srpskinacionalisti.com

Српска радикална странка

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
promaja
Војвода
Војвода

Порука: 1585
Приступио: феб 2008

Re: Српска радикална странка

Порука promaja 12.5.2016. 20:41

СлобаСрбија ::Како када овде пише да имају једног?

Мислим да сам чуо да је Шешељ негде изјавио да имају 2, али ме немој држати за реч. Тако нешто сам упамтио
Треба „радити дела... докле је дан, док не настане ноћ, јер онда нико не може радити" (Јован 9,4; 12,35).
Аватар
СлобаСрбија
Војвода
Војвода

Порука: 2007
Приступио: јун 2009
Место: Беловград, Србија

Порука СлобаСрбија 13.5.2016. 19:37

Ма чуо сам и ја више пута, па зато и питам.
Блокирана анти-српска олош: Vemavuk, orgin, Verterdegete, Зорад, Sistem,...
Аватар
vemavuk
Војвода
Војвода

Порука: 15219
Приступио: апр 2006
Место: београдски пашалук

Порука vemavuk 13.5.2016. 23:40

Куј мој питаш, мораш да знаш.
До године у Приштини- придружите се СРПСКИ НАЦИОНАЛИСТИ
Аватар
Горан
Војвода
Војвода

Порука: 5769
Приступио: мај 2004

Порука Горан 6.6.2016. 16:58

Вјерица Радета, прдара из Ливна напала Двери и ДСС што су дошли у народној ношњи у парламент Србије. Народна ношња није за скупштину а јесу мајице радикала са Шешељевим ликом, или клетве Вјерке прдаре из Ливна. Сећамо се? Нисам гласао за Двери, али прдара из Дувна није изашла даље из Земуна да види како се наордна ношња носи у земљама које негују традицију, свуда. Ако неко напада народу ношњу тај није Србин јер да Срби свуда носе своје традиционалне симболе не би нас мрак прогутао. Нема ту Срба. Вјерка прдара боље да се дохвати курца а мани се народне ношње. Гледами смо ми Срби горе ствари у скуптшини од српске народне ношње.

Нису радикали дигли глас што Зукорлић тражи просторије за молитву у скупштини, храну халал у ресторану, куран у просторијама, зелену заставу у канцеларији а зато прдара прди на твитеру о народној ношњи Срба. Можда би и Вјерка лепше изледала у српској народној ношњи.

Вјерка :

Поштујем традицију и народну ношњу. Али ово је Народна скупштина. Није ни завичајни клуб ни фолклорно друштво.
"нека буде борба непрестана,
нека буде што бити не може.
Коста
Војвода
Војвода

Порука: 5929
Приступио: мар 2006

Порука Коста 6.6.2016. 17:58

- па добро iе рекла Радета. Ови идиоти са шаiкачама и брич-панталонама iесу изгледали идиотски.

- иначе, танка iе то традициiа - аустроугарска воiничка капа "шаiкача" (носили iе аустиiски речни граничари - "шаiкаши" - на Сави и Дунаву) и аустриiске воiничке панталоне идиотског изгледа (уз ногу до колена, па се онда нагло шире - и СС-официри из Другог светског рата су носили сличне.)

- та наводно "традиционална" српска ношња не "броiи" више од 100 година (познаваоци кажу да iе ушла у народ тек 20-тих година 20-тог века, што потврђуiу и први филмски снимци Београда из 1904-те, где се види много сељака, али сви носе шубаре и сукнене панталоне традиционалног кроiа, никакве швапске брич-панталоне, Боже сачуваi.)

- дакле: изем ти традициiу од 100 година - то ниiе традициiа него недостатак исте.

- поука: српска капа iе шубара. У свим српским краiевима, од Тимока до Босне и назад...
Правда држи земљу и градове...
Кадры решают всё! (Иосиф Виссарионович)
Аватар
M-91
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 771
Приступио: јул 2015

Порука M-91 6.6.2016. 19:12

Коста ::- па добро iе рекла Радета. Ови идиоти са шаiкачама и брич-панталонама iесу изгледали идиотски.

Само ти ботуј кранжино бугарска, да Бог да ти сви поједени сендвичи од буђавог хлеба и подригуше изашли на нос.
Србија нема алтернативу!
Велики противник евроатлантских и евроазијских интеграција.
Слика
Sistem
Војвода
Војвода

Порука: 1510
Приступио: мар 2011

Порука Sistem 6.6.2016. 20:54

Само да поздравим Шешеља са прозивањем снс, време је било. Надам се да се неће стати.
Аватар
vemavuk
Војвода
Војвода

Порука vemavuk 7.6.2016. 1:35

Sta bre jete govna. Ajde nadjite sliku od pre 200 godina gde srpski gradjanin nosi sajkacu, ili ustanike iz Prvog i Drugog Srpskog Ustanka. Svi bre nose subare. Pa nisu cetnici izmislili subare. Nego su kao narodna vojska jednostavno poneli od kuca odecu koja se tada nosila.
Аватар
vninkovic
Војвода
Војвода

Порука: 5100
Приступио: апр 2004
Место: Ужице

Порука vninkovic 7.6.2016. 17:43

vemavuk ::Sta bre jete govna. Ajde nadjite sliku od pre 200 godina gde srpski gradjanin nosi sajkacu, ili ustanike iz Prvog i Drugog Srpskog Ustanka. Svi bre nose subare. Pa nisu cetnici izmislili subare. Nego su kao narodna vojska jednostavno poneli od kuca odecu koja se tada nosila.

Имам слику прадеде негде 30-тих година.Фес носи,као и 90%тадашњих Срба пореклом Херцеговаца,насељених у Златиборском,делом Моравичком,а делом и Подрињском округу.Кренеш даље у прошлост,нема шубара(или су ретке,шајкаче ниједне нема)доминантна српска капа је фес.То су факти,остало су празне приче.
Глава глави,плећка харамбаши,а фукара може и ребара!!
Аватар
vemavuk
Војвода
Војвода

Порука vemavuk 7.6.2016. 17:53

vninkovic ::
vemavuk ::Sta bre jete govna. Ajde nadjite sliku od pre 200 godina gde srpski gradjanin nosi sajkacu, ili ustanike iz Prvog i Drugog Srpskog Ustanka. Svi bre nose subare. Pa nisu cetnici izmislili subare. Nego su kao narodna vojska jednostavno poneli od kuca odecu koja se tada nosila.

Имам слику прадеде негде 30-тих година.Фес носи,као и 90%тадашњих Срба пореклом Херцеговаца,насељених у Златиборском,делом Моравичком,а делом и Подрињском округу.Кренеш даље у прошлост,нема шубара(или су ретке,шајкаче ниједне нема)доминантна српска капа је фес.То су факти,остало су празне приче.

Jeste fes, ali i on je mladja verzija. Najstarija verzija je subara i brada u muskarca. Jedna od vecih kazni po Dusanovom zakoniku je bila da moras da obrijes bradu. To je bila veca kazna od 100 batina ili odsecanja prsta lopovu.
I dosta zavisi od regiona. Nije pastir nikada nosio fes, oduvek je nosio subaru. Seljak ratar takodje, a te fesove u Hercegovini i Crnoj Gori ne mozes generalizovati na sva srpska plemena.
Imam ja sliku mog dede iy pedesetih godina proslog veka, i on do smrti nikada nije nosio sajkacu ili subaru, iskljucivo fes sa 4 ocila.
Коста
Војвода
Војвода

Порука Коста 7.6.2016. 18:08

vninkovic ::...Имам слику прадеде негде 30-тих година.Фес носи,као и 90%тадашњих Срба пореклом Херцеговаца,насељених у Златиборском,делом Моравичком,а делом и Подрињском округу.Кренеш даље у прошлост,нема шубара(или су ретке,шајкаче ниједне нема)доминантна српска капа је фес.То су факти,остало су празне приче.

- пази, Нинковићу, фес iе пореклом са Медитерана - изгледа из Венециiе, па су га Турци прихватили (и евентуално модификовали) тек кад су "видели море" (фес iе био раширен и на медитеранскоi обали Африке.) А њихове (турске) оригиналне капе су чалме и турбани. Е сад, све варијанте српске "лаке" капе - од личке, преко херцеговачке до црногорске - такође су нека модификациiа медитеранске - млетачке капе.

- а у дубини Балкана - у планинама - пре свега iе шубара. Чак се може рећи да iе шубара општесловенска капа, од козачке шубаре у Запорожiу па до босанских гудура - свуда iе шубара. И у самоi Шумадиiи iе шубара (Карађорђе iе, кажу, носио неку високу црну шубару - вероватно iе пре тога одбацио фес.) Значи: фес iе на Медитерану и блиским краiевима, и такође у варошима балканским у турско доба - али сељаци-планинци су носили шубару. Коiа iе незгодна по летњоi врућини, па iе замењена лакшим капама, укључуiући шаiкачу.
Аватар
Atreid
Националиста
Националиста

Порука: 438
Приступио: јун 2004

Порука Atreid 7.6.2016. 19:44

zasto bi subara bila problem leti, ima ih finih i tankih. kao i vunene carape, nekako se napravi izolacija, fizicari to znaju bolje :D pa se cak ni ne znoji; moj deda je i u sred leta nosio neku ovakvu,doduse tek kad je ostario pa mu zebla glava, pre toga sesir, banat je u pitanju:

Слика
SMUK :: пре потопа инцест је био дозвољен јер није било мутације коју су спречавали препотопни животни услови.
Коста
Војвода
Војвода

Порука Коста 7.6.2016. 20:18

- у праву си, шубара iе део српске ношње и у Банату, и осталоi Равници.
Аватар
vemavuk
Војвода
Војвода

Порука vemavuk 7.6.2016. 23:17

Seljak po najvecoj vrucini radi u vunenoj odeci. Vuna je zakon i za leto i za zimu. Ona funkcionise na fori izolacije.
Ja se pokrivam vunenim jorganom i leti i zimi, s tim da je zimski debljine 2 cm a letnji 1 cm. I to je to. U lov sam uvek po vrucini nosio vunene carape a po terenima i marsevima obavezno vunene carape sa cizmom.
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука: 4234
Приступио: сеп 2011
Место: Gradac Moravski

Порука SMUK 7.6.2016. 23:39

Najstarija verzija je subara i brada u muskarca. Jedna od vecih kazni po Dusanovom zakoniku je bila da moras da obrijes bradu.

Jа сам браду брио само док сам служио војску.

- пази, Нинковићу, фес iе пореклом са Медитерана - изгледа из Венециiе

Фес је пореклом из града Фес у Мароку. (а најбоље петокраке у партизанима су се правиле од фесова). А што се тиче српске нацоналне капе то је она коју је Његош носио:

Слика

Што се тиче шајкаче она се може подвести углавном под централну Србију.
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 9 гостију