srpskinacionalisti.com

Бивше комунисте је требало лустрирати.

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!

Да ли је требало извршити лустрацију бивших комуниста на почетку вишестраначког система у Србији.

Да.
9
64%
Не.
5
36%

Укупно гласова : 14

Аватар
vemavuk
Војвода
Војвода

Порука: 15972
Приступио: апр 2006
Место: београдски пашалук

Re: Бивше комунисте је требало лустрирати.

Порука vemavuk 10.12.2015. 22:03

Питање је да ли је требао да се направи радикални рез са предходним временом 1990-те и да ли би све било много другачије да су на политичку сцену дошли неки нови људи , да су странке биле прављене по другачијим поделама а не по томе ко су наследници предходног режима а ко не.У таквој ситуацији не би дошло ни до онаквих екстремних подела у друштву на четнике и комунисте нити би и једна политичка партија имала неравноправну почетну предност.

Пази, Слоба је донео закон о вишестраначком систему и изборима. А који су то нови људи. Људе не можеш променити. С друге стране, ја сам био члан СКЈ, када се распао нисам остао члан ткз комунистичких покрета и стрнака, нисам постао члан ни једне странке. И од чега да мене и стотинама хиљада оваквих лустрираш, а посебно имајући у виду чињеницу да нисмо ни на који начин одлучивали о политици и променама у земљи.
Будимо смирени, сем СПСа у већини осталих странака су дошли људи који нису били чланови СКЈ или су некада били али већ напустили ту странку пре распада државе.
А то што су грађани у већини гласали за Слобу је последица осећања грађана да је Србија била угрожена и да ће је Слоба водити у спас. И грађани никада нису волели глобализам, либерани капитализам, и Слоба је пао због тога што је дозволио пробој либераног капитализма, каишарење, шверц акцизном робом, порастом лоповлука, мита и корупције, итд.

По теби очигледно свако ко се не слаже са бившим комунистима је аутоматски лопов.Добро.

Видиш како је тешко причати са тобом. Одмах извлачиш погрешне тезе. ја уопште лоповлук не повезујем са партијском припадношћу. Ја само браним тезу, да је некаква лустрација некаквих комуниста најобичнија фраза и сра*е од тезе. И браним тезу да је све што је створено од 1945. до 1988. године створио Народ чији припадници су у мањини били чланови једне странке на власти а у већини радници, сељаци, ђаци, лопови, спортисти, пензионери, бебе, деца, итд..итд....
Мислиш што је покрао овај доле што га наводиш:
Ђинђића криминалца и његових пајташа који све прокоцкали и украли!!!
појачан неколицином бивших другова и да неких који то нису били.
Узгред буди речено нема да се љутиш али ти си шетао 5. октобра да би тај са Коштуницом тј. ДОС дошао на власт

не само он и његова братија. Систем шверца акцизне робе су увели Слобини полицајци, цариници, привредници и чланови СПС-а и криминалци оне његове са цветом у коси. Систем прављења фирми за крађу су створили језда, дафина, значи у Слобино доба. први лоповлук са девизама и њихово скривање по њивама су урадили шаин и мишко у Слобино време. Стварање мобилне и тв индустрије без динара инвестиције а на рачун ресурса државе Србије, направили су карићи и митровићи, такође у Слобино време. крађу ресурса имовине државе Србије су искористили многи за отварање триста нових новина, телевизија, па је тако и Слобина ћерка имала своју ТВ политику, Милутиновић свој курир и водопривреду Србије. Опет у Слобино време.
А онда долази Ђинђић и креће крађа ФАБРИКА, НЕКРЕТНИНА највећих фирми, мењање закона да би каишари куповали шећеране за 5 марака, итд....
Е сада, шта значи теби и осталима, да је за вас аргумент што сам демонстрирао. па демонстрирао сам јер су изневерена моја очекивања, првенствено да се стане на пут каишарима карићевског, митровићевског типа, да се стане банди увезаних муповаца у шверцу акцизне робе и утаје пореза, и посебно ми је изневерено очекивање да се истраје у одбрани КиМ. Кумановски споразум је зло које никада док сам жив нећу опростити Слоби. Али ко зарезује моје незадовољство и мишљење. Ја се држим тврдоглаво тога и увек ћу да протествујем када осећам да су изневерена моја очекивања. И ево овог тренутка би протествовао када би неко позвао. Али нема ко. Јер позиција и опозиција са све ткз патриотским покретима су ЈЕДНО, глобалистичко оруђе, да се Србија до краја понизи и уништи.
према томе, стварно изгубим вољу да озбиљно расправљам када се за аргумент узима да је неко протествовао а неко није. То је толико небитно у причи, али је битно да се схвати колико је неко лимитиран у схватању колико је Друштво сложена друштвена појава, најсложенија појава, и мења се сваког секунда. Таква појава једноставно намеће да сваки Човек мења свој однос према власти. Став не мењају само увлакачи и ситно шибицари који само гледају неки свој лични интерес.
одговори ми на једно питање: Завршио си факултет, критикујеш владу Вучића, да ли би прихватио понуду тог Вучића да сутра ујутру одеш у МИП и седнеш у своју канцеларију.
Ако кажеш да би, не осуђејем. Сматрам то исправним јер то министарство није Вучићева дедовина већ власништво свих грађана Србије. Али бих ти замерио да дан после почетка одласка у своју канцеларију јавно на ТВ хвалиш Вучићеву владавину и политику. капираш!
Форум као појава и концепција не дозвољавају да водимо озбиљне, уљудне и садржајне расправе. Ваљда је бар теби јасно да 99% мог писања спада у сферу одјебавања и реакцију на провоцирања разноразних ботова и плаћених форумаша, од којих се и не може водити расправа.
До године у Приштини- придружите се СРПСКИ НАЦИОНАЛИСТИ
Аватар
origin
Војвода
Војвода

Порука: 3795
Приступио: окт 2003
Место: Негде у равници

Порука origin 10.12.2015. 22:48

Ма знам и ја се зајебавам , чак је и ова моја цела тема постављена са циљем зајебанције првенствено на Костин рачун и других ортодоксних комуњара , када би лустрирали све бивше чланове СКЈ питање да ли би могле и две нормалне странке да се направе у тадашњој Србији.
Сада озбиљно по мени неки вид лустрације је морао да постоји макар за функционере бившег Савеза Комуниста Југославије наравно да обични чланови тиме нису требали да буду обухваћени јер као што си сам и рекао они нису о ничему ни одлучивали.
Имовина бившег Савеза Комуниста Југославије је требала да буде враћена држави а не да је наследи СПС а све новоформиране странке су требале да добију њен део на коришћење од државе као власника.
Проблем је у томе што ја понекад осим зајебанције намерно поставим провокативна питања и ставове у циљу стимулације дискусије а не само као њен коначни циљ.
Што се тиче политичког ангажмана не би отишао ја ни у једну партију ни наводне опозиције а камоли у МИП ,што да се ваљам у свињцу званом српска политичка сцена ипак сам ја господин човек ко мој деда пре Другог Светског Рата.Иначе то да су све странке ма где биле део система то знам , тако је свуда у Демократији а вала и већина њих је створена почетком деведесетих од стране Службе или још у раним данима преузета од исте тако да све је то мање више исто.
Може бити само један.
Срби брзо забораве и оно мало што упамте.
Коста ::- аiде, будало, не сери. Сви прави људи су и интернационалисти и националисти.
Аватар
origin
Војвода
Војвода

Порука origin 15.12.2015. 13:48

Веома би било занимљиво напаравити статистику колико процената бивших комунистичких функционера или њихових потомака је учествовало у ратовима деведесетих од њиховог укупног броја.
Ја бих рекао да би крајњи резултат био запањујући.
Може бити само један.
Коста ::- аiде, будало, не сери. Сви прави људи су и интернационалисти и националисти.
Аватар
Serlancelot
Војвода
Војвода

Порука: 1464
Приступио: феб 2009

За Косту

Порука Serlancelot 18.12.2015. 19:49

tito.jpg
marjan beneš
никад се не расправљај са будалом јер ће те спустити на свој ниво а онда ће те потући искуством.

Живи сваки дан као да ти је последњи, јер ти нико не гарантује да ћеш се ујутро пробудити....
Аватар
Kolya
Војвода
Војвода

Порука: 1226
Приступио: сеп 2008
Место: Kenjada/DR

Порука Kolya 20.12.2015. 4:26

za sada se sa svime zabavlja Udovicki.
vreme je da UDBA ili DB izadju iz Uprave i da sa sobom povedu svu svoju decu koja su jednu divnu ideju ( radnicki socijalizam) pretvorili u jedan krvavi gradjanski rat, a onda u "tranziciju"da bi nas danas kao roblje predali u ruke modernih robovlasnika. Zar je moguce da ste svi slepi, gluvi i mutavi? Cega se plasite?
"IDUC UCI, U VEKOVE GLEDAJ"
Аватар
Lurking
Војвода
Војвода

Порука: 1179
Приступио: феб 2008
Место: Страдија

Порука Lurking 21.12.2015. 15:03

Ко ће да их лустрира кад су их наследила њихова деца, што физичка што идеолошка. Овде све време постоји само примопредаја власти и државног апарата, без икакве жеље да се нешто битније, суштински промени. И даље се јаше задружна кобила, а како је уопште још жива, вероватно је у питању медицински феномен. :mrgreen:
Од Велике Србије до дај шта даш
Аватар
origin
Војвода
Војвода

Порука origin 22.12.2015. 22:47

Управо је у томе појента.
Може бити само један.
Аватар
Контраш
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 622
Приступио: мар 2014

Порука Контраш 23.12.2015. 1:27

ПоЈента је да сте вас двојица глупи к'о ноћ.

Као прво, ко је тај ко треба да одлучује кога треба и по ком основу "лустрирати"?

Као друго, ко си бре ти да било кога "лустрираш" само зато што је другачијег политичког опередељења? Има ли тај човек неко кривично дело? Јел' био непоштен, лењ, недисциплинован на радном месту?
Не? Па одејби онда и ти и твоја "лустрација".

Јел' то значи да треба да покољемо целокупну администрацију кадгод се власт промени? Па то нису радили ни комунисти '45-е! А можда су требали пизда им материна недоследна.

Као треће, овде су се јакако десиле промене. На пример од независне пост-социјалистичке земље, која је била у стању да води иоле самосталну политику, постали смо трећеразредна капиталистичка колонија.

Српски слепци се помамили 2000 да ће да живе као америчка горња средња класа па сад кукају да ово што имамо "није прави капитализам". Него шта него је прави капитализам! Ко вам је крив што ви под капитализмом мислите "Шведска" а не "Бангладеш".

"Шведска" је господо Срби резервисана за "једнакије од вас". Нисте ви на западноевропском нивоу, нећете никад ни бити. Ви сте виђени за колонизацију и експлоатацију.

Према томе, ми имамо кадрове какве имамо, а то вечито кукање на нашу унутрашњу проблематику већ превазилази све границе. Ништа не зависи од промене власти на унутрашњем плану.
"Если кто погубит Россию, то это будут не коммунисты, не анархисты, а проклятые либералы"
Фёдор Михайлович Достоевский.
Аватар
Serlancelot
Војвода
Војвода

Порука Serlancelot 24.12.2015. 16:33

Да вас нешто обавестим дечурлијо неписмена и необавештена; од 1945 па до 1990 године у бившој СФРЈ су изграђена следећа добра (списак је мнооого дугачак па ћу да истакнем најважније и најбитније.):

1. изграђен Нови Београд где неки од вас и дан данас живе

2. направљен аутопут од Загреба до Ниша, део аутопута у Македонији

3. Изграђене хидроцентрале Бајина Башта, Ђердап итд.

4. Направљене мноооге фабрике од Словеније до Македоније (требало би ми десет страница да све набројим)

5. Изграђена пруга Београд - Бар

6. Бесплатно школство и здравство ( да напоменем да је наше школство било најцењеније у СВЕТУ!)

6. Трећа војна сила у Европи.

7. Направљен мост Газела, Нови мост, железнички мост (само у Београду) у целој бившој СФРЈ да непомињем

8. Железара у Смедереву

9. Цела бивша СФРЈ укупно дуговала бројком и словима: 16 (шеснаест) милијарди долара а данас Србија сама дугује 30 милијарди евра

итд. итд. додати по потреби.....

А сада стоко неписмена, рођена у невреме, напишите ми једну једину ствар изграђену, направљену од 1990. године па надаље (срања типа шопинг молова ми не спомињите). Да не помињем од 2000-те па надаље када је на власт дошла издајничка власт која је сјебала Србију до коске, и на вашу жалост нема опоравка и вама бољег живота за следећих минимум 50 година.
никад се не расправљај са будалом јер ће те спустити на свој ниво а онда ће те потући искуством.

Живи сваки дан као да ти је последњи, јер ти нико не гарантује да ћеш се ујутро пробудити....
Аватар
M-91
Војвода
Војвода

Порука: 1272
Приступио: јул 2015

Порука M-91 24.12.2015. 17:37

Чисто да се стане на пут митовима:

4. Направљене многе фабрике од Словеније до Македоније (требало би ми десет страница да све набројим)

Полуистина. Многе од тих фабрика по СФРЈ су постојале пре рата, додуше са мањим обимом развоја због нижег степена технологије у свету. Штавише, доста њих је размештено из Србије у Хрватску, БиХ и остале републике.

Глупост! У Европи су већу војску имале следеће државе:

СССР, УК, З. Немачка, Италија, Шпанија, Пољска, Француска - логично, јер имају већи број становника.

А фамозна југословенска војска се показала у свом најбољем светлу :mrgreen: у Словенији, Вуковару, Тузли и Сарајеву.

8. Железара у Смедереву

Будалаштина. САРТИД је основан 1913. године, много пре комунистичке окупације Србије.

7. Направљен мост Газела, Нови мост, железнички мост (само у Београду) у целој бившој СФРЈ да непомињем

Па шта? И данас су направљени мост на Ади и мост Земун-Борча, па да ли то значи да је данас супер? :mrgreen:
Србија нема алтернативу!
Аватар
Serlancelot
Војвода
Војвода

Порука Serlancelot 24.12.2015. 17:51

Чисто да се стане на пут митовима:

4. Направљене многе фабрике од Словеније до Македоније (требало би ми десет страница да све набројим)

Полуистина. Многе од тих фабрика по СФРЈ су постојале пре рата, додуше са мањим обимом развоја због нижег степена технологије у свету. Штавише, доста њих је размештено из Србије у Хрватску, БиХ и остале републике.

Ма да како да не! Постојао је ФАП, ТАМ итд, мрзи ме да набрајам. Види оно горе подебљани или како би рекли новописмени неписмени педерчићи болдовано!.

Глупост! У Европи су већу војску имале следеће државе:
СССР, УК, З. Немачка, Италија, Шпанија, Пољска, Француска - логично, јер имају већи број становника.

А фамозна југословенска војска се показала у свом најбољем светлу :mrgreen: у Словенији, Вуковару, Тузли и Сарајеву.

По наоружању земљаче....Колико имаш година ако није тајна? Тек да знам с' ким разговарам да не бих губио време.

8. Железара у Смедереву

Будалаштина. САРТИД је основан 1913. године, много пре комунистичке окупације Србије.

Пошто си почео да се правиш паметан реци ми колико је високих пећи било те 1913-те у железари Смедерево?

Па шта? И данас су направљени мост на Ади и мост Земун-Борча, па да ли то значи да је данас супер?

Када будеш прочитао пажљиво пост и размислио о ономе што пише повукао би паралелу између оних и ових твојих мостова. Обрати пажњу на наведену чињеницу дуговања онда и сад. Чудно је да остале чињенице не коментаришеш.

Него реци ми ко је правио мостове које наводиш и чијим парам? Срби?

Аватар
M-91
Војвода
Војвода

Порука: 1272
Приступио: јул 2015

Порука M-91 24.12.2015. 19:27

Serlancelot ::Ма да како да не! Постојао је ФАП, ТАМ итд, мрзи ме да набрајам. Види оно горе подебљани или како би рекли новописмени неписмени педерчићи болдовано!.

Ово су само неки примери (има их још доста, мрзело ме да набрајам)

Слика 1927

Слика 1923

[url]https://sr.wikipedia.org/sr/Застава_(компанија)[/url] 1853

[url]https://sr.wikipedia.org/sr/Железара_Смедерево[/url] 1913

https://sr.wikipedia.org/wiki/Tigar_Tyres 1935

https://en.wikipedia.org/wiki/Apatin_Brewery

https://en.wikipedia.org/wiki/BIP_(brewery)

[url]https://en.wikipedia.org/wiki/Mašinska_Industrija_Niš[/url] 1884

По наоружању земљаче....Колико имаш година ако није тајна? Тек да знам с' ким разговарам да не бих губио време.

Како год, чим је загустило прво ср*ње, ЈНА се показала неславно (Словенија, Вуковар, Тузла, Сарајево).

Него, оћеш можда и мој ЈМБГ?! :mrgreen:

Пошто си почео да се правиш паметан реци ми колико је високих пећи било те 1913-те у железари Смедерево?

Нисам почео, ја сам паметан од рођења. :D :wink: Елем, производила је мање, јер се после 2. светског рата десио ТЕХНОЛОШКИ БУМ у целом свету, не само у Смрдославији.
И у нпр. Шпанији је произдводња челика била већа него пре 2. св. рата, и у Италији, и у СССР-у, свуда редом управо због тог бума технологије.

Него реци ми ко је правио мостове које наводиш и чијим парам? Срби?

Па шта? И тад је СФРЈ добијала америчке кредите, који су дошли на наплату 1982-83, када је СФРЈ банкротирала. И тада је владала незапосленост од неких 10-20%, која би била већа да тито није послао раднике у Немачку.
Србија нема алтернативу!
Аватар
origin
Војвода
Војвода

Порука origin 24.12.2015. 23:10

Управо све што се и десило од 1990-те је имало свој корен у Титовом периоду. Чувени устав из 1974-те је био почетак растурања Југославије много пре распада Совјетског Савеза и Варшавског Пакта.
С обзиром да је управо стагнација бивше Југославије осамдесетих година док је њом владало председништво након Титове смрти довела до њеног распада , нормално је очекивати лустрацију функционера тадашњег Савеза комуниста Југославије на свим нивоима.
Иначе све што је и било изграђено и направљено у Србији за време комунизма , направио је народ и то упркос том накарадном систему а не захваљујући њему.
Може бити само један.
Аватар
origin
Војвода
Војвода

Порука origin 24.12.2015. 23:22

origin ::Него овај Серланселот јер би ти лично волео да се врати Титово доба да може?
Може бити само један.
Аватар
Lurking
Војвода
Војвода

Порука: 1179
Приступио: феб 2008
Место: Страдија

Порука Lurking 25.12.2015. 9:44

Serlancelot ::9. Цела бивша СФРЈ укупно дуговала бројком и словима: 16 (шеснаест) милијарди долара а данас Србија сама дугује 30 милијарди евра

Чисто да те обавестим, 16 милијарди долара с почетка осамдесетих година је једнако најмање 35-40 милијарди долара у данашњем новцу, а по свој прилици и више од тога.
Од Велике Србије до дај шта даш
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 12 гостију