srpskinacionalisti.com

Eкономија Србије

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
exberekin
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 513
Приступио: јан 2007
Место: Београд , понекад Книн

Re: Eкономија Србије

Порука exberekin 12.6.2017. 11:43

Него шта би са оним парама са Кипра? Мислим да би Вучко то требао да пита Динкића... прича се да се њима гради Београд на води.. какав бизнис.. па те паре ће се оплодити и то дупло! Квадрат у центру Београда није испод 3000 евра.
Сила Бога не моли , али Бог силу не воли.
Аватар
Đorđo Napolitano
Војвода
Војвода

Порука: 1831
Приступио: мар 2012

Порука Đorđo Napolitano 29.8.2017. 12:02

Слика

привредни раст убедљиво најмањи у региону

свако ко није слеп види да Вучићеве приче о економији и хвалоспеви самом себи вреде ко искоришћени тоалет папир
rođen da me svi iskorišćavaju, ne zato što sam naivan i glup, već zbog toga što sam nekotrolisano human -K.G.
Аватар
vemavuk
Војвода
Војвода

Порука: 15969
Приступио: апр 2006
Место: београдски пашалук

Порука vemavuk 29.8.2017. 20:50

Пре пар дана имао сам разговор са човеком који је увек реалан и барата тачним информацијама. Страшно ме је забринуо. Каже да је највећи проблем што уопште нема раста у нашој Србији. Влада приказује као раст оне проценте које би требала по законима да усклађује плате и пензије због инфлације.
Закони се доносе за мафију.
До године у Приштини- придружите се СРПСКИ НАЦИОНАЛИСТИ
Аватар
Lurking
Војвода
Војвода

Порука: 1164
Приступио: феб 2008
Место: Страдија

Порука Lurking 30.8.2017. 14:32

vemavuk ::Пре пар дана имао сам разговор са човеком који је увек реалан и барата тачним информацијама. Страшно ме је забринуо. Каже да је највећи проблем што уопште нема раста у нашој Србији.

Практично се може и голим оком видети, овде се углавном отварају само фабрике за које смо дебело платили из сопственог џепа, не сећам кад је последњи пут било већих "гринфилд" инвестиција, тј. да је неко дошао и подигао нешто од нуле.
"Zablude ćemo plaćati siromaštvom, trovanjem duha i položajem daleke periferije u Evropi... "

Side? I am on nobody's side. Because nobody is on my side, little orc.
Аватар
Zola
Војвода
Војвода

Порука: 2666
Приступио: јан 2004
Место: N.Bg

Порука Zola 17.9.2017. 19:12

Свако ко ради за плату зна да нема никаквог раста,ја сам почео од 2015 да одлазим у иностранство тј јуесеј радим било шта пола године колико могу да останем и вратим се са парама а овде кад сам радио остане ми у најбољем случају и то понекад 2 'иљаде дин :) Како видим Србија ће бити још деценијама рај за најцрњу експлоатацију јер радник нема ама баш никакву свест..
Аватар
origin
Војвода
Војвода

Порука: 3751
Приступио: окт 2003
Место: Негде у равници

Порука origin 26.9.2017. 2:03

Наравно да у српској економији нема никаквог раста када је на власти поново црвено-црна коалиција.
Треба смањити порезе као доходак државе а самим тим и социјална давања као издатак исте да би се ниво дуга и фискална политика одржали стабилним.
Само привреда растерећена додатхих намета може да буде мотор развоја и неког одрживог раста.
Може бити само један.
Срби брзо забораве и оно мало што упамте.
Коста ::- аiде, будало, не сери. Сви прави људи су и интернационалисти и националисти.
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука: 2630
Приступио: феб 2014

Порука Republikanac 19.3.2018. 14:53

Шта је циљ сваког поштеног националисте? Да његова земља престане да буде вукојебина и да достигне високоразвијене. То је био циљ свих азијских националиста након Другог светског рата, то је био циљ и бразилског диктатора Гетулиа Варгаса када је још тамо 1930-их покренуо процес индустријализације, то је био и циљ аргентинског председника Артура Фрондизија који је негде крајем педесетих прокламовао да „Без индустрије нема ни Нације“ (нажалост војни удар га је спречио у његовим намерама).

Стога, сваки поштени српски националиста који прочита како је Вучкова власт у протеклој години остварила „грандиозан“ економски раст од 2,3 посто треба озбиљно да се забрине. Ми не само да не можемо да растемо брже од Еврозоне (прошле године раст од 2,5 посто) него ни од Хрватске (2,8 посто). И кад смо већ код Хрвата не само да смо неспособни да смањимо разлику између нашег и њиховог БДП-а него се та разлика из године у годину повећава и то у корист Хрвата. Уколико Србија настави са мизерним економским стопама раста за 10 година бићемо Бангладеш југоистичне Европе а не „тигар“, како то ова власт воли да каже...

Е сад, како се стижу високоразвијени (што, поњављам, треба да је циљ сваког поштеног националисте). „Слободним тржиштем“, „либералним капитализмом“ и сличним глупостима сигурно не. Да се тако стижу и азијски националисти би то практиковали у њиховом периоду „сустизања“. Једини начин је политиком „развојне државе“. То не значи наравно да би та држава априори била против тржишта, напротив... Азијски пример нас учи да је „развојна држава“ робусна и стриктна али и „market friendly“. Исти пример нас учи да је циљ развојне државе подупљавање БДП-а на сваких 10 година. Код нас још нико (па ни највећи „националисти“) није пред себе поставио тако амбициозан циљ. Не да се БДП подупла за 10 година већ ни за 15. Што наравно говори о квалитету наших националиста и њихових идеја...

Наравно, један од проблема је и наша идиотска политика „евроинтеграција“. Наши идиоти политичари су убеђени да је у уласку у ЕУ и преузимању евроунијатског законодавства развојна шанса Србије. Оно што они не схватају (или се праве да не схватају) је да је ствар управо супротна. Евроинтеграције значе кочење свих амбициозних развојних пројеката. ЕУ не дозвољава робусну државу „азијског“ типа. Евроунијатско законодавство спречава сваку иоле промишљену политику „сустизања“. Наша највећа развојна шанса је да за дуги низ година останемо изван свих тих „интеграцијских“ будалаштина и да се развијамо онако како су то и други чинили у периоду кад су били у сличној ситуацији као и ми (добро, „стопроцентно копирање“ модела је данас немогуће али нека позитивна искуства се сигурно могу применити). Но, за то су потребни прави националисти на власти. А ја тренутно не само да их не видим тамо него их не видим ни у опозицији...
"Не постоји срећан просјак ни богата колонија", Слободан Милошевић.
Аватар
M-91
Војвода
Војвода

Порука: 1212
Приступио: јул 2015

Порука M-91 19.3.2018. 16:41

Republikanac ::Шта је циљ сваког поштеног националисте? Да његова земља престане да буде вукојебина и да достигне високоразвијене.

Тачно.

Стога, сваки поштени српски националиста који прочита како је Вучкова власт у протеклој години остварила „грандиозан“ економски раст од 2,3 посто

2,3 му мамице ј*бем!

Уколико Србија настави са мизерним економским стопама раста за 10 година бићемо Бангладеш југоистичне Европе а не „тигар“, како то ова власт воли да каже...

То је и план, матер му ј*бем вазалску!

Једини начин је политиком „развојне државе“. То не значи наравно да би та држава априори била против тржишта, напротив...

Тачно. Али шугави ммф, америчка амбасада и еу бирократија не допуштају то ни у сну. А ако неке власти у Србији одустану од бесконачног пута у еу-рупу, онда ће нам направити украјински сценарио из 2013-14, а Путин и Русија ће упутити само пар лепих речи. :( :( :(

Нема нашим патњама краја у овим околностима!!! :evil: :evil:
Србија нема алтернативу!
Аватар
M-91
Војвода
Војвода

Порука: 1212
Приступио: јул 2015

Порука M-91 19.3.2018. 16:43

origin ::Наравно да у српској економији нема никаквог раста када је на власти поново црвено-црна коалиција.
Треба смањити порезе као доходак државе а самим тим и социјална давања као издатак исте да би се ниво дуга и фискална политика одржали стабилним.

А пре тога сувишне партијске паразите, који се начисто накотише током жуте власти. :evil: Али то ниједној власти није у интересу, нити ће бити. ](*,)
Србија нема алтернативу!
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука: 2630
Приступио: феб 2014

Порука Republikanac 22.3.2018. 15:20

.
Последњи пут изменио Republikanac дана 23.3.2018. 4:31, измењено укупно 1 пут.
"Не постоји срећан просјак ни богата колонија", Слободан Милошевић.
Аватар
origin
Војвода
Војвода

Порука origin 22.3.2018. 18:13

M-91 ::
origin ::Наравно да у српској економији нема никаквог раста када је на власти поново црвено-црна коалиција.

А пре тога сувишне партијске паразите, који се начисто накотише током жуте власти. :evil: Али то ниједној власти није у интересу, нити ће бити. ](*,)

Нису се они накотили за време жуте власти већ су преузети од времена Милошевића који их је такође преузео од комунистичког система пре њега.

Све је то кренуло од 1945-те и комунизма који је као идеологија сама дефиниција паразитизма неспособних над способнима.
Сва комунистичка друштва су имала прегломазне , непотребне и неефикасне бирократије , које су сисале ресурсе.
Питање је колико још деценија треба да прође док се потпуно не ослободимо комунистичког наслеђа?
Може бити само један.
Коста ::- аiде, будало, не сери. Сви прави људи су и интернационалисти и националисти.
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука: 1886
Приступио: јан 2008
Место: Београд

Порука Српски родољуб 22.3.2018. 19:03

И жути су запошљавали своје кадрове у јавним предузећима, нису се по томе уопште разликовали од садашње напредне власти. Требаш погледати стање у Црној Гори. Они су по том питању далеко гори него ми. Шта мислиш зашто Мило влада толике године? Ради исто што и Вучић. С тим што је тамо далеко лакшe купити подршку гласача. Мала држава...

Свака власт је код нас запошљавала људе у јавним предузећима. То је и радио ДОС након 2000. Сада је само питање ко је то више чинио...
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
origin
Војвода
Војвода

Порука origin 22.3.2018. 19:31

Зато ја кажем да ће нама требати деценије да прођу да би ово друштво почело да личи на нешто.
Може бити само један.
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука: 1886
Приступио: јан 2008
Место: Београд

Порука Српски родољуб 22.3.2018. 19:36

origin ::Зато ја кажем да ће нама требати деценије да прођу да би ово друштво почело да личи на нешто.

Интересантно је да за све кривиш ту такозвану "црвено-црну" коалицију. Ниси ли ти за радикале гласао током деведесетих година, и након 2000?
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
origin
Војвода
Војвода

Порука origin 22.3.2018. 19:45

Српски родољуб ::
origin ::Зато ја кажем да ће нама требати деценије да прођу да би ово друштво почело да личи на нешто.

Интересантно је да за све кривиш ту такозвану "црвено-црну" коалицију. Ниси ли ти за радикале гласао током деведесетих година, и након 2000?

Како кривим све када сам рекао да је проблем дугорочнији и да је и деведесетих био наслеђен од раније као и да није везан само за нас.
Пажљивије читај шта сам написао.
Може бити само један.
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 13 гостију