srpskinacionalisti.com

Запад у Београду спрема нови „Пети октобар”

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
...K.U.G.A...
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 770
Приступио: дец 2011

Запад у Београду спрема нови „Пети октобар”

Порука ...K.U.G.A... 17.12.2014. 7:03

Аватар
Zola
Војвода
Војвода

Порука: 2675
Приступио: јан 2004
Место: N.Bg

Re: Запад у Београду спрема нови „Пети октобар”

Порука Zola 17.12.2014. 8:30

Запад је овде као код куће,може да изведе све како хоће,апарат насиља,војска и полиција и криминалци су под њиховом контролом,још убаце неке дневнице по 10 евра хулиганима и ето критичне масе од неких 100 хиљада људи као 5.10.2000. године.
Човек
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 861
Приступио: мај 2011

Порука Човек 17.12.2014. 12:32

Једно време сам заиста мислио да је тако нешто могуће, али сад кад сам видео да о томе говоре Руси, јасно ми је да од новог петог октобра нема ништа.

Запад овде већ 14 година има своје људе на власти. Зашто би онда организовао пуч? Чак и када би то урадили, кога би довели на власт? Шта би била поента свега тога? Што, Вучић им није довољно сервилан или шта? Ко им је резервни играч? Ко би дошао на његово место?

Једини који овде имају интерес за изазивање немира су управо Руси. Њима би сад одговарало да се лопта мало пребаци у наше двориште, да ми поново будемо главна тема светских медија, а да њих Запад остави на миру.
Сврха/циљ/намера ове поруке није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
Аватар
Обилић
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 888
Приступио: нов 2009
Место: Србско Царство

Порука Обилић 17.12.2014. 12:48

Ти човече немаш појма шта причаш, тако нешто могу да изјаве једино Чеда, Вук и остали русофоби.
По теби су наша највећа браћа Руси дежурни кривци за све, то прави Србин не може никако да изјави, могу једино они који балаве на америку и запад, ти се са тим твојим русофобним иступима сврставаш међу лдп-овске еврофанатике.
ДЕЛИЈЕ СЕВЕР - ФРАТРИЯ - ΘΥΡΑ 7
Најјаче братство у Европи
Сильнейшее братство в Европе
Η δυνατότερη αδελφότητα στην Ευρώπη
The strongest brotherhood in Europe

Од Крушевца, Призрена, Цетиња, Дубровника, Книна, Невесиња,
са Авале, Ловћена и Шаре кличе србство "устани Лазаре"!

Догодине у Призрену и Книну!!!
Аватар
Контраш
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 622
Приступио: мар 2014

Порука Контраш 17.12.2014. 14:40

То да Запад овде спрема нови "пети октобар" је медијска спинчина на десети, ту је овај НАТОвац делимично у праву, зашто би они мењали Вучића кад је Вучић њихов човек?

Али зато он и јесте НАТОвац јер ти не каже целу истину, само полуинформацију. Наравно да нико са Запада неће обарати Вучића, циљ је да Вучић уведе санкције Русији а да се народ не побуни, и да Србија "добровољно" уђе у НАТО пакт.

Како ће то постићи, питаш се... па тако што ће овде Вучићеви НАТО провокатори преобучени у "русофиле" направити неке нереде који ће му онда дати изговор да уведе ванредно стање и евентуално чак и позове неке "европске безбедносне снаге" да интевенишу, или тако нешто.

Тиме ће спречити и нове изборе, пре истека мандата, а самим тим и Шешељеву победу.
"Если кто погубит Россию, то это будут не коммунисты, не анархисты, а проклятые либералы"
Фёдор Михайлович Достоевский.
Аватар
Đorđo Napolitano
Војвода
Војвода

Порука: 1833
Приступио: мар 2012

Порука Đorđo Napolitano 1.3.2015. 12:44

Запад је већ једном покушао смену власти за време Бориса Тадића, али су извођачи радова подбацили, енергија која је некад постојала више не постоји на срећу или на жалост
rođen da me svi iskorišćavaju, ne zato što sam naivan i glup, već zbog toga što sam nekotrolisano human -K.G.
Аватар
Раде Дерикоња
Војвода
Војвода

Порука: 1572
Приступио: феб 2013

Порука Раде Дерикоња 7.3.2015. 12:14

Контраш ::То да Запад овде спрема нови "пети октобар" је медијска спинчина на десети, ту је овај НАТОвац делимично у праву, зашто би они мењали Вучића кад је Вучић њихов човек?

Али зато он и јесте НАТОвац јер ти не каже целу истину, само полуинформацију. Наравно да нико са Запада неће обарати Вучића, циљ је да Вучић уведе санкције Русији а да се народ не побуни, и да Србија "добровољно" уђе у НАТО пакт.

Како ће то постићи, питаш се... па тако што ће овде Вучићеви НАТО провокатори преобучени у "русофиле" направити неке нереде који ће му онда дати изговор да уведе ванредно стање и евентуално чак и позове неке "европске безбедносне снаге" да интевенишу, или тако нешто.

Тиме ће спречити и нове изборе, пре истека мандата, а самим тим и Шешељеву победу.
Мислим да ће управо Шешељ бити последња брана трулом србском демократском систему када дође тај "дан Д" да се све коренито промени и да се створи нова здрава србска држава.
Волео бих да нисам у праву али Шешељ је једини искрени бранилац демократије за разлику од осталих.
Уосталом, и сам је то изјавио да је "радикални демократа".
А за остало што си написао (у вези позива страним безбедносним снагама да интервенишу, и слично) апсолутно се слажем са тобом.
"Свак је рођен за по једном мријети, част и брука живе довијека!" - П.П. Његош
Аватар
Kolya
Војвода
Војвода

Порука: 1226
Приступио: сеп 2008
Место: Kenjada/DR

Порука Kolya 17.2.2016. 21:20

Слика

U uslovima gde se ruši društvena svojina i uvodi privatna, privatizacija ima karakter revolucionarnih promena.-Dr. Sinisa Mali.

Drustvena svojina je ono sto su vasi ocevi svojom krvlju i znojm platili a ovi ( SNS, DS, DSS, SPS...i vi do zadnje vaske koja se vec 20 godina napija vase krvi) sada "GAZDUJU", a vi se pitate odakle ce sledeca kinta da dodje.

Pitate me zasto ova slika?
Pa zato sto je to 10.000 puta Stbija. To je bila elektricna centrala, a onda je postala NISTA!
Mali skotovi su "privatizovali" i sada tu Mali (Sinisa) naplacuju kao neku "marinu".
Sve je to tako oko vas, a vi fantazirate o nekom NACIONALIZMU.

"KLASNO PITANJE JE PRVENSTVENO NACIONALNO PITANJE!-Kral Marx.

Drago mi je da sam se "denacionalizovao" i da sam daleko od nacije koja je samu sebe negirala.

Bolje je biti neko negde tamo nego NIKO tu!
"IDUC UCI, U VEKOVE GLEDAJ"
Аватар
vemavuk
Војвода
Војвода

Порука: 15972
Приступио: апр 2006
Место: београдски пашалук

Порука vemavuk 17.2.2016. 23:28

Пуши бре ку.рав. усташо посрани. провокатору недоје.бани.
До године у Приштини- придружите се СРПСКИ НАЦИОНАЛИСТИ
Аватар
vemavuk
Војвода
Војвода

Порука vemavuk 17.2.2016. 23:40

То спремање 5. октобра сте погрешно протумачили. То само значи да ће Силиконац без обзира на резултате правити владу са наркоманчином и скотом тадићијем, ту су ме већ геј17 кадрови, ту су му дс кадрови, тако да ће се само заокружити петооктобарска банда после ових избора.
Да оно ђубре себично, кркожабић има бар мало морала сада би рекао да пензионерска странка иде са ДСС и Двери, изнео би истину, и то оголелу, како су и колико опљачкани пензионери, и шта их чека ако иста банда настави да влада, изнео би захтев да се после избора покрене поступак за раскид овог НАЈСРАМНИЈЕГ и НАЈПРОТИВУСТАВНИЈЕГ споразума, то би оваквој коалицији донело најмање 500 хиљада гласова. И говно себично неће да рескира јер би на овај начин имало више фотеља за смештај свога дупета и дупета својих рођака и пријатеља, већ иде на сигурно да обезбеди три фотељице за три дупета и ту се завршава сва његова визија.
Еј бре, директор у министарству пољопривреде који дао оставку, јасно каже да га је лично Силиконац питао зашто наркоманчина фиделинка није добила паре из тог фонда за развој пољопривреде и да се наркоманчини да лова. О чему онда ми причамо? И стварно је свако ко не схвата Силиконца и банду око њега која Србију докрајичава као иоле постојоћу државицу, КРЕТЕН и БОЛЕСНИК!
Коста
Војвода
Војвода

Порука: 6305
Приступио: мар 2006

Порука Коста 18.2.2016. 0:30

vemavuk ::...Да оно ђубре себично, кркожабић има бар мало морала сада би рекао да пензионерска странка иде са ДСС и Двери, изнео би истину, и то оголелу, како су и колико опљачкани пензионери, ...

- е моi Вемо, и тебе напалили да ти iе Вучић "украо пензиiу"?

- ма ниiе ти украо ништа. То су глупости, као: iа сам зарадио пензиiу (колику?) а он ми укр`о. Ништа ти ниiе укр`о, iер и не знаш колико си зарадио. Шта мислиш, колика iе обавеза Државе према теби? И колико траiе? Шта ако поживиш 150 година - iеси сигуран да си толико зарадио?

- пензиiа iе код нас врста социiале, iер се исплаћуiе из буџета. И наiбоље би било да се пензиiе изiедначе, или да се уведе два-три пензиiска разреда. Да наiвише зависи од стажа, а врло мало од примања.

- него, размисли ти мало: тамо где се зна колико си "оставио" за пензиiу (у неким америчким шемама) - ако умреш пре но што си iе потрошио твоiа деца могу да добиiу неисплаћено. А "шта да ради" наш човек коiи iе отишао у пензиiу пре два месеца и - умро?! Зашто се нешто не исплаћуiе његовоi деци?

- зато што iе пензиiа код нас - социiала. А социiалу Држава може да смањуiе, повећава, ... - зависно од стања Државе. Дакле: ниiе економска категориiа, него - социiална.

- ако мислиш да ниiе, реци ти нама овде: колико укупно Држава треба теби да исплати? Не знаш? - наравно да не знаш...

- него, видим - спремаш се да гласаш за ДСС-Двери? Изгледа да ти неће бити први пут? Неко рече да си и пред Пети октобар слично мислио (Олд Мрсоiе, твоi стари миљеник?)
Правда држи земљу и градове...
Кадры решают всё! (Иосиф Виссарионович)
Аватар
origin
Војвода
Војвода

Порука: 3781
Приступио: окт 2003
Место: Негде у равници

Порука origin 18.2.2016. 1:32

vemavuk ::То спремање 5. октобра сте погрешно протумачили. То само значи да ће Силиконац без обзира на резултате правити владу са наркоманчином и скотом тадићијем, ту су ме већ геј17 кадрови, ту су му дс кадрови, тако да ће се само заокружити петооктобарска банда после ових избора.
Да оно ђубре себично, кркожабић има бар мало морала сада би рекао да пензионерска странка иде са ДСС и Двери, изнео би истину, и то оголелу, како су и колико опљачкани пензионери, и шта их чека ако иста банда настави да влада, изнео би захтев да се после избора покрене поступак за раскид овог НАЈСРАМНИЈЕГ и НАЈПРОТИВУСТАВНИЈЕГ споразума, то би оваквој коалицији донело најмање 500 хиљада гласова. И говно себично неће да рескира јер би на овај начин имало више фотеља за смештај свога дупета и дупета својих рођака и пријатеља, већ иде на сигурно да обезбеди три фотељице за три дупета и ту се завршава сва његова визија.
Еј бре, директор у министарству пољопривреде који дао оставку, јасно каже да га је лично Силиконац питао зашто наркоманчина фиделинка није добила паре из тог фонда за развој пољопривреде и да се наркоманчини да лова. О чему онда ми причамо? И стварно је свако ко не схвата Силиконца и банду око њега која Србију докрајичава као иоле постојоћу државицу, КРЕТЕН и БОЛЕСНИК!

Потписујем сваку реч. =D> =D> =D>
Може бити само један.
Срби брзо забораве и оно мало што упамте.
Коста ::- аiде, будало, не сери. Сви прави људи су и интернационалисти и националисти.
Аватар
vemavuk
Војвода
Војвода

Порука vemavuk 18.2.2016. 4:46

"Коста"]
- е моi Вемо, и тебе напалили да ти iе Вучић "украо пензиiу"?

- ма ниiе ти украо ништа. То су глупости, као: iа сам зарадио пензиiу (колику?) а он ми укр`о. Ништа ти ниiе укр`о, iер и не знаш колико си зарадио. Шта мислиш, колика iе обавеза Државе према теби? И колико траiе? Шта ако поживиш 150 година - iеси сигуран да си толико зарадио?

Коста ти си човек физике, што ти не даје право да Законе и Устав из којих проистичу, називаш социјалом.
Када сам 01.09 1971. године почео да радим, у радни однос сам ушао по Закону о Војсци који је јасно регулисао моје радне обавезе и права.
Закон о пензионом и здравственом осигурању је јасно дефинисао моје обавезе и права по основу пензионог и здравственог осигурања (а не по основу социјале за пензију и здравство).
Тречи Закон који је био сет ових закона је Закон о усклађивању раста пензије када стекнеш право на кориштење исте.
Значи ТРИ Закона, а не никакве социјалне партијске декларације или одлуке владе, ТРИ закона која су била у сагласности са Уставом.
Прва примљена плата ми је износила бруто: 352.000,00 тадашњих динара. Нето: 211.500,00 динара. Значи по Закону сам морао да уплаћујем: 78.000,00 динара за пензионо сваког месеца, 57.000,00 динара за здравствено сваког месеца, 4000,00 динара за станбену изградњу сваког месеца, 2000,00 динара за рекреацију, спорт и одмор сваког месеца. И тако дођем на нето што примим на руке до 211.500,00 динара. За то постоје траке, постоје моји финасијски картони чији је рок чувања у архиви 100 година од датума одласка у пензију.
Значи почео сам да радим, радио док је Закон предвиђао, и отишао у пензију по тим законима и примао ту пензију по Закону о усклађивању који је важио све до 31. 12 2012. године.
Закон је регулисао колико морам да уплаћујем, закон је регулисао како се усклађује моја пензија, Закон није садржавао чланове који су говорили о твојим неозбиљним примедбама за случај да индивидуа премине годину дана по одласку у пензију или живи 50 година као пензионер. Јесте регулисао када и ко може да прима умањену пензију преминулог пензионера.
Значи: живели смо у признатој држави, Уставом уређеној, по Законима које је усвајала Скупштина. Нисмо живели и уплаћивали по законима америке, Енглеске, Немачке или Бангладеша. Или Уговорима са неким акционарским приватним фондовима.
Закони су се пре мене мењали два пута од 45. године, па је прва промена утицала негативно на оне који су по тој промени отишли, друга је била нешто повољнија, и ја сам почео да радим када су важили ти Закони који су важили и нису се мењали током целог мог радног века.
Значи, по истом Закону сам цело време радио и стекао стечена права! Да се Закон мењао о начину ускађивања пензије док сам још радио ја бих примао усклађивања по том новом закону кад одем у пензију. Као што видиш нема ту никакве социјале. Чист рачун.

Онда Динкић повећава плате у војсци 2004. године, а наше пензије не ускађује са тим повећањем како је налагао Закон о усклађивању пензија. Када смо га упозорили да крши Закон лаички је одмахнуо руком и јавно церећи се, саопштио да нисмо у праву, то су Слобини Закони које ће променити. Пази дрскости, Закон није Слобин, него државе СФРЈ, затим државе СРЈ, па државе СиЦГ, исти, немењан. Ми поднесемо тужбе, суд каже да немамо право, поднесмо Уставном суду, суд каже да је прекршен Закон и да морамо бити надокнађени. Онда поново подношење тужби, суд доноси пресуде у нашу корист за период 2004-2007. година. Држава да би одуговлачила поступке улаже жалбе, тиме троструко расту трошкови, расту камате, и на крају Виши суд потврђује, и тако уместо што бих ја конкретно за овај период коштао државу 71000,00 динара, коштао сам 473.000,00 динара, 108.000,00 динара судски трошкови и 294.000,00 динара камате. Е сада, ко је нанео држави штету, уместо да држава испуни законску обавезу и исплати ми током 4 година 71.000,00 динара (71.000:48 је 1749,00 динара), па самовоља будале динкића. Па зашто Држава њега није утужила за причињену штету. Још га и даље награђује.
Онда џукела Шунтановац доноси Одлуку којом од 01.01 2008. године укида наш Законски пензиони фонд и пребацује нас у ПИО. Пази, он укида Закон а једини законодавнии орган у држави је Скупштина, ПИО одбија да нас прими, не издаје нам решења по бодовима који важе код њега, и ја сам данас без икаквог решења по коме ми је обрачуната пензија. Тако они мисле, али имам решења од Законског фонда који је уличар својом одлуком једноставно негирао. Па шта је ово, социјала или криминал?
Значи таман држава уместо сиће пукла грдне милионе евра због лопова динкићија, одмах нова будалетина прави нови трошак држави. И тако ја тужим сада за период од 01.01 2008. па надаље до 2015., за 11.06% за колико ми ускраћено законско увећање пензије. Уставни суд донесе пресуду 2012. године у августу и да рок од 30 дана да држава усклади пензију по Закони, односно да имам право на усклађење од 11.06%. Наступа Вучић, и ку.рцем не мрда, камате расту, судски трошкови расту, и већ 2015. године обавеза државе од 42 милиона евра нарасла на 210 милиона евра. 42 милиона евра би државу коштали од 01.01 2008. до 30.10 2015.године. То је 6 милиона евра годишње професоре. А овако, по будали шунтановцу дођосмо на преко 30 милиона евра годишње. Али шта је и тих 210 милиона евра с прам 600 милиона за оне банке које лопови поћорисали а Вучић надокнадио, или са преко 2 милијарде помоћи Фијату.
Када је коначно Вучић сатеран, када је схватио да Стразбур доноси пресуде у нашу корист, да је код потписивања споразума о приступању ПИО фонда Србије европској организацији пензионерских фондова (јер се мора ускладити са ЕУ), европска организација изричито у Споразуму нагласила да се права војних и других пензионера који су уплаћивали у своје фондове за које је држава гарантовала, не могу мењати услови ускађивања пензија у духу овог споразума, док је та група пензионера уживалац пензије. Значи и ти капиталисти са запада кажу да смо у праву.

И Вучић, или ко, боли ме ћоше, доноси нову рашмонијаду. Каже, 2008. и 2009. година застарела потраживања, и ако закон јасно каже да таква врста потраживања застаревају за 10 година, значи тек од 20018. године, под условом да до тада не утужиш.
А онда нуди да се нагодим са државом, признаје ми држава за цео период, али да ја сносим судске трошкове и признаје ми увећање 6.57 а не 11.06%. Значи да се нагодим и тиме прихватим крађу и непоштовање закона. То онај нерадник Вулин, по медијима приказује као велику бригу владе, као решавање проблема војних пензионера, као скидање велике неправде. У овој ситуацији то изазива револт и мржњу код пензионера ПИО фонда, ствара се фама око висина наших пензија. Онај министар Вујовић на свом твитер налогу напише, шта хоће ти војни пензионери поред пензија од 100.000,00 динара, а то нема никакве везе са срамном стварношћу.... Не постоји ни један војни пензионер који има пензију од 100.00,00 динара, чак ни бивши НГШ.
И сада је дефинитивно ситуација, од 01.11 2015. ми је признао 6.57%, остаје и даље оних 4% на које расте камата, а и цео дуг пре 01.11 2015.године са огромним каматама. Сада још имам и оверен обрачун ПИО да ме следује дуг од 01.08 2008. године, са обрачуном за сваки месец до 2015. године.

Ово сам ти појаснио јер си без размишљања изрекао лаичке тезе.
Лично сам после иступања Вулина послао писмо Влади Србије и обавезао се да одустанем од динара накнаде под условом да лоповчине Динкићи и Шунтановац одговарају за нанету штету Држави и заслужено оду на робију. Имам потврду кабинета владе на моје писмо. Тако да је све поспремљено.

Једва чекам да се отвори то поглавље о правосуђу, тек тада ће им се из ЕУ најебати све по списку. И сви који нису прихватили Вулинову превару (како то жаргонски називамо) задржали су сва права, а ови јадници који су морали да прихвате и добили по 150 до 250 иљада динара једнократно, увећање од 6.57% уместо 11.06% немају више права да ишта траже.
Прихватам да ми се ништа не исплати ако одустанемо од уласка у ЕУ, али пошто оћемо, онда има да се терамо по њиовим правилима.

Пример: Енглеска. Тамо постоји државни фонд. Имаш право да не плаћаш државни фонд док радиш, али ако плаћаш док радиш, не постоји никакво ограничење колико ћеш живети и колико година можеш да примаш пензију. И ако умреш после годину дана као пензионер нема ништа да ти врће држава. једино Закон ограничава висину колико уплаћујеш а тиме и висину државне пензије. На ту државну пензију Коста тамо стекне услове (умањена државна) онај који није уопште радио или није нигде уплаћивао пензионо осигурање.
Поред овог фонда људи имају могућност да уплаћују у фонд фирме у којој раде, или неки приватни фонд, акционарски, итд. Свуда упаћује по условима Уговора који потписује са тим фондом, а уговор регулише и права на примања. Банкротира Филипс, затвори фабрику у Енглеској, бившим радницима исплати једну накнаду од по 10.000,00 фунти без обзира колико си година уплаћивао у филипсов фонд (и ако нема ту обавезу јер са банкротом фирме банкротирао је и фабрички фонд), али да не би изазвали велику буру они ураде то. Е то можеш назвати социјалом. Имаш безброј примера банкрота многих пензионих приватних фондова и људи су остали без пензија. У Енглеској конкретно, ако због банкрота останеш без пензије а ниси уплаћивао државну, стичеш право на ону умањену државну коју сам већ поменуо.

Ти професоре, шефу катедре, можда уплаћујеш код неког од ових приватних фондова, можда ти пише у уговору колико имаш право да подигнеш пара као пензионер, да бираш оћеш одједном или месечно, али то ти не даје за право да поништаваш државне Законе и обавезе државних фондова. Капираш?

То је то. Узео сам свој пример да не измишљам. Јасно доказао да је Вучић иста банда као и досманлије, исти преварант и отимач, а ти га овде промовишеш и браниш ко да је највећи патриота.
С поштовањем друже Коста!
Коста
Војвода
Војвода

Порука: 6305
Приступио: мар 2006

Порука Коста 18.2.2016. 9:32

- чекаi, па ти говориш о воiним пензиiама? Шта ти iе ту Вучић крив? Знам таi проблем, то iе на суду, ко iе хтео да се нагоди - нагодио се, моi таст неће да се нагоди него iе узео адвоката и - тера даље.

-сам си изнео генезу проблема. Зашто уопште помињеш Вучића у том контексту? Он iе покренуо некаква решења тог проблема, ниiе их он створио.

- iа мислио да причаш о смањењу пензиiа, оном Вучићевом. Па ти обiашњавам да iе могао да их смањи и на 40% - толико се, кажу, пензиiа намируiе из пензионог (из нових уплата) а 60% из буџета.

- дакле: требало iе лепо да кажеш: воiне пензиiе. Али Вучић за њих ниiе ништа крив, па iе твоiа оптужба промашена Штавише, проблем се решава у Вучићево време, а ниiе настао у Вучућево време. Онда iе Вучић позитиван лик, зар не?

- и не знам зашто апелуiеш да Кркобабић иде са ДСС-Дверима? Зар генеза твог пензиiског проблема не почиње 2004-те? Како iе у целоi причи ДСС невин, па би ти сада да са њима ћераш Вучића за твоiу пензиiу? Што ти ниiе Коштуница решио проблем, одма, у старту, он iе био БОг и батина до 2006-те?

- уосталом, изiасни се: за кога гласаш?
Правда држи земљу и градове...
Кадры решают всё! (Иосиф Виссарионович)
Аватар
vemavuk
Војвода
Војвода

Порука vemavuk 18.2.2016. 21:54

Коста уопште није важна пензија моја. И нећу више о томе. Али пошто се држиш мерних јединица као физичар да поновим.
Ти , Хвала Богу, још радиш и уплаћујеш пензиони фонд. Да ли то спроводиш по неком Закону? Да ли у том закону пише колико пара можеш добити кроз пензије када их будеш уживао, и када ту своту добијеш нема више. Или ако не потрошиш све, ко добија остатак новца?
И све што уплатиш по закону мора ти се по том закону касније и исплаћивати.
Генеза је од 2004. године. За време Коштунице је решен проблем који је направио Динкићи, а онда после његовог одласка долази тадићи и мирин бодигард као МО одмах прави ново сра*е. Непосредно пре доласка СНС на власт, у току изборне камапање УСуд доноси пресуду да је држава дужна да отклони кршење закона. И одмах да тај криминалац Силиконац са криминалцем Коферчетом, уместо покривања покрадене милијарде евра из оних банака и фондова, одвоји 70 милиона (еј само 70 милиона те 2012. година) и изврши пресуду УСуда, наставља наношење штете држави. И тек када су добили званични захтев суда из Стразбура да реше питање јер се тамошњи суд затрпава тужбама, Силиконац и банда око њега почињу да кују план како да изиграју људе.
По теби могу да се доносе ретроактивни закони. То значи да у сваком моменту нека нова власт може да укида, поново уводи неке сегменте основних права људи. У та основна и стечена права спадају многе ствари, поразмисли мало.
Слажем се са тобом да је Коштуница направио страховите издаје на почетку а да се Вучић борио пред микрофоном за сасвим супротна решења. Ондак, преокрет. Коштуница против уласка у УН, прекида потпуно аранжман са МФ, и одлази подносећи оставку и остављајући у буџет 2,7 милијарди евра чистих пара. То су чињенице.
За кога да гласам?
За Вучића, који око себе има све највеће лопове и криминалце од 2001. до данас. Који је највећи борац за улазак у ЕУ, који је до краја верификовао овај споразум са НАТО-ом, који предао коначно КиМ, и који мора још у следећем мандату да промени Устав.
Мислим да ти ипак тераш шегу око Вучића, или си упао у неке шеме пројеката које дао западњак на кашичицу, па пада нека кинта, па се полако ствара идеја у глави, па и није лоша та ЕУ.
За Рашковићку, такође никако. За Двери, и ако их не ценим превише, некако би могао да прогутам да нема она опција прецртавања листића и дописивања неке паролице.
О осталима нећу да трошим време. Шешељ већ саопштио да би правио владу са Вучићем. Шта то значи? Млого Косто, све разјашњава, али људи без искуства и познавања анализе и синтезе не схватају правилно те изјаве.
Нема за кога да се гласа Косто. Зафрљачено време, у ефе-е скроз наскроз.
О чему даље да причамо када погледамо историјски пут личности: Кори, Динкић, Весић, Човић, Мали, Вујовић, Зорана, Драшковић, Љајић, Веља, Дачић, Антић, и могу до сутра, а све је то најближе окружење Вучићево. Нормално, нисам навео и онај други део, који је још јачи од овог јавног.

До сада није опаснији политичар владао овом државом од Вучића. Не мислим у смислу способности да извуче земљу из кризе, већ по способности да лаже, спроводи задату пропаганду, понижава нас који ако и то нешто значи, имамо више школе од њега и учили млого разноврсније научне садржаје, способности и вештине него што су његово римско и управно право, а поврх свега нема ни дан радног стажа ван политичке странке. Ах, извини, има задњих десетак година искуства и са бизнисом, власник је много чега и скупља кајмак од много чега.
Следећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 4 гостију