srpskinacionalisti.com

Српски сабор Двери

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Раде Дерикоња
Војвода
Војвода

Порука: 1429
Приступио: феб 2013

Re: Српски сабор Двери

Порука Раде Дерикоња 19.4.2017. 17:33

То је нека грешка, ненамерна. Док сам пресловљавао из латинице у ћирилицу то се тако теби појавило, али ипак у изворном мом тексту је ћирилично све написано. Не знам како се то десило.
"Свак је рођен за по једном мријети, част и брука живе довијека!" - П.П. Његош
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука: 4286
Приступио: сеп 2011
Место: Gradac Moravski

Порука SMUK 19.4.2017. 17:43

Аман, човече, сабери се, теократија је термин из политичке теорије. Тај термин описује све режиме и државе који се заснивају на религији.

Ne interesuje me termin iz političke teorije već praktična primena Božije vlasti na državnom nivou!

То што си ти умислио да је теократија је само твој став и ништа више. То што ти мислиш сасвим је друга ствар, али то нема везе са оним што теократија стварно подразумева.

A ti što si umislio da je klerikalizam isto što i teokratija nije moj problem.

А кад сам ја рекао да Иран није република? Сабери се...

Tad kad si rekao da je Iran teokratija, jer jedno drugo isključuje. Kao kad bi sada rekao da je Srbija monarhija, pa onda kažeš ali ja nisam rekao da Srbija nije republika..

Немаш појма о Арабији. То јесте монархија, али и класична теократија. Куран је устав, шеријат главни закон, а сама династија је под великом контролом вахабитског духовног вођства.

Tipična apsolutistička monarhija kao što su bile i srednjovekovne monarhije. Dvor plus Crkva.

То може да ознасчава и уређење у старозаветном Израиљу, али исти термин означава и Ватикан, Иран или Арабију.

Ne može se smatrati.

Укинуо је заувек.

Nije.

То је био закон који је био дат ,,по тврдоћи срца" старих Израиљаца и који је Христос укинуо.

Isus nije ukinuo zakon, a i to nema veze sa našom pričom.

Смуче, чуди ме да си толико застранио. Па Христос је био безгрешан, О је могао да узме камен и баци на блудницу, али није, него јој је опростио и рекао да не греши више. Дакле, укинуо је каменовање и успоставио покајање. Ко следи Христа, тај не каменује више. Јер сви су људи грешни и немају грешни људи право да било кога убију.

Дакле, ко заговара данас каменовање, тај ради супротно Христу.

Ti si blesav bre. Država ima pravo da likvidira one koje krše njena pravila i odredbe, a svaki hrišćanin ima da poštuje propise i zakone u državi.

Смуче, не врдај, врло добро знаш да је у Старом Израиљу била забрањена свака друга вера сем израиљске вере. Дакле, свако ко заговара то тај се залаже за укидање других верописповести.

Ja dobro znam da su nevernici mogli da egzistiraju u teokratskoj državi, naravno ne bi imali potpuna građanska prava ili bi bili robovi. Bitno je samo da ne krše zakone države.

Takođe ne bih imao ništa protiv da svi oni koji ne veruju u biblijskog Boga budu proterani van granica naše države.

Хришћански став је да је данас заговарати теократију сасвим супротно Христу и Његовој вери. Па ти сад види...

To je možda tvoj stav, hrišćani imaju da se povinuju svakoj vlasti i da poštuju njene zakone. Kao što ti danas poštuješ zakone sekularne (satanističke) republike Srbije, tako ćeš sutra (ako Bog da uspostavimo) teokratsku državu u Srbiji poštovati i teokratske zakone. I ne brini i tada će imati prava na pokajanje, doduše u periodu između suđenja i izvršenja smrtne kazne. :mrgreen:
Аватар
Atreid
Националиста
Националиста

Порука: 445
Приступио: јун 2004

Порука Atreid 19.4.2017. 19:25

смуче... а канабис, то је као света биљка, где ћеш те грешнике ставити?

https://www.youtube.com/watch?v=kgx0AXTTUrU
SMUK :: пре потопа инцест је био дозвољен јер није било мутације коју су спречавали препотопни животни услови.
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука: 1308
Приступио: авг 2015
Место: ђе не рађа мајка издајице

Порука Србски ратник 19.4.2017. 19:30

SMUK :: Ne interesuje me termin iz političke teorije već praktična primena Božije vlasti na državnom nivou!

Па што онда користиш тај термин кад те не интересује? Конфузан си и контрадикторн Смуче, користиш термин из политичке теорије (теократија) а тврдиш да те он не интересује.
A ti što si umislio da je klerikalizam isto što i teokratija nije moj problem.

Нема шта да се ,,умишља", само сам изнео чињенице. :wink:
Tad kad si rekao da je Iran teokratija, jer jedno drugo isključuje. Kao kad bi sada rekao da je Srbija monarhija, pa onda kažeš ali ja nisam rekao da Srbija nije republika..

Не искључује. Рекох већ шта је потребно да би држава била теократија, и Иран то има. Ево, Раде је поштенији од тебе, па каже лепо човек да су и исламске државе као и Ватикан биле теократије, само их он сматра изопаченим облицима теократије. То је ок, то је његов став, али омн бар признаје реалне чињенице, за разлику од тебе.
Tipična apsolutistička monarhija kao što su bile i srednjovekovne monarhije. Dvor plus Crkva.

Одакле Црква у Исламу, нема Цркве у Исламу, а у том вахабитском чак нема ни неког организованог свештенства. Бркаш појмове Смуче.

И да, Арабија има теократско уређење.
Ne može se smatrati.

Може.
Nije.

Јесте. И објаснио сам који је хришћански благословени поредак, а то није теократије него симфонија. Раде сматра да је и симфонија исто што и теократија, али ја се не слажем са тим његовим ставом. Симфонија је различит систем од теократије.
Isus nije ukinuo zakon, a i to nema veze sa našom pričom.

Христос јесте укинуо каменовање и остале одредбе Мојсијевог Законика. Дакле, Црква више не треба да намеће своју власт и законе држави, већ држава сама доноси своје законе. Самим тим што није каменовао блудницу, Христос је укинуо каменовање.
Е сад, то не значи да држава у којој влада благословени поредак који је у складу са Хришћанством не треба да има строге законе којим би спречавала да се шири зло у земљи, али смртна казна се по мени искључује. Строги закони у виду затвора, кажњавања, али не и смртне казне. Јер сваки човек је грешан и одакле онда право грешном човеку да убије другог грешног човека?
Код муслимана је то другачије- они верују да нема првородног греха, да се човек рађа без греха и да ако човек цео живот живи морално (тј. у складу са Кураном и Исламом) онда има право да убије оног ко не живи по начелима Ислама. Грех је у Исламу сасвим другачији него у Хришћанству, у ствари тамо и не постоји концепт греха као у Хришћанству. Тамо се све дели на дозвољене (халал) и забрањене (харам) радње. Па стога, онај ко је халал, по Исламу, има право да убије оног ко чини харам (забрањерне ствари). У Хришћанству, међутим, није тако.
Ti si blesav bre. Država ima pravo da likvidira one koje krše njena pravila i odredbe, a svaki hrišćanin ima da poštuje propise i zakone u državi.

Да, држава има то право јер јој сила којом располаже даје то право. Наравно, ту силу она правда неком својом државном идеологијом.
Али, ово друго што си рекао, да хришћанин мора да се покорава и да поштује све законе и одредбе у држави- то баш и није тачно. Хришћанин треба да се покорава уколико држава није директно усмерена против Хришћанства као религије. Дакле, уколико држава прогони Хришћанство и хришћане, да ли хришћани треба да јој се покоравају? Рецимо, Римско Царство је прогонило хришћане и Хришћанство и да ли су се хришћани покоравали тој држави? Па нису.
А види сад ово- замисли антихристову државу која ће такође гањати хришћане и забранити Хришћанство, желиш ли ти да кажеш да и тој држави хришћани треба да се покоравају?

Дакле, мислим да је хришћански став да се треба покоравати држави све док она отворено и јавно не прогони Хришћанство, не убија хришћане, итд. Све док није постала суштински антихришћанска.
Takođe ne bih imao ništa protiv da svi oni koji ne veruju u biblijskog Boga budu proterani van granica naše države.

Добро, али то је твој лични став. У хришћанским (православним) државама могли су да егзистирају и нехришћани само под условом да нису угрожавали државу и њен поредак. Рецимо у немањићкој Србији римокатолици, а у Царској Русији муслимани.
To je možda tvoj stav, hrišćani imaju da se povinuju svakoj vlasti i da poštuju njene zakone. Kao što ti danas poštuješ zakone sekularne (satanističke) republike Srbije, tako ćeš sutra (ako Bog da uspostavimo) teokratsku državu u Srbiji poštovati i teokratske zakone. I ne brini i tada će imati prava na pokajanje, doduše u periodu između suđenja i izvršenja smrtne kazne. :mrgreen:

То није мој став, то је хришћански став. А што се тиче повиновања законима државе, објаснио сам горе већ то питање. Само ако ти закони нису у супротности Хришћанству. Закони у Србији све више и више постају супротни Хришћанству и то је факт којем присуствујемо и то јесте озбиљан проблем.

У Србији ће, ако Бог да, да се обнови Православна Монархија у којој ће да влада Симфонија, а то је Богом благословени поредак какав је владао у србским земљама у прошлости, све до 1918. када масони уводе свој поредак и укидају вековни србски поредак.
"Ђе је сјеме клицу заметнуло, онде нека и плодом почине."
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука Србски ратник 19.4.2017. 19:44

Раде Дерикоња ::

Раде, у начелу се слажемо, мада сматрам да се симфонија и теократија ипак не могу сматрати истим системом. У теократији свештенство увек, на неки начин, влада. Док у симфонији свештенство не влада државом, нити је црквени закон и државни. И то је исправније, јер Христос такође каже да Црква не треба да влада државом, нити свештеници треба да владају државом. Државом треба да влада владар, који наравно влада по Божјој милости и у складу са хришћанском вером. Тако ће држава да служи Богу и народу, као и сам владар те државе. Такав је био Богом благословени поредак у Византији, Србији и Царској Русији.
Управо је пад Ватикана у томе што су папе, супротно Христовим речима, тежиле да узму и световну власт и држе власт на оба поља. Цркви припада само духовна власт, а држави световна, с тим што Црква и држава треба да сарађују ради добробити народа у целини. То је Симфонија.

У време Светог Петра Цетињског није државни закон био исто што и црквени и није Црква наметала држави закон, само је Митрополит био на челу државе, јер је био такав историјски тренутак.

Али, ок, можемо да се сложимо да је Симфонија поредак који обојица подржавамо, с тим што сам ја против смртне казне за коју сматрам да је супротна Хришћанству. Дакле, треба строгим законима да се штити народ и спречава ширење зла, али сматрам да не треба да постоји смртна казна. Али, најважније је да у држави влада поредак који није антихришћански. У таквом поретку не би било забрањено да постоје и припадници других вера (као што су у немањићкој Србији илИ Царској Русији постојали и живели римокатолици и муслимани), који би могли да живе уколико не угрожавају поредак и државу и већински народ.
Dostojan
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 70
Приступио: дец 2011

Порука Dostojan 19.4.2017. 20:35

Svestenici da nekome vladaju... :lol:
Аватар
Раде Дерикоња
Војвода
Војвода

Порука Раде Дерикоња 19.4.2017. 21:17

Србски Ратниче, опет ниси разумео ове појмове. Потрудићу се да ти објасним колико могу.
Теократија није као што ти мислиш да Црква намеће своја правила држави већ је теократија владавина Божанских закона, односно стремљење ка испуњењу воље Божије.
Сама реч "теократија" је настала од грчке речи "Теос" што значи "Бог" и "кратос" што значи владавина или власт.
То је уствари оно што се молимо у молитви "Оче наш" када кажемо "да буде воља Твоја како на небу тако и на земљи". Јер гледај, то је политички термин који одређује какво је државно уређење или настројење.
Као што је демократија политички термин, као што је партиократија, плутократија, итд.
Али ови други побројани нису у служби Бога већ у служби ђавола. То је ваљда јасно?
Е а гледај сада: реч "симфонија" није политички термин, то је вишезначна реч исто грчког порекла и означава чврсту заједницу. На пример, постоји музички симфонијски оркестар, затим брак је такође чврста заједница, итд.
Симфонија означава релацију, међусобну везу између неких чинилаца. У овом случају мислимо на симфонију Цркве и државне власти и ако је та симфонија у складу са вољом Божијом онда је то исто теократија. Међутим, постоје монархије које нису уређене ради испуњења воље Божије, то су разни облици парламентарних монархија, тако да није свака симфонија благословена. Све Немањићке монархије биле су теократске а нпр. код Карађорђевића то није случај. Права теократија је уствари Теодулија, односно служење Богу, како је раније описивао владика Николај Велимировић
Аватар
vemavuk
Војвода
Војвода

Порука: 15390
Приступио: апр 2006
Место: београдски пашалук

Порука vemavuk 19.4.2017. 22:55

Da je Teokratije ku.rac bi bilo Silikonca
До године у Приштини- придружите се СРПСКИ НАЦИОНАЛИСТИ
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука Србски ратник 21.4.2017. 10:38

Раде Дерикоња ::Србски Ратниче, опет ниси разумео ове појмове. Потрудићу се да ти објасним колико могу.
Теократија није као што ти мислиш да Црква намеће своја правила држави већ је теократија владавина Божанских закона, односно стремљење ка испуњењу воље Божије.
Сама реч "теократија" је настала од грчке речи "Теос" што значи "Бог" и "кратос" што значи владавина или власт.
То је уствари оно што се молимо у молитви "Оче наш" када кажемо "да буде воља Твоја како на небу тако и на земљи". Јер гледај, то је политички термин који одређује какво је државно уређење или настројење.
Као што је демократија политички термин, као што је партиократија, плутократија, итд.
Али ови други побројани нису у служби Бога већ у служби ђавола. То је ваљда јасно?
Е а гледај сада: реч "симфонија" није политички термин, то је вишезначна реч исто грчког порекла и означава чврсту заједницу. На пример, постоји музички симфонијски оркестар, затим брак је такође чврста заједница, итд.
Симфонија означава релацију, међусобну везу између неких чинилаца. У овом случају мислимо на симфонију Цркве и државне власти и ако је та симфонија у складу са вољом Божијом онда је то исто теократија. Међутим, постоје монархије које нису уређене ради испуњења воље Божије, то су разни облици парламентарних монархија, тако да није свака симфонија благословена. Све Немањићке монархије биле су теократске а нпр. код Карађорђевића то није случај. Права теократија је уствари Теодулија, односно служење Богу, како је раније описивао владика Николај Велимировић

Ок, Раде, ако тако дефинишемо ствари, онда могу да се сложим са тобом. :wink:
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 21.4.2017. 12:52

Па што онда користиш тај термин кад те не интересује? Конфузан си и контрадикторн Смуче, користиш термин из политичке теорије (теократија) а тврдиш да те он не интересује.

Zato što ta reč označava vlast Božijeg zakona u državi.

Нема шта да се ,,умишља", само сам изнео чињенице.

Šta je klerikalizam?

Рекох већ шта је потребно да би држава била теократија, и Иран то има.

Nema!

Одакле Црква у Исламу, нема Цркве у Исламу, а у том вахабитском чак нема ни неког организованог свештенства. Бркаш појмове Смуче.

Ne mislim na Crkvu kao Crkvu već vehabitsko sveštenstvo, jer je to sistem srednjevekovnih hrišćanskih država, Dvor u simbiozi sa Crkvom. Dok je u Saudiji Dvor u simbiozi sa vehabitskom verskom zajednicom. Dakle identičan sistem kontra teokratiji.

И објаснио сам који је хришћански благословени поредак

On ne postoji. Hrišćanstvo nalaže da se poštuje svaka vlast i poredak.

Христос јесте укинуо каменовање и остале одредбе Мојсијевог Законика

"Ne mislite da sam došao ukinuti ZAKON ili Proroke. NISAM DOŠAO UKINUTI, nego ispuniti."

A lepo sam ti rekao da ne ulazimo u teologiju..

Јер сваки човек је грешан и одакле онда право грешном човеку да убије другог грешног човека?

Po pravu Zakona Božijeg.

Да, држава има то право јер јој сила којом располаже даје то право. Наравно, ту силу она правда неком својом државном идеологијом.
Али, ово друго што си рекао, да хришћанин мора да се покорава и да поштује све законе и одредбе у држави- то баш и није тачно. Хришћанин треба да се покорава уколико држава није директно усмерена против Хришћанства као религије. Дакле, уколико држава прогони Хришћанство и хришћане, да ли хришћани треба да јој се покоравају? Рецимо, Римско Царство је прогонило хришћане и Хришћанство и да ли су се хришћани покоравали тој држави? Па нису.
А види сад ово- замисли антихристову државу која ће такође гањати хришћане и забранити Хришћанство, желиш ли ти да кажеш да и тој држави хришћани треба да се покоравају?

Дакле, мислим да је хришћански став да се треба покоравати држави све док она отворено и јавно не прогони Хришћанство, не убија хришћане, итд.

Teokratska država neće progoniti i ubijati hrišćane.

Добро, али то је твој лични став. У хришћанским (православним) државама могли су да егзистирају и нехришћани само под условом да нису угрожавали државу и њен поредак. Рецимо у немањићкој Србији римокатолици, а у Царској Русији муслимани.

Bogumili nisu mogli da egzistiraju u nemanjićkoj Srbiji, ali nema veze jer je nebitno za našu priču.

У Србији ће, ако Бог да, да се обнови Православна Монархија

Neće. Nemoj i ti da počinješ kao nesrećni Rade..

влада Симфонија, а то је Богом благословени поредак

Nije, državni poredak koji je on blagoslovio je teokratija koja je egzistirala u Izraelu za vreme Sudija. Svi ostali sistemi su produkt ljudi i njihovih filozofija.

Monarhija i Biblija

http://srbski-teokratskipokret.blogspot.rs/2014/02/monarhija-i-biblija.html
Аватар
rade
Националиста
Националиста

Порука: 323
Приступио: јун 2004

Порука rade 21.4.2017. 13:27

Pustinja je idealno tlo za teokratiju a u Srbiji, i bogami na Balkanu uopste, nema bas mnogo pustinje tako da ce to tesko da ide. Gde god ima izobilja suma, zelenila, reka, jezera, i raznih plodova prirode, tu price o ovozemaljskom zrtvovanju zarad reka, zelenila, i izobilja plodova u nekakvom raju sa druge strane zivota nemaju bas najbolju prodju. Generalno, teokratija se tesko uklapa u slobodarski mentalitet Indo-Evropljana sto se i vidi po nacinu na kojem se Hriscanstvo razvilo u Evropi - u potpunoj suprotnosti sa verskom tradicijom semitske brace iz susednih nam pustinja. Ali to je vec tema za neku drugu diskusiju. Starog Zaveta se inace Hriscani nikada nisu pridrzavali (zato se i zove "stari"), cak stavise ni vecina danasnjih Jevreja se ne obazire na to, a jedino ces u njemu naci teokratiju (naravno, izuzimajuci Kuran koji je donekle inspirisan Starim Zavetom ali prilagodjen zivotu arapskih pustinjskih beduina)...
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука Србски ратник 21.4.2017. 19:20

SMUK ::[

Zato što ta reč označava vlast Božijeg zakona u državi.

То је термин из политичке теорије. :wink:
Šta je klerikalizam?

То је још један од појмова који се користи да означи ватиканску теократију.
Nema!

Има.
Ne mislim na Crkvu kao Crkvu već vehabitsko sveštenstvo, jer je to sistem srednjevekovnih hrišćanskih država, Dvor u simbiozi sa Crkvom. Dok je u Saudiji Dvor u simbiozi sa vehabitskom verskom zajednicom. Dakle identičan sistem kontra teokratiji.

Ок, али и то је исто облик теократије. Ето, Раде је фино објаснио који све облици теократије постоје.
On ne postoji. Hrišćanstvo nalaže da se poštuje svaka vlast i poredak.

Постоји. Поштује се само власт која није антихришћанска по суштини.
"Ne mislite da sam došao ukinuti ZAKON ili Proroke. NISAM DOŠAO UKINUTI, nego ispuniti."

A lepo sam ti rekao da ne ulazimo u teologiju..

Нећемо улазити у теологију, само ћу ти напоменути да то испуњење подразумева да су казне попут каменовања укинуте. Као и сам пример који је Христос пружио када је спречио каменовање блуднице.
Teokratska država neće progoniti i ubijati hrišćane.

Добро, неће теократска држава то да ради, али питао сам те, Стари Рим је прогонио хришћане да ли су, по теби, хришћани требали и Старом Риму да се покоравају? Или будућој антихристовој држави која ће прогонити хришћане, треба ли и њој хришћани да се покоравају?
Зашто избегаваш одговор на та питања?
Bogumili nisu mogli da egzistiraju u nemanjićkoj Srbiji, ali nema veze jer je nebitno za našu priču.

Богумилство није прогоњено због вере, већ због политичких и антидржавних претензија богумила. Чуди ме да ти тај податак није био познат?
Но то је сад друга тема.
Neće.

Ако Бог да, хоће.
Nije, državni poredak koji je on blagoslovio je teokratija koja je egzistirala u Izraelu za vreme Sudija. Svi ostali sistemi su produkt ljudi i njihovih filozofija.

Монархије (хришћанска, православна) јесте Богом благословени поредак у Србији. Зашто? Па зато што је то поредак какав влада и на Небу, Царство Небеско, Монархија. А Христос је Цар над Царевима. Зато је девиза Византије била ,,Цар над царевима царује царевима".

Тако да, монархија јесте богом благословени поредак, наравно хришћанска, православна монархија.
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 23.4.2017. 2:39

То је термин из политичке теорије.

A ja govorim o praksi.

То је још један од појмова који се користи да означи ватиканску теократију.

Vatikanska teokratija ne postoji, jer niti oni služe Bogu niti sprovode Njegov zakon. Klerikalizam nema veze sa teokratijom.

Ок, али и то је исто облик теократије. Ето, Раде је фино објаснио који све облици теократије постоје.

Rade ne zna kako se zove, a kamoli da nekom nešto objasni. :D

само ћу ти напоменути да то испуњење подразумева да су казне попут каменовања укинуте. Као и сам пример који је Христос пружио када је спречио каменовање блуднице.

Nije ništa ukinuto, Isus nije došao da ukida državne zakone. A što se tiče bludnice, On je sprečio, a ne ukinuo kamenovanje.

Добро, неће теократска држава то да ради

Eto vidiš, dakle nema razloga da se plašiš.

Стари Рим је прогонио хришћане да ли су, по теби, хришћани требали и Старом Риму да се покоравају?

Pa oni su se i pokoravali rimskoj vlasti (izvršavali su revnosno sve građanske dužnosti), pa sam Apostol Pavle se pozivao na rimski neznabožački zakon i na svoje rimsko državljanstvo.

Или будућој антихристовој држави која ће прогонити хришћане, треба ли и њој хришћани да се покоравају?

Ne bih da ulazim u eshatologiju, mislim da će Crkva (hrišćani) tad biti zapečaćeni i uveliko spašeni.. Ali kao što sam rekao neću da ulazim u dalje teološke rasprave.

Богумилство није прогоњено због вере, већ због политичких и антидржавних претензија богумила. Чуди ме да ти тај податак није био познат?

Ne znam za to, prvi put čujem.

Монархије (хришћанска, православна) јесте Богом благословени поредак у Србији. Зашто? Па зато што је то поредак какав влада и на Небу, Царство Небеско, Монархија. А Христос је Цар над Царевима. Зато је девиза Византије била ,,Цар над царевима царује царевима".

Тако да, монархија јесте богом благословени поредак, наравно хришћанска, православна монархија.

To je tvoje mišljenje, Bog to nije blagoslovio. A dokazao sam ti iz Svetog Pisma da je monarhija plod Božijeg dopuštenja, a ne blagoslova.
Аватар
Раде Дерикоња
Војвода
Војвода

Порука Раде Дерикоња 23.4.2017. 9:59

Смук је ограничен а мени нешто каже да не знам како се зовем, мислим смејурија.. :D ..
Него, одговори ти нама ко је благословио монархију ако није Бог?..Кажеш то је допуштење из времена Старог Завета јер је првобитни поредак био са судијама на власти. Па то јесте тако али не значи да није благословено. Кад су људи тражили цара дао им је Саула а после Давида па Соломона, итд.
Цар Јосија се похваљује да испуњава све законе Божије, у његово време био општи напредак и бољитак народа. Е од тада то постаје по вољи Божијој, од времена првих царева.
А све ово остало (изузев теократских монархија) је сада допуштење, као што је пагански Рим па до дана данашњег. И јесу се апостоли покоравали грађанској власти али не у свему. Што нису престали да проповедају Хришћанство када им је власт то изричито забрањивала?? Значи, ипак су у нечему били непослушни законитим земаљским властима. Јел видиш да ипак није све тако црно бело и ограничено као кутија шибица. :)
Аватар
Kolya
Војвода
Војвода

Порука: 1170
Приступио: сеп 2008
Место: Kenjada/DR

Порука Kolya 23.4.2017. 12:36

A Deda Mraz?
Kako se on ne pita za to ko ima pravo da upravlja narodom?
On pravi narod od dece, jer bez dece nema naroda!Znaci?
Mora Deda Mraz da se pita i tachka!

O cemu vi raspravljate u 21 veku, pa to nije normalno!
Nikada iz te bare ne kopno!
"IDUC UCI, U VEKOVE GLEDAJ"
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: bogdan и 14 гостију