srpskinacionalisti.com

Срби жене Албанке

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Стекс95ПФК
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 688
Приступио: феб 2012

Re: Срби жене Албанке

Порука Стекс95ПФК 23.10.2012. 22:42

radikal1 ::Makni tog hitlera.

Не, нећу да га макнем! Довољно је што ми је на аватару прецртано то молертско ружно говедо!
СМРТ НАЦИЗМУ, ФАШИЗМУ, УСТАШТВУ И ЊИХОВИМ ДЕРИВАТИМА!!!!!
Истина је непроменљива и вечна.
Аватар
Vranac
Војвода
Војвода

Порука: 10230
Приступио: мар 2006
Место: Београд, Србија

Порука Vranac 24.10.2012. 16:55

Зорад ::Сад, све је релативно, ја знам за три супротна примера, и то где су се деца из тих мешовитих бракова 90их (бар) јавно експонирали као најжешћи четници.
Наравно, говорим о људима који су живели у Србији.

Tи из Србије се не рачунају ако нису из Суботице где има доста Хрвата. Они су се већ одсекли од својих корена. Говорим о Србима у хрватским градовима као Вуковар, Осијек, Задар, Шибеник. Проблем је што у Хрватској Срби нису имали ниједног града, и нису могли да створе образовану грађанску класу јаке националне свести како је то било код Срба у БиХ.
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука: 3785
Приступио: мај 2012

Порука Зорад 24.10.2012. 21:28

Добро смо се разумели, тако сам и мислио.

Наравно, не рачунајући Книн, који је до деведесетих био паланка. Сећам се да сам се као клинац увек чудио одакле толико избеглица из Хрватске, да бих тек накнадно сконтао да је малтене више укупно Срба живело по великим хрватским градовима, него у РСК.

Мада, нисам сигуран да ли је брзина асимилације толико имала везе са степеном образовања и стањем нациоанлне свести.

Мислим да је у БиХ била другачија ситуација у смислу да је ретко који град имао доминантну већину једног од три народа, па је зато таква асимилација била отежана. Друго, то била једина република која није била устројена по националном принципу, постојао је неписани национални кључ приликом формирања органа власти. Треће, до кризе крајем осамдесетих и почетком деведесетих муслимански национализам је био много мање изражен од хрватског (Хрвати су имали маспок 1971, колико знам, сем појединаца попут Изетбеговића, код муслимана таквих ствари није било)

Дакле, није било исто бити део од 20% Срба у нпр. Тузли (где је било по 40% муслимана и Хрвата) и 20% Срба у Задру (наспрам 80% Хрвата)
Аватар
Vranac
Војвода
Војвода

Порука Vranac 24.10.2012. 22:54

На територији РСК је пре 1991. живело мање од пола Срба у Хрватској. Процес исељавања у градове је био масован. Иначе асимилација Срба у Хрватској је нарочито ојачана након хрватског прољећа и Маспока, када је Тито доделио Хрватима све надлежности у школству, те док смо ми у Србији учили српскохрватски у хрватској су учили хрватски и Срби. А што се тиче мешовитих бракова Срба према некој статистици коју сам читао, у Хрватској крајем 80-их око пола Срба би се женило/удавало за хрвата/хрватицу.

У Босни су Срби имали друге проблеме, а то је што су ушли у демографску транзицију коју деценију пре муслимана, тако да није било рата, данас би Срби у БиХ били сведени на националну мањину и изузев евентуално Бања Луке ниједан град не би имали. Само 80-их је неколико већински српских општина пало у муслиманску већину(Добој, Приједор,неколико Сарајевских општина...) Рат је заправо и поред великих српских жртава зауставио муслиманску експанзију у БиХ. Поготову се заузимање целог Сарајева од стране муслимана показало као пирова победа по њих, јер се нико од њихових избеглица није вратио у Подриње те је оно данас чисто српско, а у Сарајеву су примили грађанске обичаје, међу којим је и мала породица.
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука: 3785
Приступио: мај 2012

Порука Зорад 24.10.2012. 23:30

У Босни су Срби имали друге проблеме, а то је што су ушли у демографску транзицију коју деценију пре муслимана, тако да није било рата, данас би Срби у БиХ били сведени на националну мањину и изузев евентуално Бања Луке ниједан град не би имали. Само 80-их је неколико већински српских општина пало у муслиманску већину(Добој, Приједор,неколико Сарајевских општина...)

Срби из БиХ су се 70их и 80их константно исељавали у Србију, док је истовремено текао процес досељавања санџачких муслимана у БиХ, мисим да је то имало веће последице по њихово смањење удела у становништву.

Рат је заправо и поред великих српских жртава зауставио муслиманску експанзију у БиХ. Поготову се заузимање целог Сарајева од стране муслимана показало као пирова победа по њих, јер се нико од њихових избеглица није вратио у Подриње те је оно данас чисто српско, а у Сарајеву су примили грађанске обичаје, међу којим је и мала породица.

Нисам сасвим сигуран колико је ово тачно, да се нико од њих није вратио у Подриње. Одређени део свакако јесте, а мислим да је тај део свакако већи од наших који су се вратили у Федерацију.
Такође, ја не мислим да је егзодус 100.000 сарајевских Срба њихова пирова победа. Рачунај само колико је то негативно утицало на нашу ситуацију - економски, демографски, стратешки.
Bogdan Hmeljnicki
Националиста
Националиста

Порука: 209
Приступио: мар 2012

Порука Bogdan Hmeljnicki 25.10.2012. 18:11

Vranac ::Tи из Србије се не рачунају ако нису из Суботице где има доста Хрвата.

Мени је један Буњевац из Суботице рекао, да је због тога јер већина околине на њега гледа као на Хрвата, коначно и почео да се осјећа Хрватом.

Доста је депремирајуће када се тако нешто чује.
Аватар
Стекс95ПФК
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука Стекс95ПФК 7.11.2012. 12:01

Đorđo Napolitano ::
Đorđo Napolitano ::
Đorđo Napolitano ::Ja bih bambusao Atifete Jahjagu

http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... _id=648938
Pobeže mi za dlaku

Pogledajte kako je bezveznog muža našla
Слика

Ако постоје шитари који нису безвезни, онда постоје и зелени пси.
Аватар
Vranac
Војвода
Војвода

Порука Vranac 7.11.2012. 22:54

Bogdan Hmeljnicki ::Мени је један Буњевац из Суботице рекао, да је због тога јер већина околине на њега гледа као на Хрвата, коначно и почео да се осјећа Хрватом.

Доста је депремирајуће када се тако нешто чује.

Mислим баш на оне који се осећају Хрватима. Као на пример породица Дулић, где се брат бивше министарке Иване Дулић Марковић борио у хрватској војсци иако је рођен овде.

А Буњевцима свака част. Они су последња група Срба католика који нису асимилирани у Хрвате. Нажалост због наше глупости вероватно ће и они завршити код њих.
Аватар
BARABA-IT
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 564
Приступио: јан 2008

Порука BARABA-IT 9.11.2012. 13:26

Siptarke su dobre i vredne zene... odgojene su tako da postuju muza i starije u kuci. Sto je najbitnije zdrave su i nemaju po pet abortusa iza sebe kao neke gradske cure... sto znaci da ce da ti rodi zdravu decu.
Duga je to prica...
Аватар
...K.U.G.A...
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 770
Приступио: дец 2011

Порука ...K.U.G.A... 20.11.2012. 4:30

BARABA-IT ::Siptarke su dobre i vredne zene... odgojene su tako da postuju muza i starije u kuci. Sto je najbitnije zdrave su i nemaju po pet abortusa iza sebe kao neke gradske cure... sto znaci da ce da ti rodi zdravu decu.

а да си мало паметнији, био би глуп Слика ајде (ако имаш чиме) мало размисли................................. шиптари су још увек на нивоу племена / клана............................ код њих још увек постоји крвна освета.......................................... што значи да сурово кажњавају све, па и прељубу (батинање, ломљење руке/прстију итд.).......................... једна "жена" се дебело заје6ала.................................. што те на време није побацила Слика
Аватар
Стекс95ПФК
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука Стекс95ПФК 7.12.2012. 17:17

Гнусни Грозозо ::
Зорад ::. У сваком случају, боље и Албанка него ништа.

Наравно да није боље него је много горе . Мешањем са Шиптарима уништава се генетски идентитет српског народа . То је тихи геноцид .

Које су то расе шиптари? Молим одговори ми.
Аватар
Стефан90
Националиста
Националиста

Порука: 434
Приступио: јан 2012

Порука Стефан90 10.12.2012. 14:37

Стекс95ПФК ::
Гнусни Грозозо ::
Зорад ::. У сваком случају, боље и Албанка него ништа.

Наравно да није боље него је много горе . Мешањем са Шиптарима уништава се генетски идентитет српског народа . То је тихи геноцид .

Које су то расе шиптари? Молим одговори ми.

Турци из Анадолије!? :2gun:
БОЉЕ ТИ ЈЕ ИЗГУБИТИ ГЛАВУ НЕГО СВОЈУ ОГРЕШИТИ ДУШУ

...,,нема врба колико има Срба али има граната колико и Хрвата''
Коста
Војвода
Војвода

Порука: 6292

Порука Коста 10.12.2012. 16:56

BARABA-IT ::Siptarke su dobre i vredne zene... odgojene su tako da postuju muza ...

Ма да знаш да си у праву. Iа кад би се поново женио - уз`о би Шиптарку. Маiке ми. Па не могу бре више, ова моiа Херцеговка ме начисто уби у поiам. Живим под диктатуром, жив нисам. Броiи ми чашице, броiи ми цигаре, тера ме к`о товарног коња - па ако iе ово неки живот, да га ебем...

А Шиптарка би ме обожавала. Осећам да би. Но ми iе касно, па ништа од тога...
Правда држи земљу и градове...
Кадры решают всё! (Иосиф Виссарионович)
Bogdan Hmeljnicki
Националиста
Националиста

Порука: 209
Приступио: мар 2012

Порука Bogdan Hmeljnicki 10.12.2012. 17:23

Туркиња би ту можда још боља била. Код ње је и опасност мања да ће ти неко из њезине родбине пререзати гркљан.
Коста
Војвода
Војвода

Порука: 6292

Порука Коста 10.12.2012. 17:31

Bogdan Hmeljnicki ::Туркиња би ту можда још боља била...

Била би. Размишљ`о сам и о томе. Али - касно, безнадежно касно...

П.С: све у свему, добре су Шиптарке. Добре су и Туркиње. Ал` ове наше су дефинитивно наiгоре.
Зато смо и пропали. Као народ и као мушкарци...
Правда држи земљу и градове...
Кадры решают всё! (Иосиф Виссарионович)
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 14 гостију