srpskinacionalisti.com

Последња шанса за ћирилицу?

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука: 1114
Приступио: јан 2008
Место: Београд

Re: Последња шанса за ћирилицу?

Порука Српски родољуб 7.6.2017. 6:54

- и мени су Wиндоус и Офис на енглеском, и не пада ми на памет да их преводим! Модеран човек
МОРА да зна енглески
, али да Српски пише ћирилицом.

Зависи које је радно место у питању. Свакако да је добро знати што више страних језика, то може да буде само плус. Али, шта ће неком човеку који ради физички посао енглески језик?! Неком раднику у фабрици, који је директно ангажован на производњи?
Аватар
Lurking
Војвода
Војвода

Порука: 1154
Приступио: феб 2008
Место: Страдија

Порука Lurking 7.6.2017. 9:08

Коста ::- сероњо? - Wиндоус и Офис и треба да остану на енглеском, превод на српски iе много глуп.

- употреба ћирилице на рачунару нема везе с тим на "чему" ти iе Wиндоус и Офис!

- и мени су Wиндоус и Офис на енглеском, и не пада ми на памет да их преводим! Модеран човек МОРА да зна енглески, али да Српски пише ћирилицом.

- глуп си као ку*рац! Никакве ваiде од тебе...

Име језика се пише малим словом, правилно је само српски, Windows и Office су имена софтвера/робне марке и обично се не транскрибују. Локализација софтвера је озбиљан посао и нешто што је такође неопходно ако је неком стало до очувања језика и писма. Седи један. :mrgreen:
"Zablude ćemo plaćati siromaštvom, trovanjem duha i položajem daleke periferije u Evropi... "

Side? I am on nobody's side. Because nobody is on my side, little orc.
Аватар
vemavuk
Војвода
Војвода

Порука: 15280
Приступио: апр 2006
Место: београдски пашалук

Порука vemavuk 7.6.2017. 14:28

Тешко ћеш наћи софтвер који коњушари нису локализовали, чокалије су такође пуно учинили, усташе сада убрзано раде, једино Србија води рачуна о педерима а нема пара за локализацију софтвера.
До године у Приштини- придружите се СРПСКИ НАЦИОНАЛИСТИ
Аватар
origin
Војвода
Војвода

Порука: 3493
Приступио: окт 2003
Место: Негде у равници

Порука origin 8.6.2017. 18:42

Да није било Руса не би било ни Срба ни наше културе, тако да се ја не бринем даће Руси паре да се сачува српска ћирилица од заборава , као што ће да искеширају и за локализацију најважнијих софтвера на српски језик.
Ипак смо ми братски народи које везују вишевековне историске и културне везе које се не дају тако лако прекинути и истргнути из заједничког бића које нас одређује као уникатне историјске инетитете.
Може бити само један.
Срби брзо забораве и оно мало што упамте.
Коста ::- аiде, будало, не сери. Сви прави људи су и интернационалисти и националисти.
Аватар
Vranac
Војвода
Војвода

Порука: 10178
Приступио: мар 2006
Место: Београд, Србија

Порука Vranac 9.6.2017. 0:22

vemavuk ::Тешко ћеш наћи софтвер који коњушари нису локализовали, чокалије су такође пуно учинили, усташе сада убрзано раде, једино Србија води рачуна о педерима а нема пара за локализацију софтвера.

Шта од важног софтвера није локализовано на српски?

Коста ::- сероњо? - Wиндоус и Офис и треба да остану на енглеском, превод на српски iе много глуп.

Ма да српски је сра*е, за примитивце. Што би рекао "контролна табла" када је логично "Control Panel"...

Или си можда ти сувише глуп да би разбио навику из 90их када су људи користили ОС са бувљака и није било српског превода...

Али ја сам говорио о школама... Твоја пензионерска генерација је небина за будућност српског писма...

- употреба ћирилице на рачунару нема везе с тим на "чему" ти iе Wиндоус и Офис!

Итекако има везе. Људе просто мрзи да сваки час мењају писмо и језик...

- и мени су Wиндоус и Офис на енглеском, и не пада ми на памет да их преводим! Модеран човек МОРА да зна енглески, али да Српски пише ћирилицом.

Не пада ти на памет зато што те мрзи да мењаш навике... и због таквих као ти латиница и доминира...

Што би неки возач трамваја или продавац сладоледа или радник Јуре морао да зна енглески? Тј 80% људи може да живи без енглеског језика. Једино што их силују кроз такве приче да не можеш да користиш телефон или компјутер без енглеског језика...

Ако да би био модеран треба да користиш енглески, што онда да користимо уопште српски?

- глуп си као ку*рац! Никакве ваiде од тебе...

Срећа па си ти тако паметан... Ви комуњаре сте и дотукли ћирилицу у Србији, па сада треба да се спашава од ваше работе.
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 9.6.2017. 5:41

Vranac
Што би неки возач трамваја или продавац сладоледа или радник Јуре морао да зна енглески? Тј 80% људи може да живи без енглеског језика. Једино што их силују кроз такве приче да не можеш да користиш телефон или компјутер без енглеског језика...

Тачно, о томе сам и говорио. Тачно је да је данас за многа занимања енглески од критичне важности. Али, не и за физичке раднике, за занимања која си набројао. Мада, довољно је погледати какво је стање у нашим јавним предузећима, општинама. Тамо доводе партијске кадрове. Многи не знају ни српски како ваља, а камоли енглески.

https://www.youtube.com/watch?v=7b71N3e2bGs

:lol: :lol: :lol:
Аватар
Иди Амин
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 812
Приступио: јун 2008

Порука Иди Амин 9.6.2017. 9:17

Српски родољуб ::
https://www.youtube.com/watch?v=7b71N3e2bGs

То су они Костини босанци (чобани) код којих ради и на које је толико поносан :lol:

ништа се ви не брините, сад ће он да их научи енгленски, лепо да се попне на брдо (он је ионако сишао са неког, па неће му бити тешко) и да крене са масовним описмењавањем, кад се продере, има да га чују на 10 суседних брда :mrgreen:
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 9.6.2017. 9:30

Иди Амин, кладим се да су ова господа приликом запошљавања навела да знају барем 3-4 страна језика. Осим ако под тим нису подразумевали црногорски, босански, хрватски! :lol:
Аватар
origin
Војвода
Војвода

Порука origin 9.6.2017. 20:19

Шта ће физичким радницима компјутер (ајде мобилни телефон и да разумем)?
Њима и да даш локализован софтвер тешко да ће са њиме бити неког великог помака.
Уосталом максимално што је њима од софтвера потребно већ је локализовано на српски и ћирилицу.

Оно што нама фале јесу квалитетни ћирилични фонтови који су прилагођени за наш језик а не да користимо руске који не одговарају нашој типографској традицији и култури.
Такође они морају да буду високо професионално израђени са свим естетским и функционалним захтевима испуњеним а не склепани на брзину од нестручног особља у загушљивом подрумчету да би "само одрадили посао".
Е за тако неки пројекат држава мора да се отвори за лову а не само да се избацују јефтине пропагандне мантре.
Може бити само један.
Коста ::- аiде, будало, не сери. Сви прави људи су и интернационалисти и националисти.
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 9.6.2017. 20:45

Их, Оригин, данас и људи са завршеном основном школом имају компјутер. Неће тим радницима сугурно требати за посао. Неће користити фотошоп, ворд, ексел. Користиће рачунар због игрица, филмова, музике, интернета...
Аватар
origin
Војвода
Војвода

Порука origin 9.6.2017. 21:07

Српски родољуб ::Користиће рачунар због игрица, филмова, музике, интернета...

Моје питање и даље стоји.
Иначе боље је да гледају где могу што више да зараде и да покушају да се додатно образују него што троше време на горе побројане ствари које су за њих луксуз који још не могу себи да пријуште у садашњој ситуацији (не што се тиче пара које морају да за њих издвоје пошто је све то пиратерија већ због слободног времена и недостатка средстава за живот).
Може бити само један.
Аватар
Vranac
Војвода
Војвода

Порука: 10178
Место: Београд, Србија

Порука Vranac 9.6.2017. 22:36

origin ::Шта ће физичким радницима компјутер (ајде мобилни телефон и да разумем)?

А зашто им не би требао? 95% људи компјутер користи за забаву а не за посао. Од слушања музике, гледања филмова, гледања клипова, писања по оваквим форумима, дописивања на друштвеним мрежама, играње игрица, читања дневних новина и портала... то су све ствари које подједнако раде и интелектуалци и људи са основном школом...

Њима и да даш локализован софтвер тешко да ће са њиме бити неког великог помака.

У чему помака?

Уосталом максимално што је њима од софтвера потребно већ је локализовано на српски и ћирилицу.

Већина софтвера који је локализован на српски се не користи на српском, чак ни у државни институцијама или школама.

Оно што нама фале јесу квалитетни ћирилични фонтови који су прилагођени за наш језик а не да користимо руске који не одговарају нашој типографској традицији и култури.

Мислим да баш Руси имају модерне ћириличне фонтове, али не видим да их ми користимо. Користимо углавном Роман и Ариал ћирилицу. Или ако хоће неко да искаже да је националисти онда користи онај Мирослав као радикали што раде.

Али Руси у Србији ваљда се угледају на околину па и они фурају латиницу. Ово су још фирме у руском државном власништву:

Слика

Слика

Такође они морају да буду високо професионално израђени са свим естетским и функционалним захтевима испуњеним а не склепани на брзину од нестручног особља у загушљивом подрумчету да би "само одрадили посао".
Е за тако неки пројекат држава мора да се отвори за лову а не само да се избацују јефтине пропагандне мантре.

Мислим да има сасвим довољно лепих ћириличних фонтова... Не верујем да је естетика разлог њеног потискивања. Него пре свега недовољна доступност ћирилице на техничким уређајима, и навика и инерција људи.
Аватар
origin
Војвода
Војвода

Порука origin 9.6.2017. 22:54

Ја нисам ни рекао да Руси немају модерне и лепе ћириличне фонтове , али за њихову верзију ћирилице а не нашу.
П.С.
Иначе нема довољно квалитетних ћириличних фонтова посебно када се упореди са бројем латиничних фонтова на светском тржишту однос је најмање 1:10.
Може бити само један.
Човек
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 844
Приступио: мај 2011

Порука Човек 10.6.2017. 20:08

Коста ::
Држава креће у бој за спас ћирилице

Велико питање је да ли ће странци уопште дозволити да се тај закон нађе у процедури. Ако дозволе, и ако буде усвојен, биће то само један у низу закона који се неће примењивати.
Сврха/циљ/намера ове поруке није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
Коста
Војвода
Војвода

Порука: 5931

Порука Коста 11.6.2017. 18:42

- ало, пацери? - буздовани iедни?

- какви, бре, "ћирилични фонтови"?! Нема више ћириличних фонтова (сем за неке краснописце и иконописце) - сви данашњи су Уникод (UTF-8) фонтови! Има места 256-пута-256=65536 (множим напамет, по правилу квадрата збира, надам се да се нисам заебо...)

- дакле: 65536 места, у променљивима типа "ваiд-карактер" (широки карактери од по два бита!) Ниiе више камено доба рачунарства, да се "гужвамо" у проширеном АСКИ-скупу између 128 и 256. Има места за све светске азбуке.

- па коме се не свиђа ћирилични подскуп - рецимо, Уникод фонта Segoe UI коiи iа лично много "бегенишем" - нека изволи, нека да допринос, нека га "доцрта", нека га улепша. Мада не видим да му ишта фали?!

- и уопште ниiе ствар у фонтовима. Него у - приципу. Мени iе и наiружниiа ћирилица лепша од наiлепше латинице! - кад се ради о Српском (намерно Српски, за ону дилеiу Луркинга. Као намерно Комунисти великим "К".)

- дакле: не штампаiу ове будале све те дневне новине на латиници зато што су "ружни ћирилични фонтови", него зато што су - будале.

- као што реко`: нема ружне ћирилице. А "наiружниiа" ћирилица мени iе лепша од "наiлепше" латинице. Као што ми iе и наiружниiа Истина дража од наiлепше Лажи.

- професионална деформациiа, ваљда?

- а кога чуiем да сере о "ћириличним фонтовима" и њиховоi естетици - послаћу га у пи*зду материну. Моментално!
Правда држи земљу и градове...
Кадры решают всё! (Иосиф Виссарионович)
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Yahoo [Bot] и 18 гостију