srpskinacionalisti.com

Ђорђе Вукадиновић сам своi маiстор, или: цензура на НСПМ

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Коста
Војвода
Војвода

Порука: 5988
Приступио: мар 2006

Ђорђе Вукадиновић сам своi маiстор, или: цензура на НСПМ

Порука Коста 3.4.2015. 19:50

.

- поздрав, сапатници. Ниiе ме било iедно време, мало сам пискарао на НСПМ, под ником: Рђосав. Неки су ме замиiетили.

- елем, таi - претпоставимо - елитни саiт (sic!) српских национал-интелектуалаца (како сами себе доживљавају) iе иначе врло "либералан". Можете међусобно да се препирете до миле воље (али онако - педерским речником, забрањена српска псовка и у наiави, iебем ти српски саiт на коме не можеш да отераш саговорника у пи*зду лепу материну - даклем, типичан саiт српских салон-интелектуалаца Коштуничиног соiа, све безмудаћи и феминизирани "Срби" -)

- можете, дакле, свашта, али - Његову Светост Еванђелисту Ђорђа Вукадиновића да не дирате! Да се нисте усудили! Иначе - цензура, бато.

- иначе тамо наiвише жвалаве о "цензури и аутоцензури" коiу спроводи Вучићев режим. Добро. Растављао сам iа тог Вучића на делове па га поново састављао - и овде и на НСПМ - за мене iе он одавно прочитана књига. Али - не лези враже: мало сам кренуо да "растављам и састављам" и Еванђелисте НСПМ, Вукадиновића и Антонића. Онаi Антонић се мало примирио, чак написао неку полу-покаiничку књигу о Слоби Милошевићу - таi више ни сам не зна шта мисли. Њега сам средио (био неки његов идиотски текст о томе да "ова власт производи насиље, па ће у насиљу и скончати" - потпуни промашаi, ова власт производи трулеж па ћемо у трулежи сви скончати. Какво црно насиље - насиље iе здраво, iа би` поздравио неко насиље, али - немам шта, iедино да поздравим Нишке Џандаре што измлатише оног мамлаза Вучића млађег...)

- елем, Антонић iе амортизован, iош iедна лажна величина мање - поздрављам! - него дебели Сомборац се много уобразио. Пише против Вучића а понаша се горе од Вучића. Смешка. Обратите пажњу на оваi високо морални и демократични став Уредника НСПМ:

петак, 03 април 2015 14:38
НСПМ Web
@Рђосав

Поштовани,

део с коментарима није предвиђен, нити је икада служио, за полемику са ауторима или уредништвом НСПМ-а.

- па за шта iе предвиђен, сунце ти жарко?! За аплаузе "Ђорђу" (браво, Ђорђе! - свака част аутору!)

- наставићу да анализирам лажног "аналитичара" - ово iе само да отворим тему - а за информациiу о "демократичности" НСПМ можете погледати овде: http://www.nspm.rs/component/option,com ... ment127514

- то iе оно што се види. Оно што се не види iе мојих пе-шес` комантара бачених у канту.

- наставићемо. Поздрав.

- и: поздрав Ненаду. Експериментално потврђено: iедини Форум без цензуре iе оваi Форум. Враћам се да га поiачам.
Правда држи земљу и градове...
Кадры решают всё! (Иосиф Виссарионович)
Themis
Националиста
Националиста

Порука: 382
Приступио: јун 2008

Re: Ђорђе Вукадиновић сам своi маiстор, или: цензура на НСПМ

Порука Themis 3.4.2015. 22:32

Да будемо сасвим прецизни: форум је постао без цензуре оног тренутка када је Ненад изгубио и вољу и жељу да брани неодбрањиве ставове и позиције странке. У недостатку ваљаних аргумената, сам се повукао, и такво решење се испоставило као добро. Али и закаснело, нажалост.

Подсећања ради, овим форумом је неколико година, у периоду од 2006. до пред крај 2008. године ведрио и облачио Ђука Националиста, раме уз раме са Ненадом. Многи од нас су због изношења аргументоване критике и неслагања са овим двојцем, били протеривани и бановани са форума Српских националиста.

Прелистајте архиву, па се подсетите на шта је форум личио у то време. Лоша политика радикала, у том периоду, брањена је од стране Ђуке Националисте, без икакве смислене аргументације, на исти начин начин као данас катастрофална политика напредњака. Ненад је, нажалост, непримерено понашање дотичног Ђукановића према другим форумашима толерисао, док је неке друге чланове форума, попут Правде бановао. Зашто наводим Правду? Из разлога што је Ђука Националиста био изузетно нетолерантан према добро аргументованим постовима и коментарима Правде.

Процес ослобађања овог форума од цензуре потрајао је дуго, таман толико да многи квалитетни форумаши са добрим намерама дигну руке од њега. Они пак са лошим намерама у вези Српске радикалне странке, а који су некад ведрили и облачили на овом форуму и протеривали свако објективно критичко мишљење, на крају су пребегли у напредњаке.

И где смо сада? Форум је без цензуре, али и без квалитетног чланства. Последица накнадне памети или шта већ....
pravda = Themis
roadrunner
Војвода
Војвода

Порука: 2147
Приступио: мај 2009

Порука roadrunner 3.4.2015. 22:32

Slažem se Kosta...no, ja sam primetio da se brišu, ili se edituju moji komentari gde god nešto kritički (sasvim kulturno) iznesem o stavovima Vukadinovića ili Antonića. Baš juče su mi ceo komentar izbrisali

No, nije ni čudo, to je ipak stari DSS, DOS kadar...Sad je našao da pravi stranku i ruši vlade i poziva na patriotizam kad je Koštunije pao ispod cenzusa...A pre šta je sve radio (ima tema, Koštunica je najgori), i kako je tupio srpski patriotizam i koje sve debilne poteze vukao...

A što se tiče Vučka...ja smatram sada, da mi drugu spoljnu politiku i ne možemo da vodimo. Tj bolje od ovoga ne može...Mi od Rusije pomoć dobiti nećemo, i ne možemo jer smo okruženi sa NATO i EU..ali sa Vučkom barem nismo i protiv Rusije...Što ako padne VUčko, dolazi Šešelj i Sanda... :D Kako da ne..dolazi proverena ekipa...

I kroz istoriju mi nismo srljali na Kosovo nego smo čekali 1912 da okolnosti budu takve da možemo nešto da uradimo...
..људи (па и Срби) се иначе деле на добре и поштене људе и ОЛОШ, а не на црвене, плаве, зелене...
Коста
Војвода
Војвода

Порука Коста 3.4.2015. 23:10

Themis ::Да будемо сасвим прецизни: форум је постао без цензуре оног тренутка када је Ненад изгубио и вољу и жељу да брани неодбрањиве ставове и позиције странке. У недостатку ваљаних аргумената, сам се повукао, и такво решење се испоставило као добро. Али и закаснело, нажалост.
...
Подсећања ради, овим форумом је неколико година, у периоду од 2006. до пред крај 2008. године ведрио и облачио Ђука Националиста, раме уз раме са Ненадом. Многи од нас су због изношења аргументоване критике и неслагања са овим двојцем, били протеривани и бановани са форума Српских националиста.
...
И где смо сада? Форум је без цензуре, али и без квалитетног чланства. Последица накнадне памети или шта већ....

- све iе то тачно, али коначно и ниiе лоше "краiње стање" - имамо Форум без цензуре. Ненаду немам шта да замерим, а Ђука се "показао". Шта ћеш, показали су се и неки много важниiи од Ђуке, ми ту нисмо могли ништа.

- присећам се како iе Форум основан. Идеiа iе била да будемо некаква "спољна подршка" СРС-у, да "њима горе" понудимо неке идеiе, неке савете. Нажалост, "тамо горе" се све одвиiало између Шешељ, Николића, Вучића и Тодоровића. Кад су они "пукли" - отишло iе све у материну. А нас нису ни чули.

- но, с обзиром на опште стање - цензура свуда, човече! - на том НСПМ-у (коiи овде рекламира Игорсима) уши отпадаiу од цензуре. Тамо ме Цензор забрањуiе, брише, крати, касапи - а све, као, у циљу "уљудне" дискусиiе. Ем се суздржаваш (наiрадиiе би му `ебо матер) ем те он понижава? Ужас.

- специiално кад су у питању текстови Ђорђа Непогрешивог. То iе блам. И они нешто причаiу о "демократиiи"? Загрижени ДСС-овци, били и остали.
Коста
Војвода
Војвода

Порука Коста 3.4.2015. 23:12

roadrunner ::Slažem se Kosta...no, ja sam primetio da se brišu, ili se edituju moji komentari gde god nešto kritički (sasvim kulturno) iznesem o stavovima Vukadinovića ili Antonića. Baš juče su mi ceo komentar izbrisali

No, nije ni čudo, to je ipak stari DSS, DOS kadar...

- да, ту двоiицу iа зовем "Еванђелисти". Они су "неупитни". Богови, мудраци, шта ли су?

- а наiгоре iе кад ти накнадно обришу коментар, а оставе оне коiи те пљуiу, па нити можеш да одговориш, нити iе другима iасно о чему се ради. Неки дан се наврзоше на коментаторку Јасну* - као, у`ватили iе да "тролуiе" у тандему с извесним Апатинцем, шатро - два бота се забунила па антидатирала коментаре?! А оно Цензор обрисао први од релевантних коментара, па испало као да Јасна* одговара "у празно"?! И неће курва цензорска да призна, пошаљем му пе-шес` пута упозорење да не прави сра*е, да објасни - али iок, џукела баца моје коментаре и прави се луд.

- све у свему - катастрофа. Али за њих истомишљенике (све iе то ДСС, зна се) супер-забава. Па нека их, нек` се забављаiу....
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука: 3158
Приступио: мај 2012

Порука Зорад 3.4.2015. 23:23

и: поздрав Ненаду. Експериментално потврђено: iедини Форум без цензуре iе оваi Форум. Враћам се да га поiачам.

Уз све недостатке, морам признати да је то велика предност овог форума.
Аватар
игорсима
Војвода
Војвода

Порука: 3847
Приступио: апр 2006

Порука игорсима 3.4.2015. 23:35

Нисам хтео раније о томе да причам, било ме блам признајем, али цензуру на НСПМ сам осетио давно и темељно, и више и не покушавам да тамо нешто напишем.

При том, моји коментари су прилично умивени, пристојни и садржајни али... свеједно не могу да прођу.

Нисам се још спуштао на тај ниво да напишем неки хорски коментар па да проверавам да ли га неће објавити само зато што сам га ја написао...

Не знам, али да цензура постоји - постоји и то још како.

Што све не умањује значај и квалитет НСПМ-а као појаве.
Аватар
игорсима
Војвода
Војвода

Порука игорсима 3.4.2015. 23:39

Зорад ::
и: поздрав Ненаду. Експериментално потврђено: iедини Форум без цензуре iе оваi Форум. Враћам се да га поiачам.

Уз све недостатке, морам признати да је то велика предност овог форума.

Једини форум са још мање цензуре од овог су ПОГЛЕДИ. Па, ко воли нек изволи.
С обзиром да ми фали цензура и на овом форуму, мени су ПОГЛЕДИ једноставно превише безобални и ја тамо нисам могао да се примим...
Човек
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 844
Приступио: мај 2011

Порука Човек 4.4.2015. 9:43

Боже, људи, ви као да сте открили топлу воду. Па на сваком иоле читанијем сајту, где постоји опција да читаоци остављају коментаре, постоји и цензура. И нормално је да постоји. Пођите од себе. Да ви направите неки сајт, и да имате циљ/задатак да промовишете одређену опцију, да ли бисте тек-тако дозвољавали да пролазе коментари који одударају од званичне политике сајта?

Ти коментари су, у основи, један облик утицања на јавно мњење, јер кад од 200 коментара 190 подржава једну опцију, онда стичете утисак да у добром делу јавности преовладава мишљење у корист те опције. Све је то облик сајбер ратовања. На Западу, поготово у Америци тј. Пентагону, постоје многобројни тимови који се само тиме баве.

Форуми, с друге стране, представљају много боље место за дискусију, али је проблем што их због Фејсбука, Твитера итд. све више људи напушта.
Сврха/циљ/намера ове поруке није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
Аватар
Vranac
Војвода
Војвода

Порука: 10182
Место: Београд, Србија

Порука Vranac 4.4.2015. 12:02

- можете, дакле, свашта, али - Његову Светост Еванђелисту Ђорђа Вукадиновића да не дирате! Да се нисте усудили! Иначе - цензура, бато.

Isto je i na Novom Standardu, gde kada sam napisao da je Zeljko Cvijanovic podrzavao Borisa Tadica, i njegovu politiku i Kosovo i EU pokusavao da to objasni kao nekakvu mudru taktiku, kao sto danas nas ubedjuje da ce se Vucic okrenuti Rusiji samo mu treba dati vremena. Posle tog komentara sam trajno banovan.

Iskreno od kolumnista danas jedini kod koga imas nesto zaista pametno da procitas u skoro svakoj kolumni je Muharem Bazdulj(musliman, Bosnjak ili Jugosloven...)
http://www.politika.rs/rubrike/kolumna- ... imena.html
http://www.vreme.com/cms/view.php?id=1282983

Iako je rodom iz Travnika daleko bolje poznaje nasu politicku scenu nego 90% ovdasnjih "analiticara".

игорсима ::Једини форум са још мање цензуре од овог су ПОГЛЕДИ. Па, ко воли нек изволи.

Pogledi nekada nisu imali ni obaveznu registraciju, nego je svako kao gost mogao da pise sta hoce. Nisam bio tu godinama :)
roadrunner
Војвода
Војвода

Порука: 2147
Приступио: мај 2009

Порука roadrunner 4.4.2015. 13:15

A evo ga Djokica nacionalista danas ni manje ni više na naslovnoj strani Vremena :D

U pravu ja bih što gore rekoh
..људи (па и Срби) се иначе деле на добре и поштене људе и ОЛОШ, а не на црвене, плаве, зелене...
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука: 2193
Приступио: феб 2014

Порука Republikanac 4.4.2015. 15:47

Ја много волим да читам чланке на НСПМ. Нарочито ми је драго кад видим како бивши досовци и критичари мрског „Милошевићевог комунистичког режима“ кукају како је Србија окупирана,како нас хебе ко стигне, како смо све распродали странцима итд. То ми представља огромно задовољство јер је дотична банда учинила све да дође до данашње окупације, распродаје свега странцима и општег хебања Срба. И то још, да ствар буде гора, у дослуху са ЦИА-ом и осталим западним олошем. Данас глуме патриоте а тај свој период из деведесетих некако увек забораве...

ПС. Има и овде на форуму пар досоваца који се данас посипају пепелом и кукају због „окупације“, није то само екслузивитет НСПМ.
"Не постоји срећан просјак ни богата колонија", Слободан Милошевић.
Аватар
игорсима
Војвода
Војвода

Порука игорсима 4.4.2015. 16:29

Republikanac ::Ја много волим да читам чланке на НСПМ. Нарочито ми је драго кад видим како бивши досовци и критичари мрског „Милошевићевог комунистичког режима“ кукају како је Србија окупирана,како нас хебе ко стигне, како смо све распродали странцима итд. То ми представља огромно задовољство јер је дотична банда учинила све да дође до данашње окупације, распродаје свега странцима и општег хебања Срба. И то још, да ствар буде гора, у дослуху са ЦИА-ом и осталим западним олошем. Данас глуме патриоте а тај свој период из деведесетих некако увек забораве...

ПС. Има и овде на форуму пар досоваца који се данас посипају пепелом и кукају због „окупације“, није то само екслузивитет НСПМ.

Свака генерација и гарнитура политичара је дужна да се бори за интересе народа и државе. У околностима у којима је налази.
Милошевић је дошао до краја и изгубио власт. Његова власт се распала изнутра. Напустили су га сви сарадници и изгубио је и поверење народа. Више није знао ни како би прегурао следећу зиму.
Милошевићев режим је једноставно догурао до краја. И народ се скупио и скинуо га.
Нисам приметио да велики број жали за његовом влашћу. Нити обичан народ нити они који нешто више знају. Човек је продао Крајину, покушао да прода Србе из Босне, дозволио да нас бомбардују, отму нам Косово, лоше је водио земљу, срљали смо у пропаст.

Досовци су се, у новим околностима и новој подели карата, показали као куд и камо гори, они су нас упропастили без санкција и бомбардовања, уништили земљу и претворили нас у гомилу испраних мозгова.
Али, шта? Да је остао Милошевић да влада, данас би Дачић био бољи?
Милошевићева екипа је била метузалемска екипа.
Исто као што је и Милова, која још увек влада. Е тако би и Милошевић, само да је остао. Метастазирани канцер који мутира само да би опстао на власти.
Или би до сада заиста јели корење... и прошли као Ирак, Сирија, Либија, Авганистан,....
Коста
Војвода
Војвода

Порука Коста 4.4.2015. 17:39

игорсима ::Милошевић је дошао до краја и изгубио власт. Његова власт се распала изнутра. Напустили су га сви сарадници и изгубио је и поверење народа. Више није знао ни како би прегурао следећу зиму.
Милошевићев режим је једноставно догурао до краја. И народ се скупио и скинуо га.
Нисам приметио да велики број жали за његовом влашћу. Нити обичан народ нити они који нешто више знају. Човек је продао Крајину, покушао да прода Србе из Босне, дозволио да нас бомбардују, отму нам Косово, лоше је водио земљу, срљали смо у пропаст...

- е видиш, игорсимо, ово ћеш морати да образложиш мало iаче. "Дозволио да нас бомбардуiу?!" - а како iе требало да спречи? Зна се како - само бесконачним попуштањем. Али ти га оптужујеш и за попуштање? Продао Краiину - значи: попустио. Отели нам Косово? - значи: попустио.

- `аiде, разложан си човек (него живиш у окружењу будала - можда си превише времена проводио на НСПМ? - заебавам се, ово iе позив на дискусиiу - превише ме нервира та идиотска теза "био лош iер iе дозволио бомбардовање" - ти си то негде несвесно покупио, вероватно од ДСС-оваца...)

- ово iе већ опште место да iе Милошевић био "лош политичар iер iе дозволио да нас бомбардуiу", свака друга будала у Србиiи ће ти ово издекламовати -

- `аiде ти нама лепо обiасни: како iе то Милошевић био лош iер iе "дозволио да нас бомбардуiу"? Како би ти, да си био на његовом месту, спречио бомбардовање? - а да те не оптуже за попуштање и издаiу? - као што ти сада оптужујеш Милошевића? - али искрено?

- поклони се и почни...

(иначе: у твоiоi анализи Милошевићевог пада нигде нема "страног фактора"? Кажеш: "Милошевић је дошао до краја и изгубио власт. Његова власт се распала изнутра. Напустили су га сви сарадници и изгубио је и поверење народа. Више није знао ни како би прегурао следећу зиму.
Милошевићев режим је једноставно догурао до краја. И народ се скупио и скинуо га." - iа ипак мислим да се народ ус*рао од бомбардовања и зато га "скинуо". Дакле, коректности ради, морао би да поменеш бомбардовање као одлучуiућу помоћ "демократским снагама"...)
Аватар
vninkovic
Војвода
Војвода

Порука: 5101
Приступио: апр 2004
Место: Ужице

Порука vninkovic 4.4.2015. 17:42

Овај форум,без обзира на чињенични пад квалитета писања,и даље је оаза слободе и условно говорећи националне мисли на интернету.Форум је имао успоне и падове,посебно у периоду јачања тј наглог опадања срс-а,али је ипак опстао више од 10 година.То Вам је браћо,у ери интернета,вечност права.
Памтим разне ликове,људе из којих избијала и исијавала најчистија националне мисао и жеља,али сећам се и разних кретена ,подвала,провокатора и слично.
Будућност овог форума је угрожена и овим фејсбук смећем,доста је људи тамо отишло,ипак овај концепт уз надградњу,можда неки модернији концепт и дизајн свакако има будућност.

На сајту нспм сам први пут осетио цензуру у доба када сам критиковао курвање дсс-а у Београду.Пар још људи се тада већ жалило на цензуру.Више тамо не коментаришем ,мада читам јако често.Има ту сјајних људи и паметних ствари.Ипак јасно је да о слободи писања тамо нема ни говора.

Зато браћо,мало да ми ово погурамо,не знам какве су идеје,концепти,шта је са Ненадом?Боље да ередимо "нашу кућу"него да се мотамо по туђим,кад је јасно да тамо и нисмо баш добродошли.
Глава глави,плећка харамбаши,а фукара може и ребара!!
Следећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: bogdan и 11 гостију