srpskinacionalisti.com

Срби жене Албанке

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
РАДИКАЛ-НК
Војвода
Војвода

Порука: 1762
Приступио: јул 2005
Место: Никшић-Српска Црна Гора

Re: Срби жене Албанке

Порука РАДИКАЛ-НК 15.5.2008. 0:11

Недавно сам упознао једну албанку(малисорку) која је рођена у Подгорици,католкиња,има наше и име и презиме.И она ми каже да ако се уда за православца,да ће дјеци давати наша,православна имена,да ће их крстити у православној цркви,али да се она не би одрекла своје вјере,али ће поштовати мужеву.И то је по мени ок.
Док је Пећи и док је Дечана
Грачанице и Газиместана
Не дамо те васкрсло Косово
Најсветије поље Србиново!
dareP
Војвода
Војвода

Порука: 1066
Приступио: феб 2008

Порука dareP 15.5.2008. 0:13

Ljudi jesu to vama dojadile srpkinje pa bi sada da Siptarke j...!
abrakadabra
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 168
Приступио: апр 2008

Порука abrakadabra 15.5.2008. 0:20

Не ради се о шиптаркама. Превише си безобразан и комонто коментаришеш ствари које не знаш.
Младе Српкиње не желе да живе на селу, могу се пронаћи само на сплавовима, кафићима и хотелима.
KAPPA
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 154
Место: BRT

Порука KAPPA 15.5.2008. 0:23

То нису шиптаркиње него хришћанке са сјевера Албаније или боље речено са југа Србије. Људи са тих простора су у главном задржали своју вјеру. Иначе, те жене су врло чедне и породица им је на првом мјесту, а не као код већине наших "српкиња" које би радије продале себе него да роде једно дијете!
Аватар
GakunGak
Војвода
Војвода

Порука: 2936
Приступио: јан 2008

Порука GakunGak 15.5.2008. 1:20

dareP ::Ljudi jesu to vama dojadile srpkinje pa bi sada da Siptarke j...!

Мени на неки начин и јесу, није ни чудо што налазим само странкиње...
Елем:
http://www.srpskadijaspora.info/vest.asp?id=9256

Слика
U organizaciji Humanitarnog društva "Stara Raška" iz Beograda, u pešterskom selu Buđevo, udaljenom desetak kilometara od Sjenice, okupilo se 40 momaka iz sjeničke, novopazarske, tutinske, novovaroške i ivanjičke opštine koji su se ove godine oženili devojkama iz Albanije. U znak podrške i želje da ostanu na ovim prostorima, društvo "Stara Raška" uručilo je mladim bračnim parovima pomoć od po 500 evra.
- Trenutno nas je 40-50, ali svakodnevno pristižu i nove snajke iz Skadra i okoline, ako Bog da već do Nove godine imaćemo bar stotinu srpsko-albanskih brakova. Mlade Albanke su izvanredne snajke: sve rade, ničega se ne libe, poštuju supruga i svekrvu, volimo ih kao najrođenije – kaže – Stanica Rakočević (67), domaćica iz Buđeva i naglašava da su ovdašnji Srbin Radeta Matović i Albanka Vera iz sela Puk kod Skadra nedavno dobili sina Miloša. Na putu su, kaže Stanica, još tri bebe.

Pobožne

Mlade iz Albanije su uglavnom katolikinje, ali brzo se privikavaju i na pravoslavlje i svetosavlje. Neke su naučile jezik i uveliko idu u crkvu na bogosluženje.
Mnogo su poštene i pobožne, bolje su nego mi ovde u Srbiji. Mnogo toga možemo da naučimo i mi od njih. Iako dolaze uglavnom iz seoskih sredina, vrlo su inteligentne i brzo uče srpski jezik
-kaže Momir Kovačević.

Miroslav Savić iz Dobrinje kod Tutina kaže da je radio u Trsteniku, a da se u selo vratio kada mu je umrla majka, bliži se 50-oj, mislio je da će ostati večiti neženja.
Ovde nema devojke puškom da je gađaš, ali zato Albanke ovamo dolaze bez razmišljanja i što je najvažnije, ne gledaju: kako izgledaš i koliko imaš para, već kakav si čovek. Preko nekih prijatelja nedavno sam upoznao Linditu Vogli iz okoline Skadra, uzeli smo se i već kujemo velike porodične planove. Ona je oduševljena Pešterom i ljudima ovoga kraja – ističe Miroslav.

Ovo je skromna pomoć: tek toliko da se mladenci snađu, pokušaćemo da im pomognemo kad se budu rađala deca i u drugim situacijama. Ovi ljudi i ove mlade devojke iz Albanije zaslužuju pažnju, jer stvaraju uslove za prosperitet celog Peštera, a posebno srpskih sela od kojih su mnoga sve donedavno, do dolaska mladih snajki iz Albanije, bila pusta – ističe Momir Kovačević, predsednik podružnice "Stare Raške" u Sjenici.

Ако пажљиво прочиташ подебљано, схватићеш зашто су у овој ситуацији Албанке боље versus Српкиња (мислим на ове модерне европљанке...).
Уосталом, ако њима не смета, ко си ти да доводиш у питање њихову срећу? АКо је то због рата и злочина њиховог народа, знаш и сам да у рату се остављају по страни дјеца, жене и старци (барем би требало да је тако, али кога данас брига за то?)... :|
dareP
Војвода
Војвода

Порука dareP 15.5.2008. 1:27

Pa sada kada si ti dolje i ima toliko ruskinja ,razumem i ja sam cesto po budvi,ali zeniti siptarke i da mi one onakve radjaju decu uzas,naravno da ih ne mogu zbog rata,ti ih mozes?A koliko sam danas razumeo ovo je i politicki Mislim da je to organizacija raska,nesto se nisu pokazali mnogo!
Аватар
GakunGak
Војвода
Војвода

Порука GakunGak 15.5.2008. 1:48

dareP ::Pa sada kada si ti dolje i ima toliko ruskinja ,razumem i ja sam cesto po budvi,ali zeniti siptarke i da mi one onakve radjaju decu uzas,naravno da ih ne mogu zbog rata,ti ih mozes?A koliko sam danas razumeo ovo je i politicki Mislim da je to organizacija raska,nesto se nisu pokazali mnogo!

Схватам у потпуности, али претпостави овај сценарио:
Имаш младу жену, мабициозну, лијепу, пуну енергије и живота. Одлучи да себи изгради каријеру од живота:
Слика
Слика које наравно, временом, постану мало феминизиране:
Слика
Слика
Ствар се отргне контроли, почнеш да је смараш и она прелази на другу страну:
Слика
У том моменту, већ си је изгубио јер у свијету је само један тип из САД успио једва да врати жену са тог пута, али је није потпуно преокренуо себи... Елем, пар година касније:
Слика
Може се рећи да имам бујну машту...
Зашто пролазити кроз све ово кад може и овако:
Слика
Схваташ :-)
Наше младе европљанке неће да рађају да не изгубе линију, хоће да су независни и неће да им нико стоји над главом...
dareP
Војвода
Војвода

Порука dareP 15.5.2008. 1:55

Brate kada mi ponudis neku drugu prihvaticu,do tada se drzim svoje Crnogorke!
Аватар
GakunGak
Војвода
Војвода

Порука GakunGak 15.5.2008. 2:02

Имам пар Рускиња на лагеру, шта ти тачно треба?
Слика
:twisted:
dareP
Војвода
Војвода

Порука dareP 15.5.2008. 2:17

Moze ove tri cetiri plavuse,elem uvek su me zezali da sam Ruski zet,jer sam dosta vremena provodio sa njima po moru,jako su dobre znas gde!
Аватар
GakunGak
Војвода
Војвода

Порука GakunGak 15.5.2008. 2:24

dareP ::Moze ove tri cetiri plavuse,elem uvek su me zezali da sam Ruski zet,jer sam dosta vremena provodio sa njima po moru,jako su dobre znas gde!

:lol:
Краљу!!! Морам ја тебе под хитно да женим са неком подгоричанком да ти мало крв пије... :twisted:
Аватар
Ranko Jokic
Војвода
Војвода

Порука: 1086
Место: Valjevo, Loznica, Sabac tu negde.

Порука Ranko Jokic 15.5.2008. 21:32

I treba da se zene sa Albankama, pa nek vidi Evropa kako ce tek tada da bude kad Cetnik da BESU :lol:
Ovde se krije Ratko Mladic: http://www.tadicupopusimladicu.com
Горски_Вук
Четник-почетник
Четник-почетник

Порука: 7

Порука Горски_Вук 15.5.2008. 22:58

Стефан_СССС ::
Vranac ::
Такође треба рећи да је једно од најсрпскијих племена у ЦГ Кучи пореклом Албански, такође и Васојевићи имају албанске крви.

није истина да су кучи пореклом шиптари,нити да васојевићи имају њихове крви.срамота је то и рећи. :evil:
истина је да су албанска племена са севера пореклом српска,и да дан данас имају обичај славе,иако је већина прихватила ислам или католичанство.

Нисам прочитао остале коментаре, али ми овај боде очи.

Краснићи, Груде, Хоти, Кастрати, Клементи, су племена Србског порекла....

А сто се обичаја слављења славе тиче то и даље траје...кога интересује могу му послати слике са једне....

Ево примера :Села северно од Скадра Љепуша, Пределац , Селце , Јасенова... славе сеоску славу 26.јула св.Архангел Гаврило,
Сва села тог подручја славе Преображење 19.августа (Врмоша, Велипоље, Јасенова, Селце, Пределац, Љепуша, Тамара , Броја, Никчи, Вукељи(Цеке,Вуксан-Дедај,Мурићи...)....
KAPPA
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 154
Место: BRT

Порука KAPPA 22.6.2008. 23:11

Уместо удавача из Албаније дошле проводаџије из Скадра
Сабор на Јавору прилика за неожењене момке

Планина Јавор – „Ој Јаворе, моја љута рано, од тебе сам отиш’о одавно”, орило се из многих грла јуче на историјској планини Јавор, где је одржан Сабор српске омладине, скуп неколико хиљада људи са свих страна
Србије и дијаспоре. Оживљена је стара народна светковина некад одржавана овде на пропланку – тромеђи општина Ивањица, Нова Варош и Сјеница, на месту некадашње границе око које су се у прошлости водили крвави бојеви за слободу Србије, о чему сведочи споменик палим јаворским јунацима. Сабор је организовала хуманитарна организација „Стара Рашка” из Београда, у сарадњи са општинама на овом подручју, у жељи да оживи цео овај планински крај из којег је, како и песма рече, многе пут одвео далеко од завичаја.

Главни садржаји саборског окупљања догађали су се око споменика борцима изгинулим на Јавору и оближњем Калипољу током ратова за независност Србије (1876-1878). Ту је одржан помен тим јунацима и другима овде страдалим у ослободилачким ратовима, који је служио владика жички Хризостом, и освештан темељ будуће цркве – спомен- костурнице која ће се градити крај споменика. О значају јаворског рата говорио је др Живота Марковић.

Недалеко одатле, обављено је и освећење темеља старорашке куће, објекта чија градња предстоји, а намењен је развоју туризма у овом крају. Одржан је и пригодан час историје, а за забаву окупљених побринули су се свирачи, играчи и певачи уз изворну и модерну музику. Наравно, сабор није могао да протекне ни без шатри и кафана, јагањаца на ражњу и лонаца пуних свадбарског купуса, разних ђаконија за јело и свакојаких дрангулија за продају.

Обративши се окупљенима Војин Вучићевић, председник организације „Стара Рашка”, нагласио је значај обнове Сабора и зближавања људи овог краја, као и повезивања младих да заснују породице и оживе село. Да буде више бракова и деце, повећа се стопа наталитета и ојача борба против „беле куге”, истакао је он. Будући да се уочи Сабора прочула прича да би, у складу са све чешћим браковима између наших нежења у планинским селима и младих девојака из Албаније које овде долазе да живе, за ову прилику могао да дође већи број Албанки, потенцијалних удавача, Вучићевић је објаснио зашто се то, ипак, није догодило:

– Било је и неких дезинформација које су их спречиле, а превагнуло је то што је тамо обичај да момци долазе код њих да их просе, а не да девојке просе момке.

Ипак, многе нежење које су се сјатиле са разних страна јуче на Јавор у жељи да виде и наше, па и албанске удаваче, нису сасвим остале празних шака. Уместо девојака из Албаније стигле су – проводаџије. Групицу из Скадра предводио је Павле Брајовић, који се, као председник тамошњег удружења Срба и Црногораца, понудио да буде веза између младожења из Србије и удавача из северне Албаније.

– Ми сарађујемо са „Старом Рашком” на овим везама, циљ нам је да тамо створимо институционални систем како бисмо упознавали младе људе и развијали везе – објашњава Брајовић. – Девојке нису дошле у најављеном броју, обичај је и код њих да им просци лично дођу. Тамо су оне, иначе, већином добре и радне, спремне су да живе на селу и удају се у Србији.

Одмах су се за Павлову причу заинтересовале неке нежење, видевши прилику да њиховој самоћи дође крај. Комшије из аранђеловачких села Гараши и Јеловик, 47-годишњи Рајко Продановић и деценију од њега старији Драгомир Плећевић, домаћини са неколико хектара земље, добрим кућама и механизацијом, али неожењени, распитивали су се о девојкама из Албаније.

– Није лако бити сам, жена је потребна, нема везе одакле је, Албанка или нека друга свеједно је – каже Плећевић, док Продановић напомиње да нашим девојкама живот на селу није баш прирастао за срце.

А бракови момака из српских села и девојака из Албаније, које су углавном католичке вероисповести, већ су постали уобичајени за подручје Рашке области. Кажу да је око шездесетак таквих парова отпочело заједнички живот и да се лепо слажу. На Сабору на Јавору јуче смо срели будуће супружнике Златка Мунића, из Сјенице, и Албанку Веру Ђенеши, из Скадра, који у Сјеници заједно живе годину дана. Ускоро ће се венчати у цркви. Насмејана плавокоса девојка, која српски већ добро говори, каже да јој је овде добро, у Србији је боље него у Албанији, где, како рече, нема увек струје. Својим зетом Златком задовољан је и њен брат Гег, који је седео поред сестре и зета на овој свечаности.

Бранко Пејовић

Политика
Аватар
demokrDa
Националиста
Националиста

Порука: 221
Приступио: мар 2008

Порука demokrDa 6.7.2008. 13:42

Ако сам добро схватио младе се доводе из крајева где су србима мењали имена под Енвером ,што значи да је врло вероватно да су им деде имале српска имена.
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 16 гостију