srpskinacionalisti.com

У Бангладешу мрски капиталисти искоришћавају пролетеријат

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
origin
Војвода
Војвода

Порука: 3723
Приступио: окт 2003
Место: Негде у равници

Re: У Бангладешу мрски капиталисти искоришћавају пролетерија

Порука origin 16.4.2018. 23:30

Код нас је одувек главни проблем била корумција и генерално непоштен систем.
Ниједна земља се није развила а да прво није друштво поставила на здраве основе.
То да се ми можемо економски развити и постати индустриско друштво а да имамо дубоко болесно друштво је немогуће.
То је као када сипаш воду у бушно буре, никада га нећеш напунити.
Може бити само један.
Срби брзо забораве и оно мало што упамте.
Коста ::- аiде, будало, не сери. Сви прави људи су и интернационалисти и националисти.
Аватар
M-91
Војвода
Војвода

Порука: 1127
Приступио: јул 2015

Порука M-91 16.4.2018. 23:49

origin ::Код нас је одувек главни проблем била корумција и генерално непоштен систем.
.

Слажем се , мада постоје и изузеци. Нпр. Италија је развијена држава а корупција је у рангу Србије.
Србија нема алтернативу!
Слика

НАЦИОНАЛНА СЛОБОДА - СОЦИЈАЛНА ПРАВДА
Аватар
origin
Војвода
Војвода

Порука: 3723
Приступио: окт 2003
Место: Негде у равници

Порука origin 17.4.2018. 0:14

Италија није имала ратове и санкције , није била у комунизму и још поврх тога је од другог светског рата помагана од стране Амера.
Још када се погледа њихов државни дуг , дуг у приватном сектору и проценат кредита који су под водом у банкарском сектору а које банке и држава намерно неће да признају онда је све јасно .
Како је кренуло неће италијани још дуго имати високи стандард.
Може бити само један.
Срби брзо забораве и оно мало што упамте.
Коста ::- аiде, будало, не сери. Сви прави људи су и интернационалисти и националисти.
Аватар
Zola
Војвода
Војвода

Порука: 2657
Приступио: јан 2004
Место: N.Bg

Порука Zola 19.4.2018. 6:26

У основи капитализма је да се искоришћава радник,чак и у тим земљама за које жвалаве наши попут Немачке,Швајцарске,али данашња Србија није пример чак ни капитализма ето и неког најсуровијег,ми смо земља у фази тоталне економске диструкције где је капиталистима проблем да обезбеде и плату од тих 25 до 35 хиљада колика је најјчешћа плата у овој земљи,и да донее влада Србије да је плата 50.000 минимална то би био тек помор полодавци би се похватали за главе у неком СТР би од нпр 6 запослених остала само 2 која би радила све.Причам из мог искуства ја сам хтео као да будем неки газда имао сам магацин разне робе,мени у долазили малтене једном недељно разни инспектори ваљда рачунали на неки рекет,једва сам успевао да исплатим двојицу радника са овим скромним платама и затворио после неких 18 месеци мучења..А тако маса заврши или се мучи цео живот..А видите и у овим као великим системима да има већ сад мањак радника јер ови не могу да исплаћују ни ове плате,тако да и ми идемо ка дну и ових 200 д0 300 евра ће изгледати фантастично кад плате крену да иду на испод 200 евра а по мојим неким прогназама ићи ће и на између 100 и 150 евра..
Претходна

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: imenijevazno и 15 гостију