srpskinacionalisti.com

Последња шанса за ћирилицу?

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
ДејанНационалистa
Војвода
Војвода

Порука: 1091
Приступио: феб 2014

Re: Последња шанса за ћирилицу?

Порука ДејанНационалистa 10.10.2018. 11:16

triatlon ::Необјашњиво ми је да Срби, избегли или протерани из Хрватске, у великој већини пишу латиницу. То је као кад би Јевреји, који су побегли нацистима, цртали свуда кукасти крст.

Хвала Богу, твоје име на форуму написано ћирилицом.
triatlon
Војвода
Војвода

Порука: 1650
Приступио: сеп 2004

Последња шанса за ћирилицу?

Порука triatlon 10.10.2018. 11:56

ДејанНационалистa ::Хвала Богу, твоје име на форуму написано ћирилицом.

Извињавамо се. Мислим да другачије није могло давно кад сам се уписивао.
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука: 4560
Приступио: сеп 2011
Место: Gradac Moravski

Порука SMUK 10.10.2018. 22:09

triatlon ::Необјашњиво ми је да Срби, избегли или протерани из Хрватске, у великој већини пишу латиницу. То је као кад би Јевреји, који су побегли нацистима, цртали свуда кукасти крст.

LATINICA JE SRPSKO PISMO!
Коста
Војвода
Војвода

Порука: 6327
Приступио: мар 2006

Порука Коста 11.10.2018. 11:02

- усроњо мали? - латиница ниiе српско писмо.

- iеди говна и не iављаi се више! Пун ми iе ку*рац таквих будала.
Правда држи земљу и градове...
Кадры решают всё! (Иосиф Виссарионович)
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 11.10.2018. 12:37

Коста ::- усроњо мали? - латиница ниiе српско писмо.

- iеди говна и не iављаi се више! Пун ми iе ку*рац таквих будала.

I meni je pun takvih idiota koji sve srpsko poklanjaju drugima! Latinica (abeceda) je kao i ćirilica (azbuka) srpsko pismo!
Аватар
СлобаСрбија
Војвода
Војвода

Порука: 2067
Приступио: јун 2009
Место: Беловград, Србија

Порука СлобаСрбија 11.10.2018. 20:13

"Poštovani,

Kao internacionalna kompanija, cenimo različite kulture i pisma. Kako naš logo u originalu sadrži ispis na latinici, a domaći zakon dozvoljava upotrebu oba pisma, praksu koriššćnja latinice smo preneli i na srpsko tržište, prvenstveno sa ciljem boljeg prepoznavanja kompanije i jednostavnijem poslovanju unutar grupe.

Hvala na razumevanju.

Srdačan pozdrav,
Herzlichen Gruß

Lidl Srbija KD
Prva južna radna 3
22 330 Nova Pazova, Srbija"
Блокирана анти-српска олош: Vemavuk, orgin, Verterdegete, Зорад, Sistem, Српски родољуб...
Коста
Војвода
Војвода

Порука: 6327
Приступио: мар 2006

Порука Коста 11.10.2018. 21:44

- може им се. У Србиiи. Срби - народ без кичме, без части, без поноса. Пише хрватском латиницом, све певаiући...

- а Устав познаiе само - ћирилицу. Џаба ти Устав кад подуставни акти кажу нешто друго? - ако уопште има таквог закона, iа мислим да iе све то онако - незванично. Ма - нема проблема...

- а Лидл у, рецимо, Бугарскоi - функционише на ћирилици. Наравно. https://www.lidl.bg/bg/Leaflet.htm

- и у Македониiи ће, на ћирилици, кад се отвори.

- а за Србе - народ без кичме, без части, без поноса - може и хрватска латиница. Биће посебно мило Хрватима и Хрватицама (двоiе сам већ запазио) коiи су овде локални шефови Лидла...

- iебу нас Немци хрватским ку*рцем. Цинично, систематично. Као што нас iебу у БиХ и на Косову словеначким кадровима (Маiа Коциiанчић, Вофганг Петрич, Валентин Инцко...) Намерно нас прцаiу са Словенцима iер добро знамо да iе све почело у Цанкарiевом дому...

- а Срби, народ без кичме, без части, без поноса? - тако нам и треба...
Правда држи земљу и градове...
Кадры решают всё! (Иосиф Виссарионович)
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука: 1960
Приступио: јан 2008
Место: Београд

Порука Српски родољуб 12.10.2018. 6:52

Шта зна жидовско копиле које је писмо српско. То треба дрвеним маљем по глави!
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 12.10.2018. 12:06

Српски родољуб ::Шта зна жидовско копиле које је писмо српско. То треба дрвеним маљем по глави!

Naravno da znam da su oba pisma srpska, neće valjda da me uče ustaški idioti poput tebe i komunistički bolidi poput Koste. Srpska latinica nije vaša privatna svojina pa da je poklanjate Hrvatima. Ne bi me čudilo za par godina da Makedoncima poklonite i srpsku ćirilicu pa da ostanemo bez oba pisma. Kreteni bolesni!
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука: 1960
Приступио: јан 2008
Место: Београд

Порука Српски родољуб 12.10.2018. 12:38

Naravno da znam da su oba pisma srpska, neće valjda da me uče ustaški idioti poput tebe i komunistički bolidi poput Koste. Srpska latinica nije vaša privatna svojina pa da je poklanjate Hrvatima. Ne bi me čudilo za par godina da Makedoncima poklonite i srpsku ćirilicu pa da ostanemo bez oba pisma. Kreteni bolesni!

Смрдо, имају ли Македонци и Бугари латиницу?! Немају! Једино се будале попут тебе праве паметне. Устав Републике Србије је врло јасан. Службени језик је српски, а писмо ћирилица! Не помиње се нигде латиница. Оца ти Бог убио!
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
ДејанНационалистa
Војвода
Војвода

Порука ДејанНационалистa 12.10.2018. 13:16

SMUK ::Srpska latinica

1. Српска латиница не постоји.
2. Латиница која се код нас користи је творевина Хрвата Људевита Гаја.
3. Неразумљиво ми је да било који Србин, без обзира одакле је (триатлон је поменуо искључиво крајишке Србе) пише хрватском или ћелавом латиницом. Наше писмо је ћирилица, било и биће!

Домољуб ::То треба дрвеним маљем по глави!

Усташтво поново куља из тебе.
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 12.10.2018. 17:34

имају ли Македонци и Бугари латиницу?! Немају!

Pa šta? Oni nemaju, mi imamo!

Устав Републике Србије је врло јасан. Службени језик је српски, а писмо ћирилица! Не помиње се нигде латиница.

Some samo u službenoj upotrebi je srpska ćirilica! A takođe se i koristi i srpska latinica i to po članu 10.

https://www.paragraf.rs/propisi/zakon_o_sluzbenoj_upotrebi_jezika_i_pisama.html

1. Српска латиница не постоји.
2. Латиница која се код нас користи је творевина Хрвата Људевита Гаја.
3. Неразумљиво ми је да било који Србин, без обзира одакле је (триатлон је поменуо искључиво крајишке Србе) пише хрватском или ћелавом латиницом. Наше писмо је ћирилица, било и биће!

Pravopis srpskog jezika Matice srpske kaže:

"Osnov savremene, a uglavnom i istorijske evropske pismenosti čine tri pisma - grčko, latinsko ili latiničko (latinica) i ćirilsko ili ćiriličko (ćirilica). Ćirilica i latinica predstavljaju standardna pisma našeg jezika"

Dakle nemojte lupetati napamet.
Аватар
СлобаСрбија
Војвода
Војвода

Порука: 2067
Приступио: јун 2009
Место: Беловград, Србија

Порука СлобаСрбија 12.10.2018. 19:24

Срећом, ти никада нећеш о томе одлучивати.

http://www.politika.rs/scc/clanak/40935 ... psko-pismo
Блокирана анти-српска олош: Vemavuk, orgin, Verterdegete, Зорад, Sistem, Српски родољуб...
Аватар
ДејанНационалистa
Војвода
Војвода

Порука ДејанНационалистa 12.10.2018. 21:08

SMUK ::Pa šta? Oni nemaju, mi imamo!

Колико ја знам, једино ми и "имамо" два писма. Још један од примера колико су (садашњи) Срби слуђен народ...

SMUK ::Pravopis srpskog jezika Matice srpske kaže:

"Osnov savremene, a uglavnom i istorijske evropske pismenosti čine tri pisma - grčko, latinsko ili latiničko (latinica) i ćirilsko ili ćiriličko (ćirilica). Ćirilica i latinica predstavljaju standardna pisma našeg jezika"

Dakle nemojte lupetati napamet.

Формално јесте тако, гајевица се користи као некаква "српска" верзија латинице што је потпуна будалаштина, јер нема никакве везе са српским језиком (не поштује основни принцип савременог српског језика "један глас - једно слово") и писмом (код Срба се јавља тек са стварањем Југославије). Нека њом пишу Хрвати, она једноставно није наша!
Иако нисам лингвиста и не бих се упуштао у озбиљне расправе те врсте, за мене је латиница у било ком облику (као "гајевица" или "ћелава") потпуно неприхватљива међу Србима. Може се расправљати око тога да ли је Вук направио грешку изостављањем слова јат и коришћењем латиничног ј (чијем коришћењу се Коста опире), али око положаја ћирилице - нема нагодбе!
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 12.10.2018. 22:36

Колико ја знам, једино ми и "имамо" два писма.

To samo govori o kulturnom bogastvu srpskog naroda. Još malo ima da uvedemo i hebrejicu pa ćemo imati i tri pisma! http://hebrejski.org.rs/hebrejica-dr-zeljka-stanojevica

Формално јесте тако, гајевица се користи као некаква "српска" верзија латинице што је потпуна будалаштина

A "vukovica" se koristi kao srpska verzija ćirilice.

(не поштује основни принцип савременог српског језика "један глас - једно слово")

Poštuje se.

(код Срба се јавља тек са стварањем Југославије)

Apsolutno netačno, zapadni Srbi su pisali srpskom latinicom u 19 veku.

Нека њом пишу Хрвати, она једноставно није наша!

Ma nemoj, sve smo im dali pa ti bi još i pismo da im damo! Kako to poklanjate kao da vam je babovina..

Иако нисам лингвиста и не бих се упуштао у озбиљне расправе те врсте, за мене је латиница у било ком облику (као "гајевица" или "ћелава") потпуно неприхватљива међу Србима

To je tvoje privatno mišljenje. Ja sam srpsku latinicu naučio u srpskoj školi koja je radila po pravopisu srpskog jezika koja je izdala Matica srpska.
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 10 гостију