srpskinacionalisti.com

Република Српска

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука: 3107
Приступио: мај 2012

Re: Република Српска

Порука Зорад 5.10.2016. 14:26

Као што лепо рекох пре десетак дана:

Зорад ::Ја се не плашим, мене неће гањати, али ово показује да су дервиши осокољени и спремни на све.
Шта ако заиста неког ухапсе овим поводом, а то не мора бити Додик, већ нпр. неко из изборне комисије?
Шта ће РС предузети тим поводом? Постоји ли стратегија за такву ситуацију?

http://rtrs.rs/vijesti/vijest.php?id=223889
Аватар
Srbin - Sremac
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 110
Приступио: јул 2012

Порука Srbin - Sremac 5.10.2016. 15:14

Srbija je vecna dok su joj deca verna
Павле Ђуришић
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 108
Приступио: нов 2010

Порука Павле Ђуришић 1.11.2016. 19:24

''Ево зоре ево дана, ево Андреја и Хасана'' -
http://zoonpolitikon33.blogspot.ba/2016 ... -post.html
Слика
Наш глас је јачи: БОРБА14

www.borba14.org
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука: 1271
Приступио: јан 2008
Место: Београд

Порука Српски родољуб 8.11.2016. 22:51

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/re ... 1%86%D0%B5

Ћамил Дураковић је признао пораз у Сребреници! Нису им успеле никакве манипулације, нису помогли ни гласови који су стигли поштом! Младен Грујичић је дефинитивно нови начелник општине Сребреница.
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука: 2182
Приступио: феб 2014

Порука Republikanac 29.11.2016. 11:31

Додиково кукање да му се врате отете надлежности већ постаје патетично. Нико му их никад добровољно неће вратити, ваљда је то до сада укапирао...

Ако је озбиљан поводом враћања надлежности тј. ако сва та прича није само представа за наивни народ онда мора сам да их отме, ту нема друге. Питање је наравно како то учинити. По мени постоје само два начина.

Први и најбржи је да Народна Скупштина РС донесе резолуцију којом се поништавају све оне одлуке о преносу надлежности које нису претходно биле изгласане од стране Парламента. Како је, колико је мени познато, свега неколико надлежности прошло парламентарну процедуру то би у пракси значило да би се једним потезом РС вратило преко 70 отетих овлашћења. Запад би очекивано подивљао, Инцко би ту одлуку поништио, можда чак покушао и да смени Додика али уколико би се издржали ти почетни удари морао би да преговара. У преговорима би, како то увек бива, РС морала другој страни нешто и да „да“ тако да би се неколико надлежности вероватно вратило на ниво БиХ али би већина остала у рукама Српске.

Други је словеначка тактика с краја осамдесетих. Прво се у Скупштини донесе Закон о сукобу интереса где се јасно стави до знања да у „случају сукоба закона и овлашћења РС са законима и овлашћењима БиХ превагу односе закони и овлашћења РС“. Након тога све одлуке „савезне“ власти које се РС не свиђају једноставно се игноришу. Упоредо с тим оснивају се паралелне институције и министарства задужена за формулацију и спровођење нових овлашћења (уместо игнорисаних „савезних“). И ту би Запад подивљао па би преко Инцка све те паралелне институције и министарства покушао да стави ван закона због чега би руководство Републике требало да буде чврсто и да игнорише и самог западног гаулајтера и његове одлуке. Дошло би вероватно до неких мањих санкција (локалним политичарима итд.) али се даље од тога не би ишло.

Дакле, то је то а све друго су приче, губљење времена и патетично кукумачење. Ви сте наравно слободни да изаберете која вам се од понуђене две опције више свиђа...
"Не постоји срећан просјак ни богата колонија", Слободан Милошевић.
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука Зорад 29.11.2016. 11:53

Ево, овога пута нам се слажу размишљања. И мени Додик иде на нерве са тим кукањима и мислим да су она искључиво за унутрашњу употребу.

У вези овога што си написао, први сценарио је правно доследнији, али ризичнији, зато мислим да је други сценарио генерално бољи, јер се мање иде у директан клинч са окупатором и Сарајевом.

Међутим, који год да одабереш, свакако би настали проблеми у пракси.

Нпр. мислим да је релативно лако да се са поштанских маркица у РС избрише оно „Босна и Херцеговина“ и да се више не тражи сагласност од некакве "агенције за поште БиХ" шта ће се на њима приказивати; или да се нареди српским спортским клубовима да се највећи део сезоне игра лига РС, а тек на крају евентуално заједнички плеј-оф за првака БиХ.

Међутим, како да мирно вратиш Војску РС која је укинута, а оно што је остало од наоружања се чува по касарнама под контролом Сарајева и НАТО? Како би вратио царинску службу? Ако би то било ко озбиљно покушао да уради, то би већ значило пут у тотални распад БиХ и имали би неку ситуацију из марта-априла 1992, само што се бојим да онда ситуација ни издалека не би била повољна по нас као пре 24 године.
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука Republikanac 29.11.2016. 13:23

Зорад ::Међутим, како да мирно вратиш Војску РС која је укинута, а оно што је остало од наоружања се чува по касарнама под контролом Сарајева и НАТО? Како би вратио царинску службу?

Те крупне ствари као што су војска и царинска служба треба оставити за нека боља времена а сада се концентрисати на надлежности из домена економије, финансија, институција и правосуђа.
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука Зорад 29.11.2016. 13:45

Бојим се да би и ту било проблема. Имаш тај Суд и Тужилаштво у Сарајеву, који хапсе без да питају било кога, то ради СИПА. Значи, морао да идеш на укидање једног вида снаге безбедности у држави, што је питање да ли је и на који начин изводљиво, а и да јесте, то тешко да би прошло без неких сукоба. Са порезима би такође било проблема, то су осетљиве ствари за сваку државу.

Ја бих нпр. за почетак вратио изворни грб и префиксе "српски" у називе места, била је сјајна прилика да се то учини заједно са референдумом о празнику, то не кошта пуно, а симболички значи.
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука Republikanac 29.11.2016. 17:59

Зорад :: то тешко да би прошло без неких сукоба.

А чуј, не можеш ти да једнострано враћаш надлежности или да по словеначком моделу игноришеш одлуке, законе и прописе „савезне“ власти а да не очекујеш сукобе. Њих би наравно било али оно што је битно је да би њихов карактер био превасходно политичко-економски а не оружани. Оружани сукоб по некој мојој процени уследиће само у случају проглашења независности РС (у ком случају би Српска вероватно извукла дебљи крај) а Додик ипак није толико глуп да уђе у једну такву авантуру. Наравно, као и увек, много тога зависи и од Амера, уколико они процене да им одговара неки нови рат на Балкану њега ће вероватно бити па макар РС и не прогласила независност...
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука Зорад 1.12.2016. 20:30

"Врховни и Уставни суд" раде пуном паром, време је да се у РС примени други сценарио о коме смо причали.

http://rtrs.rs/vijesti/vijest.php?id=232475
http://rtrs.rs/vijesti/vijest.php?id=232687
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука Republikanac 11.12.2016. 15:48

Ма нешто се ја мислим да би најбоље било да Додик да оставку и кандидује се за председника Србије.

У том случају у РС долази до ванредних председничких избора и побеђује онај кога Додик благослови (лично мислим да би то требала бити „гвоздена лејди“ Жељка Цвијановић) тако да би Српска остала у сигурним рукама а што се Србије тиче она би најзад након Милошевића добила правог државника. Додик би као председник Србије одмах прекинуо сва домунђавања са НАТО бандом и појачао сарадњу са Русијом (помаже наравно и то што је са Путином на „п. ти материна“) приде што би са њим на челу престале све шпекулације око пуштања РС "низ воду". А као председник Србије, који би кад устреба и Западњацима знао да одбруси, Додик би дословце поштовао оно да је „Србија гарант Дејтонског споразума“ и штитио би РС ко лав тако да би то и Српској одговарало. Амен што би захваљујући свом угледу међу Србљима могао индиректно да влада и Српском, не верујем да би се Жељка много бунила...

У случају кандидатуре за председника Србије Додик би до ногу потукао било ког напредњачког кандидата а одувао би чак и Вучка (ја мислим да би разбио у првом кругу са једно 65 посто гласова). Након тога зна се: оснива се Савез независних социјалдемократа Србије, ванредни парламентарни избори и опет једно 60 посто гласова. И напредњаци и жути пометени, Додик именује свог премијера и то је то. Путин као што је и ред све то аминује и приде долази Доди на председничку инаугурацију...

Хе, хе, знам да је фантазија ал' признајте да лепо звучи...
Аватар
Трећи
Војвода
Војвода

Порука: 12571
Приступио: сеп 2004
Место: Јужнобачки округ

Порука Трећи 6.1.2017. 22:09

Мислиш да би Додик победио у Србији? Ма не би...
Вучић би напабирчио пар милиона мућкова, и сваком гласачу обећао по 'једно јаје' за глас.
И освојио би 80% гласова!!
Јбг, криза је; и једно јаје би било капитал (да је јаје)...

Мислиш да би превара била откривена? Би... Али касно. Сваки гласач који би разбио „јаје“, због срама би оћутао да је зајебан. А други разлог је - што је и сам мућак - чекао би да види изразе лица осталих кад разбију „јаје“.

И тако, Вучић би 'на мућак' победио Додика!
Уосталом, скоро све у Србији и јесте мућак. Од премијера, преко министара, правосуђа, полиције, медија... И оно што је најважније, већина гласача су мућкови - искварена роба која се продаје (за мућак)!
И како онда Додик да победи на изборима?? А не даје ништа. Ма нема шансе...
Вук на овцу своје право има
ка' тирјанин на слаба човјека.
Ал' тирјанству стати ногом за врат,
довести га к познанију права,
то је људска дужност најсветија!
Аватар
Zola
Војвода
Војвода

Порука: 2630
Приступио: јан 2004
Место: N.Bg

Порука Zola 7.1.2017. 4:54

Kako sad neko tamo Sarajevo pravi problem najvećim Srbima da ne mogu da se ocepe,naravno mi u matici smo govna, dezerteri,šljam :) Ne bih se nešto kladio da bi Srpska postala deo Srbije nego bi bila neka savezna država kao sa Crnom Gorom s tim što je ova 3 puta veća po broju stanovnika i za 10ak godina bi krenulo podbadanje i priče o nezavisnosti RS od Beograda.
Коста
Војвода
Војвода

Порука: 5970
Приступио: мар 2006

Порука Коста 7.1.2017. 14:30

Zola ::Kako sad neko tamo Sarajevo pravi problem najvećim Srbima da ne mogu da se ocepe,naravno mi u matici smo govna, dezerteri,šljam :) Ne bih se nešto kladio da bi Srpska postala deo Srbije nego bi bila neka savezna država kao sa Crnom Gorom s tim što je ova 3 puta veća po broju stanovnika i za 10ak godina bi krenulo podbadanje i priče o nezavisnosti RS od Beograda.

- iедеш говна. Или си много глуп или много покварен. У краiњем резултату - исти си ку*рац од овце као и велика већина Београђана.

- Срби из Српске би све дали да могу да се уiедине са Србиiом. Нису они говна као Црногорци, не. Него тренутно наiбољи део српског народа.

- а ти си дегенерик. Свирач ку*рцу. Од тебе и теби сличних ова нациiа неће видети ваiде. Наiбоље да помрете, маiке ви га педерске себичне београдске...
Правда држи земљу и градове...
Кадры решают всё! (Иосиф Виссарионович)
Sistem
Војвода
Војвода

Порука: 1533
Приступио: мар 2011

Порука Sistem 7.1.2017. 21:23

"Ко жели нека иде на Дан РС, ја не идем"

Предсједник Владе Србије Александар Вучић изјавио је да неће присуствовати обиљежавању Дана Републике Српске, а да је на сваком члану Владе да одлучи да ли ће 9. јануара ићи у Бањалуку.

https://www.rtvbn.com/3847506/ko-zeli-n ... ja-ne-idem

Шта је сада ово?
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Bing [Bot] и 8 гостију