srpskinacionalisti.com

Сећања - Слободан Милошевић

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
KAPPA
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 154
Приступио: феб 2008
Место: BRT

Re: Сећања-Слободан Милошевић

Порука KAPPA 11.3.2008. 13:53

Слободан Милошевић је био издајник. Он је директно и индиректно крив за пад Крајине, неких дјелова Босне и наравно Космета. Свако ко њега данас хвали је заборавио оне масе људи који су проћерани са њиховог огњишта. Сви они који га данас хвале заборављају, да је Милошевић за вријеме рата у Босни и Крајини трговао са Усташама и Балијама, па су рецимо турци имали подоста "Крагујевке", док у неким крајевима Срби нису ни метка имали. Сви они који га данас хвале заборављају, да је Милошевић нама у Босни ударио санкције. Сви они који га данас хвале заборављају, да је потписао Дајтон и тиме дао легитимацију за Хашки суд. Сви они који га данас хвале заборављају, да није хтјео да споји све српске земље итд.
Аватар
S.H.
Војвода
Војвода

Порука: 3255
Приступио: јан 2004

Порука S.H. 11.3.2008. 13:57

Зашто није било могуће? Ево, претече ме Нинковић, РСК је тражила припајање, тога се добро сећам и сећам се да сам једва чекао да се у нашој Скупштини то припајање потврди, ал' - рац.

Сад испаде Бабић једини издајник. Бабић је скинут почетком '92, ако се не варам. Зашто тад, ако је Милошевић већ хтео уједињење, то није урађено, без "издајника" Бабића? Одговор је веома јасан - велеиздајник Милошевић је признавао АВНОЈ-евске границе.

Подсетите се - КОЈЕ ГОДИНЕ СУ УСПОСТАВЉЕНЕ ДИПЛОМАТСКЕ ВЕЗЕ СА ХРВАТСКОМ?
"Захтевамо од надлежних институција да против нападача (на заставу и летву) буде поднета кривична пријава и да се он због напада (на заставу и летву) казни." - У Београду, 6. октобар 2007. Жене у црном
Аватар
стаљин
Војвода
Војвода

Порука: 1925

Порука стаљин 11.3.2008. 13:58

vninkovic ::Е Стаљине па скупштина рск је тражила ПРИПАЈАЊЕ СРБИЈи крајем 91-ве ал Мишко није хтео ни да чује.Није хтео ни да чује многе друге ствари делом због идеолошких разлика делом због олоша који га је окруживао и погрешно информисао.Величати Мишка као државника данас је лако када видиш ко се све за државника издаје.Али факат је један лоша спољна политика,никакво јединство,милион јајара око њега којих се није отресао на време,пограшни кораци.
Да не дужим код мене се добрим делом опрао али дизати га у звезде данас и говорити ето ми никада бољег нисмо имали је смешно и жалосно.
Инаће Стаљине те ГРАНИЦЕ СУ ПОСТОЈАЛЕ(био видео)и немој те фолове сличне онима где Дража пише вал и почиње реченицу са тко.

Ни ти сам не верујеш у то што пишеш. Нису постојале никакве могућности за припајање тада, док се није решио статус Срба. Рат је увелико трајао, а и крајем су почела признања Хрватске, најпре од Ватикана и Немачке, па онда и осталих. Зар је могуће помислити да он тако нешто не би хтео да уради, да је могао. На основу целокупног његовог деловања, ја сам сигуран да би он то урадио, да су постојале могућности. Него су поједини Срби из РСК који се никад нису озбиљно бавили политиком(стоматолог, полицајац-мада је он био најчаснији) имали нереалне захтеве, уз то су били несложни и нису слушали Београд. Сећаш се и сам каква је била повика на Милошевића када је подржао Мартића, а покушао да уклони Бабића. Сви су говорили да је Милошевић издајник, а Мартић његов човек. Сад се нешто не сећам да су се ти који су то говорили покајали за такве речи, када су видели ко је Бабић, ако је Мартић.

Ја нигде у писму нисам видео реч тко. Дража пошто се обраћао Хрвату Степинцу, нормално је да је морао да прилагоди писмо и речник и каже вал и потпише се латиницом. Уосталом, он је признао да је потпис његов. За текст није могао, обрукао би се пред следбеницима.
НЕ АТАКУЮТ СЕРБИЮ ИЗ-ЗА МИЛОШЕВИЧА,НО АТАКУЮТ МИЛОШЕВИЧА ИЗ-ЗА СЕРБИИ!!!

Хтео бих да подигнем чашу у здравље нашега совјетског народа, а пре свега руског народа. Пијем пре свега у здравље руског народа, зато што је он најистакнутија нација од свих нација које улазе у састав СССР. Дижем ову чашу у здравље рускога народа, не само зато што је он руководећи народ, већ и зато што он има бистар ум, чврст карактер и стрпљење.
Нека је хвала њему, рускоме народу! У здравље рускога народа! Стаљин
NACIONALISTA
Војвода
Војвода

Порука: 3238
Приступио: апр 2003

Порука NACIONALISTA 11.3.2008. 13:59

O cemu vi raspravljate??? Imate potrebu da nesto dokazujete sada kada je mrtav! Strasno.
Dajte bre ljudi okrenite se tome kako da pobedimo izdajnike 11.maja. O Milosevicu neka sada prica istorija, a ne mi.
Аватар
стаљин
Војвода
Војвода

Порука стаљин 11.3.2008. 14:02

елеиздајник Милошевић је признавао АВНОЈ-евске границе.

Дај молим те не шукетај. Па зашто је уопште онда помагао Србе, ако је био за АВНОЈ границе? Прихватио би онда Карингтонов план, да је признавао АВНОЈ границе. Дај то мало боље проучи.

Хтео бих да подигнем чашу у здравље нашега совјетског народа, а пре свега руског народа. Пијем пре свега у здравље руског народа, зато што је он најистакнутија нација од свих нација које улазе у састав СССР. Дижем ову чашу у здравље рускога народа, не само зато што је он руководећи народ, већ и зато што он има бистар ум, чврст карактер и стрпљење.
Аватар
S.H.
Војвода
Војвода

Порука S.H. 11.3.2008. 14:03

стаљин ::
елеиздајник Милошевић је признавао АВНОЈ-евске границе.

Дај молим те не шукетај. Па зашто је уопште онда помагао Србе, ако је био за АВНОЈ границе? Прихватио би онда Карингтонов план, да је признавао АВНОЈ границе. Дај то мало боље проучи.

Које године је СРЈ успоставила дипломатске везе са Хрватском у авнојевским границама, или још боље питање - Колико је времена прошло од пада Крајине и егзодуса Срба оданде?
"Захтевамо од надлежних институција да против нападача (на заставу и летву) буде поднета кривична пријава и да се он због напада (на заставу и летву) казни." - У Београду, 6. октобар 2007. Жене у црном
Аватар
vninkovic
Војвода
Војвода

Порука: 5104
Приступио: апр 2004
Место: Ужице

Порука vninkovic 11.3.2008. 14:11

Скупштина РСК је поднела захтев за припајање Србији крајем 1991-ве.У Београду националисти излазе на улице и подржавају тај захтев.Милошевић,човек који је увек подржавао Авнојевске границе,то не је** ни 5%чак ни на дневни ред не ставља.То су факти друже.Ја немам шта у то да верујем имам копије бато,а не "писма подршке дражи степинцу".Уосталом питај неке друге људе на форуму који су активни у Влади РСк у прогонству па нека ти сами кажу.А за почетак имаш све то и књигама која ВРСК издаје.Но нарано теби комшија реко`.

И задњи пут ти кажем не вади из Бунара те ствари типа писма дражи овом или ономе,обрни 20-30 страна раније па ћеш видети куда су такме теме отишле(поједини су чак и напустили форум заувек због таквих ствари)Јер таквим стварима изазваћеш поделе у овом трену који мора водити ка јединству.
Глава глави,плећка харамбаши,а фукара може и ребара!!
Аватар
vninkovic
Војвода
Војвода

Порука vninkovic 11.3.2008. 14:14

Шта има сх време да пролази Мишко био "прагматичан тип"одма признао"реално стање на терену"а 4 године раније правио се мутав.
Аватар
odisej
Војвода
Војвода

Порука: 4921
Приступио: мар 2005

Порука odisej 11.3.2008. 14:14

KAPPA ::Сви они који га данас хвале заборављају, да је Милошевић за вријеме рата у Босни и Крајини трговао са Усташама и Балијама, па су рецимо турци имали подоста "Крагујевке", док у неким крајевима Срби нису ни метка имали.

Браво!
Е управо нам требају овакви постови, дебело поткрепљени чињеницама. 8) :roll:

Само...
Да приупитам једну ствар:
А ко је трговао са балијама на Теочаку и како се то возаше мечеке и бемвејци по Бјељини и околини у време када РС "ни метка није имала?
Препреке не постоје да нас зауставе, већ да нас упуте у правом смеру!
Аватар
стаљин
Војвода
Војвода

Порука стаљин 11.3.2008. 14:18

Зато нама Србима и иде тако како иде, управо због оваквих прича и лажи. Пљујемо часне људе, величамо издајнике. Свака част, али се онда не питајте зашто нам је држава у оваквом стању.

Аватар
vninkovic
Војвода
Војвода

Порука vninkovic 11.3.2008. 14:21

Ево дођосмо и до извртања речи учесника ове мале сесије.Нико њега НЕ ПЉУЈЕ,ја лично га величам,у друштву у кафани у свакодневном животу сигурно више него пола руководстав спс-а али проглашавати га за човека баз мана и највећег државника у Срба је у најмању руку идијотлук.
Аватар
S.H.
Војвода
Војвода

Порука S.H. 11.3.2008. 14:21

Које године је пала РСК?

Које године је настала фотографија коју је окачио Патриота86, са потписивања Дејтонског споразума, где Милошевић седи раме уз раме са Туђманом и Изетбеговићем?

Које године су успостављене дипломатске везе са Хрватском у авнојевским границама?

И за крај - колики је временски оквир у којима су се одиграли догађаји из горе наведене три тачке? То је веома важно, јер указује на истинске мотиве. Нема прича, нема лажи, нема рекла-казала, правимо хронологију догађаја.
Аватар
odisej
Војвода
Војвода

Порука: 4921
Приступио: мар 2005

Порука odisej 11.3.2008. 14:23

стаљин ::Зато нама Србима и иде тако како иде, управо због оваквих прича и лажи. Пљујемо часне људе, величамо издајнике. Свака част, али се онда не питајте зашто нам је држава у оваквом стању.

=D> =D> =D>
Препреке не постоје да нас зауставе, већ да нас упуте у правом смеру!
Аватар
vninkovic
Војвода
Војвода

Порука vninkovic 11.3.2008. 14:28

Одисеј,лист спо-а је свакако лист странке која нам је свима одвратна.
Али види овај текст је тачан од а до ш.Процените сами.

Informaciju da je "Prvi partizan" iz Užica (tada još Titovog) tokom cele prošle godine ubrzano snabdevao svim vrstama municije (proizvodi oko 300 vrsta za različite namene) osim JNA i one koji nam sada tu istu municiju vraćaju kroz cev, prvo je saopštio Željko Medić, v.d. rukovodioca Sektora samozaštite "Prvog partizana". Za samo šest meseci u pravcu Slovenije, tačnije Jesenica, upućeno je sedam pošiljki ukupne težine 147.774 kg, a u pravcu BiH upućeno je 29 pošiljki sa ukupnom težinom od 94.090,30 kg. Pošto je usmeno upozoravao oficira bezbednosti (koji je stalno zaposlen u fabrici) da se municija prodaje sumnjivim licima ("oficir bezbednosti je u razgovoru rekao da je svestan da se vrši preprodaja municije u BiH"), a kako niko ništa nije preduzimao, Željko medić je sastavio informaciju i pod oznakom "strogo poverljivo" dostavio je 1. oktobra prošle godine SSNO-u, republičkom ministru za narodnu odbranu, SUP-u Užice, generalnom direktoru i pogonu "Namenska proizvodnja" koji proizvodi i prodaje municiju u "Prvom partizanu".

"Sa ovom informacijom hteo sam da skrenem pažnju nadležnim organima da se dešavaju neke stvari koje se ne bi smele dešavati. Nikada se kao u ovom periodu nije ubrzanije transportovala "B" materija (municija) za izvoz, koju mi proizvodimo.

SUSPENZIJA NAKON OBELODANjIVANjA

Čuo sam da na jednom graničnom prelazu roba pređe granicu, a da se ta ista roba vraća u Sloveniju na drugom graničnom prelazu", izjavio je Medić. "Prodaja se vrši sumnjivim licima i ima pojava šverca municijom. Na primer, od nas se kupuje po dva dinara a preprodaje po 20 dinara. Presudno za pisanje ove informacije je bilo to što su dva vozača bila u smrtnoj opasnosti prilikom prevoza "B" materije u Novi Travnik, gde su ih verovatno presreli i maltretirali pripadnici HDZ.

Po sada važećim normativnim aktima i opisu poslova na koje sam raspoređen, ja sam bio dužan da obavestim nadležne organe o svim pojavama kako bi se sprečio dalji transport municije sumnjivim licima u kriznim područjima.

Pored ovoga, prema planu pripravnosti jedna od mera u slučaju neposredne ratne opasnosti jeste da se stavi pod kontrolu izvoz strateških proizvoda. Ova informacija je napisana uz prethodni dogovor sa v. d. direktorom PP Zajednički poslovi i sa generalnim direktorom "Prvog partizana" DD. Smatram da u njoj nema ništa što je netačno", tvrdi Medić.

Samo 14 dana kasnije Medić je mobilisan a ovih dana suspendovan s posla.

"Afera", kako ju je nazvao direktor Namenske proizvodnje Radomir Višnjevac, sa municijom "Prvog partizana" koja ide ustašama (što su potvrdili i vozači fabrike u pismenim izjavama) zataškana je. "Posle upozorenja, nastavljena je isporuka istim kupcima u BiH", kaže Borivoje Dagović, direktor PP "Prometa", koji je stao u odbranu Medića, a nad kojim takođe "visi" disciplinska mera zbog iznošenja ovih podataka u javnost.

Kome je i kako prodavana municija iz ove fabrike, znalo se od samog početka. "Neko mora da ode u zatvor - ili mi koji smo to otkrili pa obelodanili, ili oni koji su to organizovali. Već više od pola godine ne dešava se ništa", kaže nam direktor Dagović. "Sumnjam da je u to upletena i policija i SSNO. Sve dokaze podneli smo nadležnim institucijama u fabrici, priložili smo svedočenja vozača koji tvrde da mesecima naoružavamo ustaše u Derventi, Doboju i Travniku. Podneli smo dostavnice iz kojih je očigledno da se ustašama i muslimanima koji se "kriju iza fiktivnih firmi, prodaje i zabranjeno oružje. Obavestili smo predsednika Skupštine Srbije o svemu, a sve se završilo time što je organizovan Radnički savet Namenske proizvodnje sa pet oficira iz fabrike, na čelu sa oficirom bezbednosti u vreme kada je bila najveća izdaja podoficira u SSNO. Podržali su poslovnu politiku direktora Višnjevca i aklamacijom tražili da se smenimo sa položaja mi koji smo ovaj skandal obelodanili".

Odbijajući najpre razgovor za "Srpsku reč" ("nikome ništa više ne verujem. Očekivali smo agresivnije reagovanje srpske javnosti, a sve je "stišano"), direktor Dagović je ipak pristao da ličnim svedočenjem rasvetli ove događaje, uz malu rezervu da "nećete smeti ni vi da objavite istinu".

LEGALNE METAK-KOMPANIJE

Po njegovim rečima, idealni uslovi za ovu sramnu trgovinu stekli su se prošle godine kada je veliki broj preduzeća u BiH bio registrovan i dobio po zakonu registraciju za promet oružja i municije za ličnu odbranu, sport, lov... Za registraciju tih preduzeća bili su potrebni odgovarajući papiri koji su vrlo lako izdavani u BiH. Sve dozvole koje su u BiH pojedinci imali za kupovinu oružja i municije važile su u sred Srbije! Ubrzano naoružavanje "zelenih beretki", ustaša i silesije paravojnih formacija išlo je uglavnom preko privatnih preduzeća: "Mujkić - kompani" i "Kolt" iz Dervente, "TIT" i "Grameks" iz Sarajeva i "Grand" iz Novog Travnika, koji su najveći kupci komercijalne municije "PP Namenska".

Glavni snabdevači oružjem i municijom ustašama u BiH bili su Marelja Marinko, predsednik HDZ-a u Travniku, koji je stajao iza fiktivne firme "Grand"; bivši direktor predstavništva "Zastave" u Sarajevu Andrija Lučić (koji je smenjen čim se u "Zastavi" saznalo za njegove malverzacije sa oružjem); rođak direktora Namenske proizvodnje, izvesni Višnjevac, koji je radio isti posao u Sarajevu, i braća Mujkići u Derventi.

Direktor Namenske proizvodnje koji je sa njima sklapao poslove, morao je znati sa kim radi, jer je i sam došao u Užice 1978. iz Travnika i morao je znati ko je tamo pobedio i ko je na vlasti. "Sada i novine pišu da HDZ vlada Travnikom, a kada smo mi znali i progovorili, hteli su da nas uhapse", kaže Dagović). "Mi smo i tada znali, pre šest meseci, da je Marelja Marinko organizovao štrajk i onemogućio isporuku topova za vojsku iz "Bratstva" u Travniku. Sada je ta činjenica poznata iz novina".

Ne želeći da padne u patetično pridikovanje o patriotizmu, direktor Dagović tvrdi da je to "izdaja moje zemlje" i da nema većeg licemerja nego kada Užički korpus kreće u Nevesinje, dok naše radnice u Užicu pakuju municiju za Marelju, a sinovi su im na frontu.
"Najteže mi je bilo kada sam gledao emisiju iz Vukovara u kojoj su prikazivali zarobljenu ustašku municiju. Prepoznao sam da je naša. Ima olovni zatupasti vrh - 12 grama - i namenjena je za visoku divljač. Kad udari mečku, na izlazu odvaljuje plećku. Tu ranjenog nema! A naš direktor kaže da smo prodavali pištoljsku i nešto malo lovačke municije".

Do tolike municije nije se došlo samo zauzimanjem kasarni i skladišta JNA, već direktno kupovinom u Užicu. Treba znati i to da je municiju lako prepoznati, jer na dancetu čaure, na svakom metku stoji ime preduzeća koje ga je proizvelo (PPU), godina proizvodnje (1991) i kalibar (5,56). "Prvi partizan" ne proizvodi neobeležene metke i ne pristaje na proizvodnju metaka sa tuđim žigom, kažu radnici koji više godina rade u ovoj fabrici.

MUNICIJA NASRED ULICE

Informacija o tome da municija "Prvog partizana" ide direktno ustašama u ruke, potekla je najpre od vozača koji su prevozili municiju u BiH. "Od 25 vozača koliko ih "Transport" ima, putni nalozi za prevoz "B" materije privatnim licima u BiH izdavani su "proverenim ljudima" koji su bili dobro dodatno plaćeni i sve je išlo glatko dok nije pošla druga ekipa ljudi koja nije bila u šemi", kaže direktor Dagović.

Miodrag Polić, vozač koji u "Prvom partizanu" radi 12 godina, dobio je nalog da preveze preko 200 paketa (što je oko četiri tone municije), u Pucarevo, današnji Travnik. "Na nalogu za isporuku stajalo je samo Marelja Marinko i kratko "Grand". Do tada nisam prevozio oružje za njega. Neobična okolnost na samom početku je da nas policija BiH, koje je bilo svuda, nigde nije kontrolisala, niti zaustavljala, iako na kamionu piše "Prvi partizan" i pretpostavlja se šta vozimo. Po pravilu, policija je trebalo da nas prati, kao do tada, kroz svaki grad kojim smo se kretali. Ništa manje zagonetno je i to što na adresi koju smo našli nije bilo nikakve firme "Grand". Bio je to soliter čiji su stanari tvrdili da Marelja Marinko nikada tu nije stanovao. Dok smo stajali puni municije nasred ulice, naišao je jedan taksi i ja sam zamolio vozača da mi pomogne da pronađem "Grand".

"Zemljače, pokazaću ti adresu da ne lutaš, ali nije dobro to što radiš". Pitao sam ga: "Otkuda ti znaš šta ja vučem?", a on je odgovorio: "Ne dolazi to njemu prvi put, stiže to njemu redovno svakog ponedeljka po četiri tone".

"Odveo me je pred jedan kafić gde su nam rekli da Marelja dolazi svakog trenutka iz Sarajeva. Brzo se pojavio i zatražio da izvršimo pretovar municije na ulici. Odbio sam jer je bilo dosta sveta okolo. "Pričaj slobodno, nije važno što te čuju, jer oni i čekaju to što si ti dovukao".

U kafiću u kome smo sedeli, bio je zalepljen ogroman plakat "To sam ja - HDZ". Kada sam otvorio kamion, prišlo je desetak ljudi koji su u gepeke parkiranih luksuznih automobila sarajevske, zagrebačke, zeničke i ostalih registracija pretovarali municiju. Častio nas je sa po 500 dinara i naglasio da bi voleo da baš mi i sledeće nedelje dovezemo turu, pošto znamo adresu. U povratku nije bilo nikakve kontrole".

Sledećeg ponedeljka vozač Polić je odbio da vozi municiju. "Video sam da roba ide sumnjivim licima koja pripadaju HD3". I pored njegovog upozorenja, njegov kolega, vozač Radisav Kuzeljević pristao je da sa suvozačem otpremi kamion na istu adresu. Kuzeljević kaže: "Dana 25. septembra prošle godine dobio sam nalog da četiri tone municije otpremim u Sarajevo i Travnik. U Sarajevu sam municiju istovario u privatnu kuću bratu od strica mog direktora Višnjevca (što sam kasnije saznao od Marinka Marelje). Posle ove isporuke, krenuli smo za Travnik. Na pet kilometara ispred odredišta, izbila je na put grupa od desetak naoružanih bandita, raspojasanih, bez ikakvih uniformi i oznaka. Uperili su puške u nas, naredili da izađemo i ispitivali: "Šta vozite i kome? Lezite na travu!" Držali su "kalašnjikove" na našim potiljcima i pretili: "Četnici, platićete zato što nam uništiste hrvatske gradove! "Moj kolega Sloba kaže: "Nismo mi četnici", a oni "Ćuti, pasi travu!".

DOBRO DOŠLI, DRAGI ČETNICI

Sat kasnije, koji nam se učinio kao večnost, došao je njihov zapovednik u milicijskoj bluzi i pogledao naše papire. "Momci, dobro je, to je za našeg čoveka". Pokazao nam je put do kafića ispred koga nas je čekao Marinko Marelja. Pozdravio nas je sa: "Gde ste, četnici?" Moj kolega nije mogao da otrpi: "Nismo mi četnici".

Zabolelo me je kada sam video kome smo i šta doterali, ali je bilo kasno da reagujemo. Nastavio je da se razmeće: "Znamo se, ja sam ustaša!" Govorio je da u Travniku vlada HD3 i s neskrivenim ponosom pokazivao ogroman plakat HDZ-a u kafiću. "Noćas smo imali okršaj sa vojskom i potukli smo ih. Nemaju šta da traže ovde". Sećam se da je rekao da je pre dva tri dana bio kod direktora Višnjevca u Mačkatu na pečenju. "Pozdravite mi mnogo Višnjevca i neka vas opet pošalje u ponedeljak sa novom turom", doviknuo nam je: "Volim da radim sa ljudima koje poznajem".

Njegovi momci iz belog kombija brzo su pretovarili pakete sa municijom. Tutnuo nam je po 500 dinara u ruke i mi smo krenuli za Užice. " Putujte i ne šaljite ovamo više onaj Užički korpus. Sve sami četnici, pijanice i siledžije". Mom kolegi suvozaču je igrala brada, a nije smeo da reaguje. Oči su mu bile pune suza, jer mu je sin bio na vojnoj vežbi. "Evo za koga teramo municiju, da mi dete ubiju", završio je vozač Kuzeljević.

Sa događajima su upoznali šefa, direktora i načelnika SUP-a koji je nemoćno slegnuo ramenima. "Sve mi to znamo, ali mu ne možemo ništa, Višnjevca drži neko iz SSNO".

Na kolegijumu direktora, svi su se držali parole "metak je proizvod kao i svaki drugi, ne kupuje se za nacionalni patos, nego za novac". Na tome se sve završilo. "Kolega i ja smo ispali smešni kada smo sve ovo pokrenuli", rezigniran je Kuzeljević. "Nikako ne mogu da prihvatim činjenicu da se takav čovek nalazi kod nas".

Isti vozač isporučivao je tih dana municiju u Doboju i privatnom lica za koga kaže da je Hrvat iz Slavonskog Broda, koji često dolazi u Užice i ugovara kupovinu. Nije teško pretpostaviti da je municija i dalje išla na hrvatsko ratište.

Posle ovih događaja svi vozači su odbili da prevoze municiju u BiH. Rešenje je ubrzo nađeno tako što je travnički beli kombi dolazio u fabrički krug "Prvog partizana" i direktno uzimao municiju za Marelju. Po naređenju direktora Višnjevca obezbeđenje je vozače kombija puštalo u fabrički krug, a na pitanje fabričkog obezbeđenja zašto su terali užičke vozače da "pasu travu", arogantno su odgovorili: "Zato što ste čobani".

DA SE "JAVNOST NE UZNEMIRI"...

Kada se zaratilo u Bijeljini, direktor je ultimativno zahtevao od vozača da transportuju municiju za Sarajevo i Zenicu ili će im u protivnom "podeliti radne knjižice". Direktor Dagović je uzeo ljude u zaštitu i bio ne malo iznenađen kada je Višnjevac lakonski rekao da će im "drugi uzeti posao".

U to vreme podignuta je i ograda kojom je direktor Višnjevac ogradio pogone Namenske proizvodnje od ostalih delova "Prvog partizana". Bio je to prvi korak, sa namerom da se Namenska postepeno izdvoji iz DD "Prvi partizan".

"Oktobra meseca u Namenskoj je uvedeno vanredno stanje", kaže Dagović. "Pojačano je obezbeđenje, zabranjen pristup radnicima fabrike, a Hrvati sa travničkim kombijem slobodno su se šetkali po fabričkom krugu". Revolt koji je pokrenula nekolicina ljudi nije bio dovoljan da ohrabri ostale direktore "Prvog partizana" kojima nije smetalo što se ispred Namenske šepuri novi "audi" (travničke registracije) direktora Višnjevca, koji je za veoma kratko vreme stekao i vilu na Beloj zemlji, pored koje je kupio ogroman plac. Na tom placu je počeo da zida neki objekat koji je u vreme ove "afere" prodao.

Kao poslovni i praktični ljudi, rukovodioci Namenske proizvodnje su umesto nekorisnog samooptuživanja presavili tabak i uputili ga Radničkom savetu "Prvog partizana" tražeći hitno sazivanje Skupštine DD "Prvi partizan" i hitno suspendovanje s posla svih ljudi koji su javnost uznemirili "dezinformacijama". Citiraćemo ga: "Informacija od strane Medić Željka u vezi s isporukom naših proizvoda je čista laž"... u cilju destabilizacije i stvaranja uznemirenja u fabrici... Radnički savet se ograđuje i odbacuje konstatacije navedene u informaciji Medić Željka i daje punu podršku poslovnoj politici koju vodi rukovodstvo preduzeća PP Namenska proizvodnja". Od Skupštine ovi rukovodioci zahtevaju da zbog nanete "štete fabrici, rukovodstvu razreši dužnosti i suspenduje generalnog direktora PP Bogdanović Radomira, direktora "Prometa" Dagović Borivoja, direktora PP Zajednički poslovi Filipović Milana i v.d. rukovodioca Sektora samozaštite Medić Željka".

Zahtev se završava ultimativno: "Ukoliko Skupština DD Prvi partizan ne donese odluku o suspenziji ovih lica, Namenska proizvodnja će pokrenuti postupak za raskidanje ugovora o osnivanju deoničarskih društava". Ovo je potkrepljeno ciničnim zaključkom da je "nemoguće nastaviti poslovnu saradnju sa ljudima koji opstruktivno deluju".

Skupština je jednoglasno zaključila da su sve informacije o prodaji municije "Prvog partizana" Namenske proizvodnje na kriznim područjima Jugoslavije bez ikakvog osnova i kao takve netačne
Аватар
стаљин
Војвода
Војвода

Порука стаљин 11.3.2008. 14:31

Милошевић није био свемогућ, није био Бог. Чинио је оптимална решења у датом тренутку. Лако је вама критиковати из топлине породичног дома. Треба се ставити у његову кожу. Сав домаћи шљам се окомио на њега, сви историјски српски непријатељи. Није могао да учини баш све, јер није имао пре свега домаћу подршку у мери којој је потребно. Уосталом, не могу се сви историјски циљеви остварити одједанпут, нешто мора да остане и наредним генерацијама. Колико је само требало да прође генерација док се нисмо коначно ослободили од Османске империје!?

ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 79 гостију