srpskinacionalisti.com

Ветерник – Протест и молитва за српске хероје

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
НВетерник
Националиста
Националиста

Порука: 382
Приступио: авг 2008

Re: Ветерник – Протест и молитва за српске хероје

Порука НВетерник 8.6.2013. 4:37

с.р.б.и.ј.а. ::Потпуно сте се сада разоткрили, али наравно кроз перцепцију. Интереси, паре..то је вама на уму.

Да су нам интереси и паре на уму, ми би сад вероватно седели у неком страначком лоповском хотелу у миру и тишини Фрушке горе и пили "вискиће". Ја не волим виски, а ни лопове. Не знам шта да кажем на твоје пренемагање...најбоље ништа.

Селена ::

Прочитао сам Врангелов текст и уважавам свачије мишљење, али то није упућено мени и било би некоректно да коментаришем. Не разумем ни зашто са мном полемишеш туђим порукама.

Иначе твоје име ме некако подсећа на минералну воду, знаш оно...природна, изворска, богата селеном. Тако некако и пишеш, као кисела вода. Мало као кисела вода, мало као СНП ( српски напредњачки покрет ) 1389, мало ватикански...слабо ја тебе разумем. Ја волим да попијем лепе љуте ракије, то волим, каква кисела вода.
Селена
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 180
Приступио: јан 2013

Порука Селена 8.6.2013. 11:36

НВетерник ::
Селена ::

Прочитао сам Врангелов текст и уважавам свачије мишљење, али то није упућено мени и било би некоректно да коментаришем. Не разумем ни зашто са мном полемишеш туђим порукама.

Не полемишем туђим порукама. Ти свакако ниси разумео шта сам ја писала. Ти си тврдио да овај форум пада због свих који су остали доследни и бране СРС од многобројних непримерених напада. Да ти поновим
НВетерник :: Смрдљиво комуњарство вашег удбашко партијског кокодакања и кукурикања не бих коментарисао. Вашим глупим коментарима, успели сте изгледа и овај форум да дотерате испод „цензуса“.

Упутила сам те на Врангелов коментар да видиш и другачије размишљање по питању, како кажеш, “дотеривања форума испод цензуса“. Очито је требало да ти се нацрта.

НВетерник ::мало као СНП ( српски напредњачки покрет ) 1389,

А то ли вама смета. Значи ... опет...ако вам се не свиђа како неко пише...одмах га сврставате негде. Може ли ико бити `несврстан`, а да напише своје мишљење које није вама у прилог.

НВетерник ::мало ватикански...

Ево... као и твоја `царица`. Ватикански? Е свашта. Нисте нкад чули за познате латинске изреке. Многи их називају мудре изреке. Образуј се мало http://sr.wikibooks.org/sr/Latinske_izreke
Ако се дружиш са правницима... у тој професији се често користе.

НВетерник ::слабо ја тебе разумем. Ја волим да попијем лепе љуте ракије, то волим, каква кисела вода.

То је сасвим јасно.
НВетерник
Националиста
Националиста

Порука НВетерник 9.6.2013. 4:52

Селена :: Ти си тврдио да овај форум пада због свих који су остали доследни и бране СРС од многобројних непримерених напада.

Ја никада нисам тврдио да овај форум пада због оних који су остали доследни и бране СРС од многобројних непримерених напада оних који ту странку дуго већ уништавају, као што су на пример Мирчић, Јакшић, а има још будала, него од групице слепих послушника интерешџија, који су познати по партијском кокодакању, кукурикању и млаћењу празне сламе. Уосталом, познато је да србски радикали дуго нису писали, писали су само радикалци. Ко је онда одговоран што је и овај форум пао испод цензуса? Не би ме изненадило ако опет оптужите цео србски народ да је глуп што не воли ваше умотворине.

Селена ::Упутила сам те на Врангелов коментар да видиш и другачије размишљање по питању, како кажеш, “дотеривања форума испод цензуса“. Очито је требало да ти се нацрта.

Јел ти разумеш србски? Не желим да коментаришем и одговарам на коментар који није мени упућен, није фер. Ако ти није јасно, онда прочитај ово сто пута и нацртај сама себи, можда схватиш.

Селена ::А то ли вама смета. Значи ... опет...ако вам се не свиђа како неко пише...одмах га сврставате негде.

Ја тебе нисам сврстао у српски напредњачки покрет 1389, не би те они ни примили, ти си радикалац.

Селена ::Ево... као и твоја `царица`.

Поздрав за моју царицу!

Селена :: Ватикански? Е свашта. Нисте нкад чули за познате латинске изреке. Многи их називају мудре изреке. Образуј се мало http://sr.wikibooks.org/sr/Latinske_izreke
Ако се дружиш са правницима... у тој професији се често користе.

Имам доброг друга, ради као адвокат, често разговарамо, али чисто србски као сви нормални људи...зашто би се глупирали.

Ако се теби толико свиђају стране речи и изрази и ако мислиш да због тога неко изгледа паметније, онда је ово права ствар за тебе.
http://www.youtube.com/watch?v=g7tzyAoKWSA

Прочитао сам о страним латинским изрекама у прилогу који си ми препоручила. Увек сам се питао, каква је то веза између Мирчића, Јакшића и њихових полтрона, а помоћу једне заиста мудре латинске изреке сам сазнао одговор. Asinus asinum vricat, тако пише. Хвала ти на занимљивом прилогу, ето свашта сам сазнао.
Аватар
Делија са Севера
Војвода
Војвода

Порука: 1267
Приступио: окт 2008
Место: Маракана, Север

Порука Делија са Севера 9.6.2013. 12:10

НВетерник ::Уосталом, познато је да србски радикали дуго нису писали, писали су само радикалци.

А ти под тим "радикалци" вероватно мислиш на нас који и даље бранимо СРС овде. Је л' тако? Е па ако није тако, онда наведи ко су ти радикалци. У супротном, Селена је 100% у праву!
Не треба нам плаћена титула,
Држава цела зна да је лоповчина
Караџић Томислав!!!

Слика
НВетерник
Националиста
Националиста

Порука НВетерник 19.7.2013. 3:02

Када је 1941. почео рат, а Мађарска кукавички окупирала Бачку, Мађари су у многим местима започели невиђени терор над србским становништвом, убиства, пљачке, депортовање у логоре, протеривање... Само 13. априла су у пролазу кроз насеље Сириг, успут побили 450 Срба, било је ту деце, жена, стараца...

У Ветерник 21. априла улази мађарска војска, а патроле иду од куће до куће и кратко саопштавају наредбу: „Сви који одмах не напусте кућу, биће стрељани“. Додали су још да капије морају остати отворене, а куће откључане. Моји су узели икону са зида, неколико основних ствари и напустили своју кућу. Био је други дан Ускрса, време ручка, супа им је остала на столу.

Кад се народ окупио на одређеном месту, мађарски војници су их најпогрдније вређали, пљували, неке су и ударали кундацима пушака, иако су то били углавном слепи ратни инвалиди са породицама. У књизи „Ветерник“ од Велимира Вукмановића, детаљно је описана историја настанка овог херојског србског места, а наравно и ови несрећни, тужни догађаји. Цитираћу неколико краћих делова.

Заједно у животу, заједно у смрти.

„Ту се пронео шапат да ће издвојити добровољце и стрељати. У маси недужних и немоћних људи, жене су са децом пропуштене у средиште окружења. Старији људи стајали су по ободу тог несрећног скупа. Онда је почело груписање сродничких породица или по завичајности. Ако настане погибија, желели су да и ту буду заједно, једни уз друге.“

Ипак, сачували су дух и храброст.

„Сећају се људи да су у то време Никола Мирић – добровољац из Америке и Ђура Мркић – председник Аграрне заједнице стално узвраћали на псовке хусара и жандарма, додуше тихо, али довољно гласно да охрабре и да се то око њих чује.“

Кренули су према Новом Саду.

„Та беспомоћна колона деце, жена, стараца и слепих инвалида кретала се споро, па је од коњаника – хусара који су је у густом шпалиру спроводили стално довикивано да се кретање убрза.“

Комшије Мађари...

„Ритер Фрања, тзв.“Фештер“, стајао је испред куће с лулом у устима, безбрижно фућкајући и са подсмехом искежених зуба. Тако је бивши надзорник властелинства Котекових испратио своје суграђане. Та породица у време властеле декларисала се као аустроугарска, између два светска рата били су Немци, у окупацији Мађари, а после рата истицали су да им у жилама тече јеврејска крв.“

Ноћ су провели под отвореним небом у сабирном логору. Целе ноћи је падала ледена киша. У зору су спроведени на Дунавски кеј, баш на место где је сад споменик жртвама злочиначке мађарске рације. Мађари су их поново уз псовке, пљување и увреде: „Срби марш у циганску Србију“ по групама укрцали на скелу и пребацили на петроварадинску страну, где су их дочекали усташе уз још веће увреде и пљување слепих инвалида. Неки усташа, како су причали, веома малог раста и пискавог гласа им је наредио да се морају кретати према Сави и даље у Србију или завичајне крајеве и да нико не сме остати у Срему јер је то НДХ. Сви су ипак осетили олакшање јер су остали живи, али и тугу за Ветерником и за својим кућама. Неки су заиста кренули према својим завичајним крајевима, а неки у Србију.

„Био је то тужан растанак дојучерашњих комшија, кумова, побратима и пријатеља. Растајало се уз дуге загрљаје и сузе. Једни другима су понешто за успомену поклонили, не надајући се да ће се икад више видети. Слепи ратник Тома Дармановић, даривао је на железничкој станици Петроварадин – Дунав свако дете са по десет ондашњих динара.“

Већ у мају 1941. године у Ветерник се усељава 86 породица из Мађарске, а касније још 62 мађарске породице из Босне. Осим кућа, свима је раздељена и земља, стока, пољопривредни инвентар, опрема и све друго што су отели и покрали.

Исто како су Мађари кукавички ушли у Бачку, исто тако се и повлаче. Још пре ослобођења у октобру 1944. мађарски војници, а са њима и све мађарске породице које су дошле из Мађарске, панично беже. Наравно, све што су затекли при усељењу, опљачкали су и однели. 33 породице Мађара из Босне одлучило је да ипак остану. Овде морам истаћи, да се никада није десило да било ко од протераних Срба који су се враћали у Ветерник, учини нешто нажао неком Мађару само зато што је Мађар, то се никада није десило.

Коначно, крајем 1944. године, па и 1945. протерани Срби се враћају. Неки пешаче стотине километара да би се вратили у свој Ветерник који су толико волели, у своје скромне куће које су сад биле опљачкане и руиниране. Били су тужни, али коначно слободни. Нажалост, неки ово нису дочекали, заувек су нестали у страхотама рата.

Ово је била прича о Ветернику, о тим старим слепим ратницима који су знали и да ратују и да гину и да воле и да умиру, али нису умели да мрзе.

После свих мука и патњи и после неописивих зверстава мађарске војске о којима је тешко чак и читати, полудели политички врх Србије се извињава Мађарима.
http://sr.wikipedia.org/sr/%D0%9D%D0%BE ... 1%98%D0%B0

Како је кренуло можда ће се и Немцима извињавати за Шумарице.
Аватар
Евсигније
Националиста
Националиста

Порука: 493
Приступио: феб 2008
Место: Врбас

Порука Евсигније 19.7.2013. 12:44

Одличан текст. Свака част.
Тако, будући млак, и ниси ни студен ни врућ, избљуваћу те из уста својих. (Отк, 3,16)
http://www.youtube.com/user/Evsignije
Аватар
Ђорђе П.
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 139
Приступио: нов 2007
Место: Српска Атина

Порука Ђорђе П. 8.10.2013. 23:19

Следе избори у Војводини почетком године http://prvasrbija.com/pajtic-pada-do-no ... ki-izbori/

Пре тога су избори у Врбасу у недељу 13. октобра. Какви буду резултати у Врбасу такви се могу очекивати и у целој Војводини.
Аутономија Војводине је комунистичка будалаштина која под хитно мора бити укинута!
НВетерник
Националиста
Националиста

Порука НВетерник 8.2.2014. 18:48

Због свих који су нам веровали!

Ових дана су ме многи питали да ли ћу и ја подржати лажни патриотски блок, а неки у шали и да ли ћу онда и ја морати да се побратимим са Шаровићем, а он топли брат. Мене никаква коалиција топла браћа не занима. Ја такве не волим, па због таквих су ме затварали и прогањали.

Ветерник не подржава формирање ове лажне, режимско антирежимске коалиције.

Неће се Србија спасити отимањем за место у скупштинском ресторану, као што није ни лажним дневницама и сличним преварама. Земаљско је за малена царство...

Ветерник никада неће издати ИДЕЈУ СЛОБОДЕ И СРБСТВА за коју се боримо и живимо!
Милица_царица
Националиста
Националиста

Порука: 221
Приступио: феб 2010

Порука Милица_царица 11.2.2014. 3:33

Дуго ме није било.
Неко лудо време наступило.

Нисам знала шта писати...тј. није да нисам знала...али чекала сам (као и већина, вероватно)... А, шта сам чекала...чуда да се десе...!? Дочеках...ево, дешавају се...спаја се неспојиво...Србија постаде позорница, на којој се одиграва представа, која треба да опчини цео свет...али глумци никакви, лоши, провидни...као у шпанским серијама...проваљени... 8) Па, ко још у то верује, ко то може више да гледа???
Важно је међутим, да су глумци добро плаћени. :roll:

Зато...ВЕТЕРНИК...свака част!!!!!
Увек на правом путу!
НВетерник
Националиста
Националиста

Порука НВетерник 12.2.2014. 3:41

Само људи без образа, части и поштења, а рекао бих и памети, могу гласати за овакву листу будала, примитиваца и полтрона коју је истакла СРС. Ако радикалци којим случајем пређу цензус, онда ће у Скупштини опозицију глумити и изигравати један од сигурно најомраженијих ликова међу србским националистима Шаровић (педер сви кажу), а биће ту и тајкун Мирчић са својим полтроном Јакшићем... да сад не ређам све будале, има их пуно. Ова листа је дно дна.
http://www.rik.parlament.gov.rs/cirilic ... %20SRS.htm

Свака част Дејану Мировићу који није хтео да ускочи у овај „брлог међу прасце“. Сачувао је образ и доказао да му је Србија важнија од функције и фотеље.

Драго ми је што у овом моралном блату, ипак нисам пронашао нека имена.
Још има СРБСКИХ НАЦИОНАЛИСТА, још има СРБСКИХ РАДИКАЛА !!!
НВетерник
Националиста
Националиста

Порука НВетерник 28.2.2014. 2:42

Љубав, слобода, част и дух старих ратника који још живи у нама... ВЕТЕРНИК !!!

http://beseda.rs/?p=9856

Слика
Једина
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 60
Приступио: мар 2010

Порука Једина 28.2.2014. 22:24

Одавно нисам писала, из сличних разлога као и Милица. Сви смо нешто чекали, а не знам тачно ни шта... чуда да се десе, што рече Милица. Чуда се дешавају, али у негативном смислу. Уствари, ништа више и није чудо, ништа нас више не може изненадити.

Гледајући све то, ипак, не могу да останем нема.

НВетерник ::Ветерник никада неће издати ИДЕЈУ СЛОБОДЕ И СРБСТВА за коју се боримо и живимо!

Наравно, никада нисам ни сумњала у вас!
Управо кад помислим да су све лађе потонуле, исплива Ветерник и да ми нову наду, као и многима, сигурна сам.
Наду и веру да ипак има часних људи.

НВетерник ::Ветерник не подржава формирање ове лажне, режимско антирежимске коалиције.

Нико нормалан то не може ни подржавати. Оваква коалиција, братимљење, или како год да то зову, је тако очигледан, некакав политички трик, али тако дегутантан, тако лош, да немам речи да то окарактеришем на прави начин. Нарочито се чудим Младену, који је то прихватио. Не могу чак ни да кажем да у томе учествује "Образ" као организација, јер, каква је то организација ако је чини један човек (или двоје, троје). Сигурна сам, а и знам, да су многи часни људи, који су припадали овој организацији или били симпатизери, веома разочарани и одступили су или се дистанцирали од организације.
Не знам, шта може човека натерати на овакав корак. Зар је све на продају, па и образ?

Зар није Младен говорио да је политичка сцена "брлог у коме се прасци ваљају", а сад и сам ускочио у тај брлог и то све са поролом Светосавља. Страшно!

НВетерник :: Ова листа је дно дна.
http://www.rik.parlament.gov.rs/cirilic ... %20SRS.htm

Ова листа, као и многи други потези је само још један показатељ да СРС то ради намерно. Али зашто, докле? Довољно су се већ срозали, да не представљају опасност напредњацима.
Добро је Милица рекла да Србија постаде позорница. Да, једна велика позорница. Али, представа је лоша и досадила је.

У Новом Саду, радикали и напредњаци никад нису ни престајали да сарађују и да се друже. Увек у одличним односима - Мирчић, Игор Мировић, Вучевић, увек су ту да један другом помогну, наравно ту је и наша Маја, а посебна прича је Јоргованка, добра Мирчићева пријатељица.

НВетерник ::Љубав, слобода, част и дух старих ратника који још живи у нама... ВЕТЕРНИК !!!

Да, то је права реченица!

Веома леп гест ветерничке цркве и свештеника, као и припадника војске, који су присуствовали. Свака част!
Аватар
Марко
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 668
Приступио: мај 2012
Место: Ново Миријево

Порука Марко 1.3.2014. 11:35

Једина ::Одавно нисам писала, из сличних разлога као и Милица. Сви смо нешто чекали, а не знам тачно ни шта...

Чекали сте изборе. У ствари, нисте ви чекали, него они који вас плаћају...

НВетерник ::Љубав, слобода, част и дух старих ратника који још живи у нама... ВЕТЕРНИК !!!

Слика

Само тренутак - зар ови нису у цркви оних екумениста које си критиковао на једној другој теми? Зар се поносиш војницима НАТО Војске Србије? Зар су они понос Ветерничана?

Еее, напредњачићи моји...
О онима који покушавају да униште идеологију српског национализма не желим да говорим, о њима ће довољно рећи време и историја. Могу да се послужим Есхиловим речима – Никада не бих своју муку мењао за њихов слугерањски посао.
Проф. др Војислав Шешељ

Члан Српске радикалне странке бр. 479678
НВетерник
Националиста
Националиста

Порука НВетерник 3.3.2014. 16:23

Марко, без обзира на твоју партијску острашћеност, срамно је и не служи ти на част да исмеваш овај догађај. Ти си очигледно неки страначки „Ћирко“, па мораш да се овако понижаваш... твој проблем.

У прилогу који сам поставио постоји и тонски запис говора који је одржао војник и свештеник Ђорђе Стоисављевић. Додао бих, да су нас после парастоса свештеници позвали у своје просторије где су нам приредили послужење. Седели смо тако; свештеници, војници, ми потомци, а имао сам осећај да су са нама били и стари ратници Ветерника и сви Србски витезови од Косова па до данашњих дана. То је СРБСКИ НАЦИОНАЛИЗАМ... то, а не ваш партијски примитивизам.
НВетерник
Националиста
Националиста

Порука НВетерник 29.1.2015. 6:10

Слика

Умро је Душан Поповић, један од оних који су свакодневно учествовали на протесту у Ветернику. Годинама се борио против најтеже болести, али није могао више издржати.
Био је србски радикал без партијске књижице, националиста без лиценце, Србин без господара.

Хтео сам баш овде на овој теми, да Душану последњи пут кажем хвала и збогом.
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Google [Bot] и 73 гостију