srpskinacionalisti.com

Косово и Метохија

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
ДејанНационалистa
Војвода
Војвода

Порука: 1073
Приступио: феб 2014

Re: Косово и Метохија

Порука ДејанНационалистa 7.5.2018. 20:14

Republikanac ::Дечко, изашао си са идиотском тезом да "по Резолуцији 1244 Косово није део Србије". Јел' тако или није?

Јесте.

На основу чега? На основу пасуса који ти је цитиран одмах у следећој поруци, где се јасно види да Косово и Метохија дефакто (и дејуре) постаје протекторат ОУН.

Нешто нејасно?
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука: 2630

Порука Republikanac 7.5.2018. 20:44

ДејанНационалистa ::Нешто нејасно?

'Ајд ти прво узми оне своје уџбенике па фино провери значење појмова "територијални интегритет" и "суверенитет" па кад то урадиш онда прочитај онај пасус који сам ти цитирао па кад све то опослиш врати се на форум па реци шта си научио...
"Не постоји срећан просјак ни богата колонија", Слободан Милошевић.
Аватар
ДејанНационалистa
Војвода
Војвода

Порука ДејанНационалистa 7.5.2018. 20:54

Republikanac ::'Ајд ти прво узми оне своје уџбенике па фино провери значење појмова "територијални интегритет" и "суверенитет" па кад то урадиш онда прочитај онај пасус који сам ти цитирао па кад све то опослиш врати се на форум па реци шта си научио...

Говоримо о територијалном интегритету и суверенитету државе која се повукла из своје јужне покрајине, а претходно је по тој покрајини трчкарао Вокер?
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука Republikanac 7.5.2018. 20:56

Ја говорим о оном што пише у Резолуцији 1244. До малопре сам мислио да и ти...
Аватар
ДејанНационалистa
Војвода
Војвода

Порука ДејанНационалистa 7.5.2018. 20:58

Republikanac ::Ја говорим о оном што пише у Резолуцији 1244.

И ја, само ти имаш проблема са разумевањем написаног.
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука: 3801
Приступио: мај 2012

Порука Зорад 7.5.2018. 22:23

Све си ти разумео из ова два пасуса која сам ти цитирао, само се сада правиш паметан и тртљаш о суштинској аутономији, али никако да узмеш у обзир да је то орочено - до коначног решења. На нашу жалост, наравно.

Цела фамозна Резолуција је пуна тих "креативно двосмислених" фраза које могу да се тумаче овако или онако, једино што је било кристално јасно су одредбе које су предвиђале "брзо и проверено повлачење свих снага СРЈ са Косова".
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука Republikanac 7.5.2018. 23:45

ДејанНационалистa ::
Republikanac ::Ја говорим о оном што пише у Резолуцији 1244.

И ја

А јел' ? А мени се учини да си неког Вокера спомињао...

Зорад :: једино што је било кристално јасно

Пасус који сам ја цитирао је кристално јасан.
Аватар
ДејанНационалистa
Војвода
Војвода

Порука ДејанНационалистa 8.5.2018. 8:32

Republikanac ::А јел' ? А мени се учини да си неког Вокера спомињао...

Да, као чист доказ с твоје стране поменутог "суверенитета" и "територијалног интегритета". Што, не ваља пример?
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука Зорад 8.5.2018. 9:17

Кад већ помену Вокера, не заборави да је у исто време Милошевић потписао и да извиђачки авиони НАТО могу неометано да надлећу Косово.
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука Republikanac 8.5.2018. 18:01

Ало момци, мало сте се погубили...

Овде се говори о Резолуцији 1244 и о томе да ли она признаје територијални интегритет и суверенитет СРЈ (што тврдим ја и због чега сам и цитирао онај пасус) или не признаје (што тврди жутаћ Дејан). Вокер, Милошевић, извиђачки авиони итд. немају с тим везе...

Поред Резолуције друга тема су идиоти који је нису ни прочитали а воле да се паметаре и да је тумаче (неки што се потписују као некакви "националисти" или тако нешто)...
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука Зорад 8.5.2018. 18:06

Ма немају никакве везе, ваљда су Вокер и НАТО авиони учвршћивали наш суверенитет на Косову... :lol:
Аватар
ДејанНационалистa
Војвода
Војвода

Порука ДејанНационалистa 8.5.2018. 18:30

Какав суверенитет и територијални интегритет у покрајини у којој немамо војску и полицију? Какав суверенитет када нам истом том Резолуцијом 1244 ОУН доводи своје оружане снаге? Ти или не читаш оно што ти се напише или си функционално неписмен па не разумеш прочитано... Постоји ли суверенитет и територијални интегритет Кипра који не контролише север острва и има британске базе Акротири и Декелија на свом тлу? То што си ти идиот који мисли да се ја радујем због тога или да мислим да је Милошевић искључиви кривац због судбине Косова и Метохије је искључиво твој проблем, ја само пишем онако како јесте. А по Резолуцији 1244 СРЈ је морала да повуче све своје снаге са КиМ, да се Шипцима обезбеди суштинска аутономија (као да та фраза има неко значење?) до коначног решења.

П.С. Ја се уопште не сврставам на страну ових или оних, жутих или црвених, то само код вас болесника којима је идолатрија све у животу. Ти Слобиста си само друга страна медаље, попут ових који нпр. у Ђинђићу виде божанство.
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука Зорад 8.5.2018. 18:36

да се Шипцима обезбеди суштинска аутономија (као да та фраза има неко значење?) до коначног решења.

А што је најсмешније, у вези тога се помиње "узимајући у обзир споразум из Рамбујеа", што ће рећи у преводу да смо после рата и разарања ионако опет морали да пристанемо на оно што нам је у марту било сервирано.
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука Republikanac 8.5.2018. 18:38

Можете и ти и Жилко да мантрате до сутра али Резолуција 1244 јасно потврђује наш територијални интегритет и суверенитет. Чак шта више, Косову у будућности предвиђа само статус "самоуправе". То се јасно види из оног пасуса којег сам поставио. И полу-писмен човек би био у стању да то укапира...

А то што Запад није поштовао дотичну резолуцију није тема наше расправе. Ни споразум у Рамбујеу (који је, као што смо недавно утврдили, од нас тражио да пристанемо на шиптарски референдум, стране трупе на Косову без мандата УН и приде Анекс Б).
Последњи пут изменио Republikanac дана 8.5.2018. 18:43, измењено укупно 2 пута.
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука Зорад 8.5.2018. 18:40

ПКИИМБ
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 11 гостију