srpskinacionalisti.com

Десет година од убиства мафијашког премијера

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука: 3693
Приступио: мај 2012

Re: Десет година од убиства мафијашког премијера

Порука Зорад 12.3.2018. 19:08

Српски родољуб ::Сецесија је кренула већ 1997. Не званично, декларативно, али било је јасно куда све то води. Мило је 1999. рекао да Црна Гора не може са Србијом због Милошевића. Да би две године касније изјавио да Милошевић није кривац, већ сукоби из 1918. Дакле, Милошевић је био само изговор...

Само што то није било очигледно у моменту у коме је Ђинђић давао интервју.
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука: 2602
Приступио: феб 2014

Порука Republikanac 12.3.2018. 19:14

Зорад ::...

Па ја ти фино све објаснио, а ти и даље лупеташ. Чуј, „мислио на период после рата“. Ало, У РАТУ се не тражи подршка од агресора чак ни ако се мисли на период после рата! Може ли то један досманлија просечне интелигенције да разуме? Било где у свету се за то масти конопац...

Остало ми се не да да коментаришем. А нема ни потребе. Гомила досманлијских глупости.

Него, нешто сам заборавио, ко је оно одлучио да се од НАТО криминалаца не тражи ратна одштета? Ђики или Коштуњара? Или су то заједнички смували? Подсети ме ако се сећаш...
"Не постоји срећан просјак ни богата колонија", Слободан Милошевић.
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука Зорад 12.3.2018. 19:21

Па ја ти фино све објаснио, а ти и даље лупеташ. Чуј, „мислио на период после рата“. Ало, у рату се не тражи подршка од агресора чак ни ПОСЛЕ РАТА! Може ли то један досманлија просечне интелигенције да рауме? Било где у свету се за то масти конопац...

Одлично, по истој логици се не цирка виски са Холбруком и Мадленом после Дејтона, ваљда су и они били некакви агресори...

Него, нешто сам заборавио, ко је оно одлучио да се од НАТО криминалаца не тражи ратна одштета? Ђики или Коштуњара? Или су то заједнички смували? Подсети ме ако се сећаш...

Врло радо. Поднета је тужба Међународном суду правде у Хагу, који је одбацио наш захтев са образложењем "да у моменту подношења тужбе 1999. године нисмо били чланица УН". Нико ни од чега није одустао.
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/ak ... RANIO-NATO

А све и да је ствар решена у нашу корист, да су и пресудили у нашу корист, живо ме занима ко би извршио ту пресуду?
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука: 1851
Приступио: јан 2008
Место: Београд

Порука Српски родољуб 12.3.2018. 19:27

Нисмо били ни чланица уна за време рата у Босни... Па то није спречило балије да нас туже за "геноцид". Како сад то?!
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука Зорад 12.3.2018. 19:30

Јбг, дупли аршини, могло им се...
Аватар
M-91
Војвода
Војвода

Порука: 1168
Приступио: јул 2015

Порука M-91 12.3.2018. 19:31

Српски родољуб ::Нисмо били ни чланица уна за време рата у Босни... Па то није спречило балије да нас туже за "геноцид". Како сад то?!

Дупли стандарди, брале. :wink:

Деведесетих су чивути који владају САД и тзв. Западом имали потребу да подржавају муслимане зарад њиховог насељавања у беле (европске) државе. Срби су ту нормално били први и главни камен спотицања. Зато нам се и дешавало све што нам се дешавало.

Још када се сетимо чињенице да није било Интернета већ је главни медиј био ТВ - пун погодак за багру. Онај ко је контролисао ТВ је владао умовима већине обичних људи. :wink:
Србија нема алтернативу!
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука Republikanac 12.3.2018. 19:35

Зорад ::
Одлично, по истој логици

Логика ти видим није баш јача страна...

ПС. Одустајање од одштете је била политичка одлука, само не могу да се сетим кога. А што се тиче наплате, знам ја да од тога не би било ништа али је ипак нервирало натовце, сећам се притискања да се питање одштете батали...
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука Зорад 12.3.2018. 19:37

ПС. Одустајање од одштете је била политичка одлука, само не могу да се сетим кога. А што се тиче наплате, знам ја да од тога не би било ништа али је ипак нервирало натовце, сећам се притискања да се питање одштете батали...

Ја окачио линк где све лепо пише, а ти наставио да мантраш...

А што се тих дуплих аршина тиче, истог дана када је ово било донето, наши су морали да се повуку из даље расправе у другом спору са БиХ, без обзира на последице.
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука Republikanac 12.3.2018. 19:56

Зорад ::
Ја окачио линк .

Ма могао си то да окачиш и мачку о реп, нисам те за то питао него ко је одлучио да се питање одштете батали...
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука Зорад 12.3.2018. 20:02

Међународни суд правде нас је откачио. Капираш?
Ни ти као појединац не можеш од некога да наплатиш штету тек тако, сем ако тај неко евентуално сам хоће да ти је плати, а камоли тек државе. НАТО није хтео, ми смо их тужили, тужба је одбачена и то је то, воздра Срби. Што би рекао Ђуричко у "Муњама": "Што улазиш у фрку кад си слабији".
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука: 1851
Приступио: јан 2008
Место: Београд

Порука Српски родољуб 12.3.2018. 20:08

Зорад ::Међународни суд правде нас је откачио. Капираш?
Ни ти као појединац не можеш од некога да наплатиш штету тек тако, сем ако тај неко евентуално сам хоће да ти је плати, а камоли тек државе. НАТО није хтео, ми смо их тужили, тужба је одбачена и то је то, воздра Срби. Што би рекао Ђуричко у "Муњама": "Што улазиш у фрку кад си слабији".

Онда смо на томе требали инсистирати кад су поднели тужбу против нас. Да нисмо били чланица УН-а. Бесмислено је што смо уопште учествовали у том поступку.
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука Зорад 12.3.2018. 20:12

Па то сам и написао напред. Истог тренутка смо морали да иступимо из тог случаја са БиХ.
А зашто нисмо, то упитајте Вука Драшковића који је тада био министар иностраних послова.
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука Republikanac 12.3.2018. 20:14

Нашао у „Новостима“ неки текст о томе али се и тамо не именује кривац. Занимљиво је мишљење Владислава Јовановића:

„- Posle Kumanovskog sporazuma pokrenuli smo sudsko potraživanje reparacija za štetu nastalu u bombardovanju. Nova vlast posle 2000. godine pošla je od premise da je rat završen kapitulacijom Srbije i odustala je od potraživanja - ukazuje Jovanović. - Naplata ratne štete pitanje je na koje Zapad ne gleda sa odobravanjem, jer mu više odgovara zaborav. To je jedini način da se oslobode balasta koji su dobili svojim protivpravnim delovanjem protiv SRJ, kao i kasnijim priznavanjem nezavisnosti Kosova. Njima je važno da se na bilo koji način oslobode stigme da su bili agresori i da je njihova akcija bila nasilje nad međunarodnim pravom.

Iako je Srbija još početkom dvehiljaditih odustala od potraživanja reparacija, smatra naš sagovornik, postoje mogućnosti da se ovo pitanje ponovo otvori. Iako svako odustajanje od sudskog postupka ne dozvoljava ponavljanje postupka na istim osnovama, nisu sve mogućnosti iscrpljene.(крај цитата из "Новости").“

У чланку се иначе спомиње Тома као први председник после Слобе који је нешто као споменуо питање ратних репарација. Комплетан чланак:
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/po ... obestecena
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука Зорад 12.3.2018. 20:16

Цитирај онда и претходни пасус, да не буде забуне:

SRJ je aprila 1999. godine pokrenula postupak pred Međunarodnim sudom pravde, organom UN za naknadu ratne štete. Ovaj sud oglasio se nenadležnim, jer Jugoslavija u to vreme nije bila članica UN. I Evropski sud za ljudska prava odlučio je na isti način po tužbama za naknadu štete koje su mu podnosile žrtve bombardovanja i njihovi srodnici. Nisu uspešno prošli ni pokušaji da se postupci vode pred nacionalnim sudovima država koje su učestvovale u bombardovanju, dok postupci pred našim sudovima nisu mogući.
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука Republikanac 12.3.2018. 21:16

Аман човече, не питам те ја за судске процесе које смо бај д веј водили преко оне ствари, ни за пресуде него да ли знаш ко је био тај идиот који је донео одлуку да натовце не нервирамо са ратном одштетом? Па јесам ли ти фино цитирао Владислава Јовановића (а он је ипак био некакав амбасадор, ваљда зна шта прича) да је „нова власт након 2000-те донела одлуку да се питање ратних репарација батали“?Је ли у чланку фино наведено да је Тома ПРВИ српски председник после Слобе који је поставио то питање? Јел' то нешто спречавало друге наше високе дужноснике да исто питање постављају? Како Хрвати могу, боли их к**** за судске пресуде, сваки пут кад се састану са неким нашим нервирају са „ратном одштетом“ и „агресијом“? Значи могли смо и ми. Али је политичка одлука била да се о томе ћути. Е мене занима ко је тај који је ту политичку одлуку донео? Ако знаш знаш а ако не знаш ником ништа, није смак света...
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 7 гостију