srpskinacionalisti.com

Сећања - Слободан Милошевић

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
odisej
Војвода
Војвода

Порука: 4921
Приступио: мар 2005

Re: Сећања-Слободан Милошевић

Порука odisej 11.3.2008. 12:09

Kaurin ::i da odgovori na pitanje zbog čega Milošević nije angažovao Jugoslovensku armiju kada su krajiški Srbi počeli da beže pred hrvatskim snagama..."

Ако се анализира састав војске из тог периода видеће се да Слоба баш и није имао "пуну команду" (или боље речено никакву) над ЈНА, а да је сам генералштаб био дебело под командом ЦИА-е.
О том потом...
Препреке не постоје да нас зауставе, већ да нас упуте у правом смеру!
Аватар
Witch-king of Angmar
Војвода
Војвода

Порука: 2987
Приступио: апр 2004
Место: Минас Моргул

Порука Witch-king of Angmar 11.3.2008. 12:11

Можда као плакат?
Приложени фајлови
Milosevic-1.jpg
Milosevic-1.jpg (17.04 КиБ) Прегледано 3165 пута
Du siehst, mein Sohn, zum Raum wird hier die Zeit

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by frost.
Аватар
Patriota86
Војвода
Војвода

Порука: 2875
Приступио: мар 2006
Место: Београд

Порука Patriota86 11.3.2008. 12:13

NACIONALISTA ::Ni ja ga nikada nisam voleo, niti glasao za njega. Smatram ga odgovornim za mnoge stvari koje nam je ucinio, ali ipak, to je istorijska cinjenica, narod ga je tri puta birao!!! Kao takav zasluzio je mesto u Aleji velikana. Neka mu je laka zemlja!

Тадића је већ 2 пута народ изабрао, па то не значи да је добар по нас.
Хвала ти Милошевићу за дејтонски и кумановски споразум.Стварно си заслужио место у алеји великана :ljut:

Слика
Мали тест(оштро око): пронађите часног човека на слици.
Знам, ни ја не могу да нађем. Само шљам.
До године у Приштини, следеће у Книну
Слика
Аватар
стаљин
Војвода
Војвода

Порука: 1925
Приступио: феб 2008

Порука стаљин 11.3.2008. 12:15

Шљам си сам, срам те било.
НЕ АТАКУЮТ СЕРБИЮ ИЗ-ЗА МИЛОШЕВИЧА,НО АТАКУЮТ МИЛОШЕВИЧА ИЗ-ЗА СЕРБИИ!!!

Хтео бих да подигнем чашу у здравље нашега совјетског народа, а пре свега руског народа. Пијем пре свега у здравље руског народа, зато што је он најистакнутија нација од свих нација које улазе у састав СССР. Дижем ову чашу у здравље рускога народа, не само зато што је он руководећи народ, већ и зато што он има бистар ум, чврст карактер и стрпљење.
Нека је хвала њему, рускоме народу! У здравље рускога народа! Стаљин
Аватар
Patriota86
Војвода
Војвода

Порука Patriota86 11.3.2008. 12:19

стаљин ::

Шљам си сам, срам те било.

Можда и јесам, али мене људи неће памтити, као човека одговорног за пад српских земаља западно од Дрине.
Ко му је крив што је теглио странку оне бабетине?
Какав човек-такав карактер. :?
Слика
Аватар
стаљин
Војвода
Војвода

Порука стаљин 11.3.2008. 12:22

Можда и јесам, али мене људи неће памтити, као човека одговорног за пад српских земаља западно од Дрине.

Kакав човек, таква и беседа!

Хтео бих да подигнем чашу у здравље нашега совјетског народа, а пре свега руског народа. Пијем пре свега у здравље руског народа, зато што је он најистакнутија нација од свих нација које улазе у састав СССР. Дижем ову чашу у здравље рускога народа, не само зато што је он руководећи народ, већ и зато што он има бистар ум, чврст карактер и стрпљење.
Аватар
Patriota86
Војвода
Војвода

Порука Patriota86 11.3.2008. 12:22

Или не дај Боже, као некога који се сахранио под лопатом...
ДОСовци су МНОГО гори од покојног председника, мада су морали да се потруде, да би га превазишли у издаји.
Слика
NACIONALISTA
Војвода
Војвода

Порука: 3238
Приступио: апр 2003

Порука NACIONALISTA 11.3.2008. 12:28

Prestanite sa prepucavanjem. Neka mu sudi istorija i neka ona kaze kakav je bio. U svakom slucaju, cinjenica je da su ga zlotvori likvidirali u Hagu i eto svako ko je njegov pristalica bio ima pravo da se seti njegovog lika i dela na dan kada je ubijen. Neka mu je laka zemlja!
Аватар
Sandra
Војвода
Војвода

Порука: 2760
Приступио: авг 2007

Порука Sandra 11.3.2008. 12:34

Da ti kazem patrioto 86 sto si napisao ispod one slike pitam se samo da li bi ko od muslimana i hrvata tako napisao nego samo mi bedni srbi koji se jos nazivaju patriotama.Sami sa ove vremenske distance vidimo da nije nista mogao uciniti niti se suprostaviti tolikoj sili .Tako nam je kada pljujemo sami sebe i zato nam je sve ovako.O MRTVIMA SVE NAJBOLJE.
Nedam na svoga koga vise nema pa kakav je onakav je i nebi da ga poredim sa onom drugom dvojicom.
Zasto da se svadjamo i polemisemo o nekome koga vise nema.
Није ми Бог дао да погинем са српским јунацима на првим борбеним линијама али идем тамо где сам најспремнији и најпоткованији за борбу.
Др.Војислав Шешељ.

Није задовољство имати нешто ако то не поделиш с другим.
Cила Бога не моли, али зато ни Бог силу не воли. Притом - Бог је вечан, а сила је свака за времена
Аватар
Patriota86
Војвода
Војвода

Порука Patriota86 11.3.2008. 13:15

btsandra ::Da ti kazem patrioto 86 sto si napisao ispod one slike pitam se samo da li bi ko od muslimana i hrvata tako napisao nego samo mi bedni srbi koji se jos nazivaju patriotama.Sami sa ove vremenske distance vidimo da nije nista mogao uciniti niti se suprostaviti tolikoj sili .Tako nam je kada pljujemo sami sebe i zato nam je sve ovako.O MRTVIMA SVE NAJBOLJE.
Nedam na svoga koga vise nema pa kakav je onakav je i nebi da ga poredim sa onom drugom dvojicom.
Zasto da se svadjamo i polemisemo o nekome koga vise nema.

Наравно да не би Сандра.
Туђман је крватима, а Алија мухамеданима створио државу преко српске крви, док је покојника било брига за Србе.
Сви су се снашли приликом распада СФРЈ, сви су имали националисте на власти, само смо ми имали комунисту.
И зато је апсурдна оптужница за "удружени злочиначки подухват у циљу стварања Велике Србије".
Могло је много боље да се учини, могао је и усташе и јаничаре (па и шипце 1998) да згази за 3 месеца, само да је хтео.
Да ли треба да нас чуди што су га Амери након потписивања Дејтона прогласили за "битан фактор мира на Балкану"?
Тај покојни Милошевић је потписао све што су Амери тражили од њега.Потписао је Венс-Овенсов план (па када га је скупштина РС одбила, увео им је санкције), потписао је Z-4 (против кога је СРС и дан-данас, и кога су Крајишници такође одбили), потписао је Дејтонски споразум (што је означило дефинитивну продају српских земаља западно од Дрине), потписао је Кумановски споразум (уместо да је наставио рат) итд.
Шта је он то добро урадио по Србе?Ништа!
Економски смо у периоду од 1996-1999 боље живели него данас, јер се држава бринула о економији, бесплатно се студирало и могао си да нађеш посао без проблема.То стоји.
Али је дефинитвно био погубан по српску националну политику.
Затварао је родољубе, тукао сопствени народ, допустио УМНИКу да дође на Космет, крао на изборима (1997) итд. , заједно са својом женицом, оном црвеном вештицом.
Па нисмо ми џабе певали:
Бранковић је устао из гроба, сад се зове Милошевић Слоба
Славићемо месец дана, када скинемо Слободана.
(говорим конкретно о митинзима Српске Радикалне Странке).
И сам Шешељ каже за њега да је био амерички играч до 1998, да је америма требао неко да потпише Дејтонски споразум и да , када су га искористили, скинули са власти и довели новог човека, тј. Ђинђића.
О мртвима све најбоље?
Жао ми је Сандра, али ја о Хитлеру,Мусолинију,Стаљину,Месићу,Ђинђићу,Богдановићу и осталим покојницима, не могу да мислим ништа добро.
Слобе нема више, добро је што га нема, сада морамо да се концентришемо на досманлије.
Слика
Слика
Аватар
S.H.
Војвода
Војвода

Порука: 3255
Приступио: јан 2004

Порука S.H. 11.3.2008. 13:23

Стаљине, ти мени на оној другој теми не одговори зашто нас тај дични Милошевић не уједини кад је за то реално постојала и народна воља и када је стање на терену то дозвољавало, почетком деведесетих? Због чега је, неуједињењем са Србијом, РКС практично остављена на милост и немилост како усташама тако и унутрашњим раздорима?

Паметан је био Караџић, схватио је са каквим ђубретом има посла, па је на време прекинуо са њим, истрпео велеиздајникове санкције (санкције прекодринским Србима и то од државе која је последице санкција и те како упознала!), па Република Српска, таква каква је, постоји и данас.
"Захтевамо од надлежних институција да против нападача (на заставу и летву) буде поднета кривична пријава и да се он због напада (на заставу и летву) казни." - У Београду, 6. октобар 2007. Жене у црном
Аватар
стаљин
Војвода
Војвода

Порука стаљин 11.3.2008. 13:35

S.H. ::Стаљине, ти мени на оној другој теми не одговори зашто нас тај дични Милошевић не уједини кад је за то реално постојала и народна воља и када је стање на терену то дозвољавало, почетком деведесетих? Због чега је, неуједињењем са Србијом, РКС практично остављена на милост и немилост како усташама тако и унутрашњим раздорима?

Паметан је био Караџић, схватио је са каквим ђубретом има посла, па је на време прекинуо са њим, истрпео велеиздајникове санкције (санкције прекодринским Србима и то од државе која је последице санкција и те како упознала!), па Република Српска, таква каква је, постоји и данас.

Да је то икако било могуће, он би то и урадио. Но, нажалост није било могуће. Какве црне санкције, не буди смешан. Данас сваки врабац на грани близу Дрине зна да су преко незваничних прелаза пролазили камиони са помоћи РС. Морао је да глуми пред светом како је наводно љут на Караџића, да би смо бар мало лакше дисали овде и како би се притисци на нас смањили. Уверен сам да је све то било у договору са Караџићем. Па РС не би могла да испали ни метак, да није било Србије. Пази мало шта причаш и размисли. Данас се зна, и сваком Србину из РСК је јасно да је била издаја Бабићева. То се доказало на процесу Милошевићу. Мој први комшија избеглица из РСК, који је био на ратишту, размишљао је као ти. Међутим, кад је отпратио сведочење Бабића, извинио ми се за све што је рекао о Милошевићу.

Аватар
vninkovic
Војвода
Војвода

Порука: 5104
Приступио: апр 2004
Место: Ужице

Порука vninkovic 11.3.2008. 13:42

Е Стаљине па скупштина рск је тражила ПРИПАЈАЊЕ СРБИЈи крајем 91-ве ал Мишко није хтео ни да чује.Није хтео ни да чује многе друге ствари делом због идеолошких разлика делом због олоша који га је окруживао и погрешно информисао.Величати Мишка као државника данас је лако када видиш ко се све за државника издаје.Али факат је један лоша спољна политика,никакво јединство,милион јајара око њега којих се није отресао на време,пограшни кораци.
Да не дужим код мене се добрим делом опрао али дизати га у звезде данас и говорити ето ми никада бољег нисмо имали је смешно и жалосно.
Инаће Стаљине те ГРАНИЦЕ СУ ПОСТОЈАЛЕ(био видео)и немој те фолове сличне онима где Дража пише вал и почиње реченицу са тко.
Глава глави,плећка харамбаши,а фукара може и ребара!!
Аватар
стаљин
Војвода
Војвода

Порука стаљин 11.3.2008. 13:44

Па нисмо ми џабе певали:
Бранковић је устао из гроба, сад се зове Милошевић Слоба
Славићемо месец дана, када скинемо Слободана.
(говорим конкретно о митинзима Српске Радикалне Странке).
И сам Шешељ каже за њега да је био амерички играч до 1998, да је америма требао неко да потпише Дејтонски споразум и да , када су га искористили, скинули са власти и довели новог човека, тј. Ђинђића.
О мртвима све најбоље?

"Dragi Slobo, kao grom iz vedra neba pogodila me je vest da su te haški zlotvori na onako monstruozan način ubili. U šoku smo bili svi. Mi, tvoji haški saborci, ali i svi časni ljudi u Srbiji i svetu, svi oni koji vole i poštuju slobodu više od svega. Svi danas znamo ko te je ubio. To su oni koji nisu mogli da podnesu briljantnu odbranu pred njihovim inkvizitorskim sudom, oni koji su nam zemlju bombardovali i razarali, oni koji danas hoće da unište Srbiju. A za taj prljavi posao u svoja zločinačka kola upregli su sluge u Srbiji.

Okupator i njegove okupacione sluge u našoj zemlji delovali su zajednički sa jednim jedinim ciljem i zadatkom, kako da što brže i uspešnije unište našu Srbiju. Zato su morali tebe da ubiju. Morali su, jer si ponosno, dostojanstveno i hrabro branio naš narod i našu zemlju. Morali su, jer im je od optužnice pred antisrpskim tribunalom protiv tebe ostalo samo mrtvo slovo na papiru. Morali su i zato što su sve jasnije na videlo izlazile činjenice da su Amerikanci i Englezi i ostali zapadnjaci bili ti koji su izazvali krizu u bivšoj Jugoslaviji, a tvoja krivica je bila samo u tome što si pokušao da spaseš svoj narod od pogroma.

Morali su da te ubiju i da bi zastrašili sve one u Srbiji koji vole slobodu. Sve one koji vole otadžbinu, jer misle da će na taj način za najviše vrednosti u našoj Srbiji proglasiti nacionalnu izdaju, kriminal, lopovluk i svekoliki banditizam baš onako kako su Srbijom preko svojih satrapa vladali od oktobra 2000. godine. Dragi prijatelju, nisam neko ko često pokazuje emocije, ne spadam u one koji bi patetičnim izlivom osećanja pokazivali šta o nekome misle, ali tvoja smrt me je iskreno i ljudski pogodila. Ne samo da ćeš nedostajati Srbiji, svima koji su voleli da gledaju i slušaju kako pobeđuješ kriminalce iz Haškog tribunala, već ćeš nedostajati svima nama, tvojim prijateljima sa kojima si delio dane, mesece i godine muka i patnji posebno ovde u haškom kazamatu.

Danas, dragi Slobo, ne postoji niko tužniji od mene što nisam u mogućnosti da budem u Beogradu i Požarevcu, i tebe, veliki prijatelju, ispratim i pozdravim poslednji put. Ostalo mi je da samo ovom porukom, koja nikada ne može do kraja da iskaže emocije, pokušam da ti ukažem onu pažnju koja se posvećuje dobrim i velikim ljudima koji su svoj život dali za otadžbinu i narod. I nekada kao politički neistomišljenici, čak i kada smo razmenjivali teške reči i optužbe, poštovali smo se i uvažavali, jer smo znali da se obojica borimo za Srbiju.

Poslednje tri godine koje smo zajedno proveli u tuđinskom kazamatu zbližile su nas više nego ikada. Neizmernom tolerancijom, smirenošću i iskrenom srpskom gospodstvenošću plenio si ljude oko sebe. Cenio sam tvoje prijateljstvo više od svega. Voleo sam te i poštovao i kao saborca i kao dobrog čoveka. Ti si, Slobo, bio jedan od onih ljudi koji nije mogao da sakrije neizmernu i gotovo nadljudsku ljubav prema svojoj porodici. Voleo si svoje najbliže onako kako malo koji otac i suprug može. I to je odlika velikih ljudi.

Koliko si smetao srpskim neprijateljima pokazuju i njihove neljudske reakcije posle tvore smrti. Oni koji su želeli uništenje Srbije ne mogu da sakriju svoju radost i egzaltiranost zbog tvoje pogibije, ni oni na zapadu, ni njihovi domaći satrapi, naravno, ni njihova lažovizija i prljave novine. Sve to rade, dragi prijatelju, zato što se plaše našeg naroda, zato što se plaše slobodarskog duha koji si širio oko sebe, zato što se plaše da slobodarsku Srbiju nikada neće pobediti.

Znam da danas za tobom tuguju svi časni Srbi, ne samo u Srbiji, već i u Crnoj Gori i u Republici Srpskoj, a krišom i naši ljudi na teritoriji okupirane Srpske Krajine. U žalosti su ne samo Srbi, već i svi slobodoumni ljudi širom zemljine kugle. Posebnu čast treba da ti čini činjenica da te i u Srbiji i u svetu napada najgori ljudski otpad, čime tvoju ljudsku i političku vrednost uzdižu do neslućenih visina. Posle godina satanizacije naše Srbije, tebe i tvoje politike, kao i svih nas, valjda čudom ne mogu da se načude kako Srbi posle tvog ubistva ponosno dižu glavu spremni da se za svoju zemlju i svoj narod bore snažnije nego ikad.

Oteli su nam Srpsku Krajinu, pokušavaju da unište Republiku Srpsku, bombardovali su Srbiju da bi danas uz pomoć svojih štićenika pokušali da nam uzmu Kosovo i Metohiju. Posle svega, ubili su i tebe, dragi prijatelju. Ipak, nadam se i uveren sam da Srbiju nisu ubili, jer naša Srbija dići će se kao Feniks iz pepela, a sloboda će biti, baš kao što je kroz istoriju uvek bila, najveća vrednost našeg naroda.

U ime Srpske radikalne stranke, miliona građana koji je podržavaju i u lično ime izražavam najiskrenije saučešće tvojoj deci, supruzi, celoj tvojoj porodici. Ostaće im zauvek da se ponose tobom i tvojim delom. Izražavam saučešće i građanima Srbije i celokupnom srpskom narodu, a tebi, dragi prijatelju, dajem obećanje da ću se protiv haških kriminalaca boriti sa istom žestinom sa kojom si ti to činio, braneći istinu i našu srpsku otadžbinu. Takođe znam da će naš narod umeti da poštuje tvoju žrtvu i da će se jedinstvenije nego ikada izboriti za svoju budućnost. Na nama ostaje da oslobodimo našu otadžbinu Srbiju, a tebi, dragi moj Slobodane, neka svevišnji Bog podari rajski blagoslov, neka tvome telu bude laka sveta srpska zemlja.

Слика

Аватар
odisej
Војвода
Војвода

Порука: 4921
Приступио: мар 2005

Порука odisej 11.3.2008. 13:47

Patriota86 ::Слобе нема више, добро је што га нема, сада морамо да се концентришемо на досманлије.

Не знам зашто, али имам неки осећај да овакво размишљање води и према "концентришимо се сад и на патриоте (СРС)"??? :roll:
Препреке не постоје да нас зауставе, већ да нас упуте у правом смеру!
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 15 гостију