srpskinacionalisti.com

Како оцрнити фејсбук и вратити људе на форуме?

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Шомми
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 895
Приступио: сеп 2009
Место: Београд, Краљевина Србија

Re: Како оцрнити фејсбук и вратити људе на форуме?

Порука Шомми 2.7.2011. 18:47

Фејсбук користим искључиво за комуникацију са људима које ЛИЧНО познајем.
На Фејсбуку уопште не спомињем политику, дакле апсолутно нимало, нити улазим у било какве групе/политичке странице.
О Политици расправљам искључиво на Форумима и у кругу пријатеља који су сличних политичких опредељења (са пријатељима различитих опредељења о политици не говорим јер сам сујетан и брзо се љутим).
Игнор лист-Вемавук
Мој политички сан-Унија Србије, РС и ЦГ
Аватар
Шомми
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука Шомми 2.7.2011. 18:53

Коста ::
N.S. ::...Тако да је фејсбук са те стране "нормалнији" и "природнији"...

Да, у праву си. (Никад се нисам `уфеiсио` али iесу жена и дете. Клинци, наравно, реферишу iедан другом о свакоi ситници, видим они сестрини више знаiу о `статусу` мог сина но што iа знам. А ове маторке се нашле преко Феiса после сто година, направиле групу Генерациiа та-и-та електричар(а)ки па се друже ко луде. Расуто то по свету, како ће другачиiе?)

Има ваљда и нешто позитивно у том Феiсу? Ниiе чудо што се Срби толико каче на ту мрежу - то нам iе бре наш сељачки (добри стари) обичаi `посела`, и касниiе корзоа, изгубљен у цивилизациiским ломовима и поново откривен у виртуелном свету, на Феiсу! Макар за мало смањуiе отуђење.

А што се тиче техника контроле - ту нам нема спаса, са Феiсом или без њега. Све iе више начина да нас лоцираiу, уходе, прате...
Фејсбук није никакво зло, само га треба користити како треба.
Мени је помогао рецимо да се спојим са разним пријатељима (нарочито женског пола) са којима сам контакте погубио и није постојао ниједан други начин да успоставимо контакт. Захваљујући том фејсбуку, са некима од тих људи се уживо виђам. Мени је у социјализацији пуно помогао (обнављање изгубљених контаката). Оно што не треба радити јесте додавати непознате људе, за то постоје сајтове за чет и сл. И никако (поготово) под именом и презименом и сликом (а још ако имате и друге контакт податке отворене, незгодно је) не говорити о Политици. Дакле, за политику посећујте форуме вашег идеолошког усмерења и о њој разговарајте само са пријатељима који слично мисле као ви.
Дакле, Фејсбук може бити лош само ако се у лоше сврхе користи, а ако знате како да га користите, биће најбољи сајт који сте икада посетили.
Игнор лист-Вемавук
Аватар
Шомми
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука Шомми 2.7.2011. 19:16

N.S. ::Што се тиче фејсбука... Многима је то привлачније, јер знаш лично оног с ким се дописујеш. То су рођаци, пријатељи, друштво из школе, колеге с посла итд, па знаш ко је и шта је тај с ким комуницираш. С друге стране, на форумима, не знаш 90% људи ни ко су ни шта су, ни да ли се и у којој мери лажно представљају. Тако да је фејсбук са те стране "нормалнији" и "природнији". С друге стране, фејсбук је више за ћаскање, гледање фотки, кратко коментарисање... није за неке озбиљније дискусије, а и због претеране отворености није ни погодан за све.
=D> =D> =D>
Игнор лист-Вемавук
Аватар
vemavuk
Војвода
Војвода

Порука: 15970
Приступио: апр 2006
Место: београдски пашалук

Порука vemavuk 3.7.2011. 23:01

Шомми ::Фејсбук користим искључиво за комуникацију са људима које ЛИЧНО познајем.
На Фејсбуку уопште не спомињем политику, дакле апсолутно нимало, нити улазим у било какве групе/политичке странице.
О Политици расправљам искључиво на Форумима и у кругу пријатеља који су сличних политичких опредељења (са пријатељима различитих опредељења о политици не говорим јер сам сујетан и брзо се љутим).

И кога уопште заболе ''мисирац'' зашта користиш и шта пишеш тамо на глобином контролном пункту. Значи о политици кењаш само овде на сајту српскин националиста. Е биовац, биовац, шупак си тешки.
До године у Приштини- придружите се СРПСКИ НАЦИОНАЛИСТИ
Аватар
Шомми
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука Шомми 3.7.2011. 23:10

vemavuk ::
Шомми ::Фејсбук користим искључиво за комуникацију са људима које ЛИЧНО познајем.

И кога уопште заболе ''мисирац'' зашта користиш и шта пишеш тамо на глобином контролном пункту. Значи о политици кењаш само овде на сајту српскин националиста. Е биовац, биовац, шупак си тешки.
Prvo, ako bih na Fejbuku pricao o politici, izgubio bih deo prijatelja...
Drugo, ako pod imenom i prezimenom, slikom, mobilnim telefonom i jos mnogim drugim podacima govorim o politici, postoji mogucnost da zbog toga imam problema u zivotu (zaposlenje, batine itd.)
Pored ovog foruma, pisao sam na jos dva-tamo vise nisam aktivan, a sada pisem na jos dva (jedan je Svetovidov, a drugi je forum na kome su ljudi svih opredeljenja, od cedera i cankovaca do 1389, dveri i sl. )
Pored foruma, o politici zborim samo sa onim prijateljima i rodjacima koji su slicnih politickih ubedjenja.
Sa prijateljima koji su razlicitih politickih ubedjenja, pricam o drugim temama.

Dakle, da rezimiram, ne bih probleme oko zaposljavanja, na faksu, u karijeri, ne bih batine i ne bih gubitak prijatelja, tako da mi Fejsbuk iskljucivo sluzi za opustenu spiku sa prijateljima (uglavnom zenskog pola), kao i udvaranje devojkama koje licno poznajem.

Nemam MUDA kao neki...
Игнор лист-Вемавук
Аватар
royaltribune
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 836

Порука royaltribune 3.7.2011. 23:17

То да сте ви напредни тешке пизде то је добро позната ствар,али читајући овај задњи бисер твој долазим да закључка да си ти дечко тешко ударен у главу.
Аватар
Шомми
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука Шомми 3.7.2011. 23:21

А да сам којим случајем радикал, сада би ројалтрибун гуслао у моју част после претходног поста.
Игнор лист-Вемавук
Аватар
Шомми
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука Шомми 3.7.2011. 23:22

Оно што хоћу да кажем је људи користите фејсбук, само не спомињите садашњу власт, УСА, ЕУ, НАТО, Ватикан, Шешеља, Николића и сл. и никкавих проблема нећете имати
Игнор лист-Вемавук
Аватар
ЛУКАШЕНКО
Војвода
Војвода

Порука: 5960
Приступио: јан 2005

Порука ЛУКАШЕНКО 3.7.2011. 23:24

royaltribune ::То да сте ви напредни тешке пизде то је добро позната ствар,али читајући овај задњи бисер твој долазим да закључка да си ти дечко тешко ударен у главу.

У коју ГЛАВУ ? :D
Священная война- Svyaschennaya voina
Ако нам неко дође главе, биће то мангупи у сопственим редовима !
Аватар
Шомми
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука Шомми 3.7.2011. 23:26

ЛУКАШЕНКО ::
royaltribune ::То да сте ви напредни тешке пизде то је добро позната ствар,али читајући овај задњи бисер твој долазим да закључка да си ти дечко тешко ударен у главу.

Мрш бре говедо !
Игнор лист-Вемавук
Аватар
ЛУКАШЕНКО
Војвода
Војвода

Порука: 5960
Приступио: јан 2005

Порука ЛУКАШЕНКО 3.7.2011. 23:57

Шомми ::
ЛУКАШЕНКО ::

Мрш бре говедо !

Ааааа, не, не ! Не можеш ме избацити из твог говеђег тора. Тамо нисам ни залазио, наПРДко. :D
Священная война- Svyaschennaya voina
Ако нам неко дође главе, биће то мангупи у сопственим редовима !
Аватар
vemavuk
Војвода
Војвода

Порука vemavuk 4.7.2011. 1:47

грлица дебеовска претерује. куш бре грлице, ударени у главу!
Аватар
vemavuk
Војвода
Војвода

Порука vemavuk 4.7.2011. 1:51

[quote="ЛУКАШЕНКО"]
Луки, немој живота ти више да постављаш овако сјајна решења. Стомак ми пуче од смеха. Суза сузу сустиже. ово је коментар за 100 поена.
Дебеовац, боксер.
Аватар
Юрков
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 604
Приступио: мар 2012
Место: Србија

Порука Юрков 8.1.2016. 15:19

Одличан чланак о томе у шта се претворио интернет.
БЛОГЕРСКЕ СУЗЕ: ГДЈЕ ЈЕ ОНАЈ СТАРИ ИНТЕРНЕТ?

Хосеин Деракшан, ирански блогер, који је 2008. године због својих активности на интернету осуђен на 20 година робије, сматра да је интернет данашњице доступнији, али и много мање моћан од оног прије седам или осам година.

"Можда постајем превише строг како старим. Можда је ово природна технолошка еволуција. Међутим, не могу да затворим очи пред оним што се дешава - пред нестанком интелектуалне моћи и разноликости. Некада је веб био толико моћан и довољно озбиљан да због њега завршим у затвору. Сада је то тек нешто више од пуке забаве. То иде дотле, да чак ни Иран неке дијелове, као што је Инстаграм, не узима за озбиљно и не блокира приступ", пише Деракшан у "Гардијану".

Говорећи о интернет активизму, лакоћи кликтања и анестезирању праве акције, што се не види само у Ирану, већ широм свијета ирански блогер каже да интернету данас треба спасење.

"Недостаје ми вријеме када су људи дозвољавали себи и одвајали вријеме да буду изложени другачијим мишљењима, када су читали више од једног пасуса или 140 карактера. Недостају ми дани када сам могао да напишем нешто на свом блогу, да објавим на свом домену, без тога да потрошим исто толико времена на промоцију кроз друштвене мреже. Дане када никога није било брига за лајкове и шерове и идеално вријеме за постовање. То је веб кога се сјећам прије затвора. То је веб који морамо да спасимо", навео је Деракшан.

Како је рекао, ускоро ће интернет бити колекција апликација за мобилне телефоне, а не скуп сајтова, док ће новац стизати од претплата, а не од оглашавања - "нешто као пакети за кабловску телевизију".

Човјек који је изненада ослобођен крајем 2014. године, каже да је шест година у затвору дуг период, али је за онлајн свијет, то је читава ера.

"Писање се није промијенило, али је читање, или макар ишчитивање, драстично другачије. Рекли су ми да су друштвене мреже кључне, па сам окачио пост на Фејсбук. Фејсбук је било брига, пост је изгледао досадно и добио сам три лајка. Три!", наводи он.

Деракшан је тада схватио да се све промијенило.

"Нисам опремљен за игру на новом терену. Све што сам изградио, сав труд, све је пропало. Био сам разорен. Блогови су били злато, а блогери рок звијезде када асм ухапшен. Свакога дана ме је читало 20.000 људи, читали су пажљиво и остављали много релеватних коментара, чак и они који су ме мрзили. Могао сам да похвалим и понизим свакога, осјећао сам се као краљ. Ајфон је био млад, тек годину дана, паметни телефони су се користили за разговоре, поруке, мејл и сурфовање. Није било правих апликација, свакако не оваквих, није било Инстаграма, Снепчета и Ватсапа. Умјесто њих, постојао је веб, а на вебу били су блогови - најбоље мјесто за алтернативну мисао, вијести, анализе. То је био мој живот"; навео је он.

Како каже, некада су хиперлинкови били "монета", нешто чиме се штитило од централизације.

"Када сам изашао из затвора, схватио сам да је хиперлинк девлавиран, скоро непотребан. Свака друштвена мрежа их третира као било који други објекат, фотографију, текст. Охрабрују вас да постујете један линк, да га изложите квази-демократском процесу лајковања или плусовања или срцовања. Али линкови нису објкети, они су везе између објеката. Оваква објективизација је линковима отргла њихову велику моћ", сматра ирански блогер.

У помало романтичном приступу цијелој ствари, он додаје да су линкови некада били "очи веба, пут ка његовој души".

"Слијепа страна, страна без линкова, не може да гледа ка другој страни. То има озбиљне посљедице на динамику и моћ веба", сматра он.

Деркашан каже да је главни противник "филозофија стрима (ток)".

"Највећи противник линку је филозофија тока, која комбинује двије најдоминантније и најпрецјењеније вриједности данашњице - новотарију и популарност. Ток је доминантан начин конзумирања информација. Све мање корисника провјерава веб стране, већ добијају непрекидан ток информација које издвајају комплексни и тајновити алгоритми... Не треба вам ни браузер. Отворите Фејсбук апликацију на телефону и ту сте. Планина је дошла до вас", навео је.

Деркашан долази до кључне ствари - лајковања.

"Наш глас су лајкови, плусеви, срца, звијезде - они су много ближи слатким аватарима и статусу селебритија од суштине онога што се постује. Најбриљантнији пасус неког обичног човјека ће бити изостављен, док ће глупа лупетања селебритија одмах добити снажну позицију на интернету",наводи он.

Како каже, некада је интернет био налик књигама, простор гдје се истражује, сада је књигасти-интернет постао телевизија-интернет.

"Када се улогујем на Фејсбук, мој лични ТВ програм почиње. Све што треба да урадим је да скролујем...", наводи он.

Деракшан каже да је централизација одузела обичном човјеку моћ у односу на корпорације и владе.

"Иронично је то што државе које сарађују са Фејсбуком и Твитером више знају о грађанима него Иран, који чврстом руком држи контролу интернета. Оно што плаши више од тога што нас посматрају је то што нас контролишу. Фејсбук нас некада боље познаје од родитеља, а тада свијет постаје предвидив и за владе и за компаније. Предвидљивост значи контролу", наводи он.

http://www.frontal.rs/index.php?option= ... vost=54897
Претходна

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 17 гостију