srpskinacionalisti.com

Сећања - Слободан Милошевић

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
vninkovic
Војвода
Војвода

Порука: 5104
Приступио: апр 2004
Место: Ужице

Re: Сећања-Слободан Милошевић

Порука vninkovic 11.3.2008. 14:48

Зајеби те паралеле о томе"колко је времена требало за ослобађање под Турцима".То беле везе са овом темом нема.Отвори тему о томе ал не скрећиса ове и не разводњавај.А тај домаћи шљам који се окомио на њега га је 89-и почетком 90-те позивао "да заједно праве Србију"а тих дана Милошевцић је имао подршку у сличној мери као и ВК семтембра 2000-те,готово плебисцитарну.Тако да и тезе"о недовољној подршци народа"отпадају.
Да резимирам његова одбрана у Хагу је антологијска тиме је задужио и будућа покољења али његово време владавине је далеко од савршеног а још мање"најбоље у Срба"
А то о породичном дому је смешно.Ја бар знам.Ти мисли шта хоћеш.
Глава глави,плећка харамбаши,а фукара може и ребара!!
Аватар
Sandra
Војвода
Војвода

Порука: 2760
Приступио: авг 2007
Место: Београд

Порука Sandra 11.3.2008. 14:48

Patriota 86
Meni je bilo tesko zato sto ne mogu da ga ipak stavim u isti kos sa onom drugom dvojicom.Lako je bilo onoj dvojici da stvore drzavu svom narodu kada su imali iza sebe podrrsku, alija arapskog sveta i amerike a tudjman vatikana amerike, nemacke i da ne nabrajam a mi nismo imali saveznika da je Rusija sadasnja pitanje je da li bi to sve tako islo. Nas se nece okanuti nikada ni za vreme bilo koje vlade ni bilo kojeg predsednika dok ne stave svoju cizmu i svoju sapu na celu Srbiju to je njihov cilj i mi tu se ubismo pisajuci a zna se da je potrebno da pokore nas pa makar i za 20 godina da bi im mi bili odskocna daska za dalje napredovanje prema Istoku prema bogatstvima Urala.Ali ipak nece moci promenilo se mnogo stosta jaca blok Rusija Kina Indija.
Na ovom forumu su mnogo uceniji ljudi od mene koji su to vec po zna koji put lepo pojasnili i napisali ali kada mi neko spomene onu dvojicu meni se digne kosa na glavi jer znam mentalitet tih nacija jer sam rodjena i odrasla medju njima.
Mi Srbi samo ovako pljujemo i pisemo ali nismo zli ali za ove druge nebih tako rekla.
Sandra.
Није ми Бог дао да погинем са српским јунацима на првим борбеним линијама али идем тамо где сам најспремнији и најпоткованији за борбу.
Др.Војислав Шешељ.

Није задовољство имати нешто ако то не поделиш с другим.
Cила Бога не моли, али зато ни Бог силу не воли. Притом - Бог је вечан, а сила је свака за времена
Аватар
odisej
Војвода
Војвода

Порука: 4921
Приступио: мар 2005

Порука odisej 11.3.2008. 15:02

vninkovic ::Одисеј,лист спо-а је свакако лист странке која нам је свима одвратна.
Али види овај текст је тачан од а до ш.Процените сами.

Никад у животу нисам прочитао никакав лист "спо-а"!
Али ако ти је "манити" релевантан ево да ти кажем да сам од бленте прочитао све књиге, а немој ме држати за реч и имам их све.

Имао бих само једно питање за тебе:
"Јел' ти стварно мислиш да иза свега написаног (да не улазимо у истинитост чињеница) стоји лик и дело Слободана Милошевића"?
Препреке не постоје да нас зауставе, већ да нас упуте у правом смеру!
Аватар
Милашин
Војвода
Војвода

Порука: 3238
Приступио: мар 2006
Место: Жртвеник за лажног десничара Мартовског зеца

Порука Милашин 11.3.2008. 15:06

S.H. ::Које године је пала РСК?

Које године је настала фотографија коју је окачио Патриота86, са потписивања Дејтонског споразума, где Милошевић седи раме уз раме са Туђманом и Изетбеговићем?

Које године су успостављене дипломатске везе са Хрватском у авнојевским границама?

И за крај - колики је временски оквир у којима су се одиграли догађаји из горе наведене три тачке? То је веома важно, јер указује на истинске мотиве. Нема прича, нема лажи, нема рекла-казала, правимо хронологију догађаја.

Ако коза лаже, не лаже рог.

У лето 1992-е године, деца избегла с ратних подручја која су завршила разред у Србији су добијала сведочанства у којима је писало e.g. град Пакрац, држава: Хрватска, што је очито било наложено од стране власти, неки ђаци су реаговали да им то преправе и напишу Р.С.Крајина јер неће моћи добити посао с том дипломом, није прихваћено, а на крају је одбијено и да пише само скраћено "РСК". Срби као Срби, нико неће обратити пажњу на праве намере.

Негде 1993-е године, председник једне српске општине у источној Славонији (Мишић или слично презиме) је имао састанак с Милошевићем, заједно са осталим председницима српских општина. На састанку наравно све је било по протоколу, тај исти се усудио да упита "А ко нама гарантује да нас Србија неће издати?".

Решење о смени је добио пре него што је стигао до Вуковара.
'Зашто би ДБ радила против породице Милошевић?

"Зато што је то била издајничка државна безбедност која ради за стране интересе и која хоће да влада државом уместо оних који су изабрани да владају државом на изборима."

"Та државна безбедност је формирала све опозиционе партије, формирала руководства тих партија
, спроводила своју операцију довођења Ђинђића на власт. И шта сад ја треба да ћутим о томе, као да не знамо шта је био пројекат државне безбедности..."
Аватар
odisej
Војвода
Војвода

Порука odisej 11.3.2008. 15:14

Che_GueVaRRista ::што је очито било наложено од стране власти

Лично сам седео са Слобом када је ово наредио!

Che_GueVaRRista ::а на крају је одбијено и да пише само скраћено "РСК"

А ово је одбио да омогући када сам већ изашао из канцеларије.
Аватар
vninkovic
Војвода
Војвода

Порука vninkovic 11.3.2008. 15:19

.

Имао бих само једно питање за тебе:
"Јел' ти стварно мислиш да иза свега написаног (да не улазимо у истинитост чињеница) стоји лик и дело Слободана Милошевића"?[/quote]

Nе ја не мислим да је иза овога стајао см али ваљда и задња будала види да ако су овакве ствари радили ликови из спс-а(а сви у овој прићи су регионални функционери спс-а тог доба)онда је јасно шта се радило горе,и каквим је кретенима СМ био окружен.Инаће пошто,благо изражаваш сумљу у истинитост,о овом се својевремено дигла велика фрка људи су хапшени,падале су пријаве али након свега творцима"трговине столећа"остале су луксузне гајбе на Златибору и другим хај локацијама.Речју свака наменска у то доба радила је исто битно је било увалити метак а то што ће завршити исти у глави неког Србина није било важно.Ко је стајао на челу фирми и које партије не треба ни говорити.
Аватар
Милашин
Војвода
Војвода

Порука Милашин 11.3.2008. 15:20

Одисеј, немој да вређаш Слобину интелигенцију, он то сигурно не би урадио тако отворено пред тобом, имао је он "институције система" за сваки задатак.

"Зато што је то била издајничка државна безбедност која ради за стране интересе и која хоће да влада државом уместо оних који су изабрани да владају државом на изборима."

"Та државна безбедност је формирала све опозиционе партије, формирала руководства тих партија
, спроводила своју операцију довођења Ђинђића на власт. И шта сад ја треба да ћутим о томе, као да не знамо шта је био пројекат државне безбедности..."
Аватар
odisej
Војвода
Војвода

Порука odisej 11.3.2008. 15:29

Che_GueVaRRista ::имао је он "институције система" за сваки задатак.

У то не сумњам. За сваку пакост српском народу по једна.

Ма нешто размишљам како ли је само човек све то постиг'о.
Смислио, створио институције, примо извештаје, лично наређивао, ...

Ма само је на томе и радио - да нам свима што јаче загорча живот. :roll:
Аватар
odisej
Војвода
Војвода

Порука odisej 11.3.2008. 15:33

Ма најбоље да ми баталимо Слобу.
Нека оде ова тема у "корпу", а сутра лепо да отворимо нову па да оплетемо славопојке и да случајно неко не заборави да наврне у "Алеју" не би ли цветак положио - великом Србину ђинђић зорану.
Аватар
Милашин
Војвода
Војвода

Порука Милашин 11.3.2008. 15:44

Одисеј ::У то не сумњам. За сваку пакост српском народу по једна.

Нема никакве потребе за иронијом, тај човек је признао Хрватску одмах након извршавања пројекта "Јасеновац 2 - Endlösung", то је непобитна чињеница. Ако то неко не жели да прихвати, или му смета што та чињеница руши концепцију Слобе као највеће иконе антиглобализма и патриотизма 90-их година двадесетог века, то је његова ствар.

Аватар
odisej
Војвода
Војвода

Порука odisej 11.3.2008. 15:48

Che_GueVaRRista ::то је непобитна чињеница.

Mа признао је он и "овални" само што Моника није на време "испљунула" мемоаре.
Аватар
Милашин
Војвода
Војвода

Порука Милашин 11.3.2008. 16:00

Јесте Одисеј у праву си, овде си потпуно погодио, и око овога те 100% подржавам. Сви Срби су увек у праву. Знам, познајем их.

Аватар
стаљин
Војвода
Војвода

Порука: 1925
Приступио: феб 2008

Порука стаљин 11.3.2008. 16:00

odisej ::Ма најбоље да ми баталимо Слобу.
Нека оде ова тема у "корпу", а сутра лепо да отворимо нову па да оплетемо славопојке и да случајно неко не заборави да наврне у "Алеју" не би ли цветак положио - великом Србину ђинђић зорану.

Данас је сваком српском патриоти дан жалости. Само мали и бедни људи могу једној таквој величини попут Милошевића, да нешто замере. Понекад се заиста питам, вреди ли се даље борити за Србију, када сами поједини Срби овако причају о свом председнику. Какве ли нам вредности усадише ови западњаци, кад славимо издајство, а осуђујемо патриотизам. Помислим да смо у некаквом паралелном свету, где као у огледалу све изгледа наопачке.
НЕ АТАКУЮТ СЕРБИЮ ИЗ-ЗА МИЛОШЕВИЧА,НО АТАКУЮТ МИЛОШЕВИЧА ИЗ-ЗА СЕРБИИ!!!

Хтео бих да подигнем чашу у здравље нашега совјетског народа, а пре свега руског народа. Пијем пре свега у здравље руског народа, зато што је он најистакнутија нација од свих нација које улазе у састав СССР. Дижем ову чашу у здравље рускога народа, не само зато што је он руководећи народ, већ и зато што он има бистар ум, чврст карактер и стрпљење.
Нека је хвала њему, рускоме народу! У здравље рускога народа! Стаљин
п.м.
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 100
Приступио: јан 2007

Порука п.м. 11.3.2008. 16:04

Ало, људи! Да ли ви видите шта приписујете Милошевићу? Па, није он свемогућ да би био крив за све што се може довести (на ко зна какве начине) у везу са њим. Десило се доста лошег, то је тачно. Наравно да је и он грешио, нико није безгрешан. Али да је он издајник српских националних интереса, небулоза је на квадрат! Прво, треба да схватимо да док је ове цивилизације, Србија неће имати државу западно од Дрине! Милошевић је прво покушавао да спречи распад СФРЈ, а када су пала прва признања Хрватске и Словеније (америка још увек ''уздржана''), а затим и БиХ - било је јасно да ми у том тренутку можемо само да се боримо за што бољи статус Срба у Хрватској и БиХ. Милошевић је радио на томе, а руководства РСК и РС, као и комплетна наша опозиција, су све чинили да се мировни планови сломе. И, онда, добијамо ''олују'', осиромашени уранијум по Хаџићима, монтирану Сребреницу, пијацу Маркале... Зарад чега?! Зарад нереалних амбиција Милошевићевих политичких противника с обе стране Дрине, љутих ''патриота'' и ''српских националиста''... А, такође, и зарад пунијих џепова ратних профитера.

Интересанто је и то што Милошевића: једни сматрају ''великосрпским националистом, балканским касапином, разбијачем СФРЈ'' а други - ''југословеном, комунистом, продавцем српских земаља, миротворцем (поспрдљиво)''... Чини ли вам се да је то мало чудно, необично? Размислите мало дубље...

Е, сада, мени овако неупућеном, реците како је могао Милошевић војно да спречи пад РСК. О каквој војсци причате када се последњи војник ЈНА из БиХ повукао у јуну '92? А, ни до тада, он није имао контролу над ЈНА!

Када је на удар дошло Косово и Метохија (Не може се поредити значај Космета за Србију и Србе - са територијама западно од Дрине!) јасно је било да се морамо бранити свим расположивим средствима.

Већина нападача дела Слободана Милошевића своје тврдње заснива на ''причама'' и полуистинама које су се пласирале у оно време. Те приче су лансирале оне снаге које нам данас арче Србију и продају Косово. Уосталом, видите шта о Милошевићу каже Шешељ (који га је у оно време много више нападао од свих нас заједно) са ове временске дистанце. Није онај говор у фазону ''о покојнику све најлепше'', јасан је став о Милошевићу као владару.

И, није његова кривица што је сахрањен ''под лопатом, или ракетом'', већ багре из његовог окружења. Он је био крштен, а за време боравка у Хагу за Божић је наручивао печено прасе и торту, частио притворенике и обележавао тај дан. Однос према СПЦ се драстично променио - када је он дошао на власт. То су вам чињенице, а оно што већина прича - глупости које више говоре о ауторима него о покојном Слободану. Нек му је вечни мир...
Аватар
vninkovic
Војвода
Војвода

Порука vninkovic 11.3.2008. 16:13

Само мали и бедни људи могу једној таквој величини попут Милошевића, да нешто замере.

А само тежак ...... може овако нешто да напише.Значи сви који се усуде да упуте критику(крајње аргументовано,и ничим оборену)су у ствари мали и бедни.Недодирљиви морају да постоје.Јер забога ко друкчије каже клевеће и лаже.Па гро људи који износе критике на рад покојног СМ на овом форуму га чешће бране од Гљивице Дачића и целог ГОСПС-а.
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 13 гостију