srpskinacionalisti.com

Има ли Србији спаса?

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука: 4293
Приступио: сеп 2011
Место: Gradac Moravski

Re: Има ли Србији спаса?

Порука SMUK 1.11.2017. 15:48

Постоје, то су они народи у којима је Православље већински заступљено. Што не значи да припаднике тих народа који нису православне вероисповести, треба искључивати из тих народа.

Narod je narod, a vera i crkva su sasvim druge stvari. Inače pravoslavnih (vernici koji istinski veruju u ono što pravoslavna crkva propagira) u Srbiji je vrlo malo, ostali su samo deklarativni vernici.

Одакле теби ова идеја? Срби су народ ко и сваки други. То је исто ко кад би неко реко да је Немац духовна категорија, или Француз, Румун, итд.

To nije ideja to je činjenica. Ideologija povezuje ljude, a ne krv. Srbin, Nemac, Francuz, Rumun su pojmovi iznad krvi i tla.

Али, исто тако, сматрам да је етикетирање људи који хоће да се жене и удају са припадницима свог народа или расе, као ,,расисте" и ,,сатанисте" крајност друге врсте и такође једна глупост.

Ti si ovde govorio o nekoj "zaštiti rasnog identiteta", a to je samo prvi stupanj tog rasizma (satanizam).
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 1.11.2017. 15:51

Раде Дерикоња ::Колико глуп и ограничен (а и злонамеран) човек може бити када тврди да је жеља за очувањем расног идентитета "сатанизам" и да су људи који негују то уствари сатанисти јер "обожавају" расу.

Za tebe me ništa ne čudi, ti sve moguće paganizme (satanizme) ubacuješ u hrišćanstvo.. I shvati jednom da ljudske rase ne postoje! To je evolucionistička teorija.
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука: 1314
Приступио: авг 2015
Место: ђе не рађа мајка издајице

Порука Србски ратник 1.11.2017. 17:00

SMUK ::
Постоје, то су они народи у којима је Православље већински заступљено. Што не значи да припаднике тих народа који нису православне вероисповести, треба искључивати из тих народа.

Narod je narod, a vera i crkva su sasvim druge stvari. Inače pravoslavnih (vernici koji istinski veruju u ono što pravoslavna crkva propagira) u Srbiji je vrlo malo, ostali su samo deklarativni vernici.

.

Нажалост, са овим болдованим се слажем. Зато нам и иде тако како нам иде.

To nije ideja to je činjenica. Ideologija povezuje ljude, a ne krv. Srbin, Nemac, Francuz, Rumun su pojmovi iznad krvi i tla.

Слажем се, само што идеологија није религија, тако да нације не могу бити духовни, већ политички (идеолошки) појмови. Такође, враћам те на то да су Срби етнички појам, погледај шта значи то етнос, етницитет. Не, нема везе са крвљу и тлом и слажем се са тобом крв и тло нису појмови везани за народ и нацију.
Француз (од Франака), Румуни ( Român) су етнички и национални појмови, а не духовни. И може да буде део тих нација свако ко се идентификује са њима, слажем се, али пре ће то поновићу, бити неко ко је културолошки, па и генетски ближи са њима, него ко није. То сам покушао да ти објасним. Но да не ширимо више ту тему.
Ti si ovde govorio o nekoj "zaštiti rasnog identiteta", a to je samo prvi stupanj tog rasizma (satanizam).

Расизам је врло јасна и дефинисана идеологија (слажем се са тобом да произилази из еволуционизма, али има и из окултизма), која учи да постоје ,,супериорне расе" и ,,супериорне културе", те стога ти ,,супериорни" треба да владају нд оним ,,инфериорним". Расизам је настао из потребе да се оправдају империјалистичка и колонијалистичка освајања великих европских сила. Погледај где је расизам највише био заступљен- у западним империјама, Британији, Немачкој, итд. Расиста каже ,,нећу да загађујем своју крв са инфериорнбима".
Расизам је у сваком облику негативан и антихришћанска је идеологија, јер је против Бога који је Творац свих људи, и белих и црних и свих осталих, и не дели људе по боји коже. Јел можемо око овога да се сложимо?

Али, ја нисам говорио о расистима, већ о људима који кажуз овако: ,,Волео бих да оженим жену из свог народа, да би се сачувала линија мојих предака у мојој деци". Не видим у томе ,,расизам" или ,,сатанизам", уколико нема мржње и омаловажавања других народа, тако да сам на то мислио. Можда и грешим, али то је мој став.

Наравно, да сам нека власт, никада се не бих мешао у то ко ће са ким да се жени, нити бих хистерисао против ,,расног мешања", јер поштујем приватан живот људи и нисам тоталитариста да улазим људима у кућу и одређујем им шта ће да раде.
"Ђе је сјеме клицу заметнуло, онде нека и плодом почине."
Аватар
Раде Дерикоња
Војвода
Војвода

Порука: 1429
Приступио: феб 2013

Порука Раде Дерикоња 1.11.2017. 18:23

Као људи сви смо пред Богом једнаки, то је тачно, али нисмо сви исти.
Не само да се људи разликују расно (по боји коже 4 главна типа) већ постоје међусобне карактерне, интелектуалне, духовне, менталне, разлике између свих људи понаособ.
Свако је за себе посебна личност, не постоје два идентична човека. И ту нема ништа лоше, тако је од Бога дато.
Није ништа сатанистички или пагански ако неко жели да створи брачну заједницу са особом другог пола за коју мисли да ће оставити најбоље потомство (не само по раси) већ и по другим наведеним одликама. Некада се у селима гледало из које куће потиче потенцијална невеста, да ли су у тој породици људи вредни, морални, ментално здрави, итд. То није никакво шиканирање осталих већ просто људи имају право да бирају најбоље.
"Свак је рођен за по једном мријети, част и брука живе довијека!" - П.П. Његош
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука: 2182
Приступио: феб 2014

Порука Republikanac 5.11.2017. 0:33

.
Последњи пут изменио Republikanac дана 5.11.2017. 12:18, измењено укупно 1 пут.
"Не постоји срећан просјак ни богата колонија", Слободан Милошевић.
Аватар
vemavuk
Војвода
Војвода

Порука: 15408
Приступио: апр 2006
Место: београдски пашалук

Порука vemavuk 5.11.2017. 0:56

Зорад ::ПКИИМБ

престани више да нас дркаш твојом глупођћу. определио си се за анин пластиканер, примај га и не једи говна овденак.
До године у Приштини- придружите се СРПСКИ НАЦИОНАЛИСТИ
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука: 3132
Приступио: мај 2012

Порука Зорад 5.11.2017. 1:04

ПКИИМБ
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука: 2182
Приступио: феб 2014

Порука Republikanac 5.11.2017. 12:19

Србски ратник ::Републиканац...

Значи овако… Прво спомињеш Хрвате као пример нације која је ефикасно решила проблем своје нелојалне мањине па онда Стаљинов приступ „татарском проблему“ па онда у истом посту критикујеш Милошевића да би се на крају сложио са мном да он ипак није на Косову могао да етнички чисти све у шеснаест. Мало конфузно али добро, пошто си на крају ипак прихватио мој став не видим више потребу за даљом расправом на ту тему...

Бурма? Нисам баш експерт за ту земљу али знам да се они пред светом правдају некаквим герилским ратом који нелојална мањина води против легалне власти што у сваком случају још једном показује да без рата нема ни доброг и темељног етничког чишћења...

И где сам се ја то „убио да оправдам Стаљина“ кад уопште нисам улазио у морално-етичку проблематику његових потеза? Стаљин је протерао Татаре јер су били немачки савезници. Могло му се јер је био Стаљин, јер је био на челу тада најмоћније државе света, јер је био маршал тада најмоћније армије Млечне галаксије а уз све то приде и победник Другог светског рата. И то је то. Милошевић и Србија с краја 20 века немају везе са тим примером...

ОВК? До октобра 1998 била је разбијена и само претње Србима бомбардовањем су је спасили од тоталног пораза. Та терористичка организација је иначе била неспособна да самостално порази наше снаге на Косову и нашу јужну покрајину отцепи од Србије што је и био један од разлога агресије НАТО пакта. То је ваљда јасно и не би требало сад да превише дрвим о томе...

Кажеш (парафразирам) да „ако смо се већ бојали НАТО пакта боље је да ништа нисмо ни радили на Косову“. Па наравно да смо се бојали, нисмо ваљда будале, ко се не би бојао најмоћнијег војног савеза света и његове деструктивне моћи? Али није баш могло ни да се тек тако одустане од Косова, без борбе, нема државе која би то урадила. Чинило се оно што се у датој ситуацији могло и то што се чинило био је довољан показатељ западној банди да се без њене директне интервенције Шипци никада неће отцепити. НАТО је наравно ловио сваку нашу „грешку“ и тражио повод за агресију, ми смо били решени да му тај повод не дамо и на крају је инсцениран „случај Рачак“. Западна банда је ето и поред свих флоскула о „балканском касапину“ који „прогони недужне Албанце“ на крају морала дебело да слаже да би оправдала агресију...

Да не буде забуне: ја не негирам да је у деловању наших политичко-војно-безбедносних структура на Косову било и пропуста али не прихватам тезу која се може чути у Србији да су баш СВЕ наше акције тамо били пропусти. Јер да јесу НАТО Шипцима уопште не би ни био потребан...

Црнци и Арапи? Ја сам, колико се сећам, причао о неким Хрватима па онда о два брата Чилеанца и једном имагинарном Кинезу а причу о црнцима и Арапима и њиховом одбијању да србују си почео ти. Без икакве потребе, морам додати...

Не знам шта ти није јасно поводом оне моје реченице да ће у случају Трећег светског рата Шипци бити одувани са лица земље? И полуписмени сељак зна да ће Трећи светски рат бити рат до истребљења и да Руси ту неће имати милости за своје непријатеље. Уколико победе сви НАТО савезници ће бити одувани са лица земље а не само Шипци. И не видим шта се мени ту има пребацивати због тога. Срби, уколико их бар нешто преживи, треба ту ситуацију да искористе, нема ту неке грандиозне филозофије и потребе за великим причама...

ПС. Ниси „етнички националиста“? Па шта си онда, да ниси можда „грађански националиста“? Или можда уопште и ниси националиста? Мало сам, морам признати, збуњен јер си сам написао како је „етнички национализам“ бољи од „грађанског“...

ПС2. Мој коментар о етничком национализму у Срба и о познатима које прихватамо „без непријатних питања“ а гољама „бројимо свако крвно зрнце“ био је ироничног карактера. Чуди ме да ниси способан да детектујеш иронију, разочарао си ме...

ПС3: „Дркање“ је стари српски колоквијални термин који се у Срба користи од памтивека, није ми уопште јасно зашто ти смета? Шта си сад ти, некакав православни пуританац или тако нешто?

ПС4: За некога ко своје саговорнике назива „мамлазима“ много си ми нешто осетљив, ко какав девојчурак... Мало сам те поткачио због тинејџерског резоновања, ништа страшно, неко други би ти због тог „мамлазе“ много горе ствари рекао...
"Не постоји срећан просјак ни богата колонија", Слободан Милошевић.
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 5.11.2017. 17:11

Слажем се, само што идеологија није религија, тако да нације не могу бити духовни, већ политички (идеолошки) појмови. Такође, враћам те на то да су Срби етнички појам, погледај шта значи то етнос, етницитет. Не, нема везе са крвљу и тлом и слажем се са тобом крв и тло нису појмови везани за народ и нацију.
Француз (од Франака), Румуни ( Român) су етнички и национални појмови, а не духовни. И може да буде део тих нација свако ко се идентификује са њима, слажем се, али пре ће то поновићу, бити неко ко је културолошки, па и генетски ближи са њима, него ко није. То сам покушао да ти објасним. Но да не ширимо више ту тему.

Ok.

Расизам је у сваком облику негативан и антихришћанска је идеологија, јер је против Бога који је Творац свих људи, и белих и црних и свих осталих, и не дели људе по боји коже. Јел можемо око овога да се сложимо?

Naravno.

Али, ја нисам говорио о расистима, већ о људима који кажуз овако: ,,Волео бих да оженим жену из свог народа, да би се сачувала линија мојих предака у мојој деци". Не видим у томе ,,расизам" или ,,сатанизам", уколико нема мржње и омаловажавања других народа, тако да сам на то мислио. Можда и грешим, али то је мој став.

Da, ali to je privatni stav tih ljudi sa kim će da se žene, a ti si govorio o nekoj zaštiti "rasnog identiteta" što je jedna od parola neonacističkih organizacija.
Аватар
M-91
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 913
Приступио: јул 2015

Порука M-91 5.11.2017. 17:53

SMUK ::Da, ali to je privatni stav tih ljudi sa kim će da se žene, a ti si govorio o nekoj zaštiti "rasnog identiteta" što je jedna od parola neonacističkih organizacija.

Иди у Израел па реци својим драгим јеврејчићима да жене Етиопљанке да не би испали "зли расисти". Вероватно ће те "лепо" дочекати. :badgrin:
Србија нема алтернативу!
Слика
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 5.11.2017. 18:04

Иди у Израел па реци својим драгим јеврејчићима да жене Етиопљанке да не би испали "зли расисти". Вероватно ће те "лепо" дочекати.

E moj some, u Izraelu živi preko 100.000 crnih etiopskih Jevreja. I ne ubacuj se u naš razgovor kad ne znaš ništa.
Аватар
M-91
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 913
Приступио: јул 2015

Порука M-91 5.11.2017. 18:09

SMUK ::
Иди у Израел па реци својим драгим јеврејчићима да жене Етиопљанке да не би испали "зли расисти". Вероватно ће те "лепо" дочекати.

E moj some, u Izraelu živi preko 100.000 crnih etiopskih Jevreja. I ne ubacuj se u naš razgovor kad ne znaš ništa.

Али се међусобно не жене и не удају. :wink:

Јеврејчине су дакле највећи лицемери: у европским белачким земљама сузбијају сваку расну и националну свест и прогањају "расисте" , а код себе у Израелу пропагирају расну и етничку јеврејску солидарност скоро до геноцида.
Србија нема алтернативу!
Слика
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 5.11.2017. 18:11

Али се међусобно не жене и не удају.

Žene se i udaju, nemoj da lupetaš kad ne znaš ništa! I ostavi se više Jevreja budalo jedna!
Аватар
vemavuk
Војвода
Војвода

Порука: 15408
Приступио: апр 2006
Место: београдски пашалук

Порука vemavuk 6.11.2017. 1:27

Зорад ::ПКИИМБ

престани више да нас дркаш твојом глупођћу. определио си се за анин пластиканер, примај га и не једи говна овденак.
До године у Приштини- придружите се СРПСКИ НАЦИОНАЛИСТИ
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука: 3132
Приступио: мај 2012

Порука Зорад 6.11.2017. 8:40

ПКИИМБ
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?