srpskinacionalisti.com

Проблем наталитета

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука: 1851
Приступио: јан 2008
Место: Београд

Re: Проблем наталитета

Порука Српски родољуб 7.5.2018. 17:58

жерар ::@Српски родољуб

Колико вас пише са тог профила? Немогуће је да имаш толики јеб.ени хаос у глави - Бугари и Македонци нам браћа, Хрвати добри суседи, био си члан ДСС-а а готивиш Слобу, док је истог тог Слобу скинуо Коштуница који је био на челу ДСС-а, затим се уби да цитираш неког ћелавка Пиваша. (А то Пиваш ми зазвучало познато, кад сам био клинац знам да је био неки чупави нацош Пиваш, класичан блејач из Студентског парка.)
Ако си једна особа, свака си част, Схизо!

Био сам члан раније, више нисам. А ако сам бивши члан онда је сувишно о томе говорити. Зар не?! Осим тога, имам право на своје мишљење. Ја нисам био функционер, него обичан члан.

Што се тиче Бугара и Македонаца, не знам шта ти је чудно. Они су наша словенска и православна браћа. Данас имамо исте непријатеље, тако да је савезништво нужно. Са Хрватима немамо више ниједно отворено питање, тако да су коректни односи итекако могући! Нарочито са Хрватима који су против вештачке творевине БиХ!

Ненад јесте био у наци фазону као клинац. Али, то је кратко трајало. Узгред, и он је једно време био члан ДССа, до 2008. године. Данас има веома позитивно мишљење о Милошевићу.

Боље се осврни на Србског ратника. Лик је био до скоро члан СРС. Велича Вука Манитога, пљује по Русији, велича Америку. Такви ставови су проблематични! ;-)
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
ДејанНационалистa
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 985
Приступио: феб 2014

Порука ДејанНационалистa 7.5.2018. 18:47

жерар ::затим се уби да цитираш неког ћелавка Пиваша

Мени се све чини да је Републиканац заправо тај фамозни Пиваш :mrgreen:
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука: 2602
Приступио: феб 2014

Порука Republikanac 7.5.2018. 19:14

ДејанНационалистa ::
жерар ::затим се уби да цитираш неког ћелавка Пиваша

Мени се све чини да је Републиканац заправо тај фамозни Пиваш

Е мене су људи за свашта овде оптуживали ал' да сам "бивши нацош" или не дај Боже "члан ДСС-а" још нико...

Иначе, драго ми је кад видим како заблуделе овце попут тог Пиваша с временом схвате неке ствари...
"Не постоји срећан просјак ни богата колонија", Слободан Милошевић.
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука: 1851
Приступио: јан 2008
Место: Београд

Порука Српски родољуб 8.5.2018. 5:01

Ko kaže da gledam? Ja ne gledam televiziju uopšte.
Letujem kod sebe.

Како онда знаш шта причају на ХРТ-у?! Што се тиче летовања... Ја заборавио да си ти парадајз туриста. :-) Ада Циганлија је за тебе! Какво море!
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука: 4475
Приступио: сеп 2011
Место: Gradac Moravski

Порука SMUK 8.5.2018. 11:47

Како онда знаш шта причају на ХРТ-у?!

Ne moram da gledam HRT da bih znao šta tamo pričaju.

Ја заборавио да си ти парадајз туриста. :-) Ада Циганлија је за тебе! Какво море!

Jao kakav humor, vidi da karijeru nastaviš u Kursadžijama.. :roll:
Аватар
M-91
Војвода
Војвода

Порука: 1168
Приступио: јул 2015

Порука M-91 8.5.2018. 15:58

SMUK ::Jao kakav humor, vidi da karijeru nastaviš u Kursadžijama.. :roll:

И то да глуми Димчета Сексовског. :mrgreen: :mrgreen:
Србија нема алтернативу!
Аватар
M-91
Војвода
Војвода

Порука: 1168
Приступио: јул 2015

Порука M-91 8.5.2018. 16:01

Српски родољуб ::Што се тиче Бугара и Македонаца, не знам шта ти је чудно. Они су наша словенска и православна браћа.

Какви бре Словени , то су махом татари, турци и цигани. Види им се и по фацама и по менталитету и по прљавштини у којој живе - нису имали ни ратове ни најтеже санкције у историји ко ми а иста су или гора беда од нас.

П.С. Стопут су ми ближи неправославни Пољаци, Чеси и Словаци од тих "православних" татара, турака и цигана. :wink:
Србија нема алтернативу!
Аватар
vemavuk
Војвода
Војвода

Порука: 15928
Приступио: апр 2006
Место: београдски пашалук

Порука vemavuk 8.5.2018. 20:11

А Жилко да глуми оног словенца што врти гузицом :D
До године у Приштини- придружите се СРПСКИ НАЦИОНАЛИСТИ
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука: 3693
Приступио: мај 2012

Порука Зорад 8.5.2018. 20:40

ПКИИМБ
Аватар
vemavuk
Војвода
Војвода

Порука: 15928
Приступио: апр 2006
Место: београдски пашалук

Порука vemavuk 8.5.2018. 20:48

Зорад ::ПКИИМБ

Вртигузу што се буниш и галамиш :D
До године у Приштини- придружите се СРПСКИ НАЦИОНАЛИСТИ
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука: 3693
Приступио: мај 2012

Порука Зорад 8.5.2018. 21:08

ПКИИМБ
Аватар
rade
Националиста
Националиста

Порука: 351
Приступио: јун 2004

Порука rade 24.5.2018. 21:22

Округли сто ”Стратегија подстицања рађања”

Петак, 18.мај 2018. године

”Плави салон” Народна скупштина Републике Србије
Краља Милана 14, Београд

Слика

Обрадовић: Читаву државу треба ставити у функцију породице

Шеф посланичке групе Двери Бошко Обрадовић изјавио је да тај покрет поздравља намеру државе да крене у решавање питања "беле куге", додајући да сматра да мере популационе политике треба да буду свеобухватније.

Обрадовић је на округлом столу "Стратегија подстицања рађања" који су организовале Двери, а поводом Светског дана породице, рекао да је породична политика тема свих тема и политика будућности.

"Последњих месеци смо сведоци да је држава Србија коначно схватила озбиљност демографског нестајања нашег народа и коначно су кренуле одређене популационе мере које би требало да смање белу кугу", рекао је Обрадовић.

Наводећи да поздравља одлуку власти да се крене у решавање "најважнијег питања", Обрадовић је навео да Двери нису задовољне свим тим мерама, јер би оне, каже, требало да буду шире.

"Ми сматрамо да читаву државу треба ставити у функцију породице и да Србија треба да постане држава пријатељ породице. То значи да у Уставу треба да се гарантује заштита породице, да имамо посебно министарство, Заштитника породице и коначно треба одвојити социјалну политику од породичне политике", истакао је Обрадовић.

Каже и да породицама треба конкретно помоћи и извршити пореску реформу, обезбедити флексибилно радно време за родитеље и помоћи им у решавању стамбеног питања.

"То може бити у овом тренутку најважнија ствар око које може да се постигне консензус. Не видим ко може бити против да се изборимо против беле куге и не видим какве ту идеолошке поделе и разлике треба да буду важне", рекао је Обрадовић.

Извор: РТС

Сесија 1:

10.00-10.10 Уводна реч Радош Пејовић - председник Савета за породицу и популациону политику Српског покрета Двери – модератор
10.10-10-20 Проф. др Драган Батавељић – Удружење грађана „Опстанак“
10.20-10.30 Саша Стевић – Удружење грађана „Дан борбе против беле куге“
10.30-10.40 Др Бојан Цакић – Удружење грађана ”Центар за живот”
10.40-10.50 Мр Биљана Спасић – професор Економског факултета у Крагујевцу
10.50-11.00 Станко Лакић – Удружење грађана “Колевка је највеће пространство”
11.00-11.10 Др Миша Ђурковић – директор Института за европске студије
11.10-11.20 Др Милијана Савић - руководилац Ресора за брак породицу и децу Верског добротворног старатељства Архиепископије београдско- карловачке
11.20-11.30 Др Мића Живојиновић – Удружење грађана „Српски одговор“ – геополитичар
11.30-11.40 Небојша Савић – Удружење грађана „Брак и породица“
11.40-11.50 Марија Јовић – Удружење грађана “Породична филхармонија”
11.50-12.00 Бошко Обрадовић - народни посланик ПГ Двери
12.00-12.30 Пауза и конференција за медије

Сесија 2:

12.30-12.40 Марија Јањушевић - народни посланик ПГ Двери
12.40-12.50 Владица Гавриловић – Удружење грађана ”Три плус”
12.50-13.00 Јереј др Оливер Суботић - заменик председника Мисионарског одељења Светог архијерејског синода СПЦ
13.00-13.10 Вера Маџар – „Центар за бебе“ – психотерапеут и социјални радник
13.10-13.20 Др Владимир Димитријевић – публициста
13.20-13.30 Др Дијана Вукомановић – народни посланик ПГ НС-Покрет за спас Србије
13.30-13.40 Јована Ружичић - “Центар за маме”
13.40-13.50 Данка Тодоровић – Удружење грађана “Мамин сан”
13.50-14.00 Марија Стајић – Удружење грађана “Православни родитељ”
14.00-14.30 Закључци Округлог стола и дискусија Радош Пејовић - модератор

Саопштења

Извор: Информативна служба Двери

Петак, 18.05.2018 15:39

Узимајући у обзир сложеност теме и неопходност да се држава Србија свеобухватно системски посвети питањем проблема опстанка породице, али и појединца у савременом друштву, доносимо следеће закључке:

1. Породична политика представља скуп државних и друштвених мера које за циљ пре свега имају унапређење економског положаја породица, а нарочито породица са децом и подстицаја рађања, ради довођења интереса породица и породичних вредности у центар друштвених и политичких активности.

2. Мере Владе РС за подстицај рађања добар су почетак, али су на жалост недовољне због несистемског приступа решавања проблема. Државна власт мора да укључи све релевантне организације и појединце у изради кључних мера и стратегије за опстанак нације

3. Неопходност формирања Асоцијације институција, организација и појединаца који су спремни да превазиђу све своје идеолошке или програмске разлике, и да у заједничком раду помогну да држава створи услове за бољи живот грађана Србије и постане држава пријатељ породице

4. Просвета мора заузети озбиљно место где ће се овај проблем решавати, будући нараштаји образовати и просвета у том смислу мора бити усмерена ка афирмацији породичних вредности

5. Радити на квалитету брака и стварању здраве и функционалне породице, а не само новчане помоћи за рађање деце

6. Да 15. мај држава обележава као Дан породице

7. Наставити са праксом организовања Округлих столова, манифестација, предавања у циљу наметања ове теме у јавности и укључивања нових организација у борбу за промену система вредности, који су суштински најважнији

8. Испратити даљи ток и реализацију изнетих конкретних мера и предлога и њихово даље уврштавање у план Стратегије и сарадњу са актуелним кабинетом министра без портфеља за популациону политику, који треба да прерасте у министарство за породицу

9. Озбиљнија сарадња са српском дијаспором у очувању националног бића

10. Удружења и организације које се баве развојем породичних вредности, као и породице и појединца у савременом друштву, морају да имају финансијску помоћ државе

11. Због недвосмисленог историјског доприноса СПЦ, за опстанак нашег народа у најтежим историјским околностима, ова институција треба да има активну улогу у решавању овог проблема. Уз њу је потребно да буду ангажоване све остале традиционално верске заједнице

12. Упутити захтеве и Влади, надлежном министарству, РЕМ-у, Народној скупштини, телевизијама са националном фреквенцијом, да се омогући свакој организацији индивидуална промоција програма, као и промоција и представљања програма будући формиране Асоцијације.
Претходна

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 12 гостију