srpskinacionalisti.com

Десет година од убиства мафијашког премијера

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Đorđo Napolitano
Војвода
Војвода

Порука: 1835
Приступио: мар 2012

Десет година од убиства мафијашког премијера

Порука Đorđo Napolitano 9.3.2013. 20:45

Предлажем да покренемо причу о томе ко је убио мафијашког премијера Зорана Ђинђића поводом десетогодишњице од тог догађаја. Ја мислим да је Звездан Јовановић стварно убио Ђинђића зато што сам гледао на телевизији снимак када је показивао истражном судији где је испробавао пушку на Фрушкој Гори и мислим да је тада причао истину.
rođen da me svi iskorišćavaju, ne zato što sam naivan i glup, već zbog toga što sam nekotrolisano human -K.G.
Аватар
Трећи
Војвода
Војвода

Порука: 12571
Приступио: сеп 2004
Место: Јужнобачки округ

Re: Десет година од убиства мафијашког премијера

Порука Трећи 9.3.2013. 20:58

Можда би (и не само за нас) било корисније сазнати ко га је и зашто убио (ко му је 'пресудио' - унајмио и платио убицу). Име оног што је повукао обарач је ту мање битно.
Вук на овцу своје право има
ка' тирјанин на слаба човјека.
Ал' тирјанству стати ногом за врат,
довести га к познанију права,
то је људска дужност најсветија!
Аватар
Đorđo Napolitano
Војвода
Војвода

Порука Đorđo Napolitano 9.3.2013. 21:29

Наравно, тако је, али тек то није јасно. Мислио сам да кренемо полако у дискусији од самог убиства па тек онда да ширимо причу. А што се тиче тога ко је то организовао, ја мислим да су убиство организовали и извели исти они који су довели ДОС на власт ("изнутра", људи из безбедносних структура који су издали покојног председника Слободана Милошевића).
rođen da me svi iskorišćavaju, ne zato što sam naivan i glup, već zbog toga što sam nekotrolisano human -K.G.
Аватар
miska
Војвода
Војвода

Порука: 1570
Приступио: мај 2008
Место: Београд

Порука miska 9.3.2013. 21:32

Двојица су пуцала. Јасно да се након толико времена неће открити који је метак био убитачан.
Убице су унајмљене.
Сазнати ко је наредио (највероватније амери, јер је хтео очувати Косово у срцу Србије). Са друге стране имао је пуно непријатеља чак и у сопственој странци, који су хтели да дођу на његово место (Чеда)
"Востани Србије!
давно си заспала - у мраку остала - сада се пробуди - и Сербље вазбуди!"
Доситеј Обрадовић, 1804. год.
Аватар
Verterdegete
Војвода
Војвода

Порука: 3253
Приступио: сеп 2009
Место: Vidikovac - Beogradski Akropolj

Порука Verterdegete 9.3.2013. 21:53

Djindjic je bio kompleksna licnost. Daleko od toga da je bio svetac i moralna gromada kakvim danas hoce da ga prikazu, ali je on, uz jedino jos Kostunicu i Seselja, bio politicar koji je ipak imao nekakvu viziju kako Srbija treba da izgleda. U moru politikanata koji su prozujali srpskom politickom scenom u zadnjih dvadeset godina, on se nesumnjivo isticao, kako inteligencijom i obrazovanjem, tako i politickom sposobnoscu.
Банована је Лазарица,
разлог:вређање руског народа и подршка америчком марионетском режиму у Кијеву и геноциду руског народа Новорусије.
Аватар
N.S.
Војвода
Војвода

Порука: 5846
Приступио: сеп 2005

Порука N.S. 9.3.2013. 22:10

Ђинђићев највећи грех је изручење председника своје државе антисрпском суду и то намерно на Видовдан (и то на онако сраман начин, упркос обећању и потпису да то неће чинити). То је највећи грех од кога је немогуће да икад буде опран, упркос свим покушајима лажирања и улепшавања прошлости. Предати шефа свог државе (ма шта мислио о њему) буквално непријатељу у руке (председника кога је народ бирао 10 година на изборима) је сраман потез. Тако нешто ниједна озбиљна и нормална држава у новијој историји нити урадила је нити ће урадити. Али Ђинђић јесте.

Много мањи грех, али ипак велики је елиминисање политичког противника на тако очајно сраман начин, као што је учињено са (ма шта ко о њему мислио) Шешељем. Карла дел Понте је у својим мемоарима написала да је Ђинђић тражио од ње да подигне оптужницу против Шешеља и да га "што пре води у Хаг".

Његово време је обележио потпуни медијски мрак, укидање сваке могућности представницима опозиције да се обрате грађанима (осим преко скупштине и ТВ преноса седница одатле). Затим распродаја државне имовине будзашто, далеко испод тржишне вредности, чак и за по пар евра. Пуштање са ланца разноразних НВО крвопија, које и дан данас жаре и пале. Избацивање посланика ДСС-а из скупштине и њихова замена другима, послушним владајућој већини. И тако даље...

Ипак, оно што посебно треба запамтити из тог периода је владаваина без икакве подршке народа. Ђинђић и његова Влада су били изузетно омражени у народу, али он је избегавао изборе по сваку цену владајући недмократски, ауторитарно и против воље народа.

Најбољи доказ за то су резултати избора одржаних за ђинђићево време, а то су председнички избори са краја 2002. године. Због цензуса од 50% укупних бирача (а не изашлих) они су били неуспешни, понављани су неколико пута са све мањим бројем изашлих... Тако да упркос свих измишљотина, свих лажи, ту су и непроменљиве и вечно забележене чињенице. А чињеница је да је на јесен 2002. године у првом кругу Коштуница добио 31%, Лабус (као кандидат Ђинђића и ДОС-а) 28%, а Шешељ 23%. У другом кругу Коштуница је добио 66%, а Лабус 30% и било је око милион гласова разлике! Тиме је народ гласно и јасно рекао шта мисли о Ђинђићу и његовој власти и ти подаци су јавно доступни на сајту РИК-а: :arrow: http://www.rik.parlament.gov.rs/cirilic ... frames.htm

Медији лажу. Аналитичари лажу. Али бројке не лажу! Народ је Ђинђићеву власт рано прозрео и рекао им: МАРШ!

miska ::Сазнати ко је наредио (највероватније амери, јер је хтео очувати Косово у срцу Србије).

Нема назнака да је он хтео тако нешто. Баш ових дана његови најљући фанови (неки из екипе "Пешчаника") тврде како је он хтео да одвоји КиМ, као терет. Тако да не треба измишљати тако нешто, јер није правио никакве потезе у циљу очувања КиМ у Србији.
Није све пропало кад пропало све је - Рајко Петров Ного
Аватар
Đorđo Napolitano
Војвода
Војвода

Порука Đorđo Napolitano 9.3.2013. 22:19

@N.S.: Истине ради, имао је пар неких изјава пред убиство, али сам доста сигуран да оне немају никакве везе са његовим убиством, ова му је најекстремнија што сам успео да нађем на интернету:

http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... _id=101795
Аватар
N.S.
Војвода
Војвода

Порука N.S. 9.3.2013. 22:24

1.
ВОЈИСЛАВ КОШТУНИЦА Демократска странка Србије
Број освојених гласова: 1.991.947, тј. 66.86 % изашлих бирача

2.
др МИРОЉУБ ЛАБУС Група грађана - "Најбоље за Србију - Мирољуб Лабус"
Број освојених гласова: 921.094, тј. 30.92 % изашлих бирача.

Кратко и јасно. То је оно што је народ мислио о Ђинђићу и ДОС-у. То је био референдум ЗА и ПРОТИВ Ђинђићеве власти. Бројке не лажу.
Аватар
Đorđo Napolitano
Војвода
Војвода

Порука Đorđo Napolitano 9.3.2013. 22:31

Упалите тв хаппy има емисија са Милетом Новаковићем
Аватар
Verterdegete
Војвода
Војвода

Порука Verterdegete 9.3.2013. 22:49

N.S. ::
Његово време је обележио потпуни медијски мрак, укидање сваке могућности представницима опозиције да се обрате грађанима (осим преко скупштине и ТВ преноса седница одатле). Затим распродаја државне имовине будзашто, далеко испод тржишне вредности, чак и за по пар евра. Пуштање са ланца разноразних НВО крвопија, које и дан данас жаре и пале. Избацивање посланика ДСС-а из скупштине и њихова замена другима, послушним владајућој већини. И тако даље...

Ипак, оно што посебно треба запамтити из тог периода је владаваина без икакве подршке народа. Ђинђић и његова Влада су били изузетно омражени у народу, али он је избегавао изборе по сваку цену владајући недмократски, ауторитарно и против воље народа.

Најбољи доказ за то су резултати избора одржаних за ђинђићево време, а то су председнички избори са краја 2002. године. Због цензуса од 50% укупних бирача (а не изашлих) они су били неуспешни, понављани су неколико пута са све мањим бројем изашлих... Тако да упркос свих измишљотина, свих лажи, ту су и непроменљиве и вечно забележене чињенице. А чињеница је да је на јесен 2002. године у првом кругу Коштуница добио 31%, Лабус (као кандидат Ђинђића и ДОС-а) 28%, а Шешељ 23%. У другом кругу Коштуница је добио 66%, а Лабус 30% и било је око милион гласова разлике! Тиме је народ гласно и јасно рекао шта мисли о Ђинђићу и његовој власти и ти подаци су јавно доступни на сајту РИК-а: :arrow: http://www.rik.parlament.gov.rs/cirilic ... frames.htm

Медији лажу. Аналитичари лажу. Али бројке не лажу! Народ је Ђинђићеву власт рано прозрео и рекао им: МАРШ!

miska ::Сазнати ко је наредио (највероватније амери, јер је хтео очувати Косово у срцу Србије).

Нема назнака да је он хтео тако нешто. Баш ових дана његови најљући фанови (неки из екипе "Пешчаника") тврде како је он хтео да одвоји КиМ, као терет. Тако да не треба измишљати тако нешто, јер није правио никакве потезе у циљу очувања КиМ у Србији.

Imam par amandmana na ovo. Ne bih se slozio da je za vreme Djindjica vladao medijski mrak. Cak naprotiv. On i njegova vlada su opasno napadani od strane medija, i upravo to je bio jedan od razloga zasto mu je rejting tako brzo opadao. Secam se da su u to vreme stalno izbijale neke afere i skandali.
Pretpostavljam da ti mislis na neprisustvo nacionalistickih snaga u medijima. Medjutim, ja imam sasvim drugo objasnjenje za to. Tokom devedesetih, desnicari su bili u krupnim drzavnim medijima (Politika, Novosti, RTS...), dok je opozicija nastupala po privatnim listovima, radio stanicama itd. I naravno, imao si privatne medije, tipa Pink i BK, koji su uvek za onog ko je na vlasti.
Kada je doslo do promene vlasti, DOSovci su usli i u drzavne medije. Desnicarski novinari posle toga nisu imali kud. Nit su oni znali kako da deluju iz opozicije, nit su imali politicke podrske, iznutra ili spolja. I ubrzo je cela ta ekipa potonula u obskuru, ili su potpuno nestali, ili su zavrsili na lokalnim medijima Ш kategorije, tipa Kopernikus ili Tv Most.
Niko ovde ne brani desnicarima da imaju svoj medij. Problem je u tome sto vi ne umete da se organizujete, a ocekujete da vam neko ustupi svoj medijski prostor kako bi vi pricali sta hocete.
Vucinicev Pecat izlazi vec godinama. U njemu se pisu svakakve gluposti, i protiv vlasti i protiv zdrave pameti. A niko ih nikad nije cenzurisao, nisu ih zabranili, a i jedan su od najcitanijih nedeljnika u Srbiji. Dakle, stvar je u licnoj volji i spremnsti na rad, a ne u medijskoj blokadi.

Inace, NVO krvopije su usle u mejnstrim za vreme Kostunice. I generalno, NVO sektor u Srbiji je vrhunac svog politickog i institucionalnog utcaja (a i po pitanju finansija), doziveo u periodu Kostunicine Vlade.
Банована је Лазарица,
разлог:вређање руског народа и подршка америчком марионетском режиму у Кијеву и геноциду руског народа Новорусије.
Аватар
N.S.
Војвода
Војвода

Порука N.S. 9.3.2013. 23:01

Вертере, имао си само ТВ Палму после 5. октобра (на којој су гостовали и власт и опозиција) , али је после само 6 месеци она насилно укинута. Опозиција јесте имала медије пре 5. октобра, али они су имали и финансијску помоћ из иностранства и без тога не би опстали сигурно. Мада јеси делимично у праву, опозиција после 5. октобра јесте била потпуно неспособна да покрене макар и једне једине квалитетне дневне новине, а камоли неки озбиљнији часопис (било је покушаја, додуше, али је пропало - из финансијских разлога). "Печат" је почео да излази тек пре 4-5 година, дакле пуно после убиства Ђинђића.

А да није било никакве медијске завере против Ђинђића, стварања "атмосфере линча" и сл, су још одавно утврдили новинари попут Ћургуз Казимира (који су део "другосрбијанске" екипе). Сваком иоле разумном човеку је то било јасно и без њихове анализе, јер су сви главни медији били под контролом власти:

ЛИНК: http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... _id=119291
Аватар
Verterdegete
Војвода
Војвода

Порука Verterdegete 9.3.2013. 23:16

N.S. :: Опозиција јесте имала медије пре 5. октобра, али они су имали и финансијску помоћ из иностранства и без тога не би опстали сигурно.

Ovo niko ne negira. Mislim da bi, umesto sto se zale na lokalne nemacke i americke medije sto im ne daju prostora, desnicari prvo trebali da priupitaju Rusiju zasto im ne pomaze onako kako je zapad 90ih pmagao ondasnju opoziciju.
Банована је Лазарица,
Аватар
N.S.
Војвода
Војвода

Порука N.S. 9.3.2013. 23:31

Не знам зашто стално говориш "десничари", а не "опозиција". Опозицију после 5. октобра нису чинили уопште само десничари, чак би рекао да су били у мањини. Али да не скрећемо више са теме...

Да завршим шта сам хтео да кажем о овој теми. Ја поштујем и оне људе које цене Ђинђића, имам пријатеља, чак и чланова породице који иамју позитивно мишљење о њему. Ја немам. Свако има неко своје мишљење и мени није то неки проблем, волим да суочим различита мишљења са онима који мисле другачије. Међутим, код већине "ђинђољубаца" је присутан чисто емоционални "елемент". Поред тога, они углавном ни не покушавају да нађу лоше стране "визионара", него код екстремних случајево то иде у неко обожавање измишљене слике, лажне представе о Ђинђићу која нема везе са реалношћу. Као и свака историјска личност и Ђинђић мора имати и лоших и добрих особина, али неки једноставно само желе ЛАЖ о његовој "светости", што је мени сумануто. Од 5. октобра па наовамо сам гласао за различите странке и личности (гласајући углавном за оног кога сам сматрао мањим злом) и за сваког могу да кажем и пуно доброг и пуно лошег. Нажалост, медији су данас све, медији креирају јавно мнење. Ових дана је практично немогуће наћи неку емисију о ђинђићу у којој ће бити позван и неко ко може рећи нешто лоше о Ђинђићу, него се просто утркују у хвалоспевима. Како им се не смучи да буду толико необјективни?
Аватар
Verterdegete
Војвода
Војвода

Порука Verterdegete 9.3.2013. 23:39

N.S. ::Не знам зашто стално говориш "десничари", а не "опозиција". Опозицију после 5. октобра нису чинили уопште само десничари, чак би рекао да су били у мањини.

Pa pazi, formalno su od 5. oktobra do danas svi bili opozicija, u smislu parlamentarne opozicije. Ali u sustinskom, ideolskom smislu, proevopske snage su vlast, a nacionalisticke, tzv. desnicarske opozicija. Ceda i Djilas su danas formalno u opoziciji, ali sustinski su deo vladajuceg mehanizma. Mislim da razumes sta hocu da kazem.
Банована је Лазарица,
Аватар
vemavuk
Војвода
Војвода

Порука: 15972
Приступио: апр 2006
Место: београдски пашалук

Порука vemavuk 10.3.2013. 0:44

Само наметање расправе да ли је Ђинђић велики или мали председник представља слику нас усраних и незахвалних грађана земље Србије.
Много је председника, премијера, министара и осталих у све народе света, али јако мали број за које се може аргументовано рећи да су велики и да су препородили једну државу и Народ.
Ми затиремо и терамо у депонију дела и достигнућа наших највећих ускрнућа као државе и Народа. И уместо да говоримо где подижемо споменике владарима Немањи, Душану, Милутину, Драгутину, Лазару, Петру Ослободиоцу, Карађорђу, Милошу, Милошевићу, бакћемо се око обичног шибицара, издајника који је међу потписницима петиције да НАТО још жешће бомбардује Србију, власника цементаре и многих других покрадених предузећа за које мислимо да су у власништву некаквих шиптара по Швајцарској.
Ту поетику о издајнику Ђинђићу намећу сви шибицари и битанге које су покрали и попљачкали овај Народ од 2001. до 2012. тако да су и Турци мала деца према њиховом ''харачу''.
Да се задржимо на ово ново доба:
Милошевић ће остати као велики владар и како време пролази биће све већи јер је Он довео до капиталних промена у ново доба.
1. Он је изједначио све облике својина. Он је омогућио приватно власништво али само када донесеш здраву лову а не да добијаш предузећа као највећи лопов и преварант.
2. Милошевић је први пут после 1918. године државу Србију учинио јединственом, унитарном, и избацио из употребе термине ''Ужа Србија''. Сада нам уместо тога намећу некакве регионе, и поново разбијамо државу и водимо је ка пашалуку.
3. Донео је Устав који је коначно ратосиљао Србе Чединог устава који је писан искључиво да би коњушари и усташе, чокалије и милогорци добили своје државе.
За остале наведене владаре нема потребе јер се ипак зна шта су чинили. Ипак једна од највећих неправди се наноси Драгутину и Милутину за чије је време Србин имао вероватно најшири и најсвеобухватнији културни процват. А држава била голема, још мало па скоро она праведна Велика Србија.
Шта је Ђинђић донео, направио, реформисао, шта је то што је остало у наслеђе да се сећамо. Ништа. Само се скупина уличара докопала власти и кренула да пљачка.
До године у Приштини- придружите се СРПСКИ НАЦИОНАЛИСТИ
Следећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 14 гостију