srpskinacionalisti.com

Осиромашени ураниiум, благодатни огањ и остале празноверице

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
mali soso
Националиста
Националиста

Порука: 233
Приступио: мај 2011

Re: Осиромашени ураниiум, благодатни огањ и остале празновер

Порука mali soso 23.5.2015. 19:38

^

Морам још ово да "загадим" да бих се исправио. Погрешио сам.

mali soso :: ... И на крају крајева - каже ова нека коштуницина будала (сад има неку своју као странку, заборавих како се зове) јуче у новинама да Хрвати треба да буду поносни што је Дража рехабилитован, јер је у четницима било 10.000 Хрвата ... елем, па зашто сад и Срби не би били поносни на павелићеву рехабилитацију, ако знамо да је у усташама било и Срба и да су заузимали врло важне позиције у војном и државном врху?

Коста :: - чини ми се да iе у питању Председникова будала, онаi Оливер Антић, члан Крунског савета ли беше? - пола риба пола девоiка, саветник код председника а Бога-ми и код краља. Што га не би просто звали: дворска будала?

Да, у праву си Коста, у питању је та (дворска) будала - Оливер Антић.
Извињавам се.
Ја сам се био пребацио на Ненада Поповића/Српска напредна партија (то је ваљда ДСС секта?) - јер су и они издали тако неку заумност од саопштења тог дана кад и будала Антић, па сам их побркао.

Извињавам се још једном.

П.С.

Узгред, дворску будалу сам малопре одгледао на YT (са Гљивицом Дачић код оне Оливере на ваљда РТС-у) - сад је број муслимана у четницима подигао са 8.000 на 20.000.
У четницима је дакле било 10.000 Хрвата, 20.000 муслимана и 6.000 Словенаца - каже др Оливер Антић.
Аватар
Serlancelot
Војвода
Војвода

Порука: 1457
Приступио: феб 2009

Порука Serlancelot 5.6.2015. 11:47

Ево чеках месец дана да се појави неки коментар у вези временских прилика за време параде у Москви и ништа... Сви вајни стручњаци који су на овом форуму пљували по кемтрејлсима и осталим чудима која служе за уништење света, нека ми одговоре на просто питање: на који начин су браћа Руси растерали облаке над Москвом 9-ог маја ове године, тако да се парада одржала у изванредним временским условима. Кажу да су потрошили 8 милиона евра, мање битно.
Дакле још једанпут форумски паметњаковићи, на који начин су Руси растерали облаке над Москвом?
никад се не расправљај са будалом јер ће те спустити на свој ниво а онда ће те потући искуством.

Живи сваки дан као да ти је последњи, јер ти нико не гарантује да ћеш се ујутро пробудити....
Аватар
Serlancelot
Војвода
Војвода

Порука Serlancelot 15.6.2015. 9:19

Још увек чекам одговор а нарочито од "Косте" који се декларише као физичар да ми одговори на питање у претходном посту а може да му се придружи и онај ретардирани, тј лице са посебним потребама "Србија изнад свега". Тек да се мало смејемо.....
никад се не расправљај са будалом јер ће те спустити на свој ниво а онда ће те потући искуством.

Живи сваки дан као да ти је последњи, јер ти нико не гарантује да ћеш се ујутро пробудити....
Коста
Војвода
Војвода

Порука: 6256
Приступио: мар 2006

Порука Коста 15.6.2015. 12:27

Serlancelot ::Ево чеках месец дана да се појави неки коментар у вези временских прилика за време параде у Москви и ништа...
...
Дакле још једанпут форумски паметњаковићи, на који начин су Руси растерали облаке над Москвом?

- пардонирам! - нисам видео питање. Дакле: сребро-јодид се распршује изнад облака и исцеди сву воду. Радила iе iедна наша група из Винче (Раiна Херак, Буца Хутер и друштво) са тим аеросолом, годинама су испуцавали ракетЛе на Копаонику, зими по магли, тамо код зграде Хидрометеоролошког завода (ако знаш Коп - знаћеш где iе.) Данас су у употреби и други аеросоли, и стално се истражуiу нови, ефикасниiи, iефтиниiи...

- дакле: ништа ново, то се ради децениiама, а Руси к`о Руси, са довољно моћним ресурсима (количине аеросола и број авиона) могу потпуно да разведре небо над Москвом, и то раде за сваку параду и сваку олимпиiаду, чуди ме да не знаш?

- али то нема везе са идиотским теориiама завере и "кемтреiлс"-има. Више личи на противградне ракете. Или мислиш да нас труiу и противградним ракетама?
Правда држи земљу и градове...
Кадры решают всё! (Иосиф Виссарионович)
Аватар
Serlancelot
Војвода
Војвода

Порука Serlancelot 15.6.2015. 12:40

Коста ::Дакле: сребро-јодид се распршује изнад облака и исцеди сву воду.

Јел ово што си навео, спада у хемију? Шта су онда трагови на небу који, пази, остају сатима на небу!? Гледам овде изнад мог места, када прелети млазни авион, трагови се брзо изгубе а ова срања остају, рекох, по неколико сати. Да напоменем све се одиграва у истом временском периоду, лети и то по ведром небу.

Иди тамо на "ђубриште" овог форума па ми објасни шта значе и какви су оно авиони на оним сликама опремљени неким специјалним уређајима. Такође ми објасни како је могуће да се на чистом небу направи решетка од тих хемијских трагова али пази потпуно симетрична и пропорционална? Значи тражим научно и логично објашњење ако је то могуће.

И да те подсетим, ово нисам ја написао већ пренео текст неких шведских политичара, 7-ми пост у теми
viewtopic.php?f=4&t=27060

Коста
Војвода
Војвода

Порука Коста 15.6.2015. 17:02

Serlancelot ::
Коста ::Дакле: сребро-јодид се распршује изнад облака и исцеди сву воду.

Јел ово што си навео, спада у хемију?

- не спада. Спада у физику кристала. Те честице сребро-iодида су "центри кристализациiе". Теориiа каже да - кад би ваздух био идеално чист - киша не би ни падала. Да би се формирао кристалић леда потребно iе неко "семе", а сребро-iодид iе iедан од добрих материiала за то.

- иначе, свака киша почиње као снег. У ствари, све почиње као снег, тамо горе на 10.000 метара - а у шта ће се "претворити" (кишу, снег, град, ледену кишу) зависи од услова (температуре, влажности, притиска) у нижим слоiевима атмосфере.

- иначе: те "шаре на небу" коiе тебе фасцинираiу нису ништа друго него "снег у спреiу". Кристалићи леда толико ситни да лебде сатима у атмосфери. А њихова "макро-структура" последица iе ваздушних таласа (тачниiе: солитона, пошто нема "идеалних таласа", све су то нелинеарне таласне iедначине чиiа су решења солитонска) - то iест читава "поља" солитона формираних у ваздуху - зависно од ваздушних струiа. Те структуре стално постоiе, али их авионски трагови "откриваiу", као што онаi прашак открива отиске прстиiу на чаши.

- дакле: нема чега да се плашиш, све iе то само "магла", формирана од кристалића смрзнуте воде горе на 10.000 метара, на температури коiа варира око минус педесет Целзиiуса.

- а што се тиче променљивости те слике - некад се одмах растуре, а некад траiу сатима - то спада у Теориiу хаоса (и то класичног хаоса, постоiи и квантни хаос.) Укратко: постоiе системи код коiих врло мала разика у почетним условима доводи до врло велике разлике у коначном стању. То се популарно зове "хаос", мада ниiе никакав хаос него специiално "решење" иначе детерминистичке класичне физике...
Аватар
Serlancelot
Војвода
Војвода

Порука Serlancelot 15.6.2015. 17:30

Коста ::..

Захваљујем, нисам из тих области па сам из тог разлога поставио питања, моја маленкост је економиста.
Него, ниси коментарисао линк који сам ти дао?

Аватар
Serlancelot
Војвода
Војвода

Порука Serlancelot 18.6.2015. 18:42

ZJ
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 173
Приступио: јан 2008

Порука ZJ 18.6.2015. 19:24

I medju profesorima ima budala.

Велимир Абрамовић je filozof, a ne naucnik.
On sa naukom i naucnim metodama nema bas nista zajednickog.

Procitajte samo njegova ostala lupetanja kojih je pun Internet.

Nije tacno nista od onoga sto on bulazni o Tesli.
To su njegove halucinacije.
Коста
Војвода
Војвода

Порука Коста 19.9.2015. 10:52

- ево релевантних података о оболевању од канцера: Србиiа на 25-том месту од 50 обухваћених земаља:

http://www.politika.rs/rubrike/Drustvo/ ... se.sr.html

- цитат:

По броју оболелих од свих врста тумора, код оба пола, Србија заузима 25 место међу 50 рангираних држава, подаци су Светског фонда за истраживање карцинома (World Cancer Research Fund International), водеће светске установе која изучава везу између малигних болести и фактора ризика. Највећа стопа оболевања је у Данској – 338 на 100.000 становника, а следе је Француска, Аустралија, Белгија, Норвешка, САД, Холандија…Србија по овој класификацији има стопу 269,7 на 100.000 становника и налази се у „златној средини”.

- дакле, она нуклеарна баба Јасмина Вуiић и њени компањони лупетаiу свашта. Плаше народ и промовишу се као неки кур*чеви стручњаци, а да ни iедну корелациiу нису успели да направе, између просторно-временске расподеле случаiева канцера и употребе "осиромашеног ураниiума" коiи iе наводно узрок свих зала. Никакву корелациiу, ни временску, ни географску - никакву!

- важно да се нуклеарна баба убацила у сам врх Двери, ено iе поред оног маниiака Бошка (њему се на фаци види да iе луд!), као "други човек" странке!
Аватар
СлобаСрбија
Војвода
Војвода

Порука: 2057
Приступио: јун 2009
Место: Беловград, Србија

Порука СлобаСрбија 19.9.2015. 20:40

Коста ::.

Осиромашени ураниiум, благодатни огањ и остале празноверице -

- плашење народа, iефтина промоциiа квазистручњака и старе поповске преваре. Све заiедно: враћање овог народа у Средњи век. Ено видим и: кампања против вакцинациiе! Да не помињем ХААРП (нема га више?), чиповање, ГМО, кемтреiлс и остале караконџуле.

- да почнемо са уранијумом: ови дана креће прави рат на Интернету квазистручњака коiи доказуiу да су нивои зрачења у бомбардованоi Србиiи страшно повећани. А у ствари све iе у оквирима природног фона. Али нико да каже колики iе био фон пре бомбардовања. Зато што и нема података?

- него, да видимо какве су вредности - Винча (или Агенциiа? - нисам сигуран) iе у скориiе време поставила аутоматски мониторинг нивоа зрачења, као "Систем ране наiаве радиiационог акцидента" (узгред, акцидената ниiе било одкад iе систем постављен.) Ево вам га овде:

http://www.srbatom.gov.rs/srbatom/zracenje/index.htm

- на саiту коiи се ажурира сваких пола сата видите вредности (ево сад нешто црче, пукла им веза, прорадиће опет.) У фокусу теоретичара катастрофа iе Врање, са неких 130 наносиверта на сат. Или: 0.13 микросиверта на сат.

- а сада погледаiте светску мапу на првоi страни овог јапанског рада:

http://www.ifs.tohoku.ac.jp/edge/radiat ... 1%20EN.pdf

- видећете да су нивои у Лондону, Риму и Њу Iорку неких 0.25 μSv/h (значи, 250 nSv/h, дупло више од Врања и Винче), док iе у Паризу неких само 60 - упоредиво са београдских 80 - наносиверта на сат. А при том Француска има наiвећи проценат струiе из нуклеарки!

- питам се: чему ово заглупљивање народа? Тврдим: иста iе то "памет" (ниiе случаiно да су теоретичари завере листом побожни) као онаi "благодатни огањ" што га грчки попови пале спонтаним самозапаљењем белог фосфора.

- наставићемо и о осталим савременим караконџулама. Пазите, неких смо се решили: озонске рупе, птичiи грип, ... - ех, шта смо све "преживели". Преживећемо ваљда и ово?

- П.С: да не помињем глобалну сушу (аман више! - доста са глобалном сушом, ће се подавимо!) и глобално загревање (ће се посмрзавамо, хладниiи март не памтим, а ни април не обећава...)

Хајде немој да кењаш. Ти као не знаш да то са осиромашеним уранијумом нема везе са "природном радијацијом" (илити "background radiation" на окупаторском). Наравно да нису бомбе које су бацали на нас садржале осиромашени уранијум, већ су то били меци 30мм из топова јуришног авиона А-10. Наравно да осиромашени уранијум зрачи мање од природног уранијума. Али ти се правиш да не знаш, да када метак од ОУ погоди челик, па се запали и распраши и шта ли све већ, да то загади ваздух, земљиште и воду. И правиш се да не знаш, да када човек удахне те честице ОУ, или попије воду или поједе храну која садржи те честице, да оне зраче организам изнутра из непосредне близине (чак и алфа зрачењем), и тако месецима/годинама, док се на органу не појави рак.
Блокирана анти-српска олош: Vemavuk, orgin, Verterdegete, Зорад, Sistem, Српски родољуб...
Аватар
Đorđo Napolitano
Војвода
Војвода

Порука: 1824
Приступио: мар 2012

Порука Đorđo Napolitano 19.9.2015. 20:48

Број оболелих рака више има везе са укупном старошћу становништва него са нечим другим, тако у Европи најмње оболелих од рака имају Шиптари јер имају најмлађе становништво

Зато нема разлога за панику
rođen da me svi iskorišćavaju, ne zato što sam naivan i glup, već zbog toga što sam nekotrolisano human -K.G.
Аватар
СлобаСрбија
Војвода
Војвода

Порука: 2057
Приступио: јун 2009
Место: Беловград, Србија

Порука СлобаСрбија 19.9.2015. 20:49

Нема разлога, јер се зна где су тачно дејствовали авиони А-10 "Убице тенкова":
Блокирана анти-српска олош: Vemavuk, orgin, Verterdegete, Зорад, Sistem, Српски родољуб...
Аватар
vemavuk
Војвода
Војвода

Порука: 15926
Приступио: апр 2006
Место: београдски пашалук

Порука vemavuk 20.9.2015. 1:34

Косто ови ти направише научни скуп....
До године у Приштини- придружите се СРПСКИ НАЦИОНАЛИСТИ
Коста
Војвода
Војвода

Порука Коста 21.9.2015. 11:47

СлобаСрбија ::трт-трт, кењ-кењ...

- ало, Ћорчо? Видиш ли ти шта пише? - или ти треба јача диоптрија? - скокни, бре, до Кинеза - узми једну поштену "четворку" - плус 4 на обе очи - па онда дођи да се распра`љаш.

- за оне коiи добро виде: наiвећа стопа оболевања је у Држави Данској, по којој нису падали "нуклеарни" меци из авиона А-10.

- нема никакве документоване корелације (Ћорчо, знаш ли шта је корелација?) измећу просторно-временске расподеле употребе те муниције и просторно-временске расподеле оболевања од канцера.

- чујеш ли, Ћорчо? - ако већ не видиш...
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 11 гостију