srpskinacionalisti.com

Сећања - Слободан Милошевић

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
DjordjeB
Војвода
Војвода

Порука: 2966
Приступио: јул 2003
Место: Београд

Re: Сећања-Слободан Милошевић

Порука DjordjeB 11.3.2008. 16:31

Срби заиста не заслужују да се неко за њих бори.
ЂорђеБ
----------
"Свако свога убијте субашу!"

Укључите се у рад "Покрета за Србију" - http://narodnipokretsrbije.org/

Информације о величанственом скупу поводом 10 година НАТО агресије 24.03 на сајту скупа: http://1999-2009.info
Firewall
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 926
Приступио: апр 2003

Порука Firewall 11.3.2008. 16:44

Sloba je imao neke dobre poteze, neke lose. U sustini do 1993. njegova politika je bila poprilicno korektna, ali vec od Vens-Oven plana je poceo da popusta. (kasnije se dokazalo da nije trebalo popustati, Srbi su u Dejtonu dobili 49% i spojenu teritoriju)
Veliku mrznju prema njemu mi je izazvale sankcije prema Srbima u Drini, plakao sam kad su mi neki ljudi pricali odande kako gladuju na frontu, dok neko redovno iz Srbije dostavlja hranu i oruzje muslimanima. O izdaji Srpske Krajine su mi pricali 8 izbeglica koje sam privremeno primio u kucu, price su bile stravicne. Ko posran sam se osecao kad je potpisao Kumanovsku izdaju. Ali naravno DOS je 10 puta gori od Slobe, Sloba je makar pokusao da se suprotstavi Zapadu... OVI NE TREPNU dok ne izvrse izdaju.
Ono što fali našoj političkoj sceni su tvrdi političari - poput Vinstona Čerčila, englezi jesu govna, al njihovi političari su jedni od najtvrđih, dosta je bilo manekena i mačkara, a i dosta mi je Tome domaćina koji se plaši dolaska na vlast, čoveku nije jasno da SRS nikad neće dobiti 51%.
Suck Every Rusty Bone
--------------------------
S. E. R. B.
Аватар
Горан
Војвода
Војвода

Порука: 5884
Приступио: мај 2004

Порука Горан 11.3.2008. 17:30

Сећате се"Мир нема алтернативу"и оде Западна Србија.Две велике грешке је Милошевић направио:
1.Када је прихватио ултиматум и повукао нашу војску са Космета
2.Потценио је снагу домаћих издајника 2000.година.

Када је Милошевић био кооперативан, потребан, користан Американцима ,када је спроводио америчку полтику, амерички медији су га проглашавали"миротворцем","демократом,"фактором мира и стабилности".Чим је Милошевић позавршавао америчке послове у српским земљама, пуштен је низ воду. Милошевић је први пут на Космету бранио српске националне интересе, тада га је и Шешељ подржао.Док је Милошевић све до 1997.године био амерички човек, радикали су били против њега, када је окренуо леђа Западу, Шешељ га је подржао и улазак радикала у Владу националног јединства је оправдана.
Милошевић има и добрих страна, његова политика се може анализирати у различитим временским периодима када је био амерички човек, и период после 1997.године.Хаг је Милошевићу донео драгоцену рехабилитацију, српски народ воли жртве.
Покољена дјела суше, што је чије дају свхјема.
"нека буде борба непрестана,
нека буде што бити не може.
Аватар
стаљин
Војвода
Војвода

Порука: 1925
Приступио: феб 2008

Порука стаљин 11.3.2008. 17:37

О, проклета косовска вечеро,
Куд та срећа да грдне главаре
Све потрова и траг им утрије,
Сам да Слобо оста на сриједи
Са његова оба побратима,
Те би Србин данас Србом био!
НЕ АТАКУЮТ СЕРБИЮ ИЗ-ЗА МИЛОШЕВИЧА,НО АТАКУЮТ МИЛОШЕВИЧА ИЗ-ЗА СЕРБИИ!!!

Хтео бих да подигнем чашу у здравље нашега совјетског народа, а пре свега руског народа. Пијем пре свега у здравље руског народа, зато што је он најистакнутија нација од свих нација које улазе у састав СССР. Дижем ову чашу у здравље рускога народа, не само зато што је он руководећи народ, већ и зато што он има бистар ум, чврст карактер и стрпљење.
Нека је хвала њему, рускоме народу! У здравље рускога народа! Стаљин
Легван
Четник-почетник
Четник-почетник

Порука: 11

Порука Легван 11.3.2008. 17:53

Милошевић није никада био "амерички цовјек".
То сто је некада попуштао је урадио јер је морао, а руку на срце, ни он ни његова десна рука Борисав Јовић се нису бринули много за "пречане".
Тај цовјек је од почетка до краја само за себе радио. Колико је био способан се види најбоље на његовој дјеци и како их је васпитао. Син је данас мафијаш а кцерка неће да чује за Србију.
Читава Србија је на крају његове владавине била у таквом стању.

Зато, нека му је лака земља, али никад више такве вође.
Аватар
S.H.
Војвода
Војвода

Порука: 3255
Приступио: јан 2004

Порука S.H. 11.3.2008. 17:59

стаљин ::Само мали и бедни људи могу једној таквој величини попут Милошевића, да нешто замере.

п.м. ::Али да је он издајник српских националних интереса, небулоза је на квадрат!

Ма није могуће. Пази 'вамо, историјске чињенице:

За мање од годину дана догодило се следеће:

1. Пала је РСК и стотине хиљада Срба побегли су за своје земље, већина да се на њу никад не врати. Милошевић неколико година пре тога није услишио захтев РСК да се припоји Србији, а о понашању државе Србије и држављана Србије у време егзодуса овде је било много речи.

2. "Гарант мира на Балкану" потписује Дејтонски споразум, где се "ставља тачка на ратове"! Дакле, од тог тренутка, ситуација на терену постаје општепризната.

3. СРЈ већ '96 године, мање од годину дана после пада РСК, успоставља дипломатске односе са Републиком Хрватском у авнојевским границама.

Понављам, све ово догодило се за мање од годину дана. Нико и ама баш нико не може да негира чињеницу да се намеће закључак да је пад Крајине веома брзо признат од стране Србије под Милошевићевом влашћу (не досманлијском, Милошевићевом), а самим тим је оправдан и чин агресије и етничког чишћења нашег, српског народа! Пошто је Република Хрватска призната у авнојевским границама, наравно. И не само што се Милошевићева Србија никад није ујединила са РСК, Милошевићева Србија никад није званично ни признала постојање РСК, отуда онај детаљ о дипломама који је малопре изнесен.

То су вам, другови и господо, непобитне чињенице. Велеиздајник Милошевић је директно одговоран за признавање агресије над нашим народом и никакво његово батргање по Хагу ту чињеницу не може да опере. У Хагу је он бранио себе, па је то представио и као одбрану целог народа. У светлу горе изнесених чињеница, сваки мислећи човек би се запитао да ли би Милошевић тако здушно "бранио Србе" да није био лично оптужен, већ да је остао "балкански миротворац". Посматрајући његово понашање током владавине, дубоко сам уверен да би га болела она ствар.

А ви, изволите, кукумавчите над злехудом судбином српског идзајника, сутра можете да оплакујете и оног другог. На теми "умро Слоба" (неко ју је данас дигао из мртвих), на првој страни те расправе, стоји мој став који сам изнео тада и иза којег чврсто стојим и сада.
"Захтевамо од надлежних институција да против нападача (на заставу и летву) буде поднета кривична пријава и да се он због напада (на заставу и летву) казни." - У Београду, 6. октобар 2007. Жене у црном
Аватар
Sandra
Војвода
Војвода

Порука: 2760
Приступио: авг 2007

Порука Sandra 11.3.2008. 18:07

:roll:
Није ми Бог дао да погинем са српским јунацима на првим борбеним линијама али идем тамо где сам најспремнији и најпоткованији за борбу.
Др.Војислав Шешељ.

Није задовољство имати нешто ако то не поделиш с другим.
Cила Бога не моли, али зато ни Бог силу не воли. Притом - Бог је вечан, а сила је свака за времена
Аватар
стаљин
Војвода
Војвода

Порука стаљин 11.3.2008. 18:07

S.H. ::
стаљин ::Само мали и бедни људи могу једној таквој величини попут Милошевића, да нешто замере.

п.м. ::Али да је он издајник српских националних интереса, небулоза је на квадрат!

Ма није могуће. Пази 'вамо, историјске чињенице:

За мање од годину дана догодило се следеће:

1. Пала је РСК и стотине хиљада Срба побегли су за своје земље, већина да се на њу никад не врати. Милошевић неколико година пре тога није услишио захтев РСК да се припоји Србији, а о понашању државе Србије и држављана Србије у време егзодуса овде је било много речи.

2. "Гарант мира на Балкану" потписује Дејтонски споразум, где се "ставља тачка на ратове"! Дакле, од тог тренутка, ситуација на терену постаје општепризната.

3. СРЈ већ '96 године, мање од годину дана после пада РСК, успоставља дипломатске односе са Републиком Хрватском у авнојевским границама.

Понављам, све ово догодило се за мање од годину дана. Нико и ама баш нико не може да негира чињеницу да се намеће закључак да је пад Крајине веома брзо признат од стране Србије под Милошевићевом влашћу (не досманлијском, Милошевићевом), а самим тим је оправдан и чин агресије и етничког чишћења нашег, српског народа! Пошто је Република Хрватска призната у авнојевским границама, наравно. И не само што се Милошевићева Србија никад није ујединила са РСК, Милошевићева Србија никад није званично ни признала постојање РСК, отуда онај детаљ о дипломама који је малопре изнесен.

То су вам, другови и господо, непобитне чињенице. Велеиздајник Милошевић је директно одговоран за признавање агресије над нашим народом и никакво његово батргање по Хагу ту чињеницу не може да опере. У Хагу је он бранио себе, па је то представио и као одбрану целог народа. У светлу горе изнесених чињеница, сваки мислећи човек би се запитао да ли би Милошевић тако здушно "бранио Србе" да није био лично оптужен, већ да је остао "балкански миротворац". Посматрајући његово понашање током владавине, дубоко сам уверен да би га болела она ствар.

А ви, изволите, кукумавчите над злехудом судбином српског идзајника, сутра можете да оплакујете и оног другог. На теми "умро Слоба" (неко ју је данас дигао из мртвих), на првој страни те расправе, стоји мој став који сам изнео тада и иза којег чврсто стојим и сада.

Овакве речи ме и не чуде од лика који се поистовећује са овако мрачном фацом коју је поставио на аватар.

Хтео бих да подигнем чашу у здравље нашега совјетског народа, а пре свега руског народа. Пијем пре свега у здравље руског народа, зато што је он најистакнутија нација од свих нација које улазе у састав СССР. Дижем ову чашу у здравље рускога народа, не само зато што је он руководећи народ, већ и зато што он има бистар ум, чврст карактер и стрпљење.
Аватар
S.H.
Војвода
Војвода

Порука: 3255
Приступио: јан 2004

Порука S.H. 11.3.2008. 18:14

Дакле, немате противаргументе. Драго ми је. Превртање очима и позивање на аватаре је управо то.
"Захтевамо од надлежних институција да против нападача (на заставу и летву) буде поднета кривична пријава и да се он због напада (на заставу и летву) казни." - У Београду, 6. октобар 2007. Жене у црном
Аватар
Curufinwe
Четник-почетник
Четник-почетник

Порука: 35
Приступио: авг 2007
Место: Nis

Порука Curufinwe 11.3.2008. 18:18

"Овакве речи ме и не чуде од лика који се поистовећује са овако мрачном фацом коју је поставио на аватар."

Ti ces da mu kazes ! Pogledaj kakav Avatar si ti stavio, sram da te bude ! Jedan od najvecih zlotvora u istoriji covecanstva ! Osoba koje je pobila vise Rusa nego Hitler ! A ovde prosipas komunisticku ideologiju ! Ne znam u cemu je razlika izmedju fasista koje ne pustate na ovom forumu i ovog otrcanog prosipanja komunizma ! I ne radi se ovde o cetnicima i partizanima, vec o naiconalistima i komunistama ! Staljin, boze gospode. Njega su se i Rusi odrekli a ti ga velicas.
"That Is Not Dead Which Can Eternal Lie, And With Strange Aeons Even Death May Die", H.P.Lovecraft

"Non Omnis Moriar", Horace
Аватар
стаљин
Војвода
Војвода

Порука стаљин 11.3.2008. 18:28

S.H. ::Дакле, немате противаргументе. Драго ми је. Превртање очима и позивање на аватаре је управо то.

Ја теби само могу да пожелим једно, да Бог да да ти будеш у кожи у којој је био Милошевић. Видели би како би се понашао и шта би радио. Да мораш задовољити све, и оне који те оптужују да си злочинац, па мораш да доказујеш да се залажеш за мир, и оне који те оптужују да не радиш свој посао како ваља, јер не браниш довољно интересе државе на чијем си челу, па мораш бити већи православац од патријарха. И шта је онда логичан исход таквих притисака? Па да водиш неку средњу политику, што значи да се залажеш за мир и мирно решење сукоба, али да тај мир не нашкоди интересима твога народа. Лепо је рекла проф. Смиља Аврамов, сведочећи на процесу у Хагу, да је Милошевић био између чекића и наковња. Није имао подршку ни од кога и морао је сам ући у одбрану Срба. А да би сачувао и ово мало Срба што је остало, морао је направити понеки компромис. Све у свему, његова политика је увек имала за крајњи циљ добробит Србије. И како је он лепо рекао у свом задњем обраћању јавности, НЕ НАПАДАЈУ СРБИЈУ ЗБОГ МИЛОШЕВИЋА, ВЕЋ НАПАДАЈУ МИЛОШЕВИЋА ЗБОГ СРБИЈЕ. Чини ми се да си ти тај који га напада, зато што ти Србија није искрено на срцу.

Аватар
стаљин
Војвода
Војвода

Порука стаљин 11.3.2008. 18:31

Curufinwe ::"Овакве речи ме и не чуде од лика који се поистовећује са овако мрачном фацом коју је поставио на аватар."

Ti ces da mu kazes ! Pogledaj kakav Avatar si ti stavio, sram da te bude ! Jedan od najvecih zlotvora u istoriji covecanstva ! Osoba koje je pobila vise Rusa nego Hitler ! A ovde prosipas komunisticku ideologiju ! Ne znam u cemu je razlika izmedju fasista koje ne pustate na ovom forumu i ovog otrcanog prosipanja komunizma ! I ne radi se ovde o cetnicima i partizanima, vec o naiconalistima i komunistama ! Staljin, boze gospode. Njega su se i Rusi odrekli a ti ga velicas.

Јадниче, ти ни не знаш шта говориш. Благо ли таквима као што си ти.

Аватар
РашовићЗ
Војвода
Војвода

Порука: 5624
Место: Раванград

Порука РашовићЗ 11.3.2008. 18:34

Sloba je bio i onakakav i svakakav ali zasluzio je bolji kraj ,nemislim nista dobro o njegovim saradnicima ni dan danas zato je etiketiran kako kao zlo srpskog naroda , od koga ?od onih koji nisu imali muda da mu kazu sa kime saradjuje i ko mu je prijatelj, ispada da je imao vece poverenike u polit.protivnike nego u svoje drugove,nazalost mnogo ce nedostajati milionima svojih glasaca ,posle njega nista bolje :cry:
Аватар
агент провокатор
Војвода
Војвода

Порука: 2911
Приступио: окт 2006

Порука агент провокатор 11.3.2008. 18:34

Један од првих потеза Слободана Милошевића када је дошао на власт је било укидање Војводине и Косова као држава у држави. Промена Устава из 1974. односно доношење Устава из 1990. је можда највеће дело његове владавине, нажалост под фирмом одбране Космета (као да је то начин одбране територија), ми смо након његове смрти тај устав променили и неке његове позитивне тековине анулирали. Друга његова историјска заслуга је прва нововековна српска прекодринска држава, каква таква, али ипак са бојним атрибутима државности. Значајна његова улога је и у томе што је пробудио српски народ из полувековног сна, ево 8 година покушавају да нас поново успавају, али не иде им.

За време његове власти било је пуно пропуста и грешака, али мислим да је он из деведесетих извукао максимум или близу максимума за српски народ, са картама које је имао, можда је и ово много. По мени свако ко верује да се могло више постићи дубоко греши, потоњи догађаји то потврђују. Можда се тренутно и могло више остварити, али у неком трајном смислу никако.

Слободан Милошевић је био ванредно интелигентан човек, то је нешто што потврђују сви који су били у контакту са њим. Пред 5. октобарску револуцију, упозорио је народ шта га чека, у детаљ је предвидео шта ће се догодити. Нажалост Срби су поверовали, Визионару и Легалисти. За тај пораз има и његове кривице, био је толерантан према мангупима из својих редова, који су му на крају дошли главе (у складу са Лукашенковим потписом).

Његова Хашка битка је била херојска, мислим да сам у директном преносу одгледао преко 70% тог суђења, и са пуном одговорношћу тврдим да ниједном није одступио од одбране српског народа, и на томе му се мора одати признање. Због свог непоколебљивог става је на крају и убијен. То говори доста о његовом карактеру, да је био опртуниста или смутљивац, вероватно би се данас башкарио на Сејшелима. По сведочењу Бранка Ракића (не постоји ни један разлог да му се не верује), многи затворски чувари и особље трибунала у Хагу су плакали на вест о његовој смрти, што такође нешто говори. Таман да је био гори издајник од Ђинђића (што је наравно неизводљиво), његова хашка епизода га је опрала. Не каже џабе народ каже "конац дело краси".

Остао ми је у позитивном сећању, слава му.
Последњи пут изменио агент провокатор дана 11.3.2008. 18:42, измењено укупно 1 пут.
Помози Господе, да оборена у прах, из праха устане, да се расута сабере, да ослепела прогледа, да убијена, мучена и спаљена, да заклана, згажена, обешена и распета, у знане и незнане гробове сахрањена, из свих гробова и мука васкрсла, цела Србија стане под један венац!
Аватар
РашовићЗ
Војвода
Војвода

Порука: 5624
Место: Раванград

Порука РашовићЗ 11.3.2008. 18:35

Curufinwe ::"Овакве речи ме и не чуде од лика који се поистовећује са овако мрачном фацом коју је поставио на аватар."

nosi se ti u p**ku lepu materinu :badgrin:
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 80 гостију