srpskinacionalisti.com

Последња шанса за ћирилицу?

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Vranac
Војвода
Војвода

Порука: 10181
Приступио: мар 2006
Место: Београд, Србија

Re: Последња шанса за ћирилицу?

Порука Vranac 15.6.2017. 21:22

Ако причамо о књигама данас 2-3 издавача (Лагуна, Алнари, Ђунти...) држе 80% тржишта. Само њих да придобијеш на ћирилицу, кренуће и остала боранија.

Лагуна ради преводе у талу са босанским и црногорским издавачима и одмах се уради често и јекавска верзија превода која се штампа посебно за њихово тржиште.
Аватар
origin
Војвода
Војвода

Порука: 3574
Приступио: окт 2003
Место: Негде у равници

Порука origin 15.6.2017. 23:31

Ех да још нешто да СНС стварно хоће да одбрани ћирилицу као наше национално писмо , избацио би учење латинице из плана и програма српског језика за други разред основне школе.
То би највише утицало да ћирилица за 20-сет година превлада.
Може бити само један.
Срби брзо забораве и оно мало што упамте.
Коста ::- аiде, будало, не сери. Сви прави људи су и интернационалисти и националисти.
Човек
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 844
Приступио: мај 2011

Порука Човек 16.6.2017. 1:38

Можемо ми ту да трубимо колико хоћемо, али српски народ је у већини прихватио латиницу. Нико их на то није терао. Шта, власника неког стр-а је неко приморавао да назив своје фирме напише на латиници? Или власника кафића, пекаре, фирме...? Све је то ствар избора.

Исто је и на интернету. Сви имају могућност да пишу српским писмом. Уместо тога, 90% људи користи махом тзв. ћелаву латиницу. Опет, нико их на то не приморава. Сами су изабрали. Тако им је лакше. Духовна лењост.

На крају, српски народ је народ суштине, а не форме. Србину је битно да се са неким споразуме, а да ли ће то бити на српском, на латиници или како год, њему није битно. То је тако.
Сврха/циљ/намера ове поруке није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
exberekin
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 513
Приступио: јан 2007
Место: Београд , понекад Книн

Порука exberekin 16.6.2017. 10:28

Vranac ::Ако причамо о књигама данас 2-3 издавача (Лагуна, Алнари, Ђунти...) држе 80% тржишта. Само њих да придобијеш на ћирилицу, кренуће и остала боранија.

Лагуна ради преводе у талу са босанским и црногорским издавачима и одмах се уради често и јекавска верзија превода која се штампа посебно за њихово тржиште.

Е видиш ја имам дијете предшколског узраста и одувјек јој купујем књиге и сликовнице искључиво на ћирилици и највише се штампају на ћирилици. Посебан проблем су цртани филмови који се гледају на интернету већина су синхонизовани на хрватски језик (за дивно чудо)! То је изледа повезано са тим што Хрватио имају закон о заштити хрватског језика. Још један куриозитет везан за хрвате је да код њих нема српске музике али има српских пјесама које пјевају хрвати .. музика српска а језик хрватски..!!!!
Сила Бога не моли , али Бог силу не воли.
Аватар
Batistuta
Војвода
Војвода

Порука: 3036
Приступио: мај 2003
Место: United States Of Serbia-Argentina

Порука Batistuta 16.6.2017. 10:30

Као што рекох на нивоу Републике Србије се тај проблем врло једноставно решава,имаш право све да радиш на латиници али за то се плаћа додатни порез и ако неки власник фризерског салона или СТР-а баш 'оће латинициом да пише плаћа нпр 25% већи порез..За месец би све било на ћирилици.А латиницом би била само роба која се извози а ми најјвише извозимо у Р.Српску,Црну Гору,Македонију и Русију тако да ни ту не би морало..Кад би све било ћирилицом то би било психолошка порука и за становништво и за пар година би и обичан народ прешао на ћирилицу тј преко 90% становника.
SAMO!
SRS!
SRBIJU !
SPASAVA!
Аватар
Vranac
Војвода
Војвода

Порука Vranac 16.6.2017. 20:30

exberekin ::Е видиш ја имам дијете предшколског узраста и одувјек јој купујем књиге и сликовнице искључиво на ћирилици и највише се штампају на ћирилици. Посебан проблем су цртани филмови који се гледају на интернету већина су синхонизовани на хрватски језик (за дивно чудо)! То је изледа повезано са тим што Хрватио имају закон о заштити хрватског језика.

Боље да гледа дете цртаће на хрватској варијанти српског језика него да гледа на енглеском. И у старој Југославији су се синхрнизације радиле углавном у Загребу. Једина наша успешна синхронизација је Душко Дугоушко.
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука: 1275
Приступио: јан 2008
Место: Београд

Порука Српски родољуб 16.6.2017. 20:33

Вранац, и сихронизација Нинџа корњача је била ок. Мислим да је то била најбоља сихронизација Радио Београда.
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Коста
Војвода
Војвода

Порука: 5970

Предлог транслитерациiе српске ћирилице

Порука Коста 17.6.2017. 17:31

- него, пошто постоiи "реална опасност" да будале из Власти коначно дођу к себи и стварно учине нешто за ћирилицу - покрећем унапред (и уназад!) проблем ТРАНСЛИТЕРАЦИЈЕ ћирилице, коiи ће можда такође "испливати" кад некима дође из дупета у главу:

Један предлог транслитерације

- да поновим суштину предлога - шему:

A B V G D DJ E ZH Z I Y K L LL M N NN O P R S T CH U F H TS TCH DZH SH `

- из неког разлога Ненад iе закључао Тему? Можда iе мислио да никад неће бити актуелна? Шта, Костина фантазиiа?

- е па - Коста побеђуiе, дуготочно, споро али достижно - ипак се спрема некакав Закон о ћирилици!

- па кад дође Закон, сетиће се неки и да немамо добру транслитерациiу. Еве гу, стоiи овде iош од 2007-ме! Чека своiу шансу...
Правда држи земљу и градове...
Кадры решают всё! (Иосиф Виссарионович)
Аватар
origin
Војвода
Војвода

Порука origin 17.6.2017. 18:10

Нема од тога ништа сада смо педерска и лезбејска земља.
Може бити само један.
Коста ::- аiде, будало, не сери. Сви прави људи су и интернационалисти и националисти.
Аватар
Vranac
Војвода
Војвода

Порука Vranac 18.6.2017. 15:37

Сумњам да ће бити ишта од тог закона у пракси... Хоће ли се Ана Брнабић и ЈуЕсЕид борити за интересе ћирилице?

Другосрбијанци веће пене на само помињање ћирилице. А знамо да је Вучићева влада увек до сада попустила у сукобу са њима...

Аватар
origin
Војвода
Војвода

Порука origin 18.6.2017. 18:31

Ма сачуваће Вучић ћирлилици као што је сачувао и Косово док је био министар информисама и мажњавао државне станове.
Може бити само један.
Аватар
Kolya
Војвода
Војвода

Порука: 1170
Приступио: сеп 2008
Место: Kenjada/DR

Порука Kolya 6.8.2017. 13:06

Слика

Србија је вCна ако су јој деца верна???

Продала се Србија за јено летовање у ГрCкој.
"IDUC UCI, U VEKOVE GLEDAJ"
Аватар
Kolya
Војвода
Војвода

Порука: 1170
Приступио: сеп 2008
Место: Kenjada/DR

Порука Kolya 6.8.2017. 13:10

Човек ::српски народ је народ суштине, а не форме. Србину је битно да се са неким споразуме, а да ли ће то бити на српском, на латиници или како год, њему није битно. То је тако.

И онда му се обије о главу

Слика
"IDUC UCI, U VEKOVE GLEDAJ"
Аватар
Lurking
Војвода
Војвода

Порука: 1159
Приступио: феб 2008
Место: Страдија

Порука Lurking 6.8.2017. 21:51

У чему је проблем са том сликом?
"Zablude ćemo plaćati siromaštvom, trovanjem duha i položajem daleke periferije u Evropi... "

Side? I am on nobody's side. Because nobody is on my side, little orc.
Аватар
vemavuk
Војвода
Војвода

Порука: 15387
Приступио: апр 2006
Место: београдски пашалук

Порука vemavuk 10.8.2017. 12:35

На сређивању писања тренутно ради мали Микица са бакутанером.
До године у Приштини- придружите се СРПСКИ НАЦИОНАЛИСТИ
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Bing [Bot], Обилић и 20 гостију