прворазредна глупост. Ти твоји Срби-усташе не би ни да их печеш живе признали да нису Хрвати "од стољећа седмог". Какви српски корени, српско порекло и бакрачи, радије би си испалили метак у главу него прихватили било какву повезаност са српским народом (можда су неки од њих те повезаности приватно били и свесни али јавно је не би никада признали). И какви су то онда Срби? Никакви, је ли тако? Идиотизам их је и спомињати у том контексту а поготово поредити са неким другим. Амен што су хтели да истребе народ из којег по теби и Шешељу потичу док ниједном јеврејском марксисти није пало на памет да треби властити народ.

Руси? Анти-семитизам им је у крви, то је општепозната чињеница. Не значи то наравно да би они сад од Јевреја да праве сапун као луди Хитлер али да их не воле, не воле их. И то нема везе ни са комунизмом ни са било каквом идеологијом...

ПС. И да поновим (за сваки случај) још једном. Бити анти-семит и дркати га на комунизам је дубоко контрадикторно, малтене нешто као противприродни блуд. Осим ако ниси Рус. Или Арапин.
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Bing [Bot], Yahoo [Bot] и 12 гостију