srpskinacionalisti.com

Eкономија Србије

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
__Сербон__
Војвода
Војвода

Порука: 6492
Приступио: јун 2005
Место: Требиње, Србија

Eкономија Србије

Порука __Сербон__ 21.6.2007. 5:35

Јасно је да је у овом времену у којем ми живимо најбољи начин да се Српске земље уједине економски успех Републике Србије. Лако ће наше земље гравитирати ка мајци Србији када Србија постане доминантна економска сила на балкану и када Србија буде имала довољно финанција да лобира за своје интересе у свету у код куће.
РС и Србија се економски приближавају више и више, што је врло лепа вест. Већ знамо да је Телеком Србије сада власник Телекома РС и да је договорена посебна сарадња између ове две Српске земље.
Још један важан корак ка уједињењу је заједничка изграда нове хидроелектране на Дрини:

Србија и Република Српска граде хидроелектрану Бук бијела
stana - 20. јун 2007.

Министри енергетике Србије и Републике Српске најавили су изградњу заједничке хидроелектране Бук бијела на Дрини. Према првим најавама, изградња може да почне следеће године, уз трошкове од око 200 милиона евра. Два министра су оценила да Дрина има добар хидропотенцијал, који треба искористити за додатну производњу струје. О свим детаљима у наредне две недеље треба да се договоре радне групе. „Данас смо се још једном договорили да контактирамо са политичким врхом Црне Горе, да покушамо да их ´увучемо´ у ту инвестицију”, каже Рајко Убипарип, министар привреде, енергетике и развоја Републике Српске. „Ако њихов став и даље буде да не желе да учествују, онда ћемо разговарати о изградњи хидроелектране са излазном снагом од 1.500 мегавата”, каже он. Стручњаци кажу да је за изградњу такве хидроелектране потребно најмање пет година и да би Србији, због енергетске зависности, значило да градњу почне што пре.
Свака хидроелектрана много би значила пошто се предвиђају велике несташице енергије и у Србији, с тим што је она енергетски сиромашња. Потрошња ће у Србији расти више од 30 одсто, према стратегији развоја енергетике, увозна зависност преко 45 посто, а потрошња домаћинстава више 10 посто, сматрају стручњаци.

Према оцени министара, нова хидроелектрана коштала би око 200 милиона евра и њу би могле да финансирају електропривреде Србије и РС.

Они су, међутим, навели да постоји велико интересовање и других компанија за учешће у изградњи хидроелектране, међу којима је чешка електропривреда.

Такође, сви знамо да Војводина, па и Централна Србија, имају огромне пољопривредне потенцијале које тренутно не искориштавају. Уместо да градимо самосталну економију која ће нам омогућити да прехранимо своје грађане, да запослимо више грађана, и да остатак извозимо и тако зарађујемо капитал, ми се ослањамо на стране компаније и приватизације. То је срамота. Потенцијал Српске пољопривреде се мора искористити и мора постати наш највећи адут, погон нашег економског препорода.
Ја одавно говорим да ЕУ само занима доминација наше економије и да се треба окренути инвестицијама из других делова света, као например са далеког истока, и да тако кроз пословање са њима као са равноправним партнерима остваримо самостални економски успех који ће ићи у НАШУ корист.
Ево пример источне технологије која може снажно утицати на наш економски успех:

Конструисан робот берач јагода
stana - 20. јун 2007.

Јапански стручњаци са пољопривредног факултета Универзитета Мијазаки на острву Кјушу, конструисали су прототип робота који разликује зреле од зелених јагода и успешно их бере. Тим на челу са професором Масатеру Нагатом, опремио је робота вештачком руком на чијем крају се налазе маказе којима сече петељке и двема камерама које роботу омогућују да утврди зрелост плода. Професор Нагата је као свој мотив за конструисање робота берача навео жељу да олакша рад старим особама које се баве пољопривредом. Он је додао да је и сам искусио проблеме са леђима настале због брања јагода. Прототип робота берача јагода још увек није толико спретан као људи, али се очекује да ће даљим усавршавањем у блиској будућности успети да их ефикасно одмени. (РТС)

Сматрам да је економија од највеће важности за Србију и да се само кроз економски препород могу остварити наши национални циљеви!
ВЛАСТ НАРОДУ ! ..................................... СЛОБОДА СРБИЈИ !

Слика
Аватар
bobby
Војвода
Војвода

Порука: 2628
Приступио: јун 2004

Re: Eкономија Србије

Порука bobby 21.6.2007. 11:14

Оно што је битно за нас је што Русија постаје економски јака, чиме се повећава и политички утицај на друге земље и светску политику.

Moscow to become Europe’s second biggest financial capital after London
http://english.pravda.ru/russia/economi ... 1-moscow-0
Мисли глобално, делуј локално!
http://www.youtube.com/watch?v=c8Ej0ADbGNY

"Вредност националне идеје најјасније се мери количином мржње коју непријатељи и издајници једног народа испоље против ње." В. Шешељ
Аватар
gorskivuk
Војвода
Војвода

Порука: 8793
Приступио: јан 2007

Порука gorskivuk 21.6.2007. 11:48

мислим,да је изградња Бук Бјеле,без учешћа црногораца,са излазном снагом 1.500 МW,ништа друго него клање вола ради киле меса!ако Ц-Горци пуште Тару,градила би се од 5.000 МW!!!

инвестиција,поприлична!
концесија земљишта које ће бити потопљено,избор извођача,и ако се укључи још неки инвеститор,као рецимо ИФТ,и сл.
и невидим какву добит ће остварити обични грађани и Српске и Србије!ако упоредимо да код нас струја кошта негдје око 20евр.по мв,а на западу 70евр.мв!испада да ће то бити извозно оријентисана инвестиција!
с обзиром на стандарде,наша је домаћа струја и онако прескупа у односу на запад!
живи били па видјели!
Аватар
Vranac
Војвода
Војвода

Порука: 10178
Приступио: мар 2006
Место: Београд, Србија

Порука Vranac 21.6.2007. 14:16

bobby ::Оно што је битно за нас је што Русија постаје економски јака, чиме се повећава и политички утицај на друге земље и светску политику.

Treba jos najmanje 10 godina da bi rusija bila prav ekonomska sila.

Sve dok njena ekonomija u potpunosti zavisi od izvoza prirodnih bogatstava oni su krhki i slabi kao i SSSR.

Rusija mora da stvori proizvodnju. Oni sve zivo uvoze. Tu se ne radi samo o visokim tehnologijama, nego oni uvoze meso, psenicu, secerr, ulje.. 90% lekova u Rusiji je iz uvoza. Pa hranu i lekove i mi cak izvozimo.
Аватар
Danilo187
Националиста
Националиста

Порука: 439
Приступио: апр 2007

Порука Danilo187 21.6.2007. 14:33

na koji nacin moze srbija da razvije svoju ekonomiju sto brze? nemamo mi puno da ponudimo....
say what ?!?
Аватар
ЛУКАШЕНКО
Војвода
Војвода

Порука: 5959
Приступио: јан 2005

Порука ЛУКАШЕНКО 21.6.2007. 14:47

Vranac ::
bobby ::Оно што је битно за нас је што Русија постаје економски јака, чиме се повећава и политички утицај на друге земље и светску политику.

Treba jos najmanje 10 godina da bi rusija bila prav ekonomska sila.

Sve dok njena ekonomija u potpunosti zavisi od izvoza prirodnih bogatstava oni su krhki i slabi kao i SSSR.

Rusija mora da stvori proizvodnju. Oni sve zivo uvoze. Tu se ne radi samo o visokim tehnologijama, nego oni uvoze meso, psenicu, secerr, ulje.. 90% lekova u Rusiji je iz uvoza. Pa hranu i lekove i mi cak izvozimo.

Vranac,
Sta se s tobom zbiva - ja to ne znam ali ovo nema veze sa cinjenicama.

Rusija je 2002. postala veliki izvoznik psenice, a ako pogledas trgovinske bilanse uocices
i znacajan izvoz drugih proizvoda koje pominjes.

Tek ono sa "visokim tehnologijama" je ludost :D

Kada ovako neko nesto odvali mrzi me i nabrajati primere u kojima je ruska nauka
vec duzi niz godina vodeca u svetskim okvirima.

Govoriti o tehnoloskoj inferiornosti zemlje koja je nesumnjiva tehnoloska sila
moze biti samo posledica strasne neupucenosti ili namere (CCN informisanja)

:?
Священная война- Svyaschennaya voina
Ако нам неко дође главе, биће то мангупи у сопственим редовима !
Аватар
gorskivuk
Војвода
Војвода

Порука: 8793
Приступио: јан 2007

Порука gorskivuk 21.6.2007. 14:56

економија се развија трговином!ако произведеш,а не умијеш да продаш,ниси ништа направио!Србија има бесцаринску трговину са Русима,а то је фантастичан адут,у нашим рукама,јер је руско тржиште огромно,али то слабо наши привредници користе,већ корумпирана политичка елита,даје словенцима да региструју фиктивне фирме у Србији,и да тако они извозе своју робу,под српским извозним папирима!
још мислим да би требало,ако већ није уведена? нулта пореска стопа пдв,за пољопривреднике,нарочито оне који су оријентисани на извоз!
још је веома битно,за наше просторе,сачувати здраву воду и здраво земљиште,јер цијена питке воде већ достиже цијену нафте у свијету!
то ће бити најтраженији продукт,а фала богу ми га још имамо!
нема гарде без кокарде,
нит војника без четника...

http://rcp-brcko.com/index.php?option=c ... e&Itemid=1
Аватар
__Сербон__
Војвода
Војвода

Порука __Сербон__ 21.6.2007. 15:31

Danilo187 ::na koji nacin moze srbija da razvije svoju ekonomiju sto brze? nemamo mi puno da ponudimo....

Па говорим ти, имамо огроман пољопривредни потенцијал који може прехранити целу европу. То нам може бити и за извоз и за домаће тржиште и начин да запослимо Србе без посла.

Важно је искористити потенцијал наше пољопривреде и земљорадње и слажем се да је Руско тржиште врло важно за нас.

Што пре сконтамо да нам ЕУ није главни нити једини избор, то воље.

Слика
Аватар
Nenad
Војвода
Војвода

Порука: 10518
Приступио: мар 2003

Порука Nenad 21.6.2007. 15:41

Сербоне, не претеруј, ако желиш да кажеш да имамо потенцијал да развијамо пољопривреду и прехрамбене индустрије, слажем се, али не мораш да причаш у флоскулама "прехранимо целу Европу" итд.

Европа није гладна, имају и много више хране него што им треба. А још и субвенцирају своје фармере.

Србија треба да развија "органик" храну, мање количине квалитетних производа, то сада одлично пролази на западу.
La soberanía de un pueblo no se discute, se defiende con el arma en la mano.
Аватар
__Сербон__
Војвода
Војвода

Порука __Сербон__ 21.6.2007. 16:03

Ја кажем могла би али не мора прехранити европу него гледати ка истоку, далеком истоку, и латинској америци за извозе.

Слика
Аватар
Nenad
Војвода
Војвода

Порука Nenad 21.6.2007. 16:24

Сумњам да бисмо могли да прехранимо 700 милиона људи. Буди реалан ако хоћеш озбиљну дискусију да водиш.

Латинска Америка извози храну, посебно месо.

Немамо ми тржиште за велике количине хране, али може се добро зарадити на мањим количинама квалитетних производа.
Аватар
__Сербон__
Војвода
Војвода

Порука __Сербон__ 21.6.2007. 16:30

Ти онда ниси свестан огромног пољопривредног потенцијала у војводини.

Јапан и Кина ће бити огромна тржишта за храну у будуће, али и на квалитету се треба радити свакако.

Слика
Аватар
ЛУКАШЕНКО
Војвода
Војвода

Порука: 5959
Приступио: јан 2005

Порука ЛУКАШЕНКО 21.6.2007. 16:39

__Сербон__ ::Ти онда ниси свестан огромног пољопривредног потенцијала у војводини.

Јапан и Кина ће бити огромна тржишта за храну у будуће, али и на квалитету се треба радити свакако.

Јуначе "сербоне",

Да си ти жив и здрав, Кина је данас у врху светских произвођача хране !
Тенденција се из године у годину наставља, па ти види...
Најпре се информиши.

...а што се тиче Војводине, "немо ми бре просипаш те
комуњарске приче.." :D
Священная война- Svyaschennaya voina
Ако нам неко дође главе, биће то мангупи у сопственим редовима !
Аватар
Nenad
Војвода
Војвода

Порука Nenad 21.6.2007. 16:43

Размисли, ево само захтева да погледаш мало по нету. Не разумем се у пољопривреду али оно што ти говориш није логично. Површина Војводине је ~21.000 квадратних километара. То је 2.100.000 хектара. У ЕУ је просек по хектару за пшеницу испод 8 тона, значи максимум 17.000.000 тона годишње (ако се узме ненормална претпоставка да се цела војводина претвори у велико поље).

Кина проиводи 96 мил. тона годишње, Русија 46, Немачка 24 итд. Нема теорије да Србија може да "прехрани Европу".
Аватар
__Сербон__
Војвода
Војвода

Порука __Сербон__ 21.6.2007. 16:50

Kина можда производи али има огроман број људи и са великом индустриализацијом коју раде много им се оштећује екологија и нестају им јако брзо плодне њиве за земљорадњу. Ја јесам ово проучио и Кини ће ускоро требати увози хране.

То је чињеница, ти се информиши мало боље брате лукашенко.

Слика
Следећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Bing [Bot] и 14 гостију