srpskinacionalisti.com

Патологија комунизма у Срба

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
origin
Војвода
Војвода

Порука: 3574
Приступио: окт 2003
Место: Негде у равници

Патологија комунизма у Срба

Порука origin 14.5.2016. 12:11

Бла бла трућ... социјална правда...бла бла трућ...у СФРЈ се лепо живело...бла бла трућ...свако ко се не слаже са нама је или четник или недићеваћ или љотицевацц...бла бла бла трућ...само смо ми непогрешиви и управу...бла бла бла трућ..."народни хероји"(у стварности обичне битанге)...бла бла трућ...
Може бити само један.
Срби брзо забораве и оно мало што упамте.
Коста ::- аiде, будало, не сери. Сви прави људи су и интернационалисти и националисти.
Аватар
Vjaceslav
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 783
Приступио: феб 2014

Re: Патологија комунизма у Срба

Порука Vjaceslav 14.5.2016. 13:57

Na drugoj strani si brzo Ujo, ako u nekim stvarima nisi na liniji.
Bolje je verovati u Boga, nego imati poverenja u ljude.
Аватар
Batistuta
Војвода
Војвода

Порука: 3037
Приступио: мај 2003
Место: United States Of Serbia-Argentina

Порука Batistuta 14.5.2016. 21:29

Био Дизниленд а онда ''глуп'' народ сам без разлога срушио комунизам јер је побеснео од доброг живота и изобиља,а реалност је сасвим другачија,то могу да се фарбају генерације рођене од 80-те до сад и да им се фарба ружичасто време од 1944-1991.
SAMO!
SRS!
SRBIJU !
SPASAVA!
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука: 2182

Порука Republikanac 15.5.2016. 2:07

Посматрано са чисто националистичке тачке гледишта (без улажења у идеолошке полемике типа социјализам vs капитализам) онда се нешто градило и нешто производило, постојала је некаква индустрија (није то био ни немачки ни јапански квалитет али је било хебига наше) док је земља била независна и суверена у пуном смислу те речи.

Посматрано ко што рекох са чисто националистичке тачке гледишта (ако узмемо у обзир да је циљ сваког нормалног националисте модернизација, индустријализација, изградња инфраструктуре, независност, сувереност и солидно опремљена војска)...
"Не постоји срећан просјак ни богата колонија", Слободан Милошевић.
Аватар
origin
Војвода
Војвода

Порука origin 15.5.2016. 2:24

Посматрано са чисто националистичког становништва , држава која није национална већ заснована на братству јединству и искоришћавању највеће и највредније нације , не може никако да буде сагледана са управо тог националног гледишта већ само са комуњарског.
Republikanac :: онда се нешто градило и нешто производило

Производило се и градило и у средњем веку ако ћемо тако иначе Нови Сад се изградио од 2000-те много више него у време комунизма , када већ говоримо о градњи.
Republikanac ::док је земља била независна и суверена у пуном смислу те речи.

Била је она независна и суверена али само у лудилу комуниста и њихових што скривених што јавних симпатизера.Без сагласности СССР-а и Америке није се смело ни писнути.
Србија је била окупирана комуњарском чизмом и свих оних који су сишли из којекаквих вукојебина и издали српску нацију да би добили привилегије и део власти који нису заслуживали.
Republikanac ::ако узмемо у обзир да је циљ сваког нормалног националисте модернизација, индустријализација, изградња инфраструктуре, независност, сувереност и солидно опремљена војска

И све су то имале и то још у већем обиму земље сличне нама које су имале право да се самоодлуче за капитализам уместо што им је наметнут један неприродан ,накарадан и сасвим изопачен систем.
Може бити само један.
Коста ::- аiде, будало, не сери. Сви прави људи су и интернационалисти и националисти.
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука Republikanac 15.5.2016. 2:44

Не улазим у то ни какав је систем био ни ко је кога искоришћавао и хебао у мозак.

Из чисто националистиче перспективе (не искључиво „српско-националистичке“ већ само националистичке) та је држава имала и своју успешну страну коју до сада ниједан пост-комунистички режим није ни достигао ни претекао.

Земља је била 100 посто независна и суверена, глупо је то негирати. Ко је тај који је југословенским функционерима онда лупао шамаре као што се данас ради? Да нису можда европски комесари? Американци? Јесу, ал' до мога...

Шта су имале друге земље и у ком обиму није овде тема. А да ли би југословенски капитализам био успешан (да је дошло до његове обнове) или не треба ставити у тему под насловом „Шта би било да је било“ (ако је нема треба је отворити). Ја лично мислим да би било боље да смо 1945 успоставили некакав полу-државни капитализам али пошто нисмо глупо ми је сад о томе табирити (бај д веј капитализам се баш нешто није прославио за време Краљевине, но добро, то сад није ни битно)...
Аватар
origin
Војвода
Војвода

Порука origin 15.5.2016. 3:00

Republikanac ::Не улазим у то ни какав је систем био ни ко је кога искоришћавао и хебао у мозак.

Из чисто националистиче перспективе (не искључиво „српско-националистичке“ већ само националистичке) та је држава имала и своју успешну страну коју до сада ниједан пост-комунистички режим није ни достигао ни претекао.

Који пост-комунистички режим? Србијом и даље владају бивши комунисти и њихови потомци.
Ниједном комунисти из бившег режима није суђено за велеиздају нити је стрељан , тако да је сваком правом српском националисти све јасно ко дан.Иначе пошто је ово форум српских националиста овде постоји само српска националистичка перспектива , све остале су издајничке и непријатељске.
Republikanac ::Земља је била 100 посто независна и суверена, глупо је то негирати. Ко је тај који је југословенским функционерима онда лупао шамаре као што се данас ради? Да нису можда европски комесари? Американци? Јесу, ал' до мога...

Лепо ја кажем да је она само била суверена у главама комуњара и њихових симпатитизера а лепо се види и из твог брањења Милошевића и СФРЈ којој групи и сам припадаш , "не пада снег да покрије брег него да звериње покаже траг". Лупали су им шамаре не само Амери већ и СССР , онако неизменично а када су добри ко свако куче добију награду.
Republikanac ::Шта су имале друге земље и у ком обиму није овде тема. А да ли би југословенски капитализам био успешан (да је дошло до његове обнове) или не треба ставити у тему под насловом „Шта би било да је било“ (ако је нема треба је отворити). Ја лично мислим да би било боље да смо 1945 успоставили некакав полу-државни капитализам али пошто нисмо глупо ми је сад о томе табирити (бај д веј капитализам се баш нешто није прославио за време Краљевине, но добро, то сад није ни битно)...

Да није било комуњара не би уопште било Југославије после Независне Државе Хрватске и Јасеновца.
Била би капиталистичка Србија неокрњена а не садшњи скоро па београдски пашалук.Наравно да у бољем друштвеном систему и без експлоатације осталих република , она би била много напреднија него што је било и то нису никакава нагађања већ је то сваком здраворазумском човеку који мисли својом главом јасно као дан (није јасно само комуњарама).
Може бити само један.
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука Republikanac 15.5.2016. 3:57

Дечко, ја разумем да си ти идеолошки острашћен и да мрзиш комунисте али то ипак није разлог да лупаш глупости...

Дакле, као прво, за „шта би било да је било“ отвори посебну тему па ћемо тамо да маштамо до миле воље.

Као друго, ја не могу бити комуниста јер да би био комуниста морам бити марксиста а да сам марксиста никад не би написао да „лично мислим да би било боље да смо 1945 увели некакав полу-државни капитализам“. А моја подршка Слоби нема благе везе ни са комунизмом ни са марксизмом. Као ни подршка Лукашенку или Кинезима...

Кажеш Амери и Руси лупали југословенским функционерима шамаре па још и наизменично? Па јес, Тито је био познат по томе што је дозвољавао лупање шамара, Стаљин је то веома добро знао а и Амери су му се налупали шамара ко до мојега. Нарочито се видело то америчко лупање шамара на примеру односа Југославије са Израелом, Либијом, Палестинцима, Насеровим Египтом и још по којом земљом...

Иначе, пошто ти о национализму немаш појма да поновим. Циљ сваког нормалног националисте је:

-модернизација

-индустријализација

-изградња инфраструктуре

-независност

-сувереност

-солидно опремљена војска и као седму тачку додао би

-контрола природних ресурса и стратешких грана привреде

Ових 7 тачака је Југославија испунила а сад да ли је могло и више и боље од тога је нека друга тема (вероватно јесте али је вероватно могло и горе)...

ПС. Не кажем ја да је Југославија била идеална држава, наравно да није, већ само то да је посматрано са националистичког становишта имала и своју успешну страну...
Аватар
origin
Војвода
Војвода

Порука origin 15.5.2016. 4:38

Знамо ти си доктор ЈУЛ-ологије и СПС-ологије то смо већ одавно научили.
Може бити само један.
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука Republikanac 15.5.2016. 4:56

origin :: то смо већ одавно научили.

Ма научио си ти мој к****, да си ишта научио не би тако лупетао...
Аватар
origin
Војвода
Војвода

Порука origin 15.5.2016. 5:04

Republikanac ::
origin :: то смо већ одавно научили.

Ма научио си ти мој к****, да си ишта научио не би тако лупетао...

Е када би као и остале комуњаре имале исти онда би дискусија и могла да поприми неки смислени ток , али у недостатку дате природне алатке остају вам само фрустрације и сећања на нека ваша времена и "веселе 90-те".
Ко је вама ЈУЛ-овцима , СПС-овцима и комуњарама крив па нисте довољно способни да направитре свој форум где би се бивши другови а и нови скупљали, већ се качите на друге платформе као паразити који у суштини јесте.
Може бити само један.
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука Republikanac 15.5.2016. 12:47

Aло дечко, где ти одлута?

Све што сам ја рекао (а онда то и аргументовао) је да је из чисто националистичке перспективе Југославија имала и своју успешну страну. И ништа више од тога. А ти онда оде на приче о комунизму, Слоби, СПС-у, ЈУЛ-у, деведесетима... Јеси ли ти нормалан?

Од кад си се овде прославио изјавама како ни ирски републиканци (ИРА) ни бивши египатски председник Гамал Абдул Насер нису били националисти тотално си пролупао...
Коста
Војвода
Војвода

Порука: 5970
Приступио: мар 2006

Порука Коста 15.5.2016. 13:08

^ ^

- дечко iе рођен ретардиран. Такав ће и умрети. А ти се склони са те теме, не даваi легитимитет ретардињу...
Правда држи земљу и градове...
Кадры решают всё! (Иосиф Виссарионович)
Аватар
ЛУКАШЕНКО
Војвода
Војвода

Порука: 5959
Приступио: јан 2005

Порука ЛУКАШЕНКО 15.5.2016. 13:12

origin ::Бла бла трућ... социјална правда...бла бла трућ...у СФРЈ се лепо живело...бла бла трућ...свако ко се не слаже са нама је или четник или недићеваћ или љотицевацц...бла бла бла трућ...само смо ми непогрешиви и управу...бла бла бла трућ..."народни хероји"(у стварности обичне битанге)...бла бла трућ...

После више година... вама лажним националистима:

Ви, антикомунистички олош, испао из енглеске геополитичке матрице, нанео је
више штете Србима и Србији од свих спољних непријатеља чија је кључна идеја
уништававање српског корпуса наБалкану, дефинисаног у западним круговима
као "Мали Руси на Балкану".
Священная война- Svyaschennaya voina
Ако нам неко дође главе, биће то мангупи у сопственим редовима !
Аватар
M-91
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 892
Приступио: јул 2015

Порука M-91 15.5.2016. 14:52

ЛУКАШЕНКО ::Ви, антикомунистички олош

Рече то присталица идеологије која је одговорна за више од 150 милиона мртвих широм света. :wink:

испао из енглеске геополитичке матрице

Твој тито, као черчилово копиле је испао из енглеске матрице, као и лењин којег су финансирали енглески и амерички јеврејски банкари да подигне крваву револуцију у Русији.

нанео је више штете Србима и Србији од свих спољних непријатеља чија је кључна идеја
уништававање српског корпуса на Балкану

То сте ви урадили, бандо црвена крвава:

Слика
Србија нема алтернативу!
Слика
Следећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Majestic-12 [Bot] и 13 гостију