srpskinacionalisti.com

СРС: како даље, а без пара?

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Warrior
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 183
Приступио: феб 2011

Re: СРС: како даље, а без пара?

Порука Warrior 11.6.2012. 16:35

Не видим зашто би Срс имала проблема са финансирањем. Ја сам најискреније убеђен да ће сви функционери странке који су имали корист од свог деловања у име Срс сада тај свој иметак несебично ставити на располагање странци. Другим речима, сви посланици који су вукли посланичке плате, дневнице и све друго ( овде треба има обзира према посланицима који су имали оправдане трошкове типа го-го играчице и секретарице ) сада треба да прискоче у помоћ. Толике године су ваљда нешто оставили са стране за црне дане странке. Даље, странка би могла да располаже и неким туристичким објектима на Фрушкој Гори, замислите само колики то профит доноси и како ће добро доћи странци у овим тешким тренуцима. Па онда супруге и друга родбина функционера запослени по развојним банкама, телекомима или мрској изборној комисији... Има ту довољно средстава да се странка финансира до следећег изборног циклуса, нема разлога за бригу .
Аватар
Делија са Севера
Војвода
Војвода

Порука: 1267
Приступио: окт 2008
Место: Маракана, Север

Порука Делија са Севера 11.6.2012. 17:16

Serlancelot ::А зато СРС никада није хтела да узме власт! Значи мишоловка је у питању а шта ћемо са бесплатним сиром 20 година који смо сви ми будалетине неопеване веровали у СРС, плаћали редовно а посланици у Скупштини га крали из мишоловке? Шта ћемо са посланичким пензијама које су астрономске? Море и треба да одете у историју или у....... да не будем прост.

Доста више са тим небулозама како СРС није хтела власт. Да није хтела, не би ни 1998. ушла. Једно је када не желиш власт, а скроз друго кад је не желиш баш по сваку цену!
Не треба нам плаћена титула,
Држава цела зна да је лоповчина
Караџић Томислав!!!

Слика
Ориген Адамантије
Националиста
Националиста

Порука: 450
Приступио: окт 2011

Порука Ориген Адамантије 11.6.2012. 17:31

Шешељ би вјероватно постао предсједник, да Милошевић није лажирао изборе.
Аватар
Verterdegete
Војвода
Војвода

Порука: 3253
Приступио: сеп 2009
Место: Vidikovac - Beogradski Akropolj

Порука Verterdegete 11.6.2012. 21:46

Sistem ::осталом, ти ни не кријеш да волиш САД. Само је проблем што си необразован и туп.

Ne, ja ne volim SAD. Ja samo ne gledam stvari crno-belo kao ti, pa mogu da u isto vreme cenim neku naciju zbog svojih vrlina, i da je kritikujem zbog njihovih mana. Stvar je u tome sto ti sebe projektujes na mene, pa ako si ti fanatik koji bezuslovno brani i podrzava Ruse, onda, po tebi, i ja moram da budem bezusolvni amerikanofil, jer za tebe tu sredine nema.
A posto je Rusija po tebi dobra, lepa, jebozovna, pametna, mocna i sta-ti-ja-znam, samim tim si takav i ti, posto je volis. A ja, koji "volim Ameriku", moram biti neobrazovan, tup, propalica, alav na pare - posto samo takav moze voleti takvu naciju (jer slican slicnog, jelte, poznaje).

Drugo. Srbija, donekle sa izuzetkom Djindjiceve vladavine, nikad nije bila iskreno okrenuta zapadu. Uvek smo pokusavali da igramo dvostruku igru, a nase novije vodje (Sloba, Kostunica, Tadic, sada i Toma) su mislile da mogu biti novi Tito, pa da ce moci da sede na 5 stolica. (Tu su inace ispali idioti, jer Tito nikad nije bio neki medjunardno-politicki balansero vec je iskljucivo sisao jednu sisu - onu zapadnu.)
Stvar je u tome sto mi hocemo da od Zapada uzimamo pare, da ga kao fol cmacemo i pricamo mu kako samo njega volimo, a da u isto vreme pravimo tenzije u regionu, i surujemo sa njihovim neprijateljima (Libija, Kuba, Rusija). Pa nisu oni budale, i normalno je sto su se prema nama ponasali kao mater prema ludoj kceri.

Sistem :: Твој предлог је једнака грешка као 1989 бити за СССР.

I 100% sam siguran da bi ti 1989. to podrzao od sveg srca. Inace, ko o cemu, kurva o postenju, a rusofili o politickom pragmatizmu.
Банована је Лазарица,
разлог:вређање руског народа и подршка америчком марионетском режиму у Кијеву и геноциду руског народа Новорусије.
Младен Д.
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 123
Приступио: јун 2012

Порука Младен Д. 12.6.2012. 10:44

За Гетеовог Вертера:

Далеко од тога да су западњаци будале. Ради се о најпрефриганијим, најдрскијим и најгеноциднијим нацијама. Твоја полазна тачка, да хоћемо да их 'преваримо', 'узмемо новац', а да у исто време шурујемо са Руском браћом не стоји. Ако је ко кога опљачкао, узео новац, усприо да не кажем зауставио у развоју то је запад нас. Западна политика се своди на интересе за чије испуњење се не броје невине жртве и уништене државе. Очигледно је да су ту тезе замењене, није ствар у томе што ми 'искрено' не желимо да будемо пријатељи запада, већ у томе што нас запад искрено не воли, и ми више немамо шта да том западу понудимо да би се њихови интереси поклапали са нашима.
А пошто се њихови интереси више не могу поклапати са нашима (могли су можда 1991 и твоји ставови, као и ставови политичког програма СНС су добар пример 'закаснеле памети'), свако 'пријатељство' за западом и сваки потписани споразум са истим заправо значи нове уговорне обавезе између експлоататора-капиталиста, и роба-државе Србије. Ти кажеш да ми треба да тежимо Европској Унији? За чије бабе здравље, мајке ти?
Како онда мислиш да се спречи неконтролисани увоз и потпуно уништење домаће производње?
Који су то извозници који сада не извозе у ЕУ, или извозе лимитирано, а извозили би да би се све пушило када би држава постала чланица?
Како то мислиш да се оствари без признавања Космета и постепено протеривање преосталих Срба са те територије?
Како мислиш да се избориш са чињеницом да од тог тренутка Србија постаје главна транзитна земља ЕУ за дрогу и трговину људима?
Да ли си свестан да ће се појавити проблем илегалних имиграната?
Да ли си свестан да то значи додатну 'рационализацију' радних места, са смањеним шансама за стварање нових, због пооштрених услова и ужасно јаке конкуренције?
Да ли си свестан да то не може без претходног учлањења у НАТО савез, који доноси само нове финансијске главобоље, а да и не говорим о рекацији Руске Федереције и Кине, и да не говорим о томе да је НАТО злочиначка организација која је бомбардовањем уништила и затровала Србију.
Да ли ми можеш навести један разлог због чега је добро да Србија буде чланица ЕУ и НАТО, а да се то не може спровести ни на једини други начин, једино учлањењем?

У принципу мрзим да етикетирам људе, али твоји став 'ЕУ нема алтернативу' је дефетистички. Да разјасним, ја немам ништа против ЕУ, и има много добрих закона које би било паметно да 'препишемо' од њих, да узмемо све најбоље да нам држава буде функционална и ефикасна. Али у овом тренутку безусловно срљање у ЕУ по сваку цену је погубно.
Аватар
Serlancelot
Војвода
Војвода

Порука: 1484
Приступио: феб 2009

Порука Serlancelot 12.6.2012. 12:19

Младен Д. ::Да разјасним, ја немам ништа против ЕУ, и има много добрих закона које би било паметно да 'препишемо' од њих, да узмемо све најбоље да нам држава буде функционална и ефикасна.

Све што си написао је ОК сем овог болдованог. Сви њихови закони су у функцији "Протокола сионских мудраца" ако ти је познато о чему причам.
никад се не расправљај са будалом јер ће те спустити на свој ниво а онда ће те потући искуством.

Живи сваки дан као да ти је последњи, јер ти нико не гарантује да ћеш се ујутро пробудити....
Младен Д.
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 123
Приступио: јун 2012

Порука Младен Д. 12.6.2012. 13:34

Serlancelot ::
Младен Д. ::Да разјасним, ја немам ништа против ЕУ, и има много добрих закона које би било паметно да 'препишемо' од њих, да узмемо све најбоље да нам држава буде функционална и ефикасна.

Све што си написао је ОК сем овог болдованог. Сви њихови закони су у функцији "Протокола сионских мудраца" ако ти је познато о чему причам.

Немој баш тако, има тамо добрих закона који би ваљало да се примењују и код нас: заштита животне средине, штедња енергије, одлагање отпада и рециклажа, коришћење обновљивих извора енергије (ветар, сунце, биоенергија,...). Генерално, имају добре законе који се тичу екологије.
Оно што си можда хтео да кажеш је што је лицемерно да они исти који највише трују земаљску куглу, који врше биолошке и хемијске експерименте над људима (АИДС у Арфици је само најдрастичнији од примера), имају затровану земљу пестицидима, убедљиво највише својом бахатом и нерационалном потрошњом доприносе да земаљска кугла постаје место са све мање чистог ваздуха, чисте и питке воде и здраве земље, говоре нама како да будемо еколошки свесни.
Наравно, то јесте лицемерно и арогантно, такви су западњаци, али то не значи да њихови закони који се тичу екологије и обновљивих извора енергије, иако само на папиру, нису бољи од наших. Јесу бољи и требамо донети сличне законе и протоколе, и што је суштински најважније, поправити еколошку свест наших грађана у складу са таквим законима.
Даље, оно на шта би могли да се угледамо на запад је брига за интелигенцију и велико улагање у науку. Шта би направили Тесла, Пупин или Миланковић да су остали у Србији? Како технолошки напредовати када свршени студенти са високим просецима (ту не мислим на Дачића и Вучића, јер за мене право и политичке науке и нису - науке, већ првенствено на природњаке: математичаре, физичаре, програмере, итд.) немају место у Србији и једино место где могу да се остваре је запад?
Генерално, оно што важи за науку, важи и за све остало: систем вредности је јако поремећен и у овој земљи више нема места за младе и успешне људе који би могли бити узор младима.
Идемо даље, спорт: где су тренирали Ђоковић и Чавић, у овом тренутку најбољи српски спортисти? Ј. Јанковић је изузетак од правила, али само делимично, главно место где она тренира је у Америци.
Дакле, има ствари у којима се можемо угледати на запад, многе ствари бисмо поправили када би радили то како они раде, није све са запада ђубре.
Даље, погледај уметност: музику, филм, књижевност, сликарство итд. Колики је проценат музички образованих у Србији у односу на Норвешку или Шведску и да ли је државу брига за то?
Какав је у овом тренутку квалитет домаћег филма? Постоји ли стрип у Србији? Где су нестали сликари и писци? Где се школовао Стефан Миленковић?
Или као што то волим да кажем: истина је обично негде између. Од запада прихватити најбоље и одбацити најгоре, исто и од Руса и од Кинеза и од осталих, имати аутентичну политику као дестилат најбољег од најмоћнијих.
Sistem
Војвода
Војвода

Порука: 1614
Приступио: мар 2011

Порука Sistem 12.6.2012. 16:53

Verterdegete ::
Ne, ja ne volim SAD. Ja samo ne gledam stvari crno-belo kao ti, pa mogu da u isto vreme cenim neku naciju zbog svojih vrlina, i da je kritikujem zbog njihovih mana. Stvar je u tome sto ti sebe projektujes na mene, pa ako si ti fanatik koji bezuslovno brani i podrzava Ruse, onda, po tebi, i ja moram da budem bezusolvni amerikanofil, jer za tebe tu sredine nema.
A posto je Rusija po tebi dobra, lepa, jebozovna, pametna, mocna i sta-ti-ja-znam, samim tim si takav i ti, posto je volis. A ja, koji "volim Ameriku", moram biti neobrazovan, tup, propalica, alav na pare - posto samo takav moze voleti takvu naciju (jer slican slicnog, jelte, poznaje).

Ти су туп и необразован зато што си то доказао на овоме форуму. Можеш измислити још 1000 оправдања то неће променити да си тупи, необразуовани американофилски либерал који чита Перу и пљује по десници на другим форумима.

Verterdegete ::Drugo. Srbija, donekle sa izuzetkom Djindjiceve vladavine, nikad nije bila iskreno okrenuta zapadu. Uvek smo pokusavali da igramo dvostruku igru, a nase novije vodje (Sloba, Kostunica, Tadic, sada i Toma) su mislile da mogu biti novi Tito, pa da ce moci da sede na 5 stolica. (Tu su inace ispali idioti, jer Tito nikad nije bio neki medjunardno-politicki balansero vec je iskljucivo sisao jednu sisu - onu zapadnu.)
Stvar je u tome sto mi hocemo da od Zapada uzimamo pare, da ga kao fol cmacemo i pricamo mu kako samo njega volimo, a da u isto vreme pravimo tenzije u regionu, i surujemo sa njihovim neprijateljima (Libija, Kuba, Rusija). Pa nisu oni budale, i normalno je sto su se prema nama ponasali kao mater prema ludoj kceri.

Прво, још једном доазујеш да си невиђени тупчо! То што он прича је једно а сасвим друго оно што ради. Тадић је био највећи заљубљеник у САД и вукао је Србију у НАТО по цену предаје територија и економске катастрофе. Ја за то имам доказе, за разлику до тебе слузави либералу:
Vikiliks, američke depeše i srpska politička kaljuga
http://www.pecat.co.rs/2011/09/vikiliks-americke-depese-i-srpska-politicka-kaljuga/

И, ми смо конснтанто израђивали Русе а не запад, тупане.

Verterdegete ::I 100% sam siguran da bi ti 1989. to podrzao od sveg srca. Inace, ko o cemu, kurva o postenju, a rusofili o politickom pragmatizmu.

Где сам ја био и шта радио 1989 је небитно. Битно је да глупани попут тебе праве исту грешку као што је направљена 1989. Бити сада за НАТО и ЕУ је врхунски дебилизам.
Зато престани да слузиш овуда и иди код Пере којег много боли глава. Тамо припадаш.

PS Заборавио си да поменеш како поштују међународнме уговоре :lol: Опет невиђено лупеташ али од грпиглупог чална партије који је по задатку овде ништа се друго и не може очекивати.
Аватар
Kaurin
Војвода
Војвода

Порука: 2015
Приступио: јан 2007
Место: Ниш

Порука Kaurin 13.6.2012. 16:35

Коста ::
српкиња33 ::...Ако ти је уопште стало до СРС, а ти укључи мозак за неке конкретне предлоге и идеје....

Talking to me?! - па iа се уби` од предлагања. Само на овоi Теми имам три предлога. Не пратиш.

Уосталом - ево iош два:

1. - уведите место портпарола, нађите неког младог (iош боље: младу и лепу, оно, да боли глава!) да зна да говори, да се лепо смеiе и да буде слика Странке у iавности (поука: политика iе естрада, нарочито у капитализму, а ово iе `тели сте капитализам? - ево вам га!`)

2. - избаците оно непотребно титулисање `доктор` кад говорите о Шешељу, глупо iе и непотребно. Уосталом, и онаi Мићуновић iе ваљда доктор, па никад не рекоше `доктор Драгољуб Мићуновић`, или `доктор Воiислав Коштуница`. Значи - звучи без-везе, као сељачење, као непотребно хвалисање. У политици су сви iеднаки, са крштеним именом и презименом

Ете ти ги - чак два комада предлога у iедном посту. Мало ли iе?

Поздрав Коста!

Организација која има паметне и слободоумне људе (попут тебе) у својим редовима и са мало пара је у предности у односу на "мамут" организације лишене креативности и иницијативе...

Права тема - за праве људе, али само ако постоји тзв. критична маса ("демократски капацитет" :wink: )...

Овај линк би могао бити поучан...

Још једном, срдачан поздрав - иако се не слажем са неким твојим предлозима - али подржавам покушај решавања проблема.
Аватар
Đorđo Napolitano
Војвода
Војвода

Порука: 1852
Приступио: мар 2012

Порука Đorđo Napolitano 14.6.2012. 9:22

rođen da me svi iskorišćavaju, ne zato što sam naivan i glup, već zbog toga što sam nekotrolisano human -K.G.
Аватар
Протомајстор
Војвода
Војвода

Порука: 1159
Приступио: сеп 2008
Место: Северна Србија

Порука Протомајстор 14.6.2012. 20:15

Đorđo Napolitano ::"Rasuli se Radikali"

О чему се ради, препричај нам! Не очекујеш ваљда да ћемо да отварамо те сатанистичке линкове?
Аватар
српкиња33
Војвоткиња
Војвоткиња

Порука: 1154
Приступио: сеп 2003

Порука српкиња33 15.6.2012. 1:08

Ево ја ћу ти рећи... ради се о обичном и нормалном интервјуу који је Мировић дао Новостима, од којег су новинарни прво направили депресивну причу, а потом јој малициозно додали мртвачки наслов.
Може им се.
Другим речима, није се десило апсолутно ништа (осим оног што се већ десило 6. маја) .
Аватар
Adrian Mutu
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 848
Приступио: феб 2008
Место: Arad, Rumunija

Порука Adrian Mutu 16.6.2012. 0:33

Šešelj predssednik stranke će za dve godine napuniti 70 godina. Ostane posle toga još 10 godina tamo - imaće 80 godina. Pa procenite što nema para i ostalo. Treba nam novi čovek poput Šešelja, jako pametan i ekscentričan ali dosta mladji od Voje Šešelja itd
će faće
Аватар
Марко
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 668
Приступио: мај 2012
Место: Ново Миријево

Порука Марко 16.6.2012. 0:50

Adrian Mutu ::Šešelj predssednik stranke će za dve godine napuniti 70 godina. Ostane posle toga još 10 godina tamo - imaće 80 godina. Pa procenite što nema para i ostalo. Treba nam novi čovek poput Šešelja, jako pametan i ekscentričan ali dosta mladji od Voje Šešelja itd

Шешељ је рођен 1954. године, дакле за две године ће напунити 60 година, а не 70.

Једно питање за Ану - шта је са сајтом Странке? Да ли вас је неко обавестио да су избори завршени?
О онима који покушавају да униште идеологију српског национализма не желим да говорим, о њима ће довољно рећи време и историја. Могу да се послужим Есхиловим речима – Никада не бих своју муку мењао за њихов слугерањски посао.
Проф. др Војислав Шешељ

Члан Српске радикалне странке бр. 479678
Аватар
српкиња33
Војвоткиња
Војвоткиња

Порука: 1154
Приступио: сеп 2003

Порука српкиња33 16.6.2012. 9:10

Марко ::
Adrian Mutu ::Šešelj predssednik stranke će za dve godine napuniti 70 godina. Ostane posle toga još 10 godina tamo - imaće 80 godina. Pa procenite što nema para i ostalo. Treba nam novi čovek poput Šešelja, jako pametan i ekscentričan ali dosta mladji od Voje Šešelja itd

Шешељ је рођен 1954. године, дакле за две године ће напунити 60 година, а не 70.

Једно питање за Ану - шта је са сајтом Странке? Да ли вас је неко обавестио да су избори завршени?

Нема потребе за цинизмом.... прави се потпуно нови сајт.
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Google [Bot] и 5 гостију